Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

da, ne-am intors, sanatosi toti 4 (eu, fata, moto, super-bagajul)

moto a pierdut un surub de la aripa lantului, o piulita de la maneta de ambreiaj, de jos, si un surub care leaga portbagajul de cadru. in rest totul a mers ok, niciun incident

am avut soare numai 3 zile (de dimineata pana seara)

am avut ploaie numai 2 zile (de dimineata pana seara)

in rest nori, ceva picaturi, ceva soare, ceva grade (7-8), asfalt ud, uscat, noroi, enduro, ...

de toate

pe unde am fost?

ziua 1: Bucuresti - Branesti - Drajna - Slobozia - Lacul Sarat (langa Braila) hotel

ziua 2: Braila - Galati - Focsani - Tulnici - TarguSecuiesc - Baile Balvanyos pensiune

ziua 3: Lacul Sf Ana - Baile Tusnad - Miercurea Ciuc - Gheorgheni - lacul Rosu cabana

ziua 4: lacul Rosu - Cheile Bicazului - baraj - lacul Izvorul Muntelui - Vatra Dornei pensiune

ziua 5: Vatra Dornei - Bistrita - Dej - Cluj Napoca apartament prieteni

ziua 6: vizitat Clujul

ziua 7: Cluj - Huedin - Oradea - Baile Felix - Baile 1 Mai pensiune

ziua 8: Oradea - Salonta - Arad hotel

ziua 9: Arad - Moneasa - Arad - Timisoara apartament rude

ziua 10: Timisoara - Moravita - Naidas - Socol - Bazias cabana

ziua 11: Bazias - Moldova Noua - Orsova - Baile Herculane pensiune

ziua 12: Baile Herculane - Cheile Cernei - Baia de Arama - Tg Jiu - Craiova - Daneti bunica Dianei

ziua 13: odihna la bunica :)

ziua 14: Diana cu bagajele si parintii, cu masina Daneti - Caracal - Alexandria - Bucuresti. eu calare Daneti - Caracal - Slatina - Pitesti - Titu - Bucuresti

 

adica asa:

 

post-4583-1223050614_thumb.jpg

 

restul pozelor ... in curand

cine doreste info despre viitoarele calatorii prin tara, prin zonele descrise mai sus, sa ma intrebe acum, e posibil sa uit o parte din multitudinea de detalii si peisaje si minunatii vazute in aceste 2 saptamani calare

 

si da, Diana a luat azi sala si luni se duce la poligon, asa ca o sa avem o proaspata motociclista :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, ne-am intors, sanatosi toti 4 (eu, fata, moto, super-bagajul)

moto a pierdut un surub de la aripa lantului, o piulita de la maneta de ambreiaj, de jos, si un surub care leaga portbagajul de cadru. in rest totul a mers ok, niciun incident

am avut soare numai 3 zile (de dimineata pana seara)

am avut ploaie numai 2 zile (de dimineata pana seara)

in rest nori, ceva picaturi, ceva soare, ceva grade (7-8), asfalt ud, uscat, noroi, enduro, ...

de toate

pe unde am fost?

ziua 1: Bucuresti - Branesti - Drajna - Slobozia - Lacul Sarat (langa Braila) hotel

ziua 2: Braila - Galati - Focsani - Tulnici - TarguSecuiesc - Baile Balvanyos pensiune

ziua 3: Lacul Sf Ana - Baile Tusnad - Miercurea Ciuc - Gheorgheni - lacul Rosu cabana

ziua 4: lacul Rosu - Cheile Bicazului - baraj - lacul Izvorul Muntelui - Vatra Dornei pensiune

ziua 5: Vatra Dornei - Bistrita - Dej - Cluj Napoca apartament prieteni

ziua 6: vizitat Clujul

ziua 7: Cluj - Huedin - Oradea - Baile Felix - Baile 1 Mai pensiune

ziua 8: Oradea - Salonta - Arad hotel

ziua 9: Arad - Moneasa - Arad - Timisoara apartament rude

ziua 10: Timisoara - Moravita - Naidas - Socol - Bazias cabana

ziua 11: Bazias - Moldova Noua - Orsova - Baile Herculane pensiune

ziua 12: Baile Herculane - Cheile Cernei - Baia de Arama - Tg Jiu - Craiova - Daneti bunica Dianei

ziua 13: odihna la bunica :)

ziua 14: Diana cu bagajele si parintii, cu masina Daneti - Caracal - Alexandria - Bucuresti. eu calare Daneti - Caracal - Slatina - Pitesti - Titu - Bucuresti

 

adica asa:

 

post-4583-1223050614_thumb.jpg

 

restul pozelor ... in curand

cine doreste info despre viitoarele calatorii prin tara, prin zonele descrise mai sus, sa ma intrebe acum, e posibil sa uit o parte din multitudinea de detalii si peisaje si minunatii vazute in aceste 2 saptamani calare

 

si da, Diana a luat azi sala si luni se duce la poligon, asa ca o sa avem o proaspata motociclista :)

 

Felicitari! Frumoasa tura, pacat ca a fost vremea de 2xca :D

 

Felicitari si Dianei! Si pumnii stransi pentru poligon! :D

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai salut la toata lumea! azi am recuperat vreo 5 pagini de topic si vad ca am ramas in urma cu noutatile....la multi ani Alinutzo! Multa sanatate Ruxi si Bogdan! Felicitari doctoril pt tura! Si nu in ultimul rand , o dedicatie pentru domnu' Cer : mana sigura si poarta-n casa.

