Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Cu SV-ul poti sa mergi 12 km pana in Plai, fara probleme. :P E drum forestier.

 

drumul e ok dpdv gropi...nu va asteptati la transee.

la ce trebuie sa se gandeasca doritorii (care nu au enduroaice):

-praf f fin, pana ajugeti in plai o sa aratati albi din cap pana-n picioare (sa va zica foxu, de anu trecut), dupa aia ar fi bine sa curatati filtrul

-drumul e pietruit, deci sunt toate sansele ca gumele sa se f@@@, iar daca aveti o guma semi-racing-deci moale- ati facut o treaba buna

 

Bogdane sa nu mai iei la alergat ca iti sperii musterii, da as vrea sa stie omul la ce sa se astepte.

evident, piatra craiului e un masiv f misto si sunt o gramada de lucruri de vizitat pe acolo.

 

ps: care aveti un termomentru de camera? ca am impresia ca ma cam fura aeru conditionat. pls PM me

 

ultima moda..ce ziceti fetelor, organizam ceva joi la sedinta?

post-17002-1214935535_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei ce mergeti la Bolboci, v-ati gandit sa stati la cort? Daca da, cu ursii cum faceti? :P

 

eu recomand sa se stea la cabana pe Valea Ialomitei, oricare ar fi cabana aceea. au adus ursi noi in rezervatie, care nu sunt salbatici, ci crescuti de mici cu oamenii, de aceea nu se mai sperie de oameni, de foc, de pocnitori. iar cand s-au vazut singuri prin padure au constatat ca e mai simplu de luat de la oameni decat de cautat si alergat prin padure dupa ceva mancare, mai ales ca se multumesc cu gunoaie, resturi de la gratare, am vazut conserve desfacute de urs cu gheara (inca nu stiu tehnica si ma mir ca nu se taie la limba)

 

dar nici ursii din Piatra Craiului nu sunt salbatici. mai ales ca pe langa Plaiul Foii sunt destule stane care-i ademenesc, vile de la care vine miros de carne samd. asa ca ar trebui sa alegeti cu seriozitate locul de campare. inca ceva legat de zona Plaiul Foii: se fura din cort, de pe langa cort, si ziua si noaptea, daca plecati pe timpul zilei pe munte trebuie sa stea cineva la corturi iar noaptea sa strangeti tot de prin tabara

 

sa nu carati multa mancare perisabila, Zarnestiul e la cca 15-20 min calare

 

nu vreau sa va sperii, doar sa va atentionez la eventualele neplaceri. nu va bazati pe: "noua nu ni se poate intampla"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vesti proaste. Viespea nu mai are cum sa ajunga. Nici riderul ei.

 

E mult de esplicat, pe scurt, pleaca ai mei pana la Bran cu broastele, tre sa ramana cineva cu animalele, casa, tiganii, motoarele......etc.

 

Pe alta data :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca o sa incerc si eu sa vin cu voi de Sambata si sa ma intorc acasa Duminica sau Luni. Vreau sa il corup si pe Danut si poate si tu Fuzzy :jump:

Ramane sa vad, 50% merg.

Asfalt uscat!

Radu.

Deci sa inteleg ca te bagi la Piatra Craiului? :P Atunci te asteptam joi la sedinta ca sa stabilim ce si cum.

 

Despre ursii din Piatra C. - eu unul nu m-am intinlit cu ei, si am fost de ceva ori pe muntele ala. Nici macar nu am auzit ca ar fi venit la cineva .

 

De furat... noua nu ni s-a intimplat, probabil ca nici nu aveam lucruri de valoare ( alea care erau de o oarecare valoare, erau bine merci la noi) am auzit ca la altii au umblat.

O sa incercam oricum sa punem corturile langa alti turisti si o sa ne pazim reciproc.

Hrana o agatam in copaci ca data trecuta am avut surprize la punga cu legume de la niste porci domestici.

