Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

Mai eu nu am vazut exact caci eram inaintea lor cu vreo 40m .

Noi veneam pe 1 mai spre intersectia cu turda. Din cate am inteles i-a deschis usa in fata pasagerul unuia cu conserva .

Norocul riderului e ca nu a avut viteza mare, caci venea pe frane spre semaforul care era pe rosu.

S-a lovit la tibie riderul . Motorul: carena in unghiul de fata zgariata, semnal stanga rupt, capac de alternator zgariat, aripa de fata zgariata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

sper ca data viitoare semnati condica si tu si Misu (insanatosire grabnica pt Misu si sa ne onoreze cu prezenta cat mai repede) :crack: :cheers:

 

Multzam frumos pt gandurile bune :cheers: Data viitoare promit ca o sa fiu acolo!! :crack: O sa fiu si la Arc, nu de alta, dar deja simt ca innebunesc in casa :lol: Chiar as vrea sa stiu cine era cu RR-ul, ca nu-mi amintesc sa fi vazut vreun RR pana acum prin zona :lol: Ce si cum s-a intamplat de fapt? Bafta celui cazut, fie cu el, fie cu motorul, depinde ce a stricat acum :lol: :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragos il cheama. A vrut un nene sa iasa din masina si i-a deschis usa in fata .. a pus frana a facut damage la tibie(spunea ca il doare destul de tare .. calca cu greu pe ea) a facut o tura de proba sa vada daca s-a intamplat ceva la motor (directie) si spus ca nu ar avea nimic (dar tot o sa faca o verificare). Pana la urma s-a inteles cu omu si a hotarat sa nu ii faca rau (ala care i-a deschis usa -- era pasager-- a recunoscut ca e de vina a zis ca e si el sofer si ca ii pare rau etc...)

In final am plecat pe motoare acasa.. acum sper sa sa fi dezumflat tibia si sa isi revina cat mai repede. Bine ca nu au patit nimic .. nu a culcat motoru in schim a intrat in bara din spate la un nene (bine ca a fost flexibila si a amortizat destul de mult ..)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor,

multumesc celor care au fost cu mine aseara si m-au ajutat, raman dator, multumesc enorm.

Multumesc si pt urarile de bine ale celorlalti, sprer ca nimeni sa nu pateasca accidente cu moto.... sunt groaznice... senzatia e nasoala rau.

Un pasager dintr-o masina mi-a deschis usa in fata si nu am avut prea mult ce sa fac.... am franat dar degeaba... am tras de ghidon dreapta ca sa nu intru direct in usa si sa incep sa zbor.... m-am oprit intr-o masina parcata, in bara ei, roata fata a intrat sub bara si asa a ramas; asta ma salvat mult, masina nu are nimic si nici moto nu pare sa aiba ceva la roata / furca - trebuie o verificare. Aripa fata zgariata si mutata din loc, semnal spart / rupt, carena zgariata si plesnita putin, capac stator zgariat. Practic capacul la stator i-a rupt usa aluia si uimitor a rezistat...

ii multumesc lui Dumnezeu ca a fost doar atat, nu aveam protectii, nici eu si nici pasagera... am piciorul bulit dar nu rupt, pasagera piciorul scrantit... vanatai... eu mai am ceva dureri in zona genitala.... deh.. rezervorul.... in rest am ramas cu o senzatie de frica foarte nasoala.

Nu aveam viteza, ma pregateam sa fac dreapta pe Turda, mergeam spre casa, in spatele meu erau cold as ice, skiny cu pasagera, mih; swadowrider era in fata.

Pana la urma m-am calmat si m-am inteles cu baietii, oricum ar fi un accident e groaznic... dar se pare ca indiferent de viteza si de trafic daca este scris sa se intample... se va intampla....

Multumesc mult pt tot ajutorul, asfalt uscat, sanatate si noroc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

metiune :cheers: sfat care pe mine m-a salvat: claxonu e foarte util .. un ambalat de motor (merge in majoritatea cazurilor .. dar claxonu e tata lor)

 

insanatosire grabnica Dragos :cheers: si la fel si pentru Mihai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.

