Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

Grupul vesel se-ntalneste la aceeasi data prestabilita in H&H, un bar mistocut, aerisit, eftin si cu muzica buna, localizat la Buzesti, pe Occidentului imediat dupa intersectia de la Mac Buzesti.

Nu ar fi bine sa extindem grupul si cu cei din zona Pietei Matache si a strazilor adiacente? (ma refer ca rezultat al vointei noastre, nu a lor :lol: ) Si in semn de bun venit, cel putin tu, Oryoane, asa cum te-ai descurcat super-fain cand ai fost prima data la Szerzo la tara si i-ai plimbat cu viespea pe toti admiratorii care erau in vacanta de vara, asa ai putea si aici sa ii "imbunezi" pe puradei cu doua-trei ture. :D In caz ca te vor convinge micutzii, mai fa si tu cate-o selectie, in sensul in care la intoarcerea din ture, mai pierzi si tu cate unul pe traseu, ca si-asa-s prea multi :ok:

 

Si tot Oryonu sa ne spuna unde mutam Arcul astazi :-)

 

Pentru toata lumea care nu stie: glumeam :P

 

P.S. Il chemam si pe Matache Macelaru'? :P

Editat de Dominator72
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dom'ne, noi astia mai neintiati in ale biroului, care nu inteleg ce si cu cine se cearta si mai ales de ce... suntem absolut nedumeriti :P Da' las' ca ne dumirim noi pana maini seara :ok:

 

P.S. Il chemam si pe Matache Macelaru\'? headscratch.gif

Numa daca aduce de mancare :lol:

 

superb. de mine ati uitat! . (normal, sunt nou ca si dorin(swich)).

Dorian. Si nu cred ca esti mai nou ca mine, zau! Cred ca is cel mai mic de pe aci :D

Editat de switch
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PM pentru SZERZO. Ceilalti va rog sa nu il cititi, da? :lol:

Szerzo, iti scriu acest PM aici pentru ca Inbox-ul tau e full si nu mai primeste alte mesaje. Deci, mesajul este: mai sterge din mesajele mai vechi, sa pot sa-ti raspund si eu pe PM-ul cel adevarat! Dupa care mai da un PM sa stiu ca pot sa-ti dau PM :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PM pentru SZERZO. Ceilalti va rog sa nu il cititi, da? :ok:

Szerzo, iti scriu acest PM aici pentru ca Inbox-ul tau e full si nu mai primeste alte mesaje. Deci, mesajul este: mai sterge din mesajele mai vechi, sa pot sa-ti raspund si eu pe PM-ul cel adevarat! Dupa care mai da un PM sa stiu ca pot sa-ti dau PM :P

 

Imi cer scuze... nu m-am putut abtine sa nu citesc... :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

superb. de mine ati uitat! deci eu unde vin? joi?

deci ..e simplu:

Cine vrea cu grupul majoritar si vesel - la H&H

cine vrea cu grupul minoritar si trist - la Bordo

 

Dupa care mai da un PM sa stiu ca pot sa-ti dau PM :lol:

...si ti-a dat PM ca vreau sa-i dau si eu PM dupa ce-i dai tu PM si asta doar daca si-a golit casuta de PM :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci ..e simplu:

Cine vrea cu grupul majoritar si vesel - la H&H

cine vrea cu grupul minoritar si trist - la Bordo

 

 

...si ti-a dat PM ca vreau sa-i dau si eu PM dupa ce-i dai tu PM si asta doar daca si-a golit casuta de PM :P

 

 

cu riscul de a fi acuzat de "nemotociclism", trebuie sa fac asta

 

 

:lol: :ok: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci ,azi la Biker's vin cu stiku asa ca cine vrea sa-si aduca stiku sa-si aduca stiku.Larry sa vi cu laptopu' Cine n-are stik ,sa-si aduca CD.Okey? :P

