Sari la conținut

Aprilia RS 125 <VS> Honda CBR 125


Ce ati prefera dc ati avea A1 si nu ati putea lua un motor mai mare ?  

1.001 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 778
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Cu aproximativ 120 ca si celelalte motoare in 4 timpi.Dar de ce sa o limitezi?

 

O sa vreau sa fac scoala de A1 , si o sa vreau sa imi iau aprilia si am citit in alte posturi ca daca iti iei aprilia cu 23Kw mergi cam ilegal ... si daia.

 

Intreb deoarece am inteles ca CBR-ul 125cmc are 11kw din fabrica , si am vazut pe Youtube ca prinde cam 160KM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
O sa vreau sa fac scoala de A1 , si o sa vreau sa imi iau aprilia si am citit in alte posturi ca daca iti iei aprilia cu 23Kw mergi cam ilegal ... si daia.

 

Intreb deoarece am inteles ca CBR-ul 125cmc are 11kw din fabrica , si am vazut pe Youtube ca prinde cam 160KM

 

Pai majoritatea au in acte 11KW chiar daca sunt delimitate,sau iti iei una limitata si o delimitezi.Sau mergi asa in ilegalitate ca nu stiu gaborii despre ce e vb.Totusi primele 2 variante ar fi mai sigure.

Editat de ALINU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai majoritatea au in acte 11KW chiar daca sunt delimitate,sau iti iei una limitata si o delimitezi.Sau mergi asa in ilegalitate ca nu stiu gaborii despre ce e vb.Totusi primele 2 variante ar fi mai sigure.

Ba frate insisti prea mult, nu intelegi in plm ca politistii din Bucuresti sunt mai destepti ca tine. Crezi ca sunt toti chiar asa de prosti ? Crezi ca nu au aflat si ei de faza asta?

 

Iti zic din fapt real de mai multe ori...cand te verifica prin statie daca nu ii dai talonu i se comunica 125cc 11kw.

 

Faza care o stii tu mergea acum 2-3 ani. Incearca acum. Multi au luat dosar penal pentru asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU
Ba frate insisti prea mult, nu intelegi in plm ca politistii din Bucuresti sunt mai destepti ca tine. Crezi ca sunt toti chiar asa de prosti ? Crezi ca nu au aflat si ei de faza asta?

 

Iti zic din fapt real de mai multe ori...cand te verifica prin statie daca nu ii dai talonu i se comunica 125cc 11kw.

 

Faza care o stii tu mergea acum 2-3 ani. Incearca acum. Multi au luat dosar penal pentru asta...

Tocmai de aia am zis recomand primele 2 variante!La mn in oras e unu,insomnia de pe forum de 1 an si ceva merge cu ea asa.Nimeni nu i-a zis nimic. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau sa imi iau un Aprilia 125 cmc dar daca are 23 Kw , si il limitez la 11 Kw cu cat va fugi , ca tot nu am inteles , si daca`l limitez la 11kw mai poate sa imi zica cineva ceva?

 

Intreb deoarece am mai zis CBR 11 Kw prinde 160 KM maxim ,iar alin a zis ca aprilia limitata la 11 Kw prinde injur de 100-110 ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Alin fiind eu?am zis aproximativ 120.Degeaba o limitezi daca e deja delimitata.TRebuie sa iei limitata si sa o delimitezi,sau cu 11kw in acte si delimitate.Dar pe bikeshop nu gasesti niciuna limitata,cam toate is cu 11kw,si delimitate.Tu cati bani ai pt motor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alin fiind eu?am zis aproximativ 120.Degeaba o limitezi daca e deja delimitata.TRebuie sa iei limitata si sa o delimitezi,sau cu 11kw in acte si delimitate.Dar pe bikeshop nu gasesti niciuna limitata,cam toate is cu 11kw,si delimitate.Tu cati bani ai pt motor?

 

Momentan nu conteaza banii mai am app 1 an adica in Februarie implinesc 16 ani si am inteles ca de categoria A1-A nu poti da iarna. Cand o sa am A1-ul in mana , atunci ma voi gandi la bani etc. Eu acum incerc sa citesc si sa invat mai multe despre a alege un motor bun. Sarputea sa imi iau CBR mai intai , am inteles ca este mai fiabil ... pana o sa ma invat , iar dupa o sa`l vand si am sa incerc si un Aprilia RS dar mai ma gandesc pana atunci deoarece am timp destul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Ce sa faci cu cbr...bicicleta aia?Cn ti-a zis tie ca merge 160?Nici dak ii dai tot jos dp ea(carene,far,stop,parbriz...etc) si pui tot sport nu ia atat:))....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa faci cu cbr...bicicleta aia?Cn ti-a zis tie ca merge 160?Nici dak ii dai tot jos dp ea(carene,far,stop,parbriz...etc) si pui tot sport nu ia atat:))....

