Sari la conținut

Aprilia RS 125 <VS> Honda CBR 125


Ce ati prefera dc ati avea A1 si nu ati putea lua un motor mai mare ?  

1.001 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 778
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Fratilor, eu am luat permisu' cat A1 vineri(30.01.2009), si astept cu nerabdare sa il am in mana. O sa'mi iau un rs125 de la un prieten, si sper sa il folosesc sanatos. Astept sfaturi cu privire la intretinere, echipament adecvat, si "tot tacamul". Multumesc anticipat. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spune-mi cam in ce buget te incadrezi sa iti fac o lista cu ce echipament poti sa iti iei :crack:

 

 

Deci eu as vrea sa`mi iau totusi ceva mai acceptabil dpdv economic... mi`as lua ceva de la seccond... un costum full daca mi`as gasi. Cam ce firma ar fi cea mai buna in domeniu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Si eu am inceput sa ies...azi au fost 3 grade in bucuresti si tot am iesit.
am iesit si eu....imbracat ca mos craciun dar am iesit, am facut vreo 30 km...si m-am carat catre casa, pre multi erau sa ma loveasca, nu-s obisnuiti inca cu motociclistii

 

grija mare in perioada asta ca e inselatoare caldurica asta, asfaltu rece, cauciuc rece => aderenta lipsa

la noi deja au fost 3 accidente

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal CBR 125r bineinteles .. din mai multe motive

1 : Dasta am eu desii i have just 14 ani

2 : Esti fiabil

3: Cand mergi cu un rs pe strada si il auzii cum partaie iti vine rusine cal conduci

si 4 : aprilia nu este o firma la fel de mare ca honda din toate punctele de vedere :burnout:

____________

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal CBR 125r bineinteles .. din mai multe motive

1 : Dasta am eu desii i have just 14 ani

2 : Esti fiabil

3: Cand mergi cu un rs pe strada si il auzii cum partaie iti vine rusine cal conduci

si 4 : aprilia nu este o firma la fel de mare ca honda din toate punctele de vedere :burnout:

____________

Asfalt uscat

 

 

1 : Dasta am eu desii i have just 14 ani=nu ai ce cauta pe drumurile publice deci iti recomand ceva off road

2 : Esti fiabil= adevarat (dar depinde ff mult de proprietar)

3: Cand mergi cu un rs pe strada si il auzii cum partaie iti vine rusine cal conduci=serios?? o sa iti vina dorul sa auzi partaitul ala cand o sa mergi cu 90km/h in spatele cuiva si nu o sa sti cum sa il depasesti.........

si 4 : aprilia nu este o firma la fel de mare ca honda din toate punctele de vedere ;) = la 125 nu prea se pune problema asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal CBR 125r bineinteles .. din mai multe motive

1 : Dasta am eu desii i have just 14 ani

2 : Esti fiabil

3: Cand mergi cu un rs pe strada si il auzii cum partaie iti vine rusine cal conduci

si 4 : aprilia nu este o firma la fel de mare ca honda din toate punctele de vedere ;)

____________

Asfalt uscat

 

 

De acord cu tine, daca vrei un "mountain bike" cu plastice si motor. Doar fa comparitia dintre un rs si un cbr din spate. Care iti confera un "sentiment" de motocicleta mai mare /:burnout: ?

La partea cu "Partaitul", e normal sa partaie ca doar e in 2 timpi, si in plus rs-ul are vreo 19 cai fata de cbr.

Dpdv al fiabilitatii, daca bagi ulei bun, benzina buna, si ai grija de el, cred ca o sa te tina 2 ani, cat ai nevoie de el... ca eu cred ca pt A1 a fost facut.

Si nu conteaza neaparat cat de mare este compania care produce motorul. Honda face in special pentru piata japoneza, si nu doar mii, sau sute de mii de motociclete, scutere, etc. pe an, iar Aprilia e o companie mai exclusivista, italiana, si dupa cum stii aproape tot ce e italian (Ferrari, Lamborghini, Alfa Romeo) e facut cu pasinune. Deci cred ca este foarte clar punctul meu de vedere. post-21568-1234621916_thumb.jpgpost-21568-1234621941_thumb.jpg

Editat de bad_boy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 : Dasta am eu desii i have just 14 ani=nu ai ce cauta pe drumurile publice deci iti recomand ceva off road

2 : Esti fiabil= adevarat (dar depinde ff mult de proprietar)

3: Cand mergi cu un rs pe strada si il auzii cum partaie iti vine rusine cal conduci=serios?? o sa iti vina dorul sa auzi partaitul ala cand o sa mergi cu 90km/h in spatele cuiva si nu o sa sti cum sa il depasesti.........

si 4 : aprilia nu este o firma la fel de mare ca honda din toate punctele de vedere ;) = la 125 nu prea se pune problema asta...

