Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

Alah damn it .. m-am trezit cu noaptea in cap doar ca sa ma duc degeaba la scoala .. si maine iar o sa am o trezire fortata.. eh asta e .. da las ca ma fac mare si frumos si cu bicicleta 100% buna de drum :)

 

Baietii distractii placute care pe unde se esteti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

super belea excursia. Plaja, baie in mare, disco, foc de tabara, soare, ploaie, beutura, gratare, Bourn-out, curse pe plaja si pe coclauri (cu furia) etc etc.

Postam pozele zilele astea.

Cum a fost la Corbeanca 2 ???

Editat de larryboss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost extrem de frumos, chiar daca am fost zombiti toti de nesomn B) . Bautura (pentru unii :laugh: )a curs din plin, unii au dormit pe motoare, altii pe langa...Altii in mers :) .Fiecare in functie de gradul de alcool/nesomn pe care il avea. M-am simtit excelent :). Siiiiiiii, sa nu uitam : :D :laugh: :laugh: Traiasca Vama si curentul hipiot :)

Editat de shuvyx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost extrem de frumos, chiar daca am fost zombiti toti de nesomn :laugh: . Bautura (pentru unii :ok: )a curs din plin, unii au dormit pe motoare, altii pe langa...Altii in mers :D .Fiecare in functie de gradul de alcool/nesomn pe care il avea. M-am simtit excelent :). Siiiiiiii, sa nu uitam : :laugh: :) :lol: Traiasca Vama si curentul hipiot :D

 

:laugh: Peace man! ( ca tot ne-am integrat si adaptat la spiritul din Vama). Sunt asa multe de zis despre excursia asta, ca nci nu stiu de unde sa incep...First of all: multam fain baieti ca ati avut grija de mine in cateva situatii "delicate", ca sa zic asa; grupul nostru e bestial, ma bucur ca v-am cunoscut si sper sa tot avem excursii d'astea ( exceptand anumite "scapari" gen: somnul pe motor in mers, iesiri bezmetice de pe banda de urgenta, depasiri haotice...dar macar am invatat ceva din toate astea, si garantat nu se vor mai repeta). E bine sa ai langa tine oameni pe care te poti baza la greu, si care stiu sa-ti traga si o sapuneala buna cand meriti!

In rest ce sa zic, inca ma doare burta de la cat am ras zilele astea ( Radu, sper ca citesti si regreti acum ca nu ai dat curs invitatiilor noastre fierbinti; si doar asa lucruri frumoase iti promitea Mihai... ) Nici nu a mai contat faptul ca sambata eram rupti de somn, duminica a plouat, noaptea a fost un frig crancen ( pe care l-au simtit doar unii dintre noi, caci altii mai descurcareti au facut rost de un sac de dormit :D ), ca nu am gasit o buda decenta in toata Vama si de asemenea nici dorinta noastra arzatoare de a gasi macar un sapun nu a fost indeplinita...

O sa revin si cu poze explicative, oricum, sa vedeti si voi hal de oameni ce eram, cum ne chinuiam noi sa montam/ demontam un cort , cum ne-am infipt noi motoretele in nisip si apoi am mobilizat asistenta sa ne ajute sa le scoatem , sa putem pleca spre casa! Frumoasa viata, dom'ne, distractie si voie buna! Hai sa traim si la mai mare!

 

Hai bine-ati revenit.

V-am tinut asfaltu' cald.

 

Hai bine ( ca ) v-am gasit, ca unii dintre noi mai aveau un pic si nu se mai intorceau ( sau veneau ei, da' in bucati mai multe si mai mici...)

Raducule , mamica, ai invatat ptr examenul de azi? Sau ai pierdut week-endul cu prostii? Ca daca e asa, nu te iertam...

 

Distractie placuta si sete buna in Vama! Larry, Mishu, sa beti bere si pentru mine, va rog! :P :)

O bere????? Baietii au fost mai darnici de atat, ma mir cum de nu au ajuns pana la tine aburii alcoalelor baute in cinstea ta B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine revenira-ti! astept poze :). :) cu costume de baie si cu bronzuri B)

costume de baie n-ai sa vezi, bronzurile sunt de fapt arsuri de un roz asortat cu furia lui Larry...Sosesc in curand si pozele ( diseara)

A propos: la ora 19 diseara la terasa Sasha ( fostul Happy ) avem 3 mese rezervate ptr vizionarea meciului(joaca Romania). Doritorii sunt asteptati acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) Peace man! ( ca tot ne-am integrat si adaptat la spiritul din Vama). Sunt asa multe de zis despre excursia asta, ca nci nu stiu de unde sa incep...First of all: multam fain baieti ca ati avut grija de mine in cateva situatii "delicate", ca sa zic asa; grupul nostru e bestial, ma bucur ca v-am cunoscut si sper sa tot avem excursii d'astea ( exceptand anumite "scapari" gen: somnul pe motor in mers, iesiri bezmetice de pe banda de urgenta, depasiri haotice...dar macar am invatat ceva din toate astea, si garantat nu se vor mai repeta). E bine sa ai langa tine oameni pe care te poti baza la greu, si care stiu sa-ti traga si o sapuneala buna cand meriti!