 

imi pare rau pt incidentul cu RR-ul....dar bine ca n-a fost mai rau.

 

AJUTOR! CAUT GARAJ IN ZONA CRANGASI - GIULESTI.

 

daca ma poate ajuta cineva, sau ar putea macar sa-mi sugereze o solutie, rog sa-mi dea un semn.

 

nu mi se pare o zona sigura sa-l tin in fata blocului, din pacate...... dar pana acum nu am alta solutie. stau pe zboina neagra si se fura la greu. mi-au golit intr-o noapte si cei 3-4 litri din rezervorul daciei de-o varsta cu mine. :cheers: teapa lor, dar cu motorul e mai nasol, acolo pun suflet.

 

multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragos imi pare rau pentru ce s-a intamplat si va doresc sa va treaca repede sperietura cat si durerile!

 

In alta ordine de idei vroiam sa intreb daca are cineva chef de o plimbare azi pe la ora 17 00 ... daca da, astept sugestii pentru unde sa ne plimbam,unde sa ne intalnim, etc.

Eu ma gandeam sa mergem pe undeva aproape de Bucuresti avand in vedere ca ideea mi-a venit tarziu, sunt insa deschisa la propuneri asa cum am mai spus.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragos imi pare rau pentru ce s-a intamplat si va doresc sa va treaca repede sperietura cat si durerile!

 

In alta ordine de idei vroiam sa intreb daca are cineva chef de o plimbare azi pe la ora 17 00 ... daca da, astept sugestii pentru unde sa ne plimbam,unde sa ne intalnim, etc.

Eu ma gandeam sa mergem pe undeva aproape de Bucuresti avand in vedere ca ideea mi-a venit tarziu, sunt insa deschisa la propuneri asa cum am mai spus.

 

:cheers: :lol: :crack:

Am un chef de nu va pot explica :lol: Dar, evident, nu am cum :cheers: Decat daca, printr-o mare minune reusesc sa-mi termin treaba pana atunci (slaaaabe sanse :cheers: )

Ar merge un Giurgiu, ceva :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: :crack: :crack:

Am un chef de nu va pot explica :) Dar, evident, nu am cum :cheers: Decat daca, printr-o mare minune reusesc sa-mi termin treaba pana atunci (slaaaabe sanse :cheers: )

Ar merge un Giurgiu, ceva :lol:

Ok, noi speram sa termini treaba si daca o termini in timp util asteptam un semn de viata :cheers: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu pana la orele 19.00 trecute fix sunt de serviciu cu fii-mea, de-abia dupa 19.00 m-as putea alatura............ :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca a inceput sa ploua asa ca ... poti cruta vietile pe care vroiai sa le curmi :cheers:

Putem sa ne gandim la ceva pentru week-end-ul viitor daca tine si vremea cu noi :cheers:

WE viitor to asa, ceva scurt.. Ca m-au pedepsit astia la sevici si cica lucrez si sambata si duminica :lol: Dar un Giurgiu ar merge clar :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un pasager dintr-o masina mi-a deschis usa in fata si nu am avut prea mult ce sa fac....

 

 

asta ar fi urmarea usii deschise :cheers:

 

ps: eu eram in spate , scapam turma :cheers:

 

 

 

AJUTOR! CAUT GARAJ IN ZONA CRANGASI - GIULESTI.

 

 

 

saluti

 

incearca sa suni la numaru asta 0745 399 483 rotaru il cheama , mie nu mi-a raspuns e un nenea care are un posibil garaj pe langa albinuta ( din spusele unui vecin de-al lui ).

 

 

spor la cautari :cheers:

post-14862-1180279101_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai nenea ca te tiu eu de mana in timp ce te sprijini in carja cu cealalta. catinel, catinel!

