Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

orioane, mai radule, mai: la 2 km pa ceas, picioarele tre sa stea pe jos nu mobra, iar cand depasesti pa dreapta las-o mai moale de 30 (firear ele da vitezane) si fii tot timpu' cu ochii in XVI si pregatit sa te opresti (adica stai mai in capu' la oase, nu culcat pe dansa).

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal.pai sa ma prezint si eu:ma numesc nicu si stau pe 1 mai,am o kawasaki zx6r 636,dar din apcate este in italia si ma chinui de app o luna sa o aduc in tara din italia.sper sa se intample asta cat mai repede si sa "intru" si eu in rand cu lumea. :lol:

 

 

 

pana atunci asflat uscat si mintea limpede

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca maine dimineata plec la sighisoara. daca sunt doritori ne vedem la ora 8 la benzinaria mol din otopeni. . dupa mecdonalds. traseu. buc-cheia-brasov. intoarcere pe valea oltului. sunt detalii la intalniri/excursii. e un topic acolo. sper sa fie vremea ok. altfel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trezit cu soare puternic in fata :lol:

asa ca se naste o intrebare azi mai iesiti pe undeva ori ba eu tre sa merg in targ cu mobra lui fuzzy si apoi sunt liber :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neatza all !!!

 

Shi faaaaaaaaaashi :lol: Bine ai venit si pe forum...

 

 

trezit cu soare puternic in fata :lol:

asa ca se naste o intrebare azi mai iesiti pe undeva ori ba eu tre sa merg in targ cu mobra lui fuzzy si apoi sunt liber :lol:

 

 

:lol:

Editat de fuzzy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca maine dimineata plec la sighisoara. daca sunt doritori ne vedem la ora 8 la benzinaria mol din otopeni. . dupa mecdonalds. traseu. buc-cheia-brasov. intoarcere pe valea oltului. sunt detalii la intalniri/excursii. e un topic acolo. sper sa fie vremea ok. altfel...

 

Ai fost la Sighisoara? Cati v-ati strans? Cum a fost? Ne povestesti si noua? :lol:

 

Pe de alta parte... fir-ar ea sa fie de prognoza de r@h@t! :lol: Din cauza "mincinosilor" am facut - dupa ora 17 - peste suta de km in si in jurul Bucurestiului... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oryoane - my padwan - atentie mai mare la mersul pe partea dreapta - intotdeauna tii 2 degete pe frana de fata si viteza miiicaaaa, ca daca nu-ti iese taranu din dreapta iti deschide unu usa masinii din coloana de pe stanga ta. :lol:

 

Acuma nu trebuie nici sa te sperii atat de tare incat sa o tii numa in vit 1 si la 30 la ora non stop.

Cu totii am gresit si inca mai gresim, conteaza in bransa asta si bafta pe care ti-o da Cel de sus.

 

Una peste alta ai inaugurat asfaltul si te-ai "botezat". :lol:

 

Sa ne tii la curent ce faci in service cu mobra. :lol:

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eheeee si-a luat fratele motor..... M-as risca sa vin joi la sedinta pe el. Permisul e la gabori asa ca nu mai au ce sa-mi ia. :lol:

 

Sa-l stapneasca sanatos! Cat despre gabori si permisul tau, inca mai au ce sa-ti ia: dreptul de a mai da examen pt un (alt) permis inca vreo 2 ani. Dar n-ai fi primul care se risca si nici eu usa de biserica la faza asta (da' cel putin eu de 18 ani incoace m-am cumintit sub aspectul asta :lol: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-34342-1210584245_thumb.jpg

dap, am fost. a fost suuuper . imagini sunt la "Imagini din calatoriile pe 2 roti", topicul "sighisoara pe 11 mai" . mai pun una si aici . ce inseamna domne 1 cal putere. nici nu se inmatriculeaza . ai voie si fara permis . eu mi-am pus echipament totusi :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eheeee si-a luat fratele motor..... M-as risca sa vin joi la sedinta pe el. Permisul e la gabori asa ca nu mai au ce sa-mi ia. :lol:

Sa-l stapanesti sanatos...mai bine vii tot pe 50 cc, ca nu cred ca te aranjeaza un dosar penal...mai ai rabdare si dup-aia vii cu "rosia". :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va tin la curent cu service-ul joi la sedinta, ca e de povestit.

