Sari la conținut

Aprilia RS 125 <VS> Honda CBR 125


Ce ati prefera dc ati avea A1 si nu ati putea lua un motor mai mare ?  

1.001 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

mei italienii de la aprilia sau luat mult dupa ce vor tineri din ziua de azi-sa arate bine la aspect si sa intoarca priviri si cv performanta!in skimb cei de la honda sau axat mai mult pe fiabilitate si nu pe aspect,pakat totusi k cbr ar putea avea sanse mai mari la tineri daca ar fii mai asemanatoare cu una de viteza!!!!! desi imi cbr imi kam face cu ochiu io aleg rs deoarece pt tinerii cu A1 si 2 ani de folosire e buna!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 778
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Asta e reactie de copil stupid care are RS , pentru ca i-a dat taticu cadou ...

PS: Nu neaparat ca ai fi stupid, sau ca ti-a dat taticu cadou RS-ul, dar asa aduce reactia pe care ai avut-o ..

Iti dau nota 5 ca sa treci clasa :bounce: :moto: :) :D

 

Trotinel, zi-mi pentru ce l-ai luat ? ... Doar pentru ca-ti place aspectul ? Pentru ca alt motiv nu vad...

Daca preferi sa pui benzina toata ziua, sa o tii toata ziua in 150 ca sa arati ca tu ai RS la aia cu CBR ... si asta doar pentru ca arata altfel .... Mi se pare ca sunteti mult prea putin practici...

Oricum fiecare cu durerea lui, si eu daca as arunca cu bani mi-as lua Hayabusa Turbo (desi am zis ca postul meu se refera la cei care muncesc sa-si ia un motor, nu iau banii lui taticu, nu au fitze in cap de copil de bani gata sau de Don Juan ...)

 

si la luat , sa te oftici tu . :D :D

 

--- Mesaj completat în 30 Aug 2007 13:51 -------------

bai Johnny...la cei 15 ani ai tai ..parerea ta avizata nu v-a trece neobservata...sau ...we really don`t care :D

bai reverse ...ce mama dracu , ai pus si tu cratima aia dar ai pus-o gresit :lol:)

 

 

P.S te-am prins :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

HONDA CBR 125 nu se compara cu rs-ul.O fi ea mai mica dar motorul e foarte fiabil in comparatie cu partzitoarea de rs care sincer mi-ar fi rusine sa merg cu ea. Intr-adevar fuge mai tare rs nimic de spus, da HONDA E HONDA. Si daca ii pui si o toba sport ARROW nush dak ati auzit, zici ca e motor mare.Parerea mea e ca CBR e mult mai placut la mers si la sunet decat un RS. :) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HONDA CBR 125 nu se compara cu rs-ul.O fi ea mai mica dar motorul e foarte fiabil in comparatie cu partzitoarea de rs care sincer mi-ar fi rusine sa merg cu ea. Intr-adevar fuge mai tare rs nimic de spus, da HONDA E HONDA. Si daca ii pui si o toba sport ARROW nush dak ati auzit, zici ca e motor mare.Parerea mea e ca CBR e mult mai placut la mers si la sunet decat un RS. :) :)

si totusi hai sa nu exageram.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Altu' cu ,,Honda e Honda''......cand va aud pic de pe scaun. Nici daca as fi avut Fireblade , Honda Civic , drujba Honda si uscator de par Honda tot mi-ar fi fost rusine sa scot aberatia asta. E fumata afirmatia demult.

 

Si ca sa fiu on-topic ,DA , si eu votez CBR 125 pentru siguranta in curbe pe care ti-o dau cauciucurile subtiri.

 

Asta e un subiect de Mithbuster : HONDA E HONDA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

ma bag si io .... am votat cu CBR pentru ca prefer fiabilitatea...

parerea mea e ca RS'ul nu isi gaseste locul la aceasta clasa.... adica 125 sunt pentru cei ce vor sa invete sa mearga pe motoare si au a1 (in general) ... Cbr'ul face exact lucrul asta... rs'ul are mai multa putere categoric (asta ca "+") dar are si 2 mari "-" uri dupa parerea mea... primul e ca se aude ca flexul... si a doua ca nu ai nevoie de viteza la 100 kg motoru... adik 120 e ok :friends:

 

si plusul rs'ului cu putere nu stiu daca il ajuta..cine vrea putere asteapta sa isi ia moto calumea... dar ca sa invete sa nu isi rupa gatu cu el isi va lua un motor fiabil care sa nu ii cedeze pana invata sa schimbe vitezele... :laugh:

 

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e fiabil dar viteza ( si cum arata un cbr 125 si cum arata aprilia rs 125?La chestia asta nu ai ce comenta pentru ca e nota 10 desing-ul la aprilia.Bafta

ai nevoie de viteza ? daca da , esti sigur ca o vrei de la un motor de 100 kg ?

 

si da la design nu am ce comenta... dar prefer mito :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine tu preferi mito,eu prefer aprilia gusturile nu se discuta.Pai vreau viteza ca pana la 18-20 de ani nu il mai schimb sau cine stie :laugh: Bafta si numai bine

 

cu riscul de a ma repeta intreb ...

ai nevoie de viteza ? daca da , esti sigur ca o vrei de la un motor de 100 kg ?

 

 

sincer nu preferi sa ajungi mai incet cu 5-10 minute dar sa stii ca ajungi :friends: ... ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa ca nu o fi R1(Yamaha) sa prind 100km/h in 5 secunde :ok:

Numai bine

 

Nu e de asta dar RS-ul e mai violent e mai nervos ca de aia ii zice RS.

Ideea e sa fi tu ponderat si sa nu te crezi superman ca atunci o iei in freza indiferent de motor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...