Sari la conținut

Site Sa Te Doara Creierul!


Shobolanu'
 Share

Postări Recomandate

BMW-ul asta il am in revistele unguresti MOTOR REVU, de prin ''99

E facut de un ungur, l-am cautat pe net de multe ori dar n-a fost de gasit.

post-24-1087916769_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-mi place sistemul de decalare a lantului, parca l-ar fi inventat romanii sau rusii.

am o singura intrebare... CUM VIREZI CU O MOTOCICLETA CU ASHA O ROATAPE SPATE?????? Chiar daca arata bine cred ca se merge totusi prea departe.. cred ca daca vrei arta poti sa-ti iei un tablou si sa lasi moto sa fie cel putin functionala.. :baubau:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o singura intrebare... CUM VIREZI CU O MOTOCICLETA CU ASHA O ROATAPE SPATE?????? Chiar daca arata bine cred ca se merge totusi prea departe.. cred ca daca vrei arta poti sa-ti iei un tablou si sa lasi moto sa fie cel putin functionala.. :baubau:

Este lume si lume, bikeri si bikeri, fiecare cu damblaua lui, cu placerea lui, nu tre' criticat nimeni pentru placerea lui, mie unu nu-mi place chestia aia cu roata de excavator :baldy: din cauza designului si o spun ca daia e forum, da ce sa-i fac, nu-l critic, daca m-as intalni cu un astfel de tip chiar l-as felicita ca a avut curajul sa faca ce-i place.

Omu a vrut roata groasa, si-a pus, o fi avand probleme cu echilibrul din cauza alcoolului si vrea sa stea cat mai mult pe doua roti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Custom-ul pt choppere e bazat pe exagerari...asta e baza lui! Fie ca e vorba de furca lunga, shaua joasa, roata groasa, xxl wide glide,...etc. Acuma depinde unde pui limita intre functzional shi exagerarile astea. Depinde de tine (ca builder) cat o sacrifici pe una pt cealalta. Oricum exista motoare de show shi expus numai, sau de alta parte motoare functzionale(mai mult sau mai putzin). . .

De exemplu daca tragi o tura shi cu un hard tail dupa o suta de km nu o sa-tzi mai simtzi bucile...dupa doua nu o sa-tzi mai simtzi creierul:)(partea buna e ca daca ai avut pietre la rinichi nu mai ai!). Shi astea nu sunt choppere exagerate (majoritatea chopperelor sunt asha).

Calea de mijloc e mai putzin spectaculoasa... dar pt un motorist la care ii place sa traga ture adevarate e cea mai indicata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am o singura intrebare... CUM VIREZI CU O MOTOCICLETA CU ASHA O ROATAPE SPATE?????? Chiar daca arata bine cred ca se merge totusi prea departe.. cred ca daca vrei arta poti sa-ti iei un tablou si sa lasi moto sa fie cel putin functionala.. :baldy:

modficarea cu roata aia imensa pe spate este pentru motoarele de curse scurte...adica ...dragstere care au cauciucul lat pe spate pt aderenta super buna in momentul plecarii de pe loc,motoarele care au cauciuc asa lat pe spate cuncureaza in curse scurte si pe linie dreapta ...asa ca nare nevoie sa se incline in curbe :D :D :baubau:

salutare :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...