Sari la conținut

Husaberg in Romania


Postări Recomandate

Deci sa revenim la subiect !!!

In legatura cu "importatori" Husaberg care se stiu cine sunt : Laurentiu, Doru si "capu" englezu care oricum este un pacaliciiiiiiiiiii si un jepcar .

 

 

P.s. Mare pacat ca de asa firma se ocupa oameni cu berea in nas si pusi numai pe jepcareala !!!

 

 

Ok, îi cunosc pe oamenii aia si nu mi se pare normal sa jignesti ascuns in spatele unui pseudonim.

Daca ai ceva de spus spune-n fata.

 

Cît despre Husaberg, am un F550 SM de un an. Am facut cam 7000 km prin oras la munca si-napoi. Nu am avut probleme majore. Piesele de schimb au fost fie pe stoc, fie aduse cam într-o saptamîna. Pe englezul nu-l cunosc personal, dar despre Laurentiu si Doru va invit sa va faceti o parere la fata locului, si nu dupa spusele unui frustrat las, care are ceva rafuieli personale de lamurit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 75
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Deci sa revenim la subiect !!!

In legatura cu "importatori" Husaberg care se stiu cine sunt : Laurentiu, Doru si "capu" englezu care oricum este un pacaliciiiiiiiiiii si un jepcar .

In legatura cu service-ul cand va prezentati la revizie sau cu alta problema tre sa va pregatiti cu cateva beri ca altfel baietzi nu pot functiona la parametri normali....... daca aveti nevoie de ceva interesati-va inainte si in alta parte de preturi ca sa stiti cum sta treaba ca puteti avea surprize neplacute "pretul se face la fata locului dupa client daca este mai instarit creste pretul, nu vi se pare normal !!!" daca tre sa comandati piese intrebati inainte pretul final pt. ca au fost cazuri concrete cand s-a spus un pret si s-a ajuns la unele produse mai mult decat dublu asa ca aveti mare grija............ si sa exemplificam cand sosesc piesele baietzi nici nu stiu de capul lor asa ca se pun pe facut preturi Laurentiu spune un pret englezul altu si se face "cred" o medie rezultand pretul !!!

De piese pe stoc sa te fereasca sfantu sa ai ceva probleme majore ca ai imbulinat-o doar sa nu fie un motor pe la reparat ca asa se mai rezolva problema :cheers: !!! Asa se prezinta un importator exclusivist cum se lauda "englishman" crezand ca daca ai o suma de marafetzi esti super tare si te potzi p....a pe totzi ca tu esti unic importator si tre sa faci de ras firma HUSABERG prin simplu fapt ca tu nu esti instare sa fi SERIOS cu clientii la care le-ai vandut o marpha si tre sa le asiguri o servisare corespunzatoare macar in perioada de garantie care si aia se da pe vorbe !!!

In legatura cu Radupop cu avansul dat inainte greseala lui majora in asemenea cazuri tre sa te informezi inainte de a da banii in avans doar pe vorbe, asa ca acum ai de asteptat poate mult si bine de cand sunt ei "importatori" nu au adus echipament decat pt. ei si in rest ce au adus la super pretzuri fata de pretul recomandat de fabrica .......... asa ca o sa ai o mare SURPRIZA :D

Si acum las la aprecierea publicului sa traga concluzii cu privire la "clica importatoare de HUSABERG"

 

P.s. Mare pacat ca de asa firma se ocupa oameni cu berea in nas si pusi numai pe jepcareala !!!

