Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

aseara eu am venit destul de tarziu si nu am putut sa ajung

ma gandesc ca ar fi bine ca duminica sa ne intalnim si noi undeva afara la o terasa si sa ne cunoastem cu toti (noi si caprele ) la lumina bre ca seara la birou mai se munceste mai se chiuleste :crack:

 

 

 

ASA CA PROPUN CA DUMINICA(02-03-2008) SA NE VEDEM UNDEVA sa bem un cico si sa mai discutam din problemele fiecaruia(moto) ,apoi poate iesim pe undeva asta daca nu ploua

de ceva vreme eu unu ies cu cativa din grup aprope in fiecare wechend

 

 

deci astept propuneri de locatii si sunt :burnout: :wave: :crack: invitati toti cei care nu muncesc si au chef

Editat de papadie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Bogdane.. Te-ai impiedicat la intrare? :wave: Ca nu te-am vaz't p-acolo!

 

 

Fratioare...Cojo stie ce se intimpla cu mine de vreo 2 intinliri incoace. Pur si simplu timpul mi-l mananca un kakat de mecanic care de o luna imi tine masina pe loc si nu-mi face nimik la ea. Aseara speram ca o sa mi-o recuperez...am sperat degeaba. Mi-a mancat omu asta nervii pe farfurie si banii - in seara asta ma duc sa-mi iau masina asa cum am lasat-o acum 3 saptamani.

 

Discutam la o bere. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap pai cam ai dreptate dar man eu vin motorizat si nu prea mere ceva alchool :wave:

insa poate de data asta am sa vin pasager si..... :crack: :burnout:

insa vad ca nimeni nu vrea sa ne vedem pe lumina

 

cine te ia mai pasager?? aiii??? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:lol: bre vin si eu :lol: da .. vin calare pe carnet sau pe bicicleta :lol: si beau un cico (nu sunt asa pasionat de bere).. da un vin uns cu un strop de cola .. :crack: moaaama ce-ar merge :wave:

 

Maine se va pune in aplicare planul diabolic al meu de a repara motoru :crack: si a lu tata de al farama :burnout: sa vedem ce iese (daca o iesi ceva)

 

Apropo gabrielu cu bmw-u stie cineva ceva de el ?.. ca are telu inchis

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am inceput lucrul la mobra.

 

post-27560-1204386082_thumb.jpg

 

Printre zeci de suruburi, saibe si piulite, am inceput sa descopar usor usor istoria viespii. Inafara ca-i lipsesc cleme ici colo, sau n-are suruburi nu stiu unde sau atarna vreun furtun cam prea liber pe la prizele de aer (ram air?), se cam vede ca o data a fost facuta praf motocicleta asta. Probabil inainte sa fie adusa in tara (Tomina sa traiasca? Nush.)

 

Toata fata a fost facuta la un moment dat muci, fiindca furca e clar schimbata. Carena fata si lateralele la fel.

Roata inca mi se pare stramba, si curge ulei la un telescop, dar inca nu-mi dau seama de ce e stramba.

 

post-27560-1204386461_thumb.jpg

 

Nu e chiar asa rabla cum pare in poza. E de la blitz. :crack:

Si jeg. :lol:

 

Ca detaliu..e o tija acolo sudata de cadrul care sustine carena fata si bordul, care daca te uiti atent e retezata vreo 8 cm la stanga (stanga ei, nu stanga pozei), si de care ar trebui sa se prinda gurile de aer. Asta m-a facut sa-mi dau seama cam cat de turtita a fost, candva. Tija aia se vede clar c-a intreptat-o cineva, ca inca e putin stramba si in plus a sarit vopseaua de pe ea si-a ruginit. :burnout:

 

 

Urmeaza urmatorul episod in curand. N-ar trebui sa fie prea naspa de pus la punct. Poate o rezolv pana termin scoala, ca m-am saturat sa privesc :crack:

 

 

p.s: ah si da, m-am si plimbat cativa metri incolo si-ncoace prin curte inainte :lol:

Wheee!!

 

p.p.s: s-a aprins beculetzul de benzina :wave:

Editat de Oryon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

p.p.s: s-a aprins beculetzul de benzina :crack:

 

nici nu te-ai plimbat bine si te plangi de gaz?? hehehe :wave:

hai mai repede cu scoala aia ca ma enervezi ca stai mereu in casa cand noi ne plimbam. :crack:

si vreau sa iti cunosc viespiutza!! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu scuzele de rigoare pentru intarziere (cineva mi-a taiat ieri dimineata cateva cabluri de net, asa ca am fost.. orb :crack: ), va anunt oficial ca pentru poxe puteti sa-l luati de ciuf pe Fuzzy, ca i le-am transmis pe YMu..

