Sari la conținut

Accident La Victoriei - Bucuresti 25.03.2007


Purghy
 Share

Postări Recomandate

la un moment dat a venit la spital cu 2 tipi cam dubiosi... eu eram sigur in salon.. nu stiu ce a vrut sa arate..

 

oricum, merci mult baieti! azi e ziua mea de nume si as fi vrut sa am o cisterna de bere pentru voi.. :crack: in, rest, va tin la curent... multa sanatate si voua!

asta sunt eu, acum..

 

 

Multa sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

insanatosire grabnica!!!! la multi ani pt florii!!! (eu l-as usura de cat mai multi bani pt dobitocenia de care a dat dovada idiotul ala de putoi)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica si sa nu mai ai parte de asa ceva, e tot ce pot spune!

 

Deunazi am fost pus pe liber de la o oarecare firma de se ocupa si de rent-a-car, pe motiv ca nu sunt decent imbracat... Era vorba de parul meu care a ajuns in sfarsit dupa 33 ani la aproximativ 10 cm lungime. Ce vreau sa spun defapt este ca am lasat in urma mea acolo numai "soferi" incepatori ce "piloteaza" supermasini. In afara faptului ca nu isi pot pune semnele de incepatori de pe o masina pe alta ei sunt nevoiti sa treaca de pe o masina pe alta, de pe o marca si o putere pe alta intr-un ritm ametitor. Daca mie cu 8 ani de experienta in condus conserve mi-a fost destul de dificil imaginati-va cum se descurca ei... Asadar sfatul meu catre cine vrea sa-l auda este: Feriti-va de masinile proaspat spalate, de masinile inscrise pe leasing sau chiar pe provizorii si deasemeni de cei ce-si tureaza nejustificat motorul in situatii obisnuite; acesti conservari nu-si cunosc masinile si sunt predispusi la a nu vedea in oglinzi "obiectele mici" findca probabil cauta accesoriile prin bord...

 

Numai bine celui ce a fost pus jos! Inapoi pe 2 roti si sa ai mai multa grija la idioti! :D

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

Salutare baieti! Redeschid topicul cu accidentul meu, dupa aproape un an, fiind silit de imprejurari si cu speranta ca cineva dintre voi ma poate ajuta... Abia m-am operat din nou, pentru a-mi scoate suruburile din mana si iar e greu cu tastele..

O sa incerc sa fiu cat mai scurt, ca sa nu va plictisesc. Cei care au citit aici stiu despre ce e vorba.. Nici nu stiu cu ce sa incep.

Am urmat sfaturile tututror si propria-mi constiinta si am depus plangere impotriva celui care m-a accidentat... Dupa atatea luni de zile dosarul este departe de a fi finalizat si se afla in ca la politie..

Mi-am angajat avocat, am platiti experti tehnici pentru efectuarea unei expertize dispuse de organele de politie, am facut petitii pentru urgentarea cercetarilor.. Va spun ca sa stiti ce inseamna asa ceva, desi va doresc sa nu aveti nevoie de experiente din astea..

Individul care m-a lovit ce a facut? Si-a luat un avocat, si s-a prezentat la audieri cu un "martor"... Acest baiat, de care sunt convins ca n-a fost acolo, a facut o declaratie in care spune ca prietenul lui, conducator de Audi, parcase masina, oprise motorul, iar dupa aceea am aparut eu si m-am lovit de el...:huh: Nu pot sa va descriu ce senzatie de furie amestecata cu greata m-a apucat cand avocatul meu mi-a spus aceste lucruri..

Ideea este ca daca cel care ma accidentat reuseste sa "aranjeze" expertiza tehnica eu pot sa fiu declarat VINOVAT de producerea accidentului!

 

De aceea m-am hotarat sa scriu aici... Daca cineva a fost acolo si a vazut cum s-a intamplat si are bunavointa sa ma ajute, il rog (va rog) sa ma contacteze pe forum sau la tel. 0752.535.204; 0723.200.417.

Sunt dispus sa acopar cheltuielile de deplasare sau mai stiu eu ce.. Am nevoie de un MARTOR pentru a nu mi se face o mare nedreptate. Poate cineva mai are o poza sau un filmuletz facut cu telefonul la locul accidentului... Orice e de ajutor..

 

Multumesc si aveti grija de voi pe strazi! :cheers:

Editat de zax
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare baieti! Redeschid topicul cu accidentul meu, dupa aproape un an, fiind silit de imprejurari si cu speranta ca cineva dintre voi ma poate ajuta... Abia m-am operat din nou, pentru a-mi scoate suruburile din mana si iar e greu cu tastele..

