Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

da ma, conservele oricum omoara tot, si alea cu fasole si alea cu manelisti si alea cu fitzoase fie cu sos fie fara, atentie la coji !

 

Forever Two Wheels!

 

FTW dar... ai uitat ca io-s tradator? :kali:... din cand in cand si pe 4 :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

SALUTARE GASCA!

 

In rimul rand tin sa va multumesc tuturor ca v-ati preocupat de soarta mea si a DR-ului. Amandoi suntem ok, putin sifonati insa ne refacem. De asemenea INCA ODATA ati demonstrat ca motociclistii sunt "altfel" cand vine vorba de "ai nostrii"., lucrul asta MA ONOREAZA , SI MA FACE SA MA SIMT ALTFEL STIIND CA SUNTETI DE-AI MEI. Detaliile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUTARE GASCA!

 

In rimul rand tin sa va multumesc tuturor ca v-ati preocupat de soarta mea si a DR-ului. Amandoi suntem ok, putin sifonati insa ne refacem. De asemenea INCA ODATA ati demonstrat ca motociclistii sunt "altfel" cand vine vorba de "ai nostrii"., lucrul asta MA ONOREAZA , SI MA FACE SA MA SIMT ALTFEL STIIND CA SUNTETI DE-AI MEI. Gata cu vorbaria, detaliile o sa le auziti miercuri/joi la sedinta. Ceea ce e mai important.

 

IT'S THE FINAL COUNT DOWN!

 

PE DATA DE 5 IULIE - SAMBATA - DECOLAM CATRE PIATRA CRAIULUI.

Traseul ales o sa fie Bucuresti- Targoviste- Zarnesti - Plaiul Foii. Mai multe detalii le stabilim cu harta in fata la sedinta.

Din ce am studiat eu pe o harta electronica ar fi vb de 208 km din Bucuresti pana la Zarnesti.

Soseaua este destul de buna, singurul drum mai cu "dificultati" este cel forestier de 12 km Zarnesti - Plaiul Foii. Insa temerari rideri l-au facut anul trecut cu choppere si vitezane('onda) si alte tipuri de mobre, e drept la viteze mai mici dar se poate ajunge.

 

Maine o sa atasez o lista cu echipamente si alte chestiuni bune pt munte. Cei care stiu cate ceva in plus sunt bineveniti sa completeze unde este cazul.

 

Momentan vreau exact sa stabilim cine vine si cu ce dotare, ca sa vedem cum ne organizam.

Sunt ridweri care vor veni cu conserva, pot sa ia pe altii care nu au cum sa vina cu mobra si pot sa ne ajute la bagaje.

 

Voi incepe eu:

 

Motor - DR 650 RS - enduro turing, fara pasager - deci 1 locliber.

Cort de 2 persoane.

Stau toata perioada 5 - 11 iulie.

Din pacate nu am sca si nic izopren, asa ca daca aveti vre-unul in plus dau o bere!

 

 

DE ACUJM VA ROG SA VA ANUNTATI CARE CUM VINE CU CE , SI PERIOADA CATO SA STATI. :kali:

Editat de shadowrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SALUTARE GASCA!

[...]

PE DATA DE 5 IULIE - SAMBATA - DECOLAM CATRE PIATRA CRAIULUI.

Traseul ales o sa fie Bucuresti- Targoviste- Zarnesti - Plaiul Foii. Mai multe detalii le stabilim cu harta in fata la sedinta.

Din ce am studiat eu pe o harta electronica ar fi vb de 208 km din Bucuresti pana la Zarnesti.

Soseaua este destul de buna, singurul drum mai cu "dificultati" este cel forestier de 12 km Zarnesti - Plaiul Foii. Insa temerari rideri l-au facut anul trecut cu choppere si vitezane('onda) si alte tipuri de mobre, e drept la viteze mai mici dar se poate ajunge.

[...]

 

 

damn it... e exact ultima saptamana de foc la mine la fac. as fi vrut sa merg in Piatra ca nu am mai fost de un an :kali: . next time! am izopren (animal d-ala gros de 10mm) - il aduc eventual la birou, joi, dar sacul e imprumutat.

