Sari la conținut

Aprilia RS 125 <VS> Honda CBR 125


Ce ati prefera dc ati avea A1 si nu ati putea lua un motor mai mare ?  

1.001 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Lasand injuriile si alea alea la o parte ca incep sa ma plictiseasca... De unde ti-ai luat ,,creasta" pentru casca? Ca vreau si eu! :baldy: Sau coarne si alte chestii unde pot gasi??? (o data la 2-3 saptamani vin la Bucuresti)

 

Suceava e in Bucovina, nu Moldova.

Circuite sunt. In Suceava nu. La bacau este Selena, care e cel mai tare (a lu Sechelariu). Dar tre' sa astepti sa termine dracii cu carturile, pista fiind facuta initial pentru carturi.

Si daca tot nu credeti, trageti intr-un week-end cu soare o plimbare pana p-aici. Daca numeri 1000 de gropi in toata moldova, eu ma sinucid (in afara oraselor). Si 60% din sosele sunt perfecte, cu exceptia petelor de ulei. ;)

Editat de Andi Sabin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 778
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Vizitator Andr3y

vai tu...........ce ai zis.........asta e parerae ta?...sau o concluzie? :) :angry: :ok:

wow frate da numai posturid e rahat faci...nu e primu

a zis si el o parere ma :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

vai tu...........ce ai zis.........asta e parerae ta?...sau o concluzie? :banana: :lol: ;)

wow frate da numai posturid e rahat faci...nu e primu

Ce a zis ,a zis bine. Este mai buna la performante ,dar este mult mai scumpa. Ai parut interesant cu acest comentariu?!?!...sau doresti sa pari?! Iar referitor la comentariul tau unde imi expusesem parerea despre rs(dar a fost inchis de cobra) ,iti spun ca vb din EXPERIENTA ,din ce am vazut cu ochii mei(din reviste spun niste teste care le fac niste piloti profesionisti si nu niste gaozari cu cosi pe fata :banana: ) si m-am referit strict la fiabilitate ,unde (in comparatie cu un cbr125-e un exemplu) e sub orice critica rs-ul,repet in comparatie , cu un cbr125(tot de la mine din oras).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce a zis ,a zis bine. Este mai buna la performante ,dar este mult mai scumpa. Ai parut interesant cu acest comentariu?!?!...sau doresti sa pari?! Iar referitor la comentariul tau unde imi expusesem parerea despre rs(dar a fost inchis de cobra) ,iti spun ca vb din EXPERIENTA ,din ce am vazut cu ochii mei(din reviste spun niste teste care le fac niste piloti profesionisti si nu niste gaozari cu cosi pe fata :banana: ) si m-am referit strict la fiabilitate ,unde (in comparatie cu un cbr125-e un exemplu) e sub orice critica rs-ul,repet in comparatie , cu un cbr125(tot de la mine din oras).

Silviu are dreptate ;) cine cunoaste stie. Eu cum de am trecut de pragul de 33 de mii de km si nu am schimbat decat consumabile la ea?Cum de nu am desfacut niciodata motorasu ala.Pana acum am schimbat un kit de lant, si kit-ul de ambreaj(burn si wheelie). Eu sunt foarte multumit de motoru meu cu toate ca toata lumea zice ca e mic,ca e slab ca performante,dar sincer nu conteaza ce zic alti despre motorul tau...tie trebuie sa iti placa. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti garantez cobra ,ca pe un traseu cum e Siriul ,inozi un rs125 limitat la 15cp (sa fie echitabil ,nu???!!) ....doar nu comparam un motor de 30cp cu unul de 15.Daca compari 2 motoare de 15 cp ,pariez oricand pe un cbr 125 in comparatie cu un rs pe un traseu cum e Siriul...e la ani lumina distanta cbr-ul ,ca manevrabilitate vorbesc in comparatie cu rs-ul cu tot cu rotile lui(ca am vazut ca se sufera de "mania" rotilor)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti garantez cobra ,ca pe un traseu cum e Siriul ,inozi un rs125 limitat la 15cp (sa fie echitabil ,nu???!!) ....doar nu comparam un motor de 30cp cu unul de 15.Daca compari 2 motoare de 15 cp ,pariez oricand pe un cbr 125 in comparatie cu un rs pe un traseu cum e Siriul...e la ani lumina distanta cbr-ul ,ca manevrabilitate vorbesc in comparatie cu rs-ul cu tot cu rotile lui(ca am vazut ca se sufera de "mania" rotilor)