In rest ce sa zic, inca ma doare burta de la cat am ras zilele astea ( Radu, sper ca citesti si regreti acum ca nu ai dat curs invitatiilor noastre fierbinti; si doar asa lucruri frumoase iti promitea Mihai... ) Nici nu a mai contat faptul ca sambata eram rupti de somn, duminica a plouat, noaptea a fost un frig crancen ( pe care l-au simtit doar unii dintre noi, caci altii mai descurcareti au facut rost de un sac de dormit :) ), ca nu am gasit o buda decenta in toata Vama si de asemenea nici dorinta noastra arzatoare de a gasi macar un sapun nu a fost indeplinita...

O sa revin si cu poze explicative, oricum, sa vedeti si voi hal de oameni ce eram, cum ne chinuiam noi sa montam/ demontam un cort , cum ne-am infipt noi motoretele in nisip si apoi am mobilizat asistenta sa ne ajute sa le scoatem , sa putem pleca spre casa! Frumoasa viata, dom'ne, distractie si voie buna! Hai sa traim si la mai mare!

 

Excelent spus Mihaela!!!!!! Pozeeeeeeee B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bun, unii au fost la mare, ceilalti ce ati facut in wkd?

in Vama pe drum ati ajuns? dar de plecat? ati fost cu bacul pe la Ostrov?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pazea ca mi-am tras filtru de aer sport :lol:) si moaaahhh ce diferenta acum am cu 500 de caluti in plus :D

 

acum pe bune chiar e o mare diferenta de la carpati fara filtru la kent 8 cu filtru sport :D e mai nervoasa si mai face poc poc in air box si daca trag tare de gaz la 6K ture urca usurel p-o roata :lol: schema care inainte se intampla la 9K ture .. in fine nu asta e important .. important e faptu ca are un raspuns mai bun in acceleratie sa speram ca mai scade si consumu:) mai am sa ii sudez toba pe dedesupt si sa ii riglez cabeuratoarele :laugh:

 

pan la urma am luat DNA(asta e marca) m-a costat 66 de E si in banii astia intra si un maintenance kit care consta in cleaner si ulei :D am luat d-asta pt ca nu am mai avut chef sa astept pana vineri ...

 

si hai cu pozele alea de la maree odata ..aa si vreau si eu mai multe pozne de la gratarel ca facurati voi mai multe :rock:

 

:P

post-11027-1213037408_thumb.jpg

post-11027-1213037442_thumb.jpg

Editat de Sniky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cateva mostre:

Super-tare! Se vede cat de bine costumati erati :P Cate motorete au fost in total? Ca se mai vad si niste seturi de oglinzi dincolo de motoretele din prima linie...

 

Cat timp ati facut la dus? Dar la intors? Hai, povestiti tot! (cred ca nu va mai clantzane dintzii acum :D)

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kalimera :P . tikani?

 

azi-dimineata m-am intors din cipru. sunt zombi de somn...am dormit aseara doar 2 ore pentru ca la 3.30 trebuia sa plecam spre aeroport, imbarcarea in avion fiind pe la 5 si ceva am.

 

povestirile, bautura si dansul au loc joi la birou, unde va astept cu uozo si ceva de rontait, de pe meleagurile cipriote.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

kalimera :P . tikani?

 

azi-dimineata m-am intors din cipru. sunt zombi de somn...am dormit aseara doar 2 ore pentru ca la 3.30 trebuia sa plecam spre aeroport, imbarcarea in avion fiind pe la 5 si ceva am.

 

povestirile, bautura si dansul au loc joi la birou, unde va astept cu uozo si ceva de rontait, de pe meleagurile cipriote.

Kalimera si uelcam! Asa putin v-au tinut cipriotii pe meleagurilor lor proprii? Ce unghii-n gat si astia! Avionul la 5:00 ca nu cumva sa lipsiti luni de la birou, nu? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kalimera si uelcam! Asa putin v-au tinut cipriotii pe meleagurilor lor proprii? Ce unghii-n gat si astia! Avionul la 5:00 ca nu cumva sa lipsiti luni de la birou, nu? :P

 