 

Domnul meu , atitudinea ta pare a fi normala pt. spiritul nostru balcanic . Daca tot suntem putini de ce sa nu fim dezbinati ? Cel mai comod e sa improscam cu noroi . Mai greu este sa construiesti ceva . Eu unul sunt mindru ca am reusit sa construiesc ceva chiar si in vremurile astea care nu prea sunt favorabile pt. hobiuri . Daca ai fost la mine in service si ai plecat nemultumit , sincer , i-mi pare rau . Daca nu atunci ar trebui sa-ti fie rusine . Ori cum la cit de sfios esti nu prea pari endurist . Totusi pt. ca ai bagat in seama umila mea firma ai de la mine o revizie si un schimb de ulei gratis . Te astept la MOTO-TECH . Cu stima Doru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.......spre deosebire de altzii care din pacate nu au (stie el cine), anul acesta mi-am vopsit ouale in galben si albastru. Iepurasul mi-a adus un superb HusaberG 450 fs nou noutz de care sant foarte mandru, abea astept sa o "dezvirginez". Ma bucur ca o sa pot sa merg cu ea si prin orash si pe circuit, la cutzodrom (AMKART), si cu niste rotzi de cross o sa pot sa merg si la enduro. Baietzii de la MOTO-TECH mi-au oferit un filtru si un schimb de ulei cado'

Stiu ca am fost off-topic dar ce sa fac, trebuia sa ma laud si eu cu ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai vin de la un testdrive cu husa lu' Rinno , fe550 pregatita SM ... nu'mi pot sterge zambetul de pe fata ... sa moara fapta .. incredibil

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nea Crastavete

de te pune Scaraotchi sa-ti iei Husa,

NU de la MotoTech ... ca-s alcoolisti, jegmanitoristi, fripturisti, tepuitori si neseriosi

 

Pai eu am Husa de la ei de anu trecut .. nu am fonduri pentru kitul de SM ... si nu sunt inca hotarat daca se mai merita riscul strazii .

 

brrram brraaam brrrrrrrrram

Editat de Castravete
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:moto: Stati usor bre ca s-a ajuns prea departe cu discutia referitoare la Mototech:

In primul rand referitor la partea de REPREZENTANTA HUSA - jos palaria. :D Am cumparat moto fara probleme, am primit-o la timp, prima revizie inclusiv schimbul de ulei si filtru a fost gratis, iar montajele ulterioare de accesorii s-au facut rapid si profesionist (ps: si nu am dat nici o bere nimanui...).

Partea de SERVICE: repet, a fost impecabila, rapida si fara discutii. :bounce:

Partea de ACCESORII a avut doua parti: comanda de piese si alte maruntisuri a venit imediat si la pretul initial. Comanda de HAINE insa a avut o istorie un pic delicata si trebuie sa imi cer scuze aici baietilor de la Mototech pentru ca nu am dat detaliile complete: hainele pe care le-am comandat SI PLATIT IN AVANS nu erau inca pe stocul din Austria, asa ca nu au nici o vina Doru si Lorenzo ca nu au ajuns inca. Stiam acest detaliu, dar la posturile mele anterioare l-am "racait" doar in spirit de gluma (care nu l-a inteles nici el nici altii... hehehe...), ei nevand nici o vina majora in aceasta intarziere.

Per total, eu le dau nota 10 si ii contrazic pe carcotasii care au de obiectat fel de fel de remarci pur personale la adresa lor :peace: .

Cam atat despre Mototech, Huse, accesorii, haine si alte carcoteli :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok:

Acum cateva zile sunt anuntat printr-un SMS de un dealer KTM din Buc. ca mi-au sosit piesele comandate. Ma duc la magazin sa-mi iau piesele si mi se spune ca a sosit doar o parte din comanda. Cand intreb de ce s-a intamplat asta, mi se raspunde: "Din diverse motive"

No comment :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa clarificam situatia cu userul Rinno.

Am vorbit cu providerul de internet si am cerut cateva lamuriri in privinta "clonei" userului meu si nu prea am inteles nimic din ce a spus ca sunt cam varza cu calculatoarele " cica toata reteaua are o iesire printr-un sistem nu mai stiu de care si ca toti utilizatorii retelei au acelasi IP" aici ma blocat ca nu stiu cu ce se mananca treaba asta.

Problema este ca cineva incearca sa faca RAU unor oameni de milioane si asta chiar ma supara si pe deasupra sunt bagat si eu in aceasta treaba de cacao.