Editat de harciogu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi incepe eu:

 

Motor - DR 650 RS - enduro turing, fara pasager - deci 1 locliber.

Cort de 2 persoane.

Stau toata perioada 5 - 11 iulie.

Din pacate nu am sca si nic izopren, asa ca daca aveti vre-unul in plus dau o bere!

 

 

DE ACUJM VA ROG SA VA ANUNTATI CARE CUM VINE CU CE , SI PERIOADA CATO SA STATI. :kali:

 

Noi vom veni in formatia asta:

- Motor: Honda Dominator NX 650 - enduro touring, inclusiv pasager, 0 loc liber

- cort de doua persoane

- stam toata perioada 5-11 iulie

- din pacate nici noi nu avem izopren, dar poate facem rost; in plus, beau o bere :kali:

 

Si mai avem 2 semi-pasageri (care nu pot fi transportati pe motor), astfel ca daca se gaseste o conserva cu doua semi-locuri disponibile, mai avem doua participante + 1 cort de doua persoane :kali:

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P hello, hello......

 

 

.....si acum, pentru a-i face concurenta directa, lu' shadowrider, :jump: (ne bucuram ca esti bine :jump: ) o sa propun la randul meu o iesire pt week-end-ul viitor. deci, sambata, 5 iulie, se pleaca spre lacul bolboci (lac care se gaseste la altitudinea de 1400m, pe valea ialomitei). exista doua drumuri pe care se poate ajunge la lac; unul ar fi targoviste-moroieni (cu drum forestier), iar al doilea pe dn 1 - sinaia (peisaje superbe, mers pe bolovani). acum asteptam relatari din calatoriile anterioare si ceva sfaturi..... (in ideea ca noi vom merge cu corturile)...... doritorii sa se inscrie...... :jump:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....si acum, pentru a-i face concurenta directa, lu' shadowrider, :jump: (ne bucuram ca esti bine :jump: ) o sa propun la randul meu o iesire pt week-end-ul viitor. deci, sambata, 5 iulie, se pleaca spre lacul bolboci (lac care se gaseste la altitudinea de 1400m, pe valea ialomitei). exista doua drumuri pe care se poate ajunge la lac; unul ar fi targoviste-moroieni (cu drum forestier), iar al doilea pe dn 1 - sinaia (peisaje superbe, mers pe bolovani). acum asteptam relatari din calatoriile anterioare si ceva sfaturi..... (in ideea ca noi vom merge cu corturile)...... doritorii sa se inscrie...... :P

Da' de ce sa-i faci "concurenta", cand puteti veni si voi cu noi? :jump: Tot drum forestier, tot peisaje superbe, tot cort, tot munte. Adica va primim si doar un weekend :jump:

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e si asta o idee.....chiar foarte buna... doar ca noi ne chinuim de cam 1 luna sa organizam iesirea asta :jump: ....s-au cam suprapus ofertele....... :P ramane sa-si spuna si restu parerea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e si asta o idee.....chiar foarte buna... doar ca noi ne chinuim de cam 1 luna sa organizam iesirea asta :jump: ....s-au cam suprapus ofertele....... :jump: ramane sa-si spuna si restu parerea

 

 

eu merg cu ileana :P .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor, deci cum e drumul la bolboci? chiar nu mi se pare ok sa mai facem enduro cu SV-ul.... cand o sa-mi scot enduroaica din service o sa fie ok, dar hai sa mai alegem si drumuri neaccidentate....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu SV-ul poti sa mergi 12 km pana in Plai, fara probleme. :P E drum forestier.