 

Sfat premergator: Nu faceti ca idiotu' de mandea, duceti "prospectii" in service :lol:

 

Ca rezumat al verificarii tehnice la ragalie: N-am nici o problema daca merg numai pe-o roata :lol:

Editat de Oryon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eheeee si-a luat fratele motor..... M-as risca sa vin joi la sedinta pe el. Permisul e la gabori asa ca nu mai au ce sa-mi ia. :lol:

 

adica ai renuntat la Pegaso pt CBR?

sau ai pastrat Pegaso si ti-ai luat si CBR?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-34342-1210584245_thumb.jpg

dap, am fost. a fost suuuper . imagini sunt la "Imagini din calatoriile pe 2 roti", topicul "sighisoara pe 11 mai" . mai pun una si aici . ce inseamna domne 1 cal putere. nici nu se inmatriculeaza . ai voie si fara permis . eu mi-am pus echipament totusi :lol:

Ohohoo! Felicitari! Vazut, placut => la mai mare! :lol: Cati km? Cati km/h? Cat a durat plimbarica?

P.S. Iti sta bine pe nacked-alive (adica pe murg)

 

adica ai renuntat la Pegaso pt CBR?

sau ai pastrat Pegaso si ti-ai luat si CBR?

Ce-ti mai face Transalp-ul? Ai reusit sa-l incaleci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si-a luat CBR pentru cand se strica Pegaso-u :lol:

merit si eu ceva mai bun. m-am saturat sa tot repar la aia. mai am putin de asteptat. sper sa prin si eu macar putin din sezonul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasa man, sa te tina bine si sa nu trebuiasca sa-i faci nimic niciodata :lol:

 

...spre deosebire de mine, care probabil va fi 100% in buna stare tehnica peste ceva timp....candva anul viitor :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,

 

De vreo luna mi-am luat si eu o bicicleta cu motor si nu prea imi gasesc locu :lol:

Avand in vedere ca stau pe la gara, ma gandesc poate ma dau si eu cu voi gen...e ok?

 

Hai merci si poate ne vedem cat de curand

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,

 

De vreo luna mi-am luat si eu o bicicleta cu motor si nu prea imi gasesc locu :lol:

Avand in vedere ca stau pe la gara, ma gandesc poate ma dau si eu cu voi gen...e ok?

 

Hai merci si poate ne vedem cat de curand

 

Salut,

 

Bine ai venit! Tinand cont ca toata Calea Grivitei se intinde de la Chibrit pana in Calea Victoriei (si trece si pe la Gara de Nord), de ce nu? :lol: Oricum, nu cred ca asta e un criteriu atat de batut in cuie. Oricum, important e sa fi motociclist, aspirant sau chiar si simpatizant (asta asa, enumerand dintre "criterii") :lol: Miercuri la Arc? Sau joi la sedinta? :lol:

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-27560-1210600915_thumb.jpg

 

Joi la sedinta clar :lol:

 

Daca stii unde e clubul The Gate, terasa la care ne adunam noi, si care se numeste Bordo, este fix langa.

Mai exact, este langa Strandul Tineretului, pe o straduta (singura de altfel) intre Soseaua Kiseleff si Bd. Marasti. (linia tramvaiului 41).

 

Deci daca ar fi sa urmezi drumul tramvaiului 41 de la Ion Mihalache, in Sus pe Turda, treci de Biserica de la Casin, stanga pe Marasti inspre Bulevardul Expozitiei, si prima la dreapta. (Absolut ca deobicei, nu reusesc sa am catusi de putin sens in explicatii.)

 

Atasez o poza.

 

(link util harta interactiva: http://www.salutbucuresti.ro/planoras/ )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-27560-1210600915_thumb.jpg

 

Joi la sedinta clar :lol:

 

Daca stii unde e clubul The Gate, terasa la care ne adunam noi, si care se numeste Bordo, este fix langa.

Mai exact, este langa Strandul Tineretului, pe o straduta (singura de altfel) intre Soseaua Kiseleff si Bd. Marasti. (linia tramvaiului 41).

 

Deci daca ar fi sa urmezi drumul tramvaiului 41 de la Ion Mihalache, in Sus pe Turda, treci de Biserica de la Casin, stanga pe Marasti inspre Bulevardul Expozitiei, si prima la dreapta. (Absolut ca deobicei, nu reusesc sa am catusi de putin sens in explicatii.)

 

Atasez o poza.

 

(link util harta interactiva: http://www.salutbucuresti.ro/planoras/ )

 

Merci frumos baieti,

Stiam unde e Bordo ca am fost de cateva ori pe vremea cand nu eram motociclist :lol:.

Joi la cat va strangeti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

merit si eu ceva mai bun. m-am saturat sa tot repar la aia. mai am putin de asteptat. sper sa prin si eu macar putin din sezonul asta.

 

pai ce baaa ? ....repari tu sau maistru Clavi ? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...