O sa ne imbracam mai gros ca venim calare. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru cei noi, care nu stiu cine se cearta si de ce, dar sa mai stie si unde se duc joi seara, va invit la intrunirea Transalp.istilor din Bucuresti, care are loc tot joia, dar de la ora 19 in Biker's de pe Matei Voievod

iar acolo, dupa o sedinta la care o sa supuneti la vot cele 2 locatii sugerate aici, vedeti voi incotro va indreptati

apropos, acolo nu trebuie sa fii motociclist ca sa bei o citirica

:P

 

detalii despre intalnirea Transalp

aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va invit la intrunirea Transalp.istilor din Bucuresti, care are loc tot joia, dar de la ora 19 in Biker's de pe Matei Voievod

iar acolo, dupa o sedinta la care o sa supuneti la vot cele 2 locatii sugerate aici, vedeti voi incotro va indreptati

si cam cati Transalp-isti vin la intalnirea asta? Nu de alta dar vrem o locatie unde sa avem loc.Daca vin 30 de Transalp-isti si cu noi inca 30 nu cred ca mai e loc.Plus ca e mai departe si ...vine iarna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai a fost super iesirea la munte - chiar cu masinile - tot a fost super! As fi vrut sa tina o saptamana!!! e super locatia acolo , si ne-am gospodarit bine. Bine-inteles ca nu puteam sa ajungem la Bran fara sa trece,m si prin Plai :P si nu ma refer doar la ciorba de fasole in paine - salivez - ci la faptul ca acolo ma simt cel mai liber si acolo imi incarc bateriile.

 

Dane din pacate azi nu am stiut ca va intinliti in Bikers , insa maine te rog vino cu stiku' la tine sa descarc si eu filmele/pozele - daca le ai si pe cele de la Ciolpani cu atat mai bine.

Chiar - la tine sau la Sebi sunt filmuletele/pozele de la Ciolpani?

 

 

In ceea ce priveste a 2 a problema:

 

Acum ceva timp ne-am adunat cativa care stateam in zona ca sa infiripam grupul din Crangasi 1 mai ..., am incercat la diverse locatii insa nu ne-au placut.

 

Bordo a fost ales de gasca de atunci la propunerea mea, DEOARECE - ESTE SINGURA LOCATIE UNDE IN SEZON PUTEM STA LA TERASA LANGA MOBRE - SI IN PLUS ESTE SI SUFICIENT SPATIU - cat pt noi cat si pt motoare - asta zic eu a fost principalul motiv si unicul - insa de ce sa nu recunosc ca e si placut acolo.

Eu sper ca problemele care au aparut sa se rezolve - insa in acelas timp trebuie spus lucrurilor pe nume.

 

Data trecuta cand am ajuns la sedinta am intinlit o gasca care parea sa nu se integreze in grup, ei cu ei noi cu noi - vb campaniei, TOTI sunt bine veniti - din pct. meu de vedere, DAR - IN ACEST "JOC" SUNT NISTE REGULI - PE CARE LE-AM ACCEPTAT TOTI : NIMENI NU ESTE MAI"SMECHER" DECAT CELALALT SI NIMENI NU E "SUPERIOR" altfeL nu are ce cauta la " sedinta" in Bordo. Pt SMECHERASI SI MISTOCARI e loc destul la EVEREST.

Deci - AVIZ AMATORILOR - in gasca asta nu exista "bisericute" toti stam IMPREUNA - cine nu vrea/ nu poate / nu are chef sa se integreze - mai bine sta acasa. DE BUN SIMT AR FI CA "NOII VENITI" SA SE PREZINTE SI SA FIE "NEBUNI" CA DE ALTFEL RESTUL GASTII.

 

2. Cand cineva organizeaza o plecare este o TAMPENIE sa vii cu o contra oferta - deoarece grupul se rupe in 2 si nu se mai pleaca nicaeri.

Cel mai ok e ca cealalta propunere sa vina la 1-2 week-end-uri distanta (asta, ca sa, stranga lumea bani)

REGULA - primii care ajung la sedinta sa discute cu patroana/ CHELNERITA - ca sa avem suficient spatiu de desfasurare , altfel nu o sa avem unde sta.

