Sari la conținut

SUZUKI GSR600


bubucaty
 Share

Postări Recomandate

Oare chiar sunt asa de fiabile aceste motociclete?. Nu de altceva dar chiar as fi foarte bucuros!

Chiar sunt. Doar sa nu-ti bati joc de ele, adica sa le dai ce trebe si cand trebe. Sau poate am fost eu extrem de norocos. Dar nu cred.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutari!

Mi-am pregatit si eu mandra pentru noul sezon:)

Cronologic: am facut ITP, apoi schimbul de ulei (7100 ) si filtruK&N ( o porcarie piulita aia din capat pentru care am platit extra fata de un filtru HiFlo).

Schimbat filtru de aer (Pipercross).Intins/gresat lant.

Schimbat gume : trecut de la D211 la Michelin PR 3.

Pentru ultimele 3 operatii , multumiri lui Catalin(Cartus).

 

Hai cu vara!!

V

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@legnakrad - in principiu, nu sunt asa grozave pe uscat ca si GP-urile, dar, avand in vedere ca cele vechi erau terminate (aveau cam17000) si ca, am prins ploaie cu ele si m-am (cuvant urat) pe mine, am zis sa iau niste caucucuri mai de touring ( am totcitit de dual compound-ul celor de la Michelin si am vazut ca sunt laudate) care sa se comporte decent si pe umezeala. Mai mult, D211 se incalzea destul de greu, dar dupa aia era ca pe sine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum naiba ai reusit sa scoti 17000 din d211 ? :o Aderenta ca ele cam greu ca astea sunt un fel de slick-uri stradale. Deci ar avea suficienta aderenta cat sa poti sa te dai si sportiv. Eu am avut si sportsmarturi care mi s-au parut f misto dar tot nu exista grad de comparatie cu d211 la uscat. Cu gp racer nu exista sa derapeze pe cand cu sportsmartul se mai intampla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandeam si eu la niste cauciucuri moi si aderente si mi-a sarit in ochi D211 ca fiind top-of-the-food-chain dar mi-a fost tarsa ca o sa regret daca ma prinde ploaia intr-o plimbare mai lunga asa ca pana la urma mi-am luat Pilot Power 3...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut.Nu-s facuti de mine decat putini din ei.Mircea, tipul de la care am luat moto , mergea destul de mult in regim touring ( moto inmatriculata in martie 2009 si cand am luat-o eu in nov 2012 avea cam 27k ). Acum om vedea cat de breze vor fi si PR3-urile ca si anduranta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor !

Sunt nou pe acest site, dupa cum vedeti si apelez la voi ca proaspat GSR-ist ( GSR 600 K7 ). Imi cer scuze daca postez prost aici, dar tind sa cred ca asta e coltzul nostru :)

In urma cu doua saptamani am avut un mic accident ( in parcare ) soldat cu spargerea carcasei din spate a farului si indoirea ghidonului. De 2 zile ma tot strofoc sa pun cap la cap partile care le am si cele care din pacate au cazut la locul incidentului pe jos ( deci nerecuperate ) si sa fac carcasa inapoi sa pot monta farul. Insa sunt bucati destul de imp care lipsesc si nu reusesc sa le pun cap la cap :(

Ma puteti ajuta cu ceva indicatii legate de un far nou ( SH ) sau de cineva care este mult mai dibaci ca mine in pregatirea carcasei pentru "vant in freza" ? Merci mult astept opiniile si sfaturile voastre !

 

Hasfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inlocuit bateria, dar nu mai merge alarma. nici ledul nu mai clipeste. alarma este cea standard suzuki. ce-i de facut?

Din ce stiu eu, standard nu ai alarma. Este doar cipul din cheie. Ledul ala nu mai clipeste dupa o perioada mai lunga de stationare. Cu cheia in contact nu se aprinde nimic? Ai legat bateria noua corect? Sigurantele le-ai verificat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

scuze, n-am fost prea clar, am alarma suplimentara pe gsr, este model standard pentru suzuki cod 99999-rson5-cmo , de fapt asta de aici http://www.lmcs.it/anteprima_stampa.php?cont=1257&lingua=it .

problema e ca nu am nici o documentatie la ea, documentatie pe net nu se gaseste, ma gandeam ca poate au si altii din frumoasa noastra tara si pot primi un sfat. am si un cod pin la alarma, nu l-am folosit niciodata pana acum, si nu stiu cum sa fac sa o reactivez, poate e o procedura standard in astfel de situatii.

altfel, motocicleta merge bine-mersi, doar ca nu mai functioneaza alarma, nu se aprinde nici ledul aferent alarmei care e montat pe ornamentul lateral al motorului in dreptul cutiei de scule. am verificat sigurante, totul e in regula, ma gandesc doar ca trebuie reactivata si nu siu cum.

Editat de lucas22010
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ah! Scuze de interventie atunci. Bafta cu alarma, se pare ca-s mai multi care au aceeasi problema iar producatorul e aerian, nu se gaseste un manual online.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta am facut atunci, am luat-o pe aia de la pasager si am facut o improvizatie (God Bless sarma), dar ma interesa de unde as putea sa cumpar una (noua sau SH), ca merg destul de des cu pasager si nu pot sa o folosesi pe aia ca solutie permanenta.



Am colantat GSR-ul. Pareri ?

qRBhLWIh.jpg

rWSz47th.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hm, chiar n-are nimeni alarma pe gsr?

 

eu am cumparat gsr-ul cu alarma deja montata.

Vreo idee de unde as putea lua o scarita pilot stanga pentru GSR ?

ia legatura cu userul yzulika (Marcel) poate mai are el de la gsr-ul pe care il are la dezmembrat.anuntul e la pag 33.

 

Pai asta am facut atunci, am luat-o pe aia de la pasager si am facut o improvizatie (God Bless sarma), dar ma interesa de unde as putea sa cumpar una (noua sau SH), ca merg destul de des cu pasager si nu pot sa o folosesi pe aia ca solutie permanenta.

 

Am colantat GSR-ul. Pareri ?

 

faina pata de culoare.iese in evidenta. :)

Editat de BikerMF
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...