O sa incerc sa fiu cat mai scurt, ca sa nu va plictisesc. Cei care au citit aici stiu despre ce e vorba.. Nici nu stiu cu ce sa incep.

Am urmat sfaturile tututror si propria-mi constiinta si am depus plangere impotriva celui care m-a accidentat... Dupa atatea luni de zile dosarul este departe de a fi finalizat si se afla in ca la politie..

Mi-am angajat avocat, am platiti experti tehnici pentru efectuarea unei expertize dispuse de organele de politie, am facut petitii pentru urgentarea cercetarilor.. Va spun ca sa stiti ce inseamna asa ceva, desi va doresc sa nu aveti nevoie de experiente din astea..

Individul care m-a lovit ce a facut? Si-a luat un avocat, si s-a prezentat la audieri cu un "martor"... Acest baiat, de care sunt convins ca n-a fost acolo, a facut o declaratie in care spune ca prietenul lui, conducator de Audi, parcase masina, oprise motorul, iar dupa aceea am aparut eu si m-am lovit de el...:huh: Nu pot sa va descriu ce senzatie de furie amestecata cu greata m-a apucat cand avocatul meu mi-a spus aceste lucruri..

Ideea este ca daca cel care ma accidentat reuseste sa "aranjeze" expertiza tehnica eu pot sa fiu declarat VINOVAT de producerea accidentului!

 

De aceea m-am hotarat sa scriu aici... Daca cineva a fost acolo si a vazut cum s-a intamplat si are bunavointa sa ma ajute, il rog (va rog) sa ma contacteze pe forum sau la tel. 0752.535.204; 0723.200.417.

Sunt dispus sa acopar cheltuielile de deplasare sau mai stiu eu ce.. Am nevoie de un MARTOR pentru a nu mi se face o mare nedreptate. Poate cineva mai are o poza sau un filmuletz facut cu telefonul la locul accidentului... Orice e de ajutor..

 

Multumesc si aveti grija de voi pe strazi! :cheers:

 

 

Mobilizare generala fratzilor!

Toate organizatiile, intalnirile, initiativele, discutiile savante pe forum nu valoreaza nimic daca lasam sa se intample o asemenea magarie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: WTF??? se procedeaza si asa? insa raportul politiei .. si constatarea de la fata locului ... s'au ""sters""? :huh:

mai stii cumva numarul de la audi? as vrea sa'l "salut" in trafic.

 

Nici mie nu mi-a venit sa cred.. raportul politiei a fost intocmit, in principal in baza declaratiei nesimtitului cu Audi..Eu eram cu perfuzii in maini pe la spital.. Totusi, procesul verbal il indica clar pe el ca vinovat.. Dar se pare ca nu e de ajuns in cazul unui proces.. Cu ajutorul unui avocat "smecher" se pot face multe magarii.. Sper sa pot sa demonstrez contrariul cu ajutorul unui martor...

 

nr masinii este B85CZU... Un Audi A4 negru, cu geamuri fumurii peste tot.. :huh:

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai :cheers:) asta imi este vecin ,defapt prieten din copilarie cu B85czu nu-mi vine sa cred, am rupt legatura cu el de vreo 3-4 ani,e un pusti la vreo 22 de ani plin de bani ... nu-mi vine sa cred ce ordinar e ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aiurea rau ce ti se intampla Zax.Ce tupeu au unii....Daca cauti un martor Purghy(cea care a deschis topicul)cred ca te poate ajuta.Ea povesteste ca a fost la locul accidentului.Dar zice ca a venit mai tarziu :cheers: deci...Dar poate mai are ceva foto care iti pot fi de folos.Iti urez multa bafta in gasirea unor probe doveditoare!Tine-ne la curent!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

degeaba. aceasta proba nu este luata in considerare la proces.

 

 

da...adevarat...dar daca tipul cu audi face manevre tu d c nu ai putea face ? mult succes...si nem ai intalnim noi cu el prin trafic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreti sa gasim martori? Facem si distribuim (ma ofer voluntar) un flyer cu poze de la locul accidentului, informatii succinte despre data si conditiile cunoscute si un text apel la ajutor in vederea clarificarii circumstantelor in care s'a produs accidentul. Cine a trecut acum un an p'acolo la ora respectiva s'ar putea sa treaca si saptamana viitoare, sa primeasca mesajul si sa isi aduca aminte de ala care a taiat patru benzi.

