Sari la conținut

Aprilia RS 125 <VS> Honda CBR 125


Ce ati prefera dc ati avea A1 si nu ati putea lua un motor mai mare ?  

1.001 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 778
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

dj rzn esti un praf si fac pariu cal a 14 ani ai tai nu ai vazut in viata ta nici macar nu ai auzit ce sa mai zic de mers pe rs 125 si cbr 125 asa ca tu sa taci si stai jos nota 4

Asta e reactie de copil stupid care are RS , pentru ca i-a dat taticu cadou ...

PS: Nu neaparat ca ai fi stupid, sau ca ti-a dat taticu cadou RS-ul, dar asa aduce reactia pe care ai avut-o ..

Iti dau nota 5 ca sa treci clasa :) :cheers: :cheers: :cheers:

 

Trotinel, zi-mi pentru ce l-ai luat ? ... Doar pentru ca-ti place aspectul ? Pentru ca alt motiv nu vad...

Daca preferi sa pui benzina toata ziua, sa o tii toata ziua in 150 ca sa arati ca tu ai RS la aia cu CBR ... si asta doar pentru ca arata altfel .... Mi se pare ca sunteti mult prea putin practici...

Oricum fiecare cu durerea lui, si eu daca as arunca cu bani mi-as lua Hayabusa Turbo (desi am zis ca postul meu se refera la cei care muncesc sa-si ia un motor, nu iau banii lui taticu, nu au fitze in cap de copil de bani gata sau de Don Juan ...)

Editat de Dj RzN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e reactie de copil stupid care are RS , pentru ca i-a dat taticu cadou ...

PS: Nu neaparat ca ai fi stupid, sau ca ti-a dat taticu cadou RS-ul, dar asa aduce reactia pe care ai avut-o ..

Iti dau nota 5 ca sa treci clasa :) :cheers: :cheers: :cheers:

 

Trotinel, zi-mi pentru ce l-ai luat ? ... Doar pentru ca-ti place aspectul ? Pentru ca alt motiv nu vad...

Daca preferi sa pui benzina toata ziua, sa o tii toata ziua in 150 ca sa arati ca tu ai RS la aia cu CBR ... si asta doar pentru ca arata altfel .... Mi se pare ca sunteti mult prea putin practici...

Oricum fiecare cu durerea lui, si eu daca as arunca cu bani mi-as lua Hayabusa Turbo (desi am zis ca postul meu se refera la cei care muncesc sa-si ia un motor, nu iau banii lui taticu, nu au fitze in cap de copil de bani gata sau de Don Juan ...)

exagerezi,o iei pe aratura...arati de fapt ca esti foarte pueril ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reverse, eu mi-am luat RS sa agat baieti, shhhht, ramane intre noi. Dj RzN, mi-am luat RS ca imi place aspectul si ca sa-i oftic p-astia cu XT. Apropo, ce ai cu astia care au motoare de la parinti? De cand e gresit ca parintii sa-ti cumpere ceva? Fiecare dupa posibilitatile lui, vecinu' meu de cartier "Aripa" si cu nevasta lui "Fa" (doar asa o striga, cred ca e numele ei), le cumpara la puradei porumb, alti parinti cumpara motociclete. Cred ca esti doar invidios...

 

P.S. Viitorul tau XT e praf... l-am vazut eu :)

P.P.S. Ti-ai cumparat din banii tai motoreta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma va agitati degaeba dj razna asta are 14 ani sta pe carca parintilor si ne da noua lectii cum ca el si ar cumpara mobra din banii lui,munciti de el nu ca sunt produsi de tasu:))deja a devenit penibil... saracu pe o parte imi e mila de el :cheers: e dus cu capu :yikes:dupa capu lui rsu e facut doar pentru fitze...se vede cat poate pustiu

deci copilu in primu rand cand o sa ai permis

in al 2 lea rand cand o as mergi si pe cbr si pe rs atunc sa iti dai cu parerea;) nu doar din poze si din ce mai vorbeste unu si altu

atunci sa ne vorbesti tu noua cei care avem motoare si mergem cu ele(mai mult sau mai putin ca uni le mai strica :) ) si as te dai asa interesant,pana atunci ramai cu tastele si cu pozele,filmuletele de pe net cu motoare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haha, tu nu meriti sa fii motociclist, alexutzzz!

Am mai zis printr-un topic, ca aici criteriile prin care se judeca un om sunt "varsta" si daca are motor sau nu ...

Pai frate iti arat unul de 10 ani care e de 'enspe mii de ori mai destept ca tine.. si n-are nici motor... si stie de 1000 de ori mai multe de motoare ca tine..