Acum daca Adminu poate sa verifice adresa de mail de unde sa facut contul "clona" si sa-l faca cunoscut celor implicati in aceasta situatie .

Urmeaza a se cerceta cine si cum a putut face asa ceva.....................................

 

 

P.S. daca aflu cine esti si te prind :crack: :cheers:

Mama nu mai pot de spume....................... :ok:

Editat de Rinno
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok:

Acum cateva zile sunt anuntat printr-un SMS de un dealer KTM din Buc. ca mi-au sosit piesele comandate. Ma duc la magazin sa-mi iau piesele si mi se spune ca a sosit doar o parte din comanda. Cand intreb de ce s-a intamplat asta, mi se raspunde: "Din diverse motive"

No comment :cheers:

 

pe asta sa o treci la KTM IN ROMANIA PRIN CEI 12 DEALERI.

:crack:

Hai sa fim seriosi. Industria si bussines-ul moto in Romania este inca un copil mic.

Eu ii acord incredere ca se va face el mare si destept.

Pana atunci toata stima pionierilor din acest domeniu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OFF TOPIC:

 

Userul "kizma" a fost sters fiind o clona a userului "Rinno , regula forumului nepermitand crearea de clone.

Draga Rinno sau cum vrei sa-ti mai spui ( kizma ) daca in momentul in care ai venit la revizie baietii de la service ti-au oferit o bere nu inseamna ca sunt niste alcoolici. Probabil nu te-au "citit" sa-ti fii oferit un cafe frappe pentru femeiusca din tine. Se vede ca esti departe de spiritul lor mai nonconformist si iesit din tiparul afaceristilor de duzina , cu zimbetul pe buze cind le-ai calcat pragul si frecindu-se pe maini sa-ti faca mai repede nota de plata.EI BINE , EI TI-AU OFERIT O BERE ! :ok: Referitor la "englishman" am avut placerea sa-l cunosc mai mult decit ai reusit tu si pot spune ca vorbesti doar ca sa umpli niste rinduri. Este un impatimit al acestui sport si un tip chiar PREA INTELEGATOR in ceea ce priveste "enduro-bisinessul" care il face. Eu personal , am sa le dau mai multi bani decit ai imvestit tu in acest sport si uite ca nu tipa dupa mine ba chiar imi OFERA CITE O BERE cind trec pe la ei ( motiv ca sa stam la o palavra si sa ne mai povestim pe unde am mai bintuit cu motoarele!) Dar se pare ca sunt lucruri pe care nu le intelegi asa ca mai bine lasa-ne pe noi cu berile noastre si vezi-ti de frappe-ul tau ca s-a incalzit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca s-au aruncat cu vorbe aiurea, ma simt dator sa spun si eu despre experienta mea cu Service-ul Mototech ...

Eu am avut 2 KTM-uri. Asa ca habar nu am de cum vin piese si accesorii Husaberg. Insa am facut la ei mult service la ambele motociclete si pot sa spun ca oamenii stiu f bine cu ce se mananca o motoreta de off road si ce-i trebuie pentru o viata lunga si fara probleme. In 2 ani de tavaleala nu am strans decat o singura data un surub cand am fost in tura - in rest totul a fost facut la service, ca la carte.

Mergeti, vedeti cum sta treaba si faceti-va o parere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Il cunosc pe Laurentiu de catva timp si mi s-a parut un tip corect. I-am dat un telefon pentru un drive test pentru care ne-am inteles .Din pacate in Romania marii constructori in general sunt prost reprezentati GAS-GAS care e o marca foarte foarte buna e distribuit intr-un mod lamentabil HONDA YAMAHA SUZUKY (ma refer la nodel ENDURO) nu sunt reprezentate aproape deloc si nici KTM nu e lipsit de probleme (ma refer la piese de schimb) cred ca asta se datoreaza mai mult starii pietei decat relei vointe a importatorilr. (HUSABERG,KTM,si acum SHERCO) pe care le cunosc personal. Pentru celelalte nu va spun nici parerea mea !

