Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

daca plecati in seara asta faceti semn. unde si cand.

 

/index.php?...5&st=180....

aici mai gasiti cate ceva despre intrunirea de la ciolpani care incepe din cate am inteles de astazi....asa ca doritorii pot incepe sa se anuntze...de exemplu eu(alinutza), larryboss si probabil mihaela vom pleca din seara asta...mai avem de discutat ora de plecare......aseara la "sedintza" s-au anuntat in jur de 10 doritori dar cu plecare sambata...asa ca noi o sa va asteptam acolo si ne-am bucura ffff tare sa venitzi cu riscul de a ne bate soarele in cap toata ziua....

P.S ....o sa vina si seara.... :P :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata si cele cateva poze promise din PIATRA CRAIULUI (& TRANSFAGARASAN) MOTORBIKE ADVENTURE :kali:

 

post-33842-1215898267_thumb.jpg

Ati plecat si ne-ati lasat cu focul...

post-33842-1215898683_thumb.jpg

... cu corturile si cu motoarele...

post-33842-1215898697_thumb.jpg

...cu prietenii nostri, caii...

post-33842-1215898706_thumb.jpg

Insa organizatorul nu s-a suparat :D

post-33842-1215898717_thumb.jpg

Am mai urcat si pe munte...

post-33842-1215898726_thumb.jpgpost-33842-1215898736_thumb.jpg

... chiar daca ne-a plouat :hug:

post-33842-1215898745_thumb.jpgpost-33842-1215898754_thumb.jpgpost-33842-1215898763_thumb.jpg

Peisajul era, oricum, de vis

post-33842-1215898775_thumb.jpg

In plus, ne-am facut prieteni noi :(

 

post-33842-1215899035_thumb.jpg

Miercuri, dupa o ploaie matinala care ne-a udat pana si hartia inginerica

post-33842-1215899115_thumb.jpgpost-33842-1215899123_thumb.jpgpost-33842-1215899130_thumb.jpg

post-33842-1215899139_thumb.jpgpost-33842-1215899150_thumb.jpg

Am fugit cu ploaia dupa noi pe... Transfagarasan

post-33842-1215899268_thumb.jpgpost-33842-1215899308_thumb.jpg

Ne-am oprit la Balea Lac

post-33842-1215899369_thumb.jpgpost-33842-1215899516_thumb.jpg

Pe la ora 21:36 eram deja la Cabana Cumpana, de la coada lacului Vidraru, dupa 7km de drum forestier (mai corect, spus, hard-enduro, adica doar enduroaicele si cross-urile aveau succes pe acolo).

 

Povestea va continua in curand... :D

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pareri despre kitu de curatat lantul luat de pe Louis:

(+) : -curata f bine lantul

-stropesti mai putin roata si bascula decat la pensula

-m-am murdarit mai putin pe maini

-dpdv timp economisit as zice ca mi-a luat cu 15 min mai putin decat la pensula

 

(-) : -furtunasul de colectare/scurgere de dedesubt este total inutil pt ca lantul transmite vibratii furtunului, care arunca stropii in toate directiile

-snurul se imbiba cu motorina si apoi miroase

-se curata f greu dispozitivul ( eu il tin in camara si altfel imi putea toata casa)

-dintii pinionului trebuiesc in continuare luati la periuta

-periile mi se par destul de dure, nu sunt sigur ca in timp nu vor dauna oringurilor

 

per total, as zice ca e o investitie buna insa pretul (19E) mi se pare prea mare pt cat face in plus fata de curatatul la pensula. iar ce zic astia ca sistemul e f curat si dupa nu se cunoaste...e o mare pacaleala.