Stai pachet, ca nu esti primul care a descoperit roata! ...

PS: Alexutzzz, merg pe motor si n-am permis, si care e faza ? Nu trebuie sa-ti fie mila de mine, n-ai de ce, is sanatos, fericit, si ma bucur de viata in fiecare, pe de-o parte tu esti stresat, nervos, deci mai degraba noua ne e mila de tine...

 

 

Trotinel eu nu sunt invidios deloc, ma refeream la faptul cum pretuiesti acel lucru si cum ai administra banii! ...

Pentru ca daca iei pe banii parintilor , zici ca na, iti cumpara alta peste cativa ani si iti iei una care s-o freci 2 ani si "s-o dai la gunoi:, dar daca-ti iei din banii tai, vrei ceva fiabil, care sa te tina... sa nu o repari des (ca na, te costa) .. si mult altele, bine daca ai bani de aruncat poti sa-ti iei ce vrei tu si sa-l folosesti doar un sezon, dar zic in cazul in care ai un buget normal...

Adica alta e valoarea banului cand tu il muncesti! ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce legatura are valoarea banului cu motociclismul?cu cat de motociclist esti?degeaba ai muncit tu banii daca esti un prost care se imprastie tot timpu,daca nu ai varsta si nici carnetul ... diferenta intre alexutzzz si pustiu ala de 10 ani de care zici tu este ca el are permis si motor iar pustiu ala e expert ca tine ...adica e degeaba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reverse, mai bine prost cu motor decat destept si fara nu ? :))) ...

ba tu bei des?sau doar inainte sa postezi?ce legatura are una cu alta?mersul pe motor si poate pilotajul(lucru care va depaseste cu mult) nu are legatura cu iq`ul ...decat sa merg cu un inginer chimist ca tine care o pune in cap la fiecare stop si da peste mine cand mi-e lumea mai draga , mai bine merg cu un "prost" in viziunea ta de la care nu am nicio grija...duhhhh...asta ca sa-ti raspund la toate tampeniile pe care le debitezi p-aici ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) bai cap de creta deja intreci masura :cheers: dupa ce ca esti prost si ai idei fixe mai si vorbesti aiurea si jignesti

cand o sa ai permis si motor atunci sa vi sa iti dai cu parerea si lasa gargara ac n ai permis si ca mergi pe motor...pe ce motor? ca pe un topic ziceai cu te chinui tu sa strangi 100 euro sa ca in X ani iti iei tu un dna asa ca taci in mm si marsh la culcare :cheers: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e reactie de copil stupid care are RS , pentru ca i-a dat taticu cadou ...

PS: Nu neaparat ca ai fi stupid, sau ca ti-a dat taticu cadou RS-ul, dar asa aduce reactia pe care ai avut-o ..

Iti dau nota 5 ca sa treci clasa :) :cheers: :cheers: :cheers:

 

Trotinel, zi-mi pentru ce l-ai luat ? ... Doar pentru ca-ti place aspectul ? Pentru ca alt motiv nu vad...

Daca preferi sa pui benzina toata ziua, sa o tii toata ziua in 150 ca sa arati ca tu ai RS la aia cu CBR ... si asta doar pentru ca arata altfel .... Mi se pare ca sunteti mult prea putin practici...

Oricum fiecare cu durerea lui, si eu daca as arunca cu bani mi-as lua Hayabusa Turbo (desi am zis ca postul meu se refera la cei care muncesc sa-si ia un motor, nu iau banii lui taticu, nu au fitze in cap de copil de bani gata sau de Don Juan ...)

Stai linistit ca pui benzina toata ziua si la CBR.

Eu am muncit ca sa imi iau motor, totusi sa cauti pe net un motor si sa te rogi sa iti dea bani e o munca intradevar. :crack:

Paule , Trotinel vrea sa te agate :drink:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paule , Trotinel vrea sa te agate :cheers:)

Da ma TRT`u cauta anturaj :cheers: ...l-am vazut eu pe la sala p-acolo ca ii incerca pe toti ...e fitzos,are rs dasta nou RACING ... o arde numa in bashini si fitzeee prin mamaia in slapi la terase...prea multi bani la un copil ma...isi bate joc de ei :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) bai cap de creta deja intreci masura :cheers: dupa ce ca esti prost si ai idei fixe mai si vorbesti aiurea si jignesti

cand o sa ai permis si motor atunci sa vi sa iti dai cu parerea si lasa gargara ac n ai permis si ca mergi pe motor...pe ce motor? ca pe un topic ziceai cu te chinui tu sa strangi 100 euro sa ca in X ani iti iei tu un dna asa ca taci in mm si marsh la culcare :cheers: :cheers:

