Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

Putem merge la Valcea, la Pestera Muierilor...e o zona mirifica, nici nu e foarte mult de mers. vreo 200 de km dus, in care avem de toate: autostrada, paduri, curbe:P. Daca ajungem in timp util, putem vizita si pestera. Astept feedback :).

Editat de shuvyx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Transfagarasan sambata? se baga cineva?

Ca sa fim primii dupa marea dezapezire de saptamana asta? :blink: Avand in vedere ca azi pune gume noi pe bicicleta, who knows? Raspunsul (de fapt, a doua intrebare retorica :bigstar:) e valabil pentru Shuvyx :laugh:

 

Larry, tu ce zici de-un Transfagarasan? :)

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

shuveexule, vezi cum te trezesti cu mine pasager, la starea in care e vespea :laugh:

 

 

la cat esti de mare, nu stiu daca avem loc amandoi pe Xena :blink:. Drumul pana acolo e ok! Adica, daca ai mers tu pe macadam, nu vad de ce n-ai putea mere pe asfalt :) . Daca nu va incanta ideea, nu-i nimic.Dar chiar as vrea sa iesim in week-end...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, astia cu bancile, cum fac si io sa intru in posesia a 500 iepuroi?

Daca imi refinantez imprumutul curent, imi sare prin tavan, si n-as prea vrea. Poate inteleg io gresit dar, ca sa refinantez, trebe astia sa inchida creditul curent, adica sa ma "imprumute" pe mine cu banii necesari pt. inchiderea lui, plus cat mai vreau eu sa iau. Si daca am imprumutat initial 3600, ajung sa dau inapoi vreo 5000 cu dobanzi, plus 500 cat vreau io, o sa ajung la un imprumut de 5500, care ajunge la vreo 9000 la final peste 5 ani :/

 

Mai bine-mi iau 500 pe buletin separat, pe un an :)

 

Idei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bag si eu la un Transfagarasan cand imi aduc fiara...adica pe la sfarsitul lunii :laugh:

 

it will be a fuckin` XJR 1300 :blink:

 

pana una alta o sa o testez din germania pana acasa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

clar facem o plimbarica in week. Ideal e sa stam macar o noapte ca sa puteti si voi sa beti o berica... :)

Ne strangem la 8 la sedinta si stabilim. Io vin cu pix si foaie si punem pe hartie propunerile fiecaruia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hauzitzi Mo....avand in vedere ca stau la Gara de Nod ma pot baga si eu cu voi in seama :blink: sau nu fac parte din aceasi combinatzie :) ca as mai iesi si eu din cand in cand dar nu am vecini :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hauzitzi Mo....avand in vedere ca stau la Gara de Nod ma pot baga si eu cu voi in seama :blink: sau nu fac parte din aceasi combinatzie :) ca as mai iesi si eu din cand in cand dar nu am vecini :bigstar:

 

pe seara dupa ping pong e marea intalnire. :laugh: in fiecare joi de altfel. pe la 8. eu acolo ma mai "refugiez" in cautare de vecini :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate luna asta este una de austeritate pt. mine si pretena. In iulie e si Piatra Craiului mountain motorcycle adventure si altele care necesita fonduri mari.

 

Asa cum am discutat - astazi va fac propunerea concreta cu privire la plecarea la munte cu motoarele.

 

Exista 2 variante - pentru cei care vor sa traiasca 1 saptamana in conditii de tabara: corturi, gatit la foc de lemne, spalat in Barsa Mare, sau varianta 2: cazare la cabana Plaiul Foii : http://www.turistic.ro/plaiul-foii/romana/main.htm , pentru cei care vor sa stea "ca la mama acasa" :blink: (rezervarile vi le faceti din timp).

 

DATA PLECARII:

 

SAMBATA 5 IULIE , ORA 10:00 AM.

 

DATA SOSIRII:

 

SAMBATA 12 IULIE - cand om ajunge (dupa amiaza - seara).

 

 

Programul:

 

Ziua sosirii: ne instalam tabara, adunam lemne de foc, pregatim masa.

 

Ziua 2 trezirea devreme: 6-7 am - ca sa avem o zi buna de acomodat cu muntele.

 

Ziua 3 - odihna, relaxare, plaja la tabara, seara: program de halbere la barul de langa cabana.

 

Programul va continua in ritmul acesta pana la plecare.

 

 

Dupa discutia de azi de la sedinta mai punem la punct niste aspecte. :)

Editat de shadowrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Smok3, daca te pasioneaza intalnirea de fiecare Joi, care incidental e azi, putem sa ne-ntalnim undeva la Gara sa te 'conducem' pana la locul faptei. Poate vine si vladsss, ca si el tot de la gara pleaca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmmm nu e chiar scuter.... I-am recomandat eu cateva de la aprilia gen rs, rx, peg. Nacipa ca nu se prea gasesc

Era evident ca doamna in cauza nu se gandea la un scuter, dar o tachinam si eu asa! Ca ar fi mult mai ieftin sa-si ia A-ul decat un scuter d-asta de care zici tu :bigstar:

 

Din pacate luna asta este una de austeritate pt. mine si pretena. In iulie e si Piatra Craiului mountain motorcycle adventure si altele care necesita fonduri mari.

 

Asa cum am discutat - astazi va fac propunerea concreta cu privire la plecarea la munte cu motoarele.