Hai sa revenim la HUSABERG, mi se pare foarte sanatos sa fie marca asta reprezentata in Romania . Sa speram ca in viitor sa se poata dezvolta intr-un fel armonios si sa profitam de calitatea si de serviciul lui Laurentiu si MOTO TECH. Din partea mea motorul cu doi timpi imi place mai mult si sunt mai usor de condus. Sa vedem cum ma descurc cu 380 HUSABERG. In orice caz am sa va tin la curent dupa drive test. In ce priveste poluarea doi timpilor, e drept ca polueaza. Daca nu vrem sa poluam exista calul, bicicleta si mersul pe jos. Poluarea incepe de la besina, prostia, resturile aruncate pe geamul de la masina(care le vedem din nefericire de-a lungul drumurilor si potecilor), da prieteni, aveti dreptate, nu trebuie sa poluam ! :cheers: :ok:

Editat de Patrick boissy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga Rinno sau cum vrei sa-ti mai spui ( kizma ) daca in momentul in care ai venit la revizie baietii de la service ti-au oferit o bere nu inseamna ca sunt niste alcoolici. Probabil nu te-au "citit" sa-ti fii oferit un cafe frappe pentru femeiusca din tine. Se vede ca esti departe de spiritul lor mai nonconformist si iesit din tiparul afaceristilor de duzina , cu zimbetul pe buze cind le-ai calcat pragul si frecindu-se pe maini sa-ti faca mai repede nota de plata.EI BINE , EI TI-AU OFERIT O BERE ! :ok: Referitor la "englishman" am avut placerea sa-l cunosc mai mult decit ai reusit tu si pot spune ca vorbesti doar ca sa umpli niste rinduri. Este un impatimit al acestui sport si un tip chiar PREA INTELEGATOR in ceea ce priveste "enduro-bisinessul" care il face. Eu personal , am sa le dau mai multi bani decit ai imvestit tu in acest sport si uite ca nu tipa dupa mine ba chiar imi OFERA CITE O BERE cind trec pe la ei ( motiv ca sa stam la o palavra si sa ne mai povestim pe unde am mai bintuit cu motoarele!) Dar se pare ca sunt lucruri pe care nu le intelegi asa ca mai bine lasa-ne pe noi cu berile noastre si vezi-ti de frappe-ul tau ca s-a incalzit!

hai ca sa va impacati veniti cu motoarele sau cu masinile voastre sa vedeti o cursa pe cinste la Ciolpani, Europenele de Motocross. AVEM MICI SI BERE :cheers:

cip

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Salut...ma scuzati ca intervin, dupa 6 luni, in acest [off]topic de 7 pagini cu acest comment pe care l-am gasit pe youtube la un clip cu un husaberg:

"Because Husaberg is essentially the bare bones racing brand of KTM. Husaberg originally started out in a cow shed (Funny but true!)and is now owned and made by KTM" asta ca reply la "why is there an KTM Logo at the beginning this is a Husaberg???"

* pentru cei care nu prea se pricep la expresii in engleza [si eu] iata ce inseamna bare bones = the most basic facts or elements

 

Stiati de asa ceva?...si asta referitor la diferenta mare dintre numarul dealarilor Husaberg si KTM...si la ce-a zis ionut73

Eu am avut 2 KTM-uri. Asa ca habar nu am de cum vin piese si accesorii Husaberg.

 

..intre timp am cautat si am gasit pe wikipedia urmatoarea:

KTM Ownership

 

Good results on the tracks could not compensate for slow sales, and Husaberg eventually was purchased by the Austrian motorcycle manufacturer KTM in 1995. [3]

 

Although Husaberg motorcycles have been produced at the KTM factory in Mattighofen, Austria since 2003, the developmental department remains in Sweden. [4] [5]

 

The current KTM slogan, "Ready to Race", was also taken from Husaberg, whose current slogan is now "4 Stroke Force".