Sa-mi bat capul?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dj rzn, deja intreci orice limita. taci in paaaana mea si vorbeste cand detii si experienta pe motor. lasa-ma cu cunostintele tale deosebite despre motoare si cu postura ta de victima. ai 14 ani, DA, se judeca dupa varsta, mai ales cand un putzoi se trezeste sa vorbeasca aiurea-n tramvai. nu zic ca vorbesti numai prostii, dar esti obraznic si ai un tupeu extraordinar, si pe deasupra "suferi" prea mult de tine insuti. AI 14 ANI!!! Stii ce inseamna asta mah?? De-abia ti-ai luat sau iti iei buletin, de-abia intri in legalitate.

 

Ce-ar fi sa ma apuc si eu acum sa spun din cunostintele mele ca RS-ul e o paraitoare si ca din ce stiu eu e luata numai pentru fitze? Nu mi-ar sari toti in cap?? Taci in pana mea din gura, invata-ti locul si asculta-i pe aia mai batrani, nu te mai da tu miez atata ca nu impresionezi pe nimeni! Si esti obraznic, nu ai pic de respect pt cei de aici, care deseori ti-au vorbit frumos!

 

Nu te mai da atotcunoscator ca nu esti, pana nu te-ai suit pe-o mobra si nu ai simtit pe pielea ta ce inseamna motocicleta, teoriile tale sunt aproape nule! Sunt prea multi care-ti spun acelasi lucru, nu-ti da de gandit?? Si nu, nu-s ei palii, de obicei cand mai multi iti spun ca esti beat, du-te dreq la culcare! Esti chiar culmea! Vrei sa fii respectat?? Invata sa respecti, cu ce drept spui tu cuiva ca nu merita sa isi spuna motociclist?? Ai fost tu motociclist inaintea lui si ai vazut TU ce inseamna sa fii motociclist?? Nu! Asa ca taci, invata, baga la cap si vezi-ti de treaba ta! Nimeni nu-ti vrea raul, chiar mi-as dori sa te vad pe motor, dar asta in ziua in care iti vine dreq mintea la cap si te maturizezi! Sa-ti fie rusine, nu-ti bate tu capul ca n-ai de ce! Sau momentan n-ai cu ce!

 

Si daca te mananca-n koor sa mi te adresezi in stilul tau caracteristic, nu esti doar penibil si puieril, esti mult mai rau si nu numai!

 

Iar voi restul nu va mai puneti la mintea lui, am facut-o eu pana acum si nu mi-a folosit cu nimic, tot asa e. Si am votat CBR-ica, am eu o slabiciune pentru Honde, si din cate tin minte, sta un pic mai prost RS-ul la fiabilitate. Na' ca vorbesc si eu din auzite, de la un garaj moto de data asta... :cheers:

 

Numai bine si sa ne vedem cu bine la drumuri lungi si frumoase :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dj rzn nu stiu de ce te zbati aiurea...nu poti sa te c*c* in gustul omului...mai bine tine-ti parerea ptr tine...ai auzit macar un rs in turatie mare ? mie cel putin imi place f mult cum se aude si vibreaza la turatie...si ce dak nu e fiabil...macar ai statisfactie ca la categoria ei are demaraj destul de bun...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reverse, incerc si eu sa cresc ce sa fac, ai vazut ca la sala acolo e cu grade. Micutzu cica e generalu, pe mine m-au pus secretara :blink:

Lasa ma ca o sa cresti tu mare ... trebuie doar 210 prin fata p-acolo sa ai ...si dupaia parchezi si tu pe trotuar :)

urat ma trt`ule , ti-ai luat motor ptr femei :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e ca pun o intrebare tampita, da la RS dupa ce pleci de pe loc mai folosesti ambreiajul sau nu la schimbarea in superioara/inferioara? Adica e de ala ca la enduro care se cupleaza singur?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e ca pun o intrebare tampita, da la RS dupa ce pleci de pe loc mai folosesti ambreiajul sau nu la schimbarea in superioara/inferioara? Adica e de ala ca la enduro care se cupleaza singur?

 

 

nu..trebuie folosit ambreiajul ca altfel iti strici cutia...:bigstar:!merge si fara dar foarte greu ca am ramas eu odata fara ambreiaj!stiu ca la enduro merge si fara ambreiaj ca are un prieten un pegaso!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...