Sari la conținut

Bucuresti - Sighisoara


Tano
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

te-as insoti cu placere daca as avea motor si carnet :baldy: cu carnetu` se rezolva ca imediat ma apuc de scoala de soferi...cu motoru` e mai greu :baldy:

 

 

Dupa ce ai carnet o sa vina si motorul. Nu-i problema. Sa nu mergi cu motor fara permis, e un sfat bun. Riscul e prea mare. Invata teorie ca sigur proba practica o treci cu bine :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce ai carnet o sa vina si motorul. Nu-i problema. Sa nu mergi cu motor fara permis, e un sfat bun. Riscul e prea mare. Invata teorie ca sigur proba practica o treci cu bine :baldy:

 

 

Nu Risc eu :baldy: apoi daca ma prinde ma aleg cu dosar mai bine am rabdare o luna pana imi iau permisu` :baldy: oricum ms ptr sfat si asf uscat...ne vdm duminica la futbol :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu Risc eu :baldy: apoi daca ma prinde ma aleg cu dosar mai bine am rabdare o luna pana imi iau permisu` :baldy: oricum ms ptr sfat si asf uscat...ne vdm duminica la futbol :baldy:

 

 

Cum a ramas, duminica mergem ?

 

Eu unul l-am facut asta vara!Plecat la 9 dimineata, intors 9 seara cu opriri si vizitat orasul vechi!Drumul este ok!

 

 

E un Han la 12 km de Sihisoara, la Danes, in padure. Mereu am mers cu placere acolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va saut! Vreau sa fac un drum Bucuresti - Sighisoara, la finalul acestei luni sau prin aprilie. Drum de week-end. Mi-ar face placere sa am tovarasi de drum. Asfalt uscat! :baldy:

 

Cred ca si eu ma bag. Numai sa fie vremea ok :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta era sa ideea. Plecat sambata dimineata si dormit o noapte la Hanul Danes, de langa Sighisoara. Ori cel din padure - unde e superb, ori cel de la drum. Revenit in Bucuresti duminica seara.

 

Stam si o noapte in Sighisoara la o adica... Dar asta inseamna sa ne plimbam ceva mai mult, nu? :baldy:

 

 

Putem sa ne plimbam pe acolo. Pana la Tg Mures sunt 40 km de acolo, de ex :-)

 

La un drum de doua zile, cu o noapte in Sighisoara m-as baga si eu, la inceputul lui aprilie. :baldy:

 

 

Am putea face drumul chiar week-end viitor, cu plecare sambata la ora 9.00

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e sa fie dupa paste ... VIN (dupa paste ca sa iau si eu salariul... cu ce sa bag benzina? :baldy: )

 

Montez camera pe motor si go go go.

 

Putem trece muntii prin cheia, valea oltului sau valea jiului.

 

Asta toamna am fost pe valea jiului si nu recomand: drum valurit, foarte prost.

 

Prin cheia am fost acum o saptamana: LACRIMA.

 

Valea oltului e alta optiune buna.

 

 

Cand am facut Bucuresti-Valea Jiului-Hunedoara-Sibiu-Sighisoara: o zi mers RELAX (cu vizita la pestera Polovraci, papa bun la restaurant/pizza ...)

 

Merita 2 zile: halit la cetate, frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e sa fie dupa paste ... VIN (dupa paste ca sa iau si eu salariul... cu ce sa bag benzina? :baldy: )

 

Montez camera pe motor si go go go.

 

Putem trece muntii prin cheia, valea oltului sau valea jiului.

 

Asta toamna am fost pe valea jiului si nu recomand: drum valurit, foarte prost.

 

Prin cheia am fost acum o saptamana: LACRIMA.

 

Valea oltului e alta optiune buna.

 

Eu am fost prin Brasov, acolo stiu ca drumul e facut de curand si peisajul e pe masura. Pe Valea Oltului e f bun drumul pana in Sibiu dar nu stiu cum e pe traseul Sibiu - Medias - Sihisoara. Stiu ca Sibiu - Brasov e acceptabil dar nu f bun. Un traseu rapid ar fi Bucuresti - Brasov - Sighisoara. Un traseu mai larg, prin Valea Oltului. Vedem si decidem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saptamana asta stabilim ce si cum. Poate totusi reusesti sa vii daca e sa mergem week-end ul asta. Pentru cei care si-au anuntat intentia de a merge, veniti cu propuneri, acum sau dupa Paste ?

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Propun wikend-ul viitor. Urmeaza pastele in familie,iar dupa paste este tarziu si nu mai am rabdare. Abia astept :baldy:

 

 

Am vorbit pentru doua camere la han pentru noaptea de sambata pe duminica. O camera are 3 paturi. Daca mai e nevoie, sa mai rezervam una. Pretul unei camere: 950.000 lei/noapte. Mentionez ca la restaurantul hanului se mananca foarte bine si este si ieftin. Sunt si struti pe acolo :baldy: Exista si o curte mare unde se pot parca motoarele.

Editat de Tano
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut bikerilor!Eu sunt din Sighisoara :baldy: dar momentan sunt la facultate in Bucuresti.Sunt foarte pasionat de motoare am si eu motor dar de teren numai!Daca vreti sa mergeti la Sighisoara anuntati-ma si pe mine k in orice weekend as putea sa vin cu voi si sa va arat orasul sau ce vreti voi prin zona.Mi-ar face placere sa vin cu voi am si eu carnet numai k nu am motor de sosea,dar asa putea sa vin k pasager cine vrea sa ma ia.Daca e ceva mai vb pe mess:ady_1987ro@yahoo.com

Numai bine!

 

Va saut! Vreau sa fac un drum Bucuresti - Sighisoara, la finalul acestei luni sau prin aprilie. Drum de week-end. Mi-ar face placere sa am tovarasi de drum. Asfalt uscat! :baldy:

Daca vreti sa venit peste weekend la Sighisoara va pot caza eu! :baldy:

 

Salut bikerilor!Eu sunt din Sighisoara dar momentan sunt la facultate in Bucuresti.Sunt foarte pasionat de motoare am si eu motor dar de teren numai!Daca vreti sa mergeti la Sighisoara anuntati-ma si pe mine k in orice weekend as putea sa vin cu voi si sa va arat orasul sau ce vreti voi prin zona.Mi-ar face placere sa vin cu voi am si eu carnet numai k nu am motor de sosea,dar asa putea sa vin k pasager cine vrea sa ma ia.Daca e ceva mai vb pe mess:ady_1987ro@yahoo.com

Daca vreti sa venit peste weekend la Sighisoara va pot caza eu!

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...