 

am stat 4 nopti si tinand cont ca nu am platit decat sucurile si shoppingul, eu zic ca a fost mai mult decat ok :D. alt avion cica nu este, decat la 5 si nush cat am (am decolat la 6 am, dar imbarcarea s-a facut de la 5 si 20, cam asa). a fost foarte frumos. iti dai seama ca decat sa stai pe litoralul nostru, mai bine meri in cipru :lol:. isi merita fiecare banuti. si pentru apa limpede si curata ca apa din sticla de apa plata, la protaras, unde am fost, este locul :lol: . o sa pun si poze, cand le voi descarca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am stat 4 nopti si tinand cont ca nu am platit decat sucurile si shoppingul, eu zic ca a fost mai mult decat ok :D. alt avion cica nu este, decat la 5 si nush cat am (am decolat la 6 am, dar imbarcarea s-a facut de la 5 si 20, cam asa). a fost foarte frumos. iti dai seama ca decat sa stai pe litoralul nostru, mai bine meri in cipru :lol:. isi merita fiecare banuti. si pentru apa limpede si curata ca apa din sticla de apa plata, la protaras, unde am fost, este locul :lol: . o sa pun si poze, cand le voi descarca.

Ai un deja un copil, nu te mai sperie nimic si cu toate astea n-ai auzit nimic de carcotasi? :P Asteptam poze, detalii cu bronzul etc :D

 

Pe de alta parte, oare ce cauta Regele Mihai al Romaniei pe pista Amckart sambata - 07.06.2008?

post-33842-1213091462_thumb.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copii, ma iertati ca intru in topicul vostru o veste proasta. Fetita lui Dan Popescu, tipul acela sufletist care a avut grija de amimagz atunci cand a avut accidentul, nu mai este printre noi... Fetita era mare iubitoare de motociclete si atv-uri... Daca aveti timp si puteti, aprindeti-i o lumanare micutului ingeras din Pajura...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super-tare! Se vede cat de bine costumati erati :lol: Cate motorete au fost in total? Ca se mai vad si niste seturi de oglinzi dincolo de motoretele din prima linie...

 

Cat timp ati facut la dus? Dar la intors? Hai, povestiti tot! (cred ca nu va mai clantzane dintzii acum :D)

 

Am fost 4 motorete : io cu Pegaso-ul meu, Larry cu furia, Mihai cu SV-u' si Vlad cu CBR-ul.( seturile de oglinzi din spate sunt ale unor motociclete de pe plaja, langa care am parcat noi ca sa dam bine in poza, sa se vada ca suntem mai multi :D ) Timpul facut la dus nu e relevant, caci au fost nenumarate opriri, ptr urmatoarele motive:

1. fumat

2. cumparat tigari , ca sa putem apoi opri din nou sa le fumam

3. alimentat + cumparat tigari , din nou + baut cafea, sa nu adormim

4. baut energizant, caci cafeaua nu a avut rezultate

5. diverse nevoi fiziologice

6. cum frigul deja ne ajunsese la oase deja , trebuia sa ne mai punem o tzoala pe noi, asa ca am oprit din nou, sa ne aprovizionam din masina

7. unii dintre noi s-au oprit sa alimenteze din noi, si s-a ratacit de restul grupului, astfel incat s-au oprit din nou pentru a cere indicatii pretioase , la ora 4 dimineata ( si ghici cui i s-a cerut indicatiile? evident, am gresit numarul de telefon si am sunat-o pe mama , care dormea acasa, linistita, fara sa stie unde sunt, in loc sa o sun pe sora-mea, care era in masina, in fata noastra....)

 

La intors din nou nu este relevant cat am facut pe drum, caci s-a oprit again and again, motivele fiind de data asta mai complexe, astfel incat nu le voi mai detalia. :D

 

Restul povestirii, joi la birou, ca acu' s la munca, si se cam uita sefa urat la mine , peste monitor,si tare mi-e ca vine incoace sa vada ce tastez cu asa spor...

 

 

iti dai seama ca decat sa stai pe litoralul nostru, mai bine meri in cipru :lol:.

 

in numele intregului grup care tocmai s-a intors de pe litralul nostru, iti multumim Ina! esti o dragutza! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

7. unii dintre noi s-au oprit sa alimenteze din noi, si s-a ratacit de restul grupului, astfel incat s-au oprit din nou pentru a cere indicatii pretioase , la ora 4 dimineata ( si ghici cui i s-a cerut indicatiile? evident, am gresit numarul de telefon si am sunat-o pe mama , care dormea acasa, linistita, fara sa stie unde sunt, in loc sa o sun pe sora-mea, care era in masina, in fata noastra....)

 

 

[/size]

 

Si nici macar nu ai sunat-o tu :D..M-ai pus pe mine sa trezesc saraca femeie din somn la 4 dimineata. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maaaa in locul ei (mamei tale) nu iti mai dadeam mancare o saptamana :P noroc ca te pricepi sa-ti faci si singura

 

am asa o stare de cheffles si o durere de bostanel de nu va puteti inchipui

Editat de Sniky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...