 

Bai ...asta... pt. tine la o motoreta de 125 conteaza numa' topspeedu'? :laugh:

Tristi mai sunteti unii dintre voi sa mor :laugh:

Cred ca ar trebui sa va delimiteze mintea aia cineva,ca sunteti limitati numa' pe "cat baga boss,cat fuge in bl@n@ m@x!m@" :cheers:

:lol: :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Ce vrei ma?Nu top speedu ma intereseaza nici nu am sa-i dau sa vad cat e ca e 2t,acceleratia ma intereseaza,eu i-am zis ca honda niciodata nu va prinde 160,vezi de trb ta ca nu te-a bagat p tine nimeni in seama.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vreau sa imi iau un Aprilia 125 cmc dar daca are 23 Kw , si il limitez la 11 Kw cu cat va fugi , ca tot nu am inteles , si daca`l limitez la 11kw mai poate sa imi zica cineva ceva?

 

Intreb deoarece am mai zis CBR 11 Kw prinde 160 KM maxim ,iar alin a zis ca aprilia limitata la 11 Kw prinde injur de 100-110 ...

Nu poti sa il limitezi in acte daca are 23 kw . Ma rog se poate dar cu mari mari pile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

In aceeasi situatie sunt si eu , am 18 kw in acte.Si ce?Sa imi zica ceva,macar eu recunosc nu incerc sa ascund cum fac toti,tu costi ai 11kw in acte si ea delimitata nu?Si toti care intra pe forumu asta si au rs...tot aia e,doar ca la voi nu stie nimeni.Oricum ti-am zis la mine in oras nu stiu gaborii...chiar de ar sti se poate discuta nu dosar penal pentru nimic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma intereseaza sa am voie sa merg cu el la A1 , si sa pot sa ii dau si eu 130-140km/h maxim... Adica in prima luna sa zic ca o sa merg incet deoarece voi fi incepator , dar a doua luna poate o sa am mai mult curaj si o sa mai fug si eu mai tare cand este de fugit.

 

Mie mi`ar place aprilia RS 125 , dar daca am inteles ca are 23 Kw sau cati are si nu am voie sa merg cu ea :angry:.... degeaba imi iau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da .. poti sa mergi cu R1 pe 50 cm , si daca te ia un radar ai belit-o ..terminati-va cu copilariile astea.

 

Incepeti sa fiti constienti , deja vad ca la clasa 125 incep sa vina pusti noi , sa fie clar pentru toti , 125`u nu e motoreta de stunt , nu de top speed , e o motoreta sa inveti sa mergi pe ea si sa te obisnuiesti cu traficu ca sa poti trece pe ceva putin mai mare cand o sa cresti ..

 

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine ma intereseaza sa am voie sa merg cu el la A1 , si sa pot sa ii dau si eu 130-140km/h maxim... Adica in prima luna sa zic ca o sa merg incet deoarece voi fi incepator , dar a doua luna poate o sa am mai mult curaj si o sa mai fug si eu mai tare cand este de fugit.

 

Mie mi`ar place aprilia RS 125 , dar daca am inteles ca are 23 Kw sau cati are si nu am voie sa merg cu ea :laugh:.... degeaba imi iau.

 

Hai sa fim seriosi... ai tu fata de rs 125? Ia-ti frate R1 sa vezi ce super se ridica intr-o roata la 200 km/h! Merge si fara acte... who cares? Ai casca peste freza si nu te vede meleteanu. Plus ca o sa saliveze toate gagicile de sparg seminte la colt cand o sa te vada pe R1! :cheers:

 

Si aproape ca am zambit cand am vazut fraza asta : " Adica in prima luna sa zic ca o sa merg incet deoarece voi fi incepator , dar a doua luna... " :angry:

 

Eu imi rupeam picioarele/mainile/capu pe bicicleta cand aveam 15 ani cati aveti voi acuma, ne strangeam 6-7-8 si faceam liniute pe strada... si voi faceti mofturi la honda ca e lesinata si nu prinde decat 130/140 delimitata. Mama ma-sii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma Nache, daca iti trebe rs, ti-l dau io a meu:), ca oricum vreau sa-l vand... 11kw, fuge 170, arata bine, etc. Iti zici io mai multe detalii;)

 

:angry:) Multumesc , multumesc , dar mai intai vreau sa aflu mai multe detalii despre RS , + ca eu inca nu am varsta mai am ceva pana fac 16 ani , dar vreau sa aflu mai multe despre RS si daia intreb , si caut momentan mai am de asteptat :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...