 

Good post. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal CBR 125r bineinteles .. din mai multe motive

1 : Dasta am eu desii i have just 14 ani

2 : Esti fiabil

3: Cand mergi cu un rs pe strada si il auzii cum partaie iti vine rusine cal conduci

si 4 : aprilia nu este o firma la fel de mare ca honda din toate punctele de vedere ;)

____________

Asfalt uscat

 

 

ai de plm... iti recomand sa iti cumperi un abecedar si o carte cu jocuri de cuvinte dar probabil va fi prea mult pentru tine , asa ca pentru moment cumpara-ti doar un abecedar. Dupa ce termini de citit abecedarul poti sa postezi in continuare :burnout:

 

Multumesc anticipat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai de plm... iti recomand sa iti cumperi un abecedar si o carte cu jocuri de cuvinte dar probabil va fi prea mult pentru tine , asa ca pentru moment cumpara-ti doar un abecedar. Dupa ce termini de citit abecedarul poti sa postezi in continuare :burnout:

 

Multumesc anticipat !

 

Pasarica , ce ai ? ;) Esti nervos ? :agree:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal CBR 125r bineinteles .. din mai multe motive

1 : Dasta am eu desii i have just 14 ani

2 : Esti fiabil

3: Cand mergi cu un rs pe strada si il auzii cum partaie iti vine rusine cal conduci

si 4 : aprilia nu este o firma la fel de mare ca honda din toate punctele de vedere :burnout:

____________

Asfalt uscat

 

impusca-te !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal CBR 125r bineinteles .. din mai multe motive

1 : Dasta am eu desii i have just 14 ani

2 : Esti fiabil

3: Cand mergi cu un rs pe strada si il auzii cum partaie iti vine rusine cal conduci

si 4 : aprilia nu este o firma la fel de mare ca honda din toate punctele de vedere ;)

____________

Asfalt uscat

de unde le scoti ma ? :burnout:

tu te simti fiabil cand mergi pe CBR?

nu mi s-a parut asa de paraitor rs in cat sa nu mai mergi cu el, suna chiar binisor.

ce conteaza cate face honda si cate face aprilia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal CBR 125r bineinteles .. din mai multe motive

1 : Dasta am eu desii i have just 14 ani

2 : Esti fiabil

3: Cand mergi cu un rs pe strada si il auzii cum partaie iti vine rusine cal conduci

si 4 : aprilia nu este o firma la fel de mare ca honda din toate punctele de vedere :burnout:

____________

Asfalt uscat

Hahahahahaha esti foarte foarte foarte tare... Da prietene imi e rusine de rusinea care ti-o dau...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai....imi iau honda penca-j'deoarece da bene la my girl...stiti y love my girl si cand imi zice ca rs-u partzaie eu o cred pe cuvant......eu am honda....daia am eu,si nu imi e rusine!

imi place veri muci cand se uita fetilii la mine si zice: ce bengos este ala pe crb 125......ce naspa e rs-u,are si 2 cc in minus....

 

ombre...sper ca ai inteles!

 

PieS:te si imbujorezi cand iti este rusine???faci pi+pi pe tine?vrei la mami???

Editat de Mihai_J4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal CBR 125r bineinteles .. din mai multe motive

1 : Dasta am eu desii i have just 14 ani

2 : Esti fiabil

3: Cand mergi cu un rs pe strada si il auzii cum partaie iti vine rusine cal conduci

si 4 : aprilia nu este o firma la fel de mare ca honda din toate punctele de vedere :burnout:

____________

Asfalt uscat

 

 

scuza-ma k te intreb :

 

sti sa mergi pe o roata cu bicicleta??????????cat de mult????????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
La partea cu "Partaitul", e normal sa partaie ca doar e in 2 timpi, si in plus rs-ul are vreo 19 cai fata de cbr.

 

aici depinde ce preferi... eu prefer suentul de CBR , chiar daca are multi caluti in minus....

tu, preferi sa zorneie pe strada dar sa fi un mic ghost rider...

 

topicul asta mi se pare atat de idiot... oricum totul tine de preferinte :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici depinde ce preferi... eu prefer suentul de CBR , chiar daca are multi caluti in minus....

tu, preferi sa zorneie pe strada dar sa fi un mic ghost rider...

 

topicul asta mi se pare atat de idiot... oricum totul tine de preferinte :)

 

Mie imi place cum se aude rs-ul :D luati'va cbr ..de pensionari:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi..tocmai pentru ca mie nu imi place si tie da, mi se pare un topic idiot ... fiecare dupa gustul lui :friends:

sunt unii, care isi gasesc adrenalina in alta parte nu neaaparat pe 2 roti...

 

Pai cam asta e toata esenta din topic: antiteza dintre cele doua motociclete... e normal ca unuia sa ii placa Rs, altiua CRB... pentru ca sunt doua modele diferite si au multe lucruri care nu sunt asemanatoare; si pe acest topic ramane de demonstrat care e mai buna (Rs 125 din pct meu de vedere :cheers:). Simplu. Nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Cbr din punctul meu de vedere.

 

De ce?

 

1.Pentru ca e honda nu e aprilia.(Deci calitate mult mai buna)

2.E in 4 t

3.Consum mult mai mic

4.Aspect mai frumos

5.Sunet acceptabil

6.Pret mult mai mic oferind calitate mult mai buna.

 

 

Ce vreti mai mult?:friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...