 

Mi-a parut bine sa va cunosc/revad, si sper ca data aviatoare sa nu mai fiu cu sanatatea in pionieze.. :crack:

:burnout:

John

 

LE: Pentru ca mi-e o sila teribila de urcat cinci poze pe forum, am urcat toate pozele pe picasa, aici.. Cine vrea sa le ia "rapid", poate incerca messengereanu'.. :wave:

Editat de Just_John
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oryon

- dupa cate vad eu, mobra a cam vazut "stele verzi". De reparat ti-o repara cineva care si stie la xce sa se4 uite sau o faci tu? ... nu prea e de joaca daca este afectata directia.

 

P.S: mai lasa si tu berea aia si mai baga benzen in rezervor :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi mi-au venit gumele!! care sunteti interesati, vi-l recomand pe Romi. aduce gume, echipament, etc. f serios si de treaba, preturi f bune.

 

fiind primul meu set de gume noi, nu stiu exact cum se procedeaza. am inteles ca intai le montez, fac 1-200 km si apoi duc rotile la echilibrat. deci ar insemna cheltuiala dubla si placere pe jumate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man eu unu cand mi-am schimbat gumele .. m-am dus la unu din putinele vulcanizari pt moto unde mi-a echilibrat si de/montat roatele si nu am avut probleme (bine ca si mult am apucat sa mergu cu ele).

 

Acum a aparut o alta problema .. baietii de la power motors au drum in nemtia peste 2 saptamani si eu pana atunci nu am supurtu ala nenorocit :| in we asta sper sa nu mai apara nimic si sa isi puna tata in apicare planul diabolic de indreptat cadru (sincer e foarte promitator ).. eu o sa imi bazai pretenu meu caruia i-am dat filtru de aer bateria, casca si plasa (de prins diverse pe spate) sa imi dea inapoi filtru plasa si bacteria si gata :burnout: am motor

 

Deasemenea am facut demersurile birocratice sa am liber pe 2 mai :wave:

Am primit raspuns afirmativ de universitatea din anglia (cash mai trebe ca sa plec).

 

si cam atat

 

--- Mesaj completat în 03 Mar 2008 21:05 -------------
man eu unu cand mi-am schimbat gumele .. m-am dus la unu din putinele vulcanizari pt moto unde mi-a echilibrat si de/montat roatele si nu am avut probleme (bine ca si mult am apucat sa mergu cu ele).

 

Acum a aparut o alta problema .. baietii de la power motors au drum in nemtia peste 2 saptamani si eu pana atunci nu am supurtu ala nenorocit :| in we asta sper sa nu mai apara nimic si sa isi puna tata in apicare planul diabolic de indreptat cadru (sincer e foarte promitator ).. eu o sa imi bazai pretenu meu caruia i-am dat filtru de aer bateria, casca si plasa (de prins diverse pe spate) sa imi dea inapoi filtru plasa si bacteria si gata :crack: am motor

 

Deasemenea am facut demersurile birocratice sa am liber pe 2 mai :crack:

Am primit raspuns afirmativ de universitatea din anglia (cash mai trebe ca sa plec).

 

si cam atat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am inceput lucrul la mobra.

 

post-27560-1204386082_thumb.jpg

 

Printre zeci de suruburi, saibe si piulite, am inceput sa descopar usor usor istoria viespii. Inafara ca-i lipsesc cleme ici colo, sau n-are suruburi nu stiu unde sau atarna vreun furtun cam prea liber pe la prizele de aer (ram air?), se cam vede ca o data a fost facuta praf motocicleta asta. Probabil inainte sa fie adusa in tara (Tomina sa traiasca? Nush.)

 

Toata fata a fost facuta la un moment dat muci, fiindca furca e clar schimbata. Carena fata si lateralele la fel.

Roata inca mi se pare stramba, si curge ulei la un telescop, dar inca nu-mi dau seama de ce e stramba.

 

post-27560-1204386461_thumb.jpg

 

Nu e chiar asa rabla cum pare in poza. E de la blitz. :crack:

Si jeg. :lol:

 

Ca detaliu..e o tija acolo sudata de cadrul care sustine carena fata si bordul, care daca te uiti atent e retezata vreo 8 cm la stanga (stanga ei, nu stanga pozei), si de care ar trebui sa se prinda gurile de aer. Asta m-a facut sa-mi dau seama cam cat de turtita a fost, candva. Tija aia se vede clar c-a intreptat-o cineva, ca inca e putin stramba si in plus a sarit vopseaua de pe ea si-a ruginit. :burnout:

Urmeaza urmatorul episod in curand. N-ar trebui sa fie prea naspa de pus la punct. Poate o rezolv pana termin scoala, ca m-am saturat sa privesc :crack:

p.s: ah si da, m-am si plimbat cativa metri incolo si-ncoace prin curte inainte :lol:

Wheee!!

 

p.p.s: s-a aprins beculetzul de benzina :wave:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dragul meu .......nu ma dumiresc aci de ce dai in Tomina asa cu foc........si intreb ........banuiesti ca-i luata de la Tomina ori stii sigur?