 

si acum putin la subiect...mai sunt amatori pentru tinut mobra in garaj pe timpul iernii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ciclul: "Ce frumoasa-i Romanica, pacat ca-i locuita" :rock:, ca urmare a excursiei "Transalpina Enduro-Tour 2008" am placerea sa va prezint:

Transalpina Enduro-Tour 2008 in patru episoade (pe YouTube):

-

-

-

- Transalpina Enduro-Tour partea 4/4

 

Vizionare placuta! If you like it, please rate it! :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca tot nu v-au convins filmele ca-i frumoasa tara noastra, iaca poze

 

poze concediu 2008

 

Banuiesc ca sunt primul de pe forum care admira fotografiile tale. Pe langa faptul ca sunt super si imi imaginez cat ti-a luat sa pui 500 de poze pe Picasa, am totusi doua nedumeriri:

 

- Intr-o convorbire telefonica spuneai ca, din cauza vremii foarte urate, n-ai apucat sa faci fotografii; sa inteleg ca 500 (cinci sute) inseamna ca n-ai facut fotografii? Cate ai fi facut daca era vreme frumoasa? :rock:

- Daca ai facut "numai" 500, de ce nu ai pus comentarii/explicatii la toate? :rock: :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine doreste info despre viitoarele calatorii prin tara, prin zonele descrise mai sus, sa ma intrebe acum, e posibil sa uit o parte din multitudinea de detalii si peisaje si minunatii vazute in aceste 2 saptamani calare

 

si da, Diana a luat azi sala si luni se duce la poligon, asa ca o sa avem o proaspata motociclista :rock:

Felicitari Dianei si speram sa nu uiti detaliile pana joi la sedinta.

 

Din ciclul: "Ce frumoasa-i Romanica, pacat ca-i locuita"

nota 2000 pt filme

Frumoase calatorii ati facut !!! Felicitari !!!

La anul ma inscriu si eu 100% pana atunci ma plimb prin tarc la ciolpani.

apropos sambata 11 octombrie e test drive KTM + altele pe circuit la ciolpani. :rock:

mai sunt doar 4 zile pana atunci :blbl:

 

rectific !!! test drive-ul ktm nu este week-ul asta....

/index.php?showtopic=274506

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am totusi doua nedumeriri:

- Intr-o convorbire telefonica spuneai ca, din cauza vremii foarte urate, n-ai apucat sa faci fotografii; sa inteleg ca 500 (cinci sute) inseamna ca n-ai facut fotografii? Cate ai fi facut daca era vreme frumoasa? :rock:

- Daca ai facut "numai" 500, de ce nu ai pus comentarii/explicatii la toate? :rock: :blbl:

 

dar tu la ora aia nu ai somn? :lol:

din cauza ca 2 zile a plouat non stop, de dimineata pina seara, nu am facut poze intre:

1 - Bazias si Herculane, desi drumul pe Clisura Dunarii e minunat (desi se asfalta)

2 - intre Herculane si Daneti, cu toate ca meritau pozate Cheile Cernei, drumul pana la Baia de Arama plin de serpentine, iar intre Baia de Arama si Tg Jiu se merge pe sub munte

 

si doar 500 poze incap pe un album pe picasa, ele de fapt sunt vreo 750, adica 1,3 GB, eu am facut o selectie

iar unele poze chiar nu au nevoie de comentarii :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nota 2000 pt filme

Frumoase calatorii ati facut !!! Felicitari !!!

La anul ma inscriu si eu 100% pana atunci ma plimb prin tarc la ciolpani.

Mercic, Larry :rock:

 

dar tu la ora aia nu ai somn? :blbl:

Da' ce? Tu aveai? :lol:

din cauza ca 2 zile a plouat non stop, de dimineata pina seara, nu am facut poze intre:

1 - Bazias si Herculane, desi drumul pe Clisura Dunarii e minunat (desi se asfalta)

2 - intre Herculane si Daneti, cu toate ca meritau pozate Cheile Cernei, drumul pana la Baia de Arama plin de serpentine, iar intre Baia de Arama si Tg Jiu se merge pe sub munte

 

si doar 500 poze incap pe un album pe picasa, ele de fapt sunt vreo 750, adica 1,3 GB, eu am facut o selectie

iar unele poze chiar nu au nevoie de comentarii :rock:

Stiu zona in care n-ai putut face fotografii, e superba (ma refer la sectiunea 2).

 

Iar de poze si comentarii... tu bagi toate "barfele" in s(z)eama? :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rusiniiiicaaaa! :blbl: Stau si ma intreb: ce cautai tu pe google sau pe wikipedia de ai ajuns la acest articol? :P Mihaela, de ce-l neglijezi pe Larry? :rock:

 

Pe aceasta cale imi iau un angajament scris ca nu il voi mai neglija pe Larry never-ever de acum inainte , caci ...uite ce s-a putut intampla, in caz contrar! :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...