 

WE viitor to asa, ceva scurt.. Ca m-au pedepsit astia la sevici si cica lucrez si sambata si duminica :cheers: Dar un Giurgiu ar merge clar :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai nenea ca te tiu eu de mana in timp ce te sprijini in carja cu cealalta. catinel, catinel!

:cheers: Gata mane!! A trecut! Multzam de ajutor :cheers:

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci, gasca, maine tinem "sedintza" tot la terasa cu pricina, da? desi....ma gandesc ca am putea sa incercam un bikers' club otopeni :cheers: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unu ma simt jalic .. rili .. sunt plictisit ceea ce imi determina o stare de oboseala (pisihica) si nu stiu ma simt de parca as pluti in deriva ... asa hai cu maine mai repede sa am si eu cu cine sa socializez

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unu ma simt jalic .. rili .. sunt plictisit ceea ce imi determina o stare de oboseala (pisihica) si nu stiu ma simt de parca as pluti in deriva ... asa hai cu maine mai repede sa am si eu cu cine sa socializez

 

 

ok, suntem deja 3 depresivi :cheers: . cine se mai inscrie? :crack: cred ca maine va fi mai mult o intalnire terapeutica :cheers: . poate vine si shadowrider, in calitate de doctor, chiar daca el are competenta pe animale. pana la urma cica din maimutza ne tragem :cheers: .

 

:lol:

 

p.s. deci ramanem la terasa noastra, ca sa vina toata lumea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai ...imi pare rau sa va dezamagesc dar e nevoie de terapie in grup! caci si pe mine m-a prins!!

Bine la mine motivele au baza in viata de cuplu:(.

Mai eu de obicei sunt optimistul si energizez pe cei deprimati ...sper sa mai am destula energie si putere sa o fac si pentru voi.

 

Chestia e ca "nu am chef azi" nici macar sa ma urc pe motor, parca as fi sleit de puteri, stors.

Puii mei cred ca suntem iradiati, se fac testari de medicamente ca sa nu mai avem chef de nimik! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai ...imi pare rau sa va dezamagesc dar e nevoie de terapie in grup! caci si pe mine m-a prins!!

Bine la mine motivele au baza in viata de cuplu:(.

Mai eu de obicei sunt optimistul si energizez pe cei deprimati ...sper sa mai am destula energie si putere sa o fac si pentru voi.

 

Chestia e ca "nu am chef azi" nici macar sa ma urc pe motor, parca as fi sleit de puteri, stors.

Puii mei cred ca suntem iradiati, se fac testari de medicamente ca sa nu mai avem chef de nimik! :cheers:

Eeeh... Las' ca ne intalnim si cand ne-'om vedea fetele ne trece :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai ...imi pare rau sa va dezamagesc dar e nevoie de terapie in grup! caci si pe mine m-a prins!!

Bine la mine motivele au baza in viata de cuplu:(.

Mai eu de obicei sunt optimistul si energizez pe cei deprimati ...sper sa mai am destula energie si putere sa o fac si pentru voi.

 

Chestia e ca "nu am chef azi" nici macar sa ma urc pe motor, parca as fi sleit de puteri, stors.

Puii mei cred ca suntem iradiati, se fac testari de medicamente ca sa nu mai avem chef de nimik! :cheers:

 

Ce aveti fratilor? Sper ca nimic care sa nu treaca cu o bere, doua, cinci :cheers:

Noi nu stim daca ne prezentam maine, speram sa fim acolo dar va tinem la curent ...

Si guys ... lasati astenia de primavara, tocmai acu va apucara depresiile cand e vremea numa` buna de plimbat? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa incetam cu aceste intalniri ca nu fac decat bine. De azi ma gandesc la maine si parca nu mai vine........

Eu zic tot agronomie, cu o eventuala plimbare in alta parte daca ne vine cheful.

In principiu eu si oana_dili vom veni.

 

Ca sa va mai treaca depresia : Draga intr-o mana tin o poza de a ta .........................................

..........

...

.

.

.

si cu cealalta ma gandesc la tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...