Esti comvins ca dupa ce a plecat de la mine nu a avut alt accident ori stii sigur ca asa a venit?

 

Nu ma dumiresc din poze dar banuiesc ca este vorba de motocicleta de mai jos (inca odata nu cred ca sunt sigur ) dar daca este vorba despre ia asa arata cand a venit in tara.

 

Cu stima

post-14710-1204581233_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragul meu .......nu ma dumiresc aci de ce dai in Tomina asa cu foc........si intreb ........banuiesti ca-i luata de la Tomina ori stii sigur?

Esti comvins ca dupa ce a plecat de la mine nu a avut alt accident ori stii sigur ca asa a venit?

 

Nu ma dumiresc din poze dar banuiesc ca este vorba de motocicleta de mai jos (inca odata nu cred ca sunt sigur ) dar daca este vorba despre ia asa arata cand a venit in tara.

 

Cu stima

Tu cre' ca esti frustrat rau de tot :burnout:

Ai un topic dedicat.. Mi se pare de prost gust sa te justifici pe un topic de cartier! Omu' si-a spus parerea, nu a venit sa dea cu pietre in Termina...... La fel de bine o putem spune si cand ne vedem la bere! Ca e topic da cartier, nu? Ne cunoastem, gen..... Asta e... Unii din noi au mai vazut una, alta de pe la voi si si-au facut o parere, parere pe care au tot dreptul sa o impartaseasca, so fuck off si muta publicitatea pe topicul tau....

 

:wave: Gizaaaaas!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:burnout: Prietenul nostru doar ne-a spus ce a constatat la motor.

Pe de alta parte daca ati fi fost o firma fara pata, nu avea nimeni cu voi nimic.

 

COJO:

VULCANIZAREA LA CARE AM FOST EU: AUTOZONE: vis-a-vis de McDonald's de la Buzesti. Cum vii de la piata Victoriei catre piata Matache e pe stanga,

 

ALTA VULCANIZARE MOTO CAARE MI-A FOST RECOMANDATA: este la Bogdan Padure 0723583512 - asta e mai departe - pe langa gradina zoofilica, da cica omu se ocupa mai pe indelete da si pretu e mai mare.

 

Eu unul am facut asa: m-am dus cu guma noua, mi-a montat-o, echilibrata si la drum. Cu conditia ca 100 km sa nu ma dau tare. Si a fost ok.

Tot atunci mi-am curatat si lantul ... am vazut si eu ca , culoare a originala este auriu si nu negru :wave:)

 

Sniky: sunt si eu curios cand o sa termini mobra , cum o sa arate.

 

PS:

"Am primit raspuns afirmativ de universitatea din anglia (cash mai trebe ca sa plec)"

sa inteleg ca de 1 mai pleci pana in England?

 

 

 

 

 

 

IDEEE PT CINE AR VREA SA SE ASOCIEZE la CUMPARAREA UNUI

 

REDRESOR DE BACTERIE MOTO

 

KIT DE CURATAT LANTUL

 

STANDER SPATE / FATA

 

Astfel ca in momentul in care ai nevoie sa incarci bacteria, cureti lantul sa o faci by yours self.

 

Daca mai aveti idei va rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma cam doare memeaca ca de aseara am dantuit PAW :crack: :wave: :lol:

 

astazi iesiti pe undeva ?? :burnout:

 

 

deci nu a-ti mai iesit cu :lol: , a? oricum, sa nu ma uiti cu bip'u ala :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragul meu .......nu ma dumiresc aci de ce dai in Tomina asa cu foc........si intreb ........banuiesti ca-i luata de la Tomina ori stii sigur?

Esti comvins ca dupa ce a plecat de la mine nu a avut alt accident ori stii sigur ca asa a venit?

 

Nu ma dumiresc din poze dar banuiesc ca este vorba de motocicleta de mai jos (inca odata nu cred ca sunt sigur ) dar daca este vorba despre ia asa arata cand a venit in tara.

 

Cu stima

 

Hai sa clarific un pic si aici. Intentia mea n-a fost sa dau in voi. Da, stiu sigur ca motocicleta a fost luata de la voi, dar nu am de unde sa stiu ce s-a petrecut acolo, deci ma abtin de la concluzii care sa spuna ca unii au facut una sau alta. Pur si simplu sunt niste constatari.

 

Motocicleta a fost cazuta dupa ce a fost luata de la voi, da, dar nu asa grav incat sa justifice unele bube de prin ea. (Un exemplu ar fi tija prindere carena fata rupta, pe care o poti vedea in celalalt topic. Ca acea tija sa se duca dracu', trebuia toata carena fata sa fie muci. Nu e cazul.)

 

Oricum, hai sa nu stricam topicuri degeaba, iti voi da PM daca e nevoie sa continuam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...