In rest vreme buna sa avem ca o sa fie ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- pe platou sansele de a intalni ursi sunt foarte reduse

- daca totusi apare vre-unul, in momentul in care l-ati vazut pastrati distanta si incercati sa va retrageti (intoarceti) avand-ul in ochi

- ursii apar si ziua, dar mai rar

- nu incercati sa faceti foto decat daca aveti macar 150m distanta de el si nu cu blitz

- daca el incepe sa se apropie de voi, lasati mancarea in drum si voi continuati se va retrageti

- unde incepe padurea pot aparea si ursii

- cand mergeti prin zone cu ursi, vorbiti mai tare (nu urlati)

-------------------------------------------------------------------------

sau un sfat de la mine in caz ca esti chiar langa urs : incearca sa-l lovesti cu pumnul sau piciorul in locurile mai sensibile nu d-alta dar sa mori impacat ca te-ai luptat cu ursul

:bigstar: sunny day

Editat de larryboss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un sfat de la mine in caz ca esti chiar langa urs : incearca sa-l lovesti cu pumnul sau piciorul in locurile mai sensibile nu d-alta dar sa mori impacat ca te-ai luptat cu ursul

:bigstar: sunny day

 

WOW! Esti fantomitza? :laugh: Adica ai lovit ursulica in locurile sensibile si ai murit impacat? :crack:

 

P.S. Daca e femela, o lovim in mamela? Daca are si pui, e mai eficient? (adica o doare mai rau) :blbl:

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da' in afara de raducu mai ramane careva pe week-end prin bucuresti? raducule, da' asa o tura scurta poti sa dai? gen pana la biker's otopeni si retur? nu-ti lasa iubitul tau (aka shuvyx) fara consolare zilele astea :bigstar: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

referitor la acest wkd... (posted by doctoril)

 

hai sa vorbim joi la birou mai multe. noi am mai discutat si azi la arc cate ceva. Nu ne-a dat cu virgula deci e OK. :bigstar:

 

P.S. Daca e femela, o lovim in mamela? Daca are si pui, e mai eficient? (adica o doare mai rau) :laugh:

Chiar nu conteaza. Important e sa mori cu el/ea de gat. Cel mai bine va arat io live weekul asta daca am noroc sa dau nas in nas cu ursoaica. :crack:

 

 

O tura scurta om da. Yap.

asta s-o crezi tu. te luam cu japca la munte. (punct)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grrr! :bigstar:

 

Sebastiane, cat de repede imi poti face rost de ulei+filtru daca iti spun diseara la birou daca da sau nu? E realizabil vineri dimineata/pranz/dupamasa?

 

Completare. Urasc indecizia unor oameni care imi da peste cap planurile in ultimu' moment...

Editat de Oryon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grrr! :bigstar:

 

Sebastiane, cat de repede imi poti face rost de ulei+filtru daca iti spun diseara la birou daca da sau nu? E realizabil vineri dimineata/pranz/dupamasa?

 

Completare. Urasc indecizia unor oameni care imi da peste cap planurile in ultimu' moment...

@Raducu: Da. Iti dau acum PM cu preturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru grupul de cercetasi care merge la munte, vedeti ca la Albinuta e mare oferta :

-sac dormit 30 RON

-cort 3 pers 90 RON

-burger 2l 4 RON

-jucarie pistol apa 1.6 RON

 

evident ca oferta mai cuprinde si alte lucruri de care noi nu vom avea nevoie..dar daca sunteti curiosi, ei bine au si piscina hexagonala la 79 RON!!

 

ps:daca aveti corturi de vara (fara supratenta) luati-va folie de plastic, gasiti la Brico, Praktiker pt ca o sa va prinda tare bine daca ploua

 

si am uitat sa va zic ca tramvaiu n-a mai venit in seara asta si am luat taxiu cu o bunica, un combinator fara bani si un sofer rromanes care ii dadea cu burnout la semafor. saraca babuta!

 

ps 2: cica maine e spectacol de artificii in parcul tineretului, intrare libera pt mobristi. show incepe de la 21:30. mergem?

detalii aici /index.php?...t&p=1305253 si aici http://www.golden-nights.ro

Editat de cojo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu pare de rau va anunt ca sunt indisponibil financiar pana imi voi gasi un nou serviciu

 

wkd placut, o saptamana minunata in Crai si

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu as merge sa ma uit in sus la hartificii..

 

ia ziceti imi caut cort sau ne primiti si pe noi intr-un cort d-al vostru (eu si pretina)

 

Sper sa nu ma laud ca vin de pomana

Editat de Sniky
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off...nasol omule. Imi pare rau de ea. :kiss:

 

l.e.: Eu n-am stare.

Ies sa ma plimb... mai incolo ajung pe la Apasu.

 

Cine are chef de ture, sa se uite dupa pete galbene in decor (sau sa dea cu telefonu').

Editat de Oryon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...