 

 

da, mon cher, da' sunt 12 km. daca SV-ul era de enduro, asa scria la specificatiile lui. ca poti sa faci enduro (cu efectele ulterioare de rigoare), asta este altceva. ramane sa vedem ce si cum. este SV-ul lui iubi, el decide pe care drum il doare cel mai tare :jump: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E destul de ok drumul mai. aproape jumatate e acceptabil, destul praf , dupa aceea incepe hopul ca apar gropile. dar mere, calutzul meu s-a descurcat fara probleme si fara sa chinuiesc suspensiile (atat de tare pe cat imi spuneu altii). a ajuns la destinatie doar plin de praf. :jump:

 

Cu SV-ul poti sa mergi 12 km pana in Plai, fara probleme. :P E drum forestier.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care ai trecut azi 30 - 06 - 2008 pe bulevardul Constructorilor inspre piata Crangasi cu o Aprilia Mana in jurul orei 18:30 ti-a zburat asigurarea si Autorizatia de Circulatie Provizorie a motocicletei inregistrata pe numele MOBIRA GROUP SRL!!!

 

Ti-am recuperat-o de pe strada si te astept cu un telefon la 0723.98.26.26 sa ti-o recuperezi!!!

 

P.S.: care il stiti pe proprietar dati de veste sa isi recupereze actele!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

referitor la acest wkd

 

pana la Zarnesti este numai asfalt, prin oras asfalt cu gauri, iar pana la Plaiul Foii sunt 12 km. inainte era drum forestier, dar de cand cabana Plaiul Foii s-a transformat in hotel si au aparut multe vile in zona, drumul a fost modernizat, latit, acoperit cu o patura de pietre marunte batatorite, iar datorita ploilor/zapezitor s-au tasat neuniform, rezultand mici denivelari

 

spre Bolboci se ajunge pe doua drumuri:

1. pe drumul Sinaia Targoviste (asfalt) se intra pe la cab Cuibul Dorului (drum forestier prin padure care se transforma in drum pietruit de munte, practicabil de orice masina) si se urca pe Dichiu pana la o bifurcatie

post-4583-1214855658_thumb.jpg

de aici fie se coboara in stanga pana la cab Zanoaga, baraj Bolboci, cab Bolboci, cab Diana, cab Padina, Hotel Pestera fie se urca la Complex Piatra Arsa, cab Babele, cab Omu

2. pe drumul Sinaia Targoviste (asfalt) se intra prin satul Glod si se urca pana la Sanatoriu (asfalt) de aici e drum pe curba de nivel (forestier, prin padure) care se transforma in drum pietruit de munte, practicabil de orice masina

Sinaia - Padina = cca 28 km

de cand s-a transformat cab Pestera in Hotel Pestera si au aparut multe vile pe Valea Ialomitei, drumul a fost modernizat, latit, astfel incat sa poate ajunge orice masina. e interesul lor sa-si atraga turistii sa le ia banii :P

 

am vazut la Padina: Jawa, IJ, Voshod, si multe alte comuniste, enduro, cros, stradale

personal, nu as merge cu SVul la Padina, cum nu as merge cu Transalp.ul cu 160km/h

amandoua pot face ambele lucruri, dar nu le cade prea bine.

 

insa voi decideti pe unde va bagati moto si cum o conduceti

 

ca dovada aveti cele 2 moto de viteza care au fost pe Transalpina (drumul Sinaia - Padina nu se compara cu Transalpina, e bulevard fata de ce e pe acolo)

 

 

da, am fost plecati in wkd trecut. aici

 

/index.php?showtopic=233679

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IT'S THE FINAL COUNT DOWN!

 

PE DATA DE 5 IULIE - SAMBATA - DECOLAM CATRE PIATRA CRAIULUI.

Traseul ales o sa fie Bucuresti- Targoviste- Zarnesti - Plaiul Foii.

 

Momentan vreau exact sa stabilim cine vine si cu ce dotare, ca sa vedem cum ne organizam.

Sunt ridweri care vor veni cu conserva, pot sa ia pe altii care nu au cum sa vina cu mobra si pot sa ne ajute la bagaje.

 

Voi incepe eu:

 

Motor - DR 650 RS - enduro turing, fara pasager - deci 1 locliber.

Cort de 2 persoane.

Stau toata perioada 5 - 11 iulie.

Din pacate nu am sca si nic izopren, asa ca daca aveti vre-unul in plus dau o bere!

 

 

DE ACUJM VA ROG SA VA ANUNTATI CARE CUM VINE CU CE , SI PERIOADA CATO SA STATI. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...