 

Exista 2 variante - pentru cei care vor sa traiasca 1 saptamana in conditii de tabara: corturi, gatit la foc de lemne, spalat in Barsa Mare, sau varianta 2: cazare la cabana Plaiul Foii : http://www.turistic.ro/plaiul-foii/romana/main.htm , pentru cei care vor sa stea "ca la mama acasa" :) (rezervarile vi le faceti din timp).

 

DATA PLECARII:

 

SAMBATA 5 IULIE , ORA 10:00 AM.

 

DATA SOSIRII:

 

SAMBATA 12 IULIE - cand om ajunge (dupa amiaza - seara).

 

 

Programul:

 

Ziua sosirii: ne instalam tabara, adunam lemne de foc, pregatim masa.

 

Ziua 2 trezirea devreme: 6-7 am - ca sa avem o zi buna de acomodat cu muntele.

 

Ziua 3 - odihna, relaxare, plaja la tabara, seara: program de halbere la barul de langa cabana.

 

Programul va continua in ritmul acesta pana la plecare.

 

 

Dupa discutia de azi de la sedinta mai punem la punct niste aspecte. :)

Domnu' Shadow, lucrurile prind contur, iar acesta este un lucru foarte bun. Ai postat sau vei posta un anunt si pe topicul de plimbarici?

 

Ca sugestie, poti preciza si ce tipuri de motoare pot avea acces pe drumul cel mai forestier de-acolo? Ca sa stie oamenii daca isi pot permite sa intre cu motoretele din dotare :blink:

 

Si sunt convins ca lucrurile vor fi excelent organizate, mai ales cu ajutorul d-rei secretare de sedinta (Larry :laugh:).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

REGARDING:

 

PIATRA CRAIULUI MOTORBIKES ADVENTURE

 

In principiu se vor simti in largul lor enduroaicele, apoi nakedurile insa: la o viteza mai mica intra si vitezane.

Drumul din orasul Zarnesti pana la Plaiul Foii e cam cum a fost cel din Bolintin, 12 km lungime.

Important este ca sa stim cat de cat citi amatori pt. aceasta vacanta avem deoarece in functie de asta ne putem gandi la ce consum de materiale va fi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Smok3, daca te pasioneaza intalnirea de fiecare Joi, care incidental e azi, putem sa ne-ntalnim undeva la Gara sa te 'conducem' pana la locul faptei. Poate vine si vladsss, ca si el tot de la gara pleaca.

 

Joia pt mine e ziua de tenis de masa /index.php?...amp;hl=bubucaty in fiecare joi de la ora 18 in interiorul strandul Tineretului de langa Agronomie dar am sa incerc sa vin ce ceea mai mare placere la asa zisa intrunire de cartier de acum in colo se pare ca si joia asta o sa o ratez pt ca fac pregatirile pe plecare de la cluj am sa pus si aci un link ca nu am sa ma pot abtine /index.php?...t=0&start=0 asa ca poate gasesc si amatori de asa ceva :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Joia pt mine e ziua de tenis de masa /index.php?...amp;hl=bubucaty in fiecare joi de la ora 18 in interiorul strandul Tineretului de langa Agronomie dar am sa incerc sa vin ce ceea mai mare placere la asa zisa intrunire de cartier de acum in colo se pare ca si joia asta o sa o ratez pt ca fac pregatirile pe plecare de la cluj am sa pus si aci un link ca nu am sa ma pot abtine /index.php?...t=0&start=0 asa ca poate gasesc si amatori de asa ceva :)

 

heh, pai vezi ca noi ne intalnim exact langa ping-ponguiala voastra, la terasa de-afara de langa strand (Bordo) pe la orele 8, 8 juma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

heh, pai vezi ca noi ne intalnim exact langa ping-ponguiala voastra, la terasa de-afara de langa strand (Bordo) pe la orele 8, 8 juma.

 

Nu stiu anume unde este asta dar stiu exact omul potrivit care sa ma conduca acolo si anume Catalin :laugh: asa ca de acum in colo ina afara de joia asta :blink: o sa ne vedem acolo daca nu lucrez sau sunt alte treburi de facut :) da totusi joia asta am sa incerc sa facem barem cunostintza....si sa plec apoi la treaba mea....

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va pup copii, :blink:

Azi va rog sa ma treceti cu absenta motivata la birou din cauza de 39 grade C. (la umbra) de sa zgaltaie patu' cu mine :D

Cred ca din cauza AC de la scarbici :) :lol:

 

Sa va simtiti bine!

 

:laugh: :bigstar: :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce marca de scuter ti-ai ales? :blink:

 

 

hmmmm nu e chiar scuter.... I-am recomandat eu cateva de la aprilia gen rs, rx, peg. Nacipa ca nu se prea gasesc

 

 

Era evident ca doamna in cauza nu se gandea la un scuter, dar o tachinam si eu asa! Ca ar fi mult mai ieftin sa-si ia A-ul decat un scuter d-asta de care zici tu :lol:

 

mai ce rai "e" oamenii. o fi mai ieftin permisul, dar cu timpul stau prost. plus ca in timpul liber vreau sa fac si eu altceva decat sa invat, sa ma dau 8-uri pe poligon etc.

 

so, pentru ca stilul enduro ramane prima (si singura :lol: ) iubire, caut un model de enduro de 50 cmc.

 

Va pup copii, :laugh:

Azi va rog sa ma treceti cu absenta motivata la birou din cauza de 39 grade C. (la umbra) de sa zgaltaie patu' cu mine :P

Cred ca din cauza AC de la scarbici :) :P

 

Sa va simtiti bine!

 

:bigstar: :) :lol:

 

 

multa sanatate sorin :D .

Editat de Merenptah
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...