Facem o actiune de distributie flyere saptamana viitoare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreti sa gasim martori? Facem si distribuim (ma ofer voluntar) un flyer cu poze de la locul accidentului, informatii succinte despre data si conditiile cunoscute si un text apel la ajutor in vederea clarificarii circumstantelor in care s'a produs accidentul. Cine a trecut acum un an p'acolo la ora respectiva s'ar putea sa treaca si saptamana viitoare, sa primeasca mesajul si sa isi aduca aminte de ala care a taiat patru benzi.

Facem o actiune de distributie flyere saptamana viitoare?

 

NU e prea complicat cu flyere? MARTORI ca cel gasit de boul cu Audi nu se gasesc?

Cine poate dovedi ca era in Bucuresti atunci, si vrea sa ajute, e bun de martor. NU se cere nici o alta dovada.

Deci, daca chiar vreti sa faceti ceva... sa ne strangem niste martori... care am fost pe acolo.

NU e de discutat pe forum asta...Este posibil ca avocatul rahatului ala cu ochi - scuze pt limbaj - sa urmareasca si discutiile de aici si sa demonteze credibilitatea ca martori a celor care au postat.

Deci, cine vrea sa ajute, PM la victima accidentului.

Lasati teoria si faceti ceva util in cazul de fata. CU CERTITUDINE, daca nu merg martori si de partea victimei, judecatorul va accepta marturia prezentata.

 

Parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merci fratilor! sper sa gasesc pe cineva care a fost acolo si e dispus sa dea o declaratie... oricum m-am "bagat" prea mult in chestia asta si nu vreau sa mai dau inapoi.. am depus o cerere de re-examinare medicala la IML pentru eliberarea unui certificat pentru 60 de zile de ingrijiri medicale... omu' e prea jegos ca sa-l mai iert... multumesc inca odata pentru sprijin. inca nu m-a cautat nici un martor, dar inca mai sper sa apara cineva.. o sa va mai povestesc ce am mai facut..

 

bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da...adevarat...dar daca tipul cu audi face manevre tu d c nu ai putea face ? mult succes...si nem ai intalnim noi cu el prin trafic...

 

 

Da rambo, mai ales tu cand te-oi intalni in trafic cu el.. (vladspeed)

 

Man, singura varianta e sa-l arzi tot pe cale legala..

 

Mult succes sa-l arzi rau rau , ca merita :cheers:

 

ne cunoastem de undeva ? mai citeste odata postul meu si fa diferenta intre singular si plural

Editat de VladSpeed
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni:

1.martori se gasesc...nu e problema...cati vor avocatii atatia se pot aduce...nu zic decat atat: a fost multa lumea acolo...si pe langa asta as mai adauga celebra: "prietenii stiu de ce" :)

2.din posuturile anterioare resiese clar ca "omul" e plin de bani si nu ar fi o problema pentru el sa suporte consecinetele propriilor fapte dar este si plin de figuri in acelas timp si crede ca el este mai shmecher decat ceilalti muritori de rand si ca el este deasupra legii care nu e valabila si nu se aplica in dreptul lui.Pe langa faptul ca a nenorocit un om care inca se chinuie prin spitale si nu se stie cat o sa mai aiba de suferit vrea sa'l faca si vinovat pentru asta...din punctul meu de vedere nu e cazu de martori ci de un hit_man platit daca se stie si cine e si unde sta...asta nu e om e o starpitura ce nu ere ce cauta pe fata pamantului.

Sanatate omului si sa se faca dreptate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma aflu intr-o situatzie asemanatoare, dar din fericire nu cu asa urmari grave legate de sanatate.

 

in momentul de fata dosarul tau se afla la procuratura sectorului unde s-a produs incidentul, nu? dak da, fa presiuni acolo, incearca sa afli numele procurorului care se ocupa de dosar si vb cu el personal, incearca sa-i explici pe scurt dar cat mai la obiect ce s-a intamplat. in caz ca nu merge potzi face o sesizare la procurorul general si dak nici asa nu merge potzi ajunge pana la DNA, unde sper sa nu se ajunga nici in cazul meu....:)

 

 

intre timp, gaseste sau construieste 2 martori cu toate detaliile puse bine la punct. la noi in tzara, in salile noastre de judecata totul se bazeaza pe martori. cel putzin 2, unul ar fi bine sa aiba o varsta mai inaintata, sa nu para prieteni comuni.

 

bafta multa si cine a facut pozele sper sa apara la un moment dat, iar eventualilor martori sa nu se "teama" de complicatzii, ei tre sa se prezinde o singura data la tribunal

 

 

 

intre timp sunt cu tot sufletul meu de hiena alaturi de totzi conservarii care i-shi sucesc declaratziile pe fatza si nu i-shi asuma belelele care le produc . roata se intoarce, chiar dak cateodata ajutata de altzii.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...