 

ps: sambata am fost cu Sorin o tura pe valea siriului cu intoarcere pe cheia. a fost f misto drumul, am facut baie in lac la siriu, in brasov stia sorin o crasma unde am mancat o ciorba excelenta de fasole, servita intr-un colac de paine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off-topic pentru motociclism, dar on-topic pentru sedinta de joi:

 

Turma de bivoli se deplaseaza intotdeauna cu viteza celui mai incet bivol din turma. Cand turma este vanata de obicei este ucis cel mai slab si mai din urma bivol.Aceasta selectie naturala este benefica turmei ca intreg pentru ca astfel prin eliminarea celor mai slabi membri se imbunatatesc viteza si sanatatea turmei.Cam in acelasi mod creierul uman poate opera doar atat de repede cat ii permite cea mai slaba celula.Consumul de alcool dupa cum se stie omoara celulele creierului dar in mod normal prima data omoara celulele cele mai slabe. In acest mod consumul regulat de bere distruge cele mai slabe celule cerebrale facand creierul o masina mult mai rapida si mai eficienta. Acesta este si motivul pentru care intotdeauna te simti mai destept dupa cateva beri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.Consumul de alcool dupa cum se stie omoara celulele creierului dar in mod normal prima data omoara celulele cele mai slabe. In acest mod consumul regulat de bere distruge cele mai slabe celule cerebrale facand creierul o masina mult mai rapida si mai eficienta. Acesta este si motivul pentru care intotdeauna te simti mai destept dupa cateva beri.[/i]

 

aha....deci asta era motivul pentru care larry e , fara exceptie, cel mai destept dintre noi toti.... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

larry zice pass pana la urmatoarea sarbatoare legala.

NUUUUUUUUUUUU ....Pe bune???? Are you serious? :D

 

 

Pacat ca nu m-ati vazut pe circuit la ciolpani cand m-am dat cu furia. :(

Eeee, unii dintre noi te-au vazut si apreciat cum se cuvine! De asemenea , momentul a fost imortalizat de catre Mishu, asa ca speram sa apara cat de curand si dovezile de necontestat potrivit carora Furia mov nu numai ca nu te lasa niciodata la greu, dar este si cea mai funny motoreta ever!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NUUUUUUUUUUUU ....Pe bune???? Are you serious? :(

 

 

 

Eeee, unii dintre noi te-au vazut si apreciat cum se cuvine! De asemenea , momentul a fost imortalizat de catre Mishu, asa ca speram sa apara cat de curand si dovezile de necontestat potrivit carora Furia mov nu numai ca nu te lasa niciodata la greu, dar este si cea mai funny motoreta ever!

Nu a fost imortalizat.. Ca nu puteam sa intru pe circuit ca se impuscau aia la paintball... Damn it! Si pana am ajuns eu pe partea cealalta, v-au dat afara sa nu bruiati concertul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sper ca la anu' o sa ma pot bucura in sfarsit de acel circuit :( . ma uitam ce frumos se dadeau baietii cu capritele...uofffffff :D ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

larry zice pass pana la urmatoarea sarbatoare legala

 

adica Larry nu vine wkd asta la Padina?

sau nu te refereai la Bolboci prin sarbatoare legala?

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt martora ca azi a baut numai apa. Cica la padina bea ceai din mucuri de pin.

..... :D larry a postat de pe id-ul meu....asa ca nici eu nu stiu care o sa bea ceai de muguri sau de "mucuri" :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare gasca!

Din pacate nu cred ca o sa pot veni cateva sedinte 2-3 - din cauza de job nou si de invatat de-mi sar capacele de zici ca e mai ceva ca in stresiune, plus in fiecare luni e examen si tot asa pan pe 7 august, sper ca macar dupa 11 noaptea sa pot ajunge dar se acumuleaza si oboseala - si nici in week-end nu va vom putea insoti la Bolboci ( motivele le stiti).

 

Bafta si sa tineti sedinta "alive" !!!! mISS YOU MAI FRATIILOR!:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare gasca!

Din pacate nu cred ca o sa pot veni cateva sedinte 2-3 - din cauza de job nou si de invatat de-mi sar capacele de zici ca e mai ceva ca in stresiune, plus in fiecare luni e examen si tot asa pan pe 7 august, sper ca macar dupa 11 noaptea sa pot ajunge dar se acumuleaza si oboseala - si nici in week-end nu va vom putea insoti la Bolboci ( motivele le stiti).

 

Bafta si sa tineti sedinta "alive" !!!! mISS YOU MAI FRATIILOR!:baldy:

 

felicitari pt noul job si mult succes :blink: la examene

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...