Sari la conținut

Kawasaki Z750


Flipper
 Share

Postări Recomandate

Dude, e motor in linie. A, da, vibreaza in draci cand se apropie de redline.Asta face orice motocicleta. Insa nu-mi pot imagina ca produce motorul ala vibratii mai ceva ca un v-twin. Then again, nu m-am dat pe un zet niciodata si tot ce spun aici e pura teorie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pentru cei interesati:

/index.php?...wasaki+z750+abs

Numai pentru pasionati.

La multi kilometri frumosi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare iubitori de Z750!

De curand sunt si eu in posesia unui Z750 fabricatie 2007, dar penultimul model.Jucaria are 3700km, a costat 3.000eur si este adusa din Italia.Ca si probleme, ii lipsesc oglinzile, are o scarita pe spate rupta si cateva zgarieturi pe partea stanga.In rest motorul merge foarte bine.A fost testata de un prieten de-al meu care se pricepe la motociclete bine de tot si se pare ca e buna mobra. Eu zic ca am facut o afacere buna cu ea.Acum ma ocup de inmatriculare si cam intr-o saptamana si ceva voi avea si permis sa merg cu ea.Abia astept!

Vroiam sa va intreb daca aveti cumva manualul utilizatorului. Eu nu am reusit sa-l gasesc decat pe cel de service.

Va atasez si niste poze cu Kawa.Astept impresiile voastre :laugh:

post-51097-1250832362_thumb.jpg

post-51097-1250832410_thumb.jpg

post-51097-1250832425_thumb.jpg

post-51097-1250832454_thumb.jpg

Editat de marku_trd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor posesorilor de Zet.

 

Daca intereseaza pe cineva: am de vanzare un filtru de aer K&N nou, nout (sigilat , in cutia originala). Se potriveste la Z1000 si Z750. 50E cer pe el. (0726207730)

 

La multi km cat mai frumosi cu Z-urile voastre va urez .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor

 

Nu stiu daca nu cumva s-a mai oferit cineva : am manualul de service/reparatie al producatorului pentru Z750 dupa 2007. Daca considera cineva ca-l pot ajuta cu vreo informatie, stau oricand la dispozitie ( gratis, evident, dar in masura timpului liber ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Armasar pur-sange

Naked prin constructie

Streetfighter prin vocatie

Se descurca onorabil si pe pamant romanesc...

 

post-882-1251880002_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Armasar pur-sange

Naked prin constructie

Streetfighter prin vocatie

Se descurca onorabil si pe pamant romanesc...

 

post-882-1251880002_thumb.jpg

 

Eu am mers de 2 ori cate 5km pe asfalt cu oarecare gauri si acum imi curge amortizorul din stanga - 750 cu cca. 5000 km, af 2007. Acum astept setul de schimb fata pe original.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mers de 2 ori cate 5km pe asfalt cu oarecare gauri si acum imi curge amortizorul din stanga - 750 cu cca. 5000 km, af 2007. Acum astept setul de schimb fata pe original.

 

...Chestie elementara, dragul meu 'tripaco'...

Producatorul seteaza suspensia standard, considerand ca va fi folosita corespunzator, intr-o tara civilizata...

Pentru asfalt bombardat si miriste Made in Romania - furca si amortizorul central - se regleaza si echilibreaza soft.

Traim in Romania si aceste setari ne ocupa tot timpul...

Asta daca nu vrei sa iti clantane dintii si sa iti zornaie ficatul inside...

Fierul nu are nici o vina ca mergi pe sosele asfaltate enduro cu motocicleta si reglaje racing...

:ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...Chestie elementara, dragul meu 'tripaco'...

Producatorul seteaza suspensia standard, considerand ca va fi folosita corespunzator, intr-o tara civilizata...

Pentru asfalt bombardat si miriste Made in Romania - furca si amortizorul central - se regleaza si echilibreaza soft.

Traim in Romania si aceste setari ne ocupa tot timpul...

Asta daca nu vrei sa iti clantane dintii si sa iti zornaie ficatul inside...

Fierul nu are nici o vina ca mergi pe sosele asfaltate enduro cu motocicleta si reglaje racing...

:ph34r:

 

Sunt intru totul de acord, inclusiv ca vina imi apartine, integral (desi la rivala Hornet nu se intampla asa ceva, chiar cu setarile de fabrica). Bomboana de pe coliva a fost la drumul spre intalnirea de la Joseni, cand am luat, dupa Bicaz chei, o mica gaurica, de mi-au cazut toate alea, si mi s-a rupt inima de mila (a se citi : imi venea sa-mi trag palme de ciuda). Totusi, schimbarile setarilor pentru "enduro" modifica semnificativ comportamentul pe asfalt, asa ca prefer sa inlocuiesc simmering-urile si uleiul (si, evident, sa nu mai merg pe autostrazi agricole). Partea mai putin placuta este ca kitul ajunge abia in 10 zile (au mai ramas 8), si nu prea as merge cu ea asa ... cam intr-un singur amortizor. Prin urmare, la intrunirea de la Iasi (11 - 13), s-ar putea sa pot bea o bere (adica sa ma duc fara obiectul muncii ).