si parca vad acum ca or sa-ti sara vreo 10 armasari cu rs-uri pe cap sa-ti demonteze comment-ul.. :lol: .aici ai dreptate..dar sunt curios de alta chestie...cum ar fi sa punem motorul de cbr pe sasiul de rs?eee...aici v-ati ganditi?sasiu robust si frumos cu motor fiabil si....hai..aici sa va dati cu parerea...sa vezi acum ce-o sa fiu criticat mai ca la blasfemie,nu alta ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si parca vad acum ca or sa-ti sara vreo 10 armasari cu rs-uri pe cap sa-ti demonteze comment-ul.. :lol: .aici ai dreptate..dar sunt curios de alta chestie...cum ar fi sa punem motorul de cbr pe sasiul de rs?eee...aici v-ati ganditi?sasiu robust si frumos cu motor fiabil si....hai..aici sa va dati cu parerea...sa vezi acum ce-o sa fiu criticat mai ca la blasfemie,nu alta :banana:

Dezavantajul (pt unii,care "sufera" :banana: ) de a fi mic(si roti si ea ,ca motocicleta chiar si greutatea e SESIZABIL mai mica la cbr fata de rs) se transforma intr-un mare plus pe un traseu foarte virajat ,fiind net mai manevrabil ,dar repet ,in conditiile aceleiasi puteri ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Dezavantajul (pt unii,care "sufera" :bow: ) de a fi mic(si roti si ea ,ca motocicleta chiar si greutatea e SESIZABIL mai mica la cbr fata de rs) se transforma intr-un mare plus pe un traseu foarte virajat ,fiind net mai manevrabil ,dar repet ,in conditiile aceleiasi puteri :bow:

nu crezi ca ai "atacat" cam multi useri prin remarca ta?.ai facut vreun test pe traseu cu ambele? ai mers la un drum mai lung cu amandoua?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

nu crezi ca ai "atacat" cam multi useri prin remarca ta?.ai facut vreun test pe traseu cu ambele? ai mers la un drum mai lung cu amandoua?

Cu ce am atacat??? Toti au spus ,inclusiv EU ca cbr-ul e FOARTE MIC ,cel putin in comparatie cu un rs,iar faptul ca e mic(la fel ,faptul ca e mic si usor ,are alte dezavantaje) nu poate fi decat de un real ajutor pe trasee cu ace de par,repet in conditiile ACELEIASI puteri :rose: .Am mers la drum si cu tine si cu Teusor ,iar pe curbele de la Siriu ,zbura Teo... :lol: :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

am votat CBR ca sunt fan Honda. acum na is multe avantaje si dezavantaje la amandoua. nu am avut ocazia sa merg pe cbr dar o chestie care ma omoara la el e ca este in 4T si implicit sunetul!!!!! pe RS am mers prea putin ca sa imi dau seama da oricu "din auzite" e mai puternic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Deci .. niste tobe de esapament care sa scoata un sunet mai frumos fata de cel din ffabrica al Apriliei RS125 .. stiti ?

 

Si de unde se pot cumpara?

yo merg fara toba,se aude mult mai tare ,esti observat mai bine in trafic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu de mult am vazut un cbr in curtea liceului, din lateral arata cum arata, da cand il pricesti din spate arata ca un moped atata ca nu are pedale:D ii fff nasol nu as da un rs niki pt 2 cbr si ce daca is mai fiabile mi se par fff nashpa ... astai parerea mea... am rs stiu cum merge eu sunt ffff multzumit de el

 

Nu iese lumea la "poarta" sa le tai lemnele?

 

 

 

lasa u ma glumele astea nu suna ca o drujba sa fim seriosi ... peste 8000 suna destul de acceptabil

ii oricum 125 ce sunet vrei eu zic ca motoru ii pt cum merge nu numai cum suna ... deci sa nu mergi u cu cbr altundeva:))) nu la taia de lemne scuze:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...