Sari la conținut

Yamaha Fz6-fazer


Princz
 Share

Postări Recomandate

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...mp;pageNumber=2

 

Initial Registration Date : 2003 ...deci 2003 si nu 2004 prunci

 

 

OK. Dar tu crezi ca este relevant ce a scis ala? Daca scria ca este din 2000 ce faceai sustineai ideea lui in continuare? Oricum nu are importanta ce stiu eu este de la cei de la Yamaha care au si pe sait modelul cu tobele sub sa si injectie din 2004. Daca cei de la Yamaha scriu gresit propriile produse , atunci nu este bine.

Asfalt uscat si numai bine

Editat de Florin -v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicletele pentru anul urmator se lanseaza in general prin septembrie-octombrie. A mea figureaza in baza de date a RAR-ului ca fiind facuta in 2004, a fost inmatriculata in ianuarie 2005 si este model 2005 toata ziua (2005 = bluish silver, 2004 = silver chior).

 

Nu exista FZ2.

 

FZ6 N = naked normal, din 2004 incoace.

FZ6 S (Fazer) = varianta carenata, din 2004 pana in 2006. Din 2007 i-au bagat un surub in acceleratie si au proclamat ca are 75 CP. Surubul se poate scoate :crack:

FZ6 S2 (Fazer) = varianta carenata, din 2007 incoace. Fata sa antecesoarea sa difera rezervorul, carena fata, parbrizul, oglinzile, harta injectiei. Are in plus un senzor de O2 pe evacuare.

Editat de Zircon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultimele modele de Fazer din 2004 incoace....alea carenate arata mortal....abia ma pot uita la ele de ciuda.....ma gadesc sa schimb Hornetu cu una din astea, da am citit ca nu merge asa fain Fazeru ca si Hornetu.....

Editat de vladut50
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

nu am fazer dar are un prieten ce nu le prea are cu internetu cine imi poate spune daca si al vostru mananca mult la un fazer din 2000 ?

 

 

eu am fazer din 99 si nu prea sunt multumit de consum. cand i l-am facut mai demult, inca nu mergeam corect cu el, a ajus aproape de 7, acum, dupa ultimele masuratori ochiometrice eu zic ca-mi ia bine, in jur de 6. partea proasta e ca nu i-am facut carburatia si nu i-am schimbat filtrul de aer; am burdufurile de la carburatoare imbatranite si nu mare mi-ar fi mirarea daca unul dintre ele ar fi crapat si trage aer fals pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

nu am fazer dar are un prieten ce nu le prea are cu internetu cine imi poate spune daca si al vostru mananca mult la un fazer din 2000 ?

 

 

FZS 600 din 2000 : 5.8-6% urban si 5-5.3% afara merg fara pasager

in oras schimb pe la 5-6000 iar in afara o tin sub 8000 rpm (e o regula nescrisa a consumului economic: intre (prima turatie rosie)/2 -> (prima turatie rosie/2 + 1000 rpm)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ceva crash-protectors pentru un fz600 s din '99 stiti de unde as putea procura si la ce pret? astept un raspuns daca se poate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
cine este din Bucuresti, si are fz6 S din minim anul 2004 si ar fi disponibil duminica asta 20.07.2008 sa imi arate motorul?

 

Duminica sunt acasa pana la ora 16,00 daca vrei poti sa vii sa-l vezi ca nu mai ies cu el ca sunt tare obosit. Azi am fost pe la bulgari acum ma duc la o nunta si maine nu vreau sa-l calaresc nici macar pentru 3 km. Daca esti dispus sa vi in drumul taberei sa-l vezi este ok, daca nu lasam pe alta zi. Asta este numarul meu de tel 0749 158 068 Florin

 

salut.spune mi te rog ce inaltime ai?

Eu am 1,75m si 75 kg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...