Editat de Arabia
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Azi l-am sunat pe Lorenzo (Mototech-reprezentant HUSABERG in Romania) pentru ca mi-am rupt husa ce acopera buretele sheii.

Intrebare: "Aveti?"

Raspuns: "Avem. De care vrei neagra sau albastra? Timp de lucru vreo doua zile pentru ca trebuie sa lasam buretele sa se usuce si apoi sa punem husa."

 

Nu fac reclama... Sau fac.... Oricum nu asta este scopul postului meu.

Bravo Mototech. Nota 10 din partea mea. :baldy:

 

Pana acum nu regret ca am cumparat HUSABERG. O motocicleta nu inseamna doar ghidonul, motorul si culoarea.

Conteaza si oamenii din jurul ei.

Urmatoarea va fi tot la fel. HUSABERG.

:finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi l-am sunat pe Lorenzo (Mototech-reprezentant HUSABERG in Romania) pentru ca mi-am rupt husa ce acopera buretele sheii.

Intrebare: "Aveti?"

Raspuns: "Avem. De care vrei neagra sau albastra? Timp de lucru vreo doua zile pentru ca trebuie sa lasam buretele sa se usuce si apoi sa punem husa."

 

Nu fac reclama... Sau fac.... Oricum nu asta este scopul postului meu.

Bravo Mototech. Nota 10 din partea mea. :baldy:

 

Pana acum nu regret ca am cumparat HUSABERG. O motocicleta nu inseamna doar ghidonul, motorul si culoarea.

Conteaza si oamenii din jurul ei.

Urmatoarea va fi tot la fel. HUSABERG.

:finger:

 

 

TI-AM REZERVAT DEJA MODELUL NOU

post-9477-1196191678_thumb.jpg

post-9477-1196191710_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Domnilor,

 

Am citit cu atentie comentariile voastre si mi se pare super ok ca exista pareri si pro si contra. Eu m-am apucat de sportul asta de cca o luna, vanind de pe SuperSport - deci n-am nici o treaba in a compara motorete de enduro pt ca la nivelul la care sunt nu fac diferenta intre ele. Mi-am luat insa Husa pentru ca ii cunosc pe oamenii astia 3 (Doru, Lorenzo si Dave) si nici decum pt ca e mai tare decat KTM sau mai slaba decat Yamaha samd.

So dupa parerea mea omu' sfinteste locul si cum nu toti suntem prieteni avem dreptul sa comentam (cu bun simt bine'nteles) orice.

Eu cred ca in foarte scurt timp o sa observati o noua abordare din partea MotoTech ca si dealer si o schimbare in bine a imaginii Husaberg in RO.

E absolut ok sa te duci la niste prieteni la garaj (service, reprezentanta) si sa stai la taclale despre un hoby comun si de ce nu sa bei si o BR RC :lol: :finger: sau in sfarsitt domnisoarele un capucino cu frisca si scortisoara :baldy: :( :lol: :) (pentru ca au si automat de cafea).

Sper sa nu fii suparat pe cineva...

Parerea mea...

r

 

--- Mesaj completat în 27 Nov 2007 21:45 -------------
"LO550"

 

Bre vreau setari la suspensii pt ca deja am 5 ore de mers si fac diferenta. Deja am experienta si trebiue sa umblam la fineturi...bbuaaaaaahhaaaaahhaaaaaa :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai ex colegu Razvan

Eu ma bucur ca in sfarsit te-ai facut si tu om serios si ti-ai luat enduro :lol:

Ne veden la plimbare la primavara!

Ionut

 

 

Cu cea mai mare placere insa mi-e teama cu nu pot face fata experientei acumulate si skilsurilor dobandite in atatia ani in care tu ai batut muntii, dealurile si campiile patriei :lol:

Tin'te bine ca vin tare din urma -> tu est target-ul meu :baldy: :baldy: :(

Bafta si multa sanatate ca am inteles ca ai ceva probleme :finger:

r

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...