Visul meu : sa se uneasca toate gaurile din asfalt !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rezon !

:ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Ce ziceti de Z-ul meu? Nici o parere? :lol:

Ieri i-am schimbat uleiul si filtrul de ulei. Am pus Motul 7100. Nu stiu ce sa fac cu filtrul de aer. Inca nu m-am apucat sa desfac ca sa ajung la el sa vad in ce stare este.Trebuie schimbat la doar 3800km?

Am dat sala si am luat-o, iar miercuri pe 9 am poligonul. Sa-mi tineti pumnii! Abia astept sa ies cu ea!!!

Ride safe! :ph34r:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva vreo idee despre ce se poate face cu perna fata ca sa fie mai moale ( k.u.r. - friendly ) ? Intreb pentru ca eu nu rezist mai mult de 150 km in sa. Sau poate o fi posteriorul meu defect ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Ce ziceti de Z-ul meu? Nici o parere? ;)

Ieri i-am schimbat uleiul si filtrul de ulei. Am pus Motul 7100. Nu stiu ce sa fac cu filtrul de aer. Inca nu m-am apucat sa desfac ca sa ajung la el sa vad in ce stare este.Trebuie schimbat la doar 3800km?

Am dat sala si am luat-o, iar miercuri pe 9 am poligonul. Sa-mi tineti pumnii! Abia astept sa ies cu ea!!!

Ride safe! :wacko:

 

Daca doresti, am un filtru stock folosit 300 KM. E ca nou. Mi-am montat sport. 25 euro. Si daca vrei sport vindea cineva un K&N la 50 euro. Chiar merita, eu am dat 65. Nu te juca cu astea, schimba-le daca nu stii cand au fost schimbate.

 

PS: Daca bugetul nu te preseaza treci pe motul 300v sau silkolene(cel din urma mi-a placut cel mai mult). Sunt mai bune.

 

Are cineva vreo idee despre ce se poate face cu perna fata ca sa fie mai moale ( k.u.r. - friendly ) ? Intreb pentru ca eu nu rezist mai mult de 150 km in sa. Sau poate o fi posteriorul meu defect ...

 

Daca te deranjeaza atat de mult poti desface capsele pieii seii( :) ) si inlocuiesti buretele de-acolo cu unul mai moale.N-as recomanda, numai daca il duci la un meserias.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc! Varianta cu desfacutul cade ca nu ma pricep, iar mesteri prin zona nu sunt. Prin urmare, fie voi cauta una modificata pe net, fie . . . voi face popasuri mai dese. Raman dator cu o bere, si sper sa am ocazia sa ma achit la Motorfest la Iasi : 11 - 13 septembrie. Programul, locatia, samd se pot vedea pe subforumul regional.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@disabled_cata: Multumesc pentru oferta si pentru sfaturi, dar acum sincer nu mai am bani si pentru filtru.Iti inchipui cati bani am cheltuit cu inmatriculat, echipament, scoala de soferi,etc. O sa incerc sa-l curat pe cel de acum.Si-asa, presimt ca nu prea o sa pot sa mai ies cu ea avand in vedere ca vremea a inceput sa se strice :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Va salut! Stie cineva daca in 2010 Z750 va mai fi vopsit in combinatia verde/negru (ca in 2009)? Eu am gasit doar atat referitor la "noile culori": http://www.twowheelsblog.com/post/3073/2010-kawasaki-z750 Sper sa fi uitat ei in enumerare si aceasta combinatie. Un sfarsit de sezon cat mai calduros! :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am de vanzare pentru Z 750:

 

-Power commander

-bugpoiler(carena jos)

-parbriz

-capac monopost

-filtru aer BMC(5000km, tocmai a fost curatat)

-placute frana Ferodo(cred) uzura 20 %.

-Crashpaduri Euroracing

- display bord albastru

 

Cei interesati ma pot contacta la 0727207310, Catalin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Am de vanzare pentru Z 750:

 

-Power commander

-bugpoiler(carena jos)

-parbriz

-capac monopost

-filtru aer BMC(5000km, tocmai a fost curatat)

-placute frana Ferodo(cred) uzura 20 %.

-Crashpaduri Euroracing

- display bord albastru

 

Cei interesati ma pot contacta la 0727207310, Catalin.

 

cat ceri dumitale pe crashpad-uri si monopost? sa nu imi spui ca l-ai vandut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Salutare, am si eu cateva intrebari la voi.Ma bate gandul sa-mi achzitionez si eu un Z 750 din 2004.Ce pareri aveti despre acest model (mentionez ca nu sunt incepator).Cum se simte pasagerul la drumuri mai lungi?,ma refer la sezut.Cam care este consumul?.Si o intrebare mai dubioasa,se poate urca cu ea pe o bordura de inaltime medie care are turnat in fata ei asfalt,nu atinge evacuarea?.Eu avand inainte un super moto si locul de parcare necesita aceasta urcare.Astept orice pareri care sunt bine venite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...