 

IN speranta ca nu o sa mai vad certuri pe acest topic - eu va invit sa va calmati si sa ne intinlim in continuare la BORDO - eu unul sunt legat de Bordo si ma simt ok acolo.

 

Bafta! vreme buna, caldura si Asfalt Uscat!

Editat de shadowrider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai aproape de zona voastra

 

/index.php?showtopic=229494

 

Tu cred ca nu iti dai seama ca noi suntem un grup de 30-40 de persoane.Nu incapem la Apashu nici vara in curte ,ca sa nu mai vorbesc de interior care e mai mic decat un apartament cu 2 camere.

 

Imi pare rau ca nu ai stiut ca ne intalnim in Biker's,daca veneai cu motorul aveai parte de senzatii tari.Deci...ne-am chachat pe noi de frig.La intoarcere ...si mai frig,si se aburea viziera de mergeam ghidat de luminite.Ce sa mergi cu viziera deschisa ca iti crapau ochii.

Dar in Biker's a fost misto.Ne-am strans cam 25 de persoane.

In alta ordine de idei ,azi ne vedem in H&H.Probabil o sa hotaram la fata locului daca viitoarele intalniri le vom tine tot acolo sau ne vom alege alta zi din saptamana pentru Bordo.Ieri am uitat sa aduc stickul si nici Larry nu a adus laptopul,deci nu ai fi avut cum sa iei pozele de la mine.Filmele de la Ciolpaniada sunt la Sebi.S-ar putea sa mai aiba un DVD facut de mine.

Trebuie sa vorbesc cu tine despre Revelion.De asemenea toti care stiu despre locatia propusa pentru Revelion vor trebui sa confirme pana pe 24 Noiembrie.Dupa aceasta data se vor face rezervarile si daca vrem zona centrala trebuie sa fim primii.Zona centrala este cea mai mare cea mai avantajoasa dpdv al vizibilitatii,si singura in care vom incapea 35 de persoane atat cat preconizez ca vom fi.

Meniul ar fi urmatorul: aperitive(platouri reci,salate de boeuf,de cruditati etc) sarmale(cate poti sa duci) mixed grill (cat poti sa duci)Bauturi: open bar (deci...cat poti sa duci).Pentru cei care dupa noaptea de Revelion nu are cine sa-i adune de pe jos si sa-i duca acasa,va exista o duba (sigur nu cea a Polutiei)care va face curse dus intors pana la destinatia clientilor(no charge)

Pentru intrebari suplimentare va stau la dispozitie.Nu ma intrebati inca de pret ca nu s-a calculat inca.Va anunt eu cand aflu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cum e pe BMW, dar pe Transalp nu a fost frig. nici la dus, nici la intors

:P

iar daca se abureste vizorul, lasa deschise aerisirile de la gura sau nas.

daca vrei sa mergi cu vizorul ridicat, ia o pereche de ochelari cu lentile galbene, sunt ideali pt mers noaptea sau pe ceata, cum era azi dimineata. in acest fel ochii sunt feriti de vant la orice viteza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cum e pe BMW, dar pe Transalp nu a fost frig. nici la dus, nici la intors

:P

d-aia vreau eu Transalp din 2005 :lol:

Bine ,conteaza si cum te imbraci.Unii au costume de piele ,altii le si baga in priza....

La casca botul e deschis din fabrica iar clapeta din scafarlie o tin deschisa si vara si iarna.Cred ca aveam eu creierii incinsi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

d-aia vreau eu Transalp din 2005 :P

Bine ,conteaza si cum te imbraci.Unii au costume de piele ,altii le si baga in priza....

La casca botul e deschis din fabrica iar clapeta din scafarlie o tin deschisa si vara si iarna.Cred ca aveam eu creierii incinsi.

pe frigul de aseara daca ai o casca asa cum am eu singura solutie sa nu se abureasca era sa o dai jos!!!!! da' pa frigul ala.....erau sigur sub 0 grade,numai daca aveai cli(s)ma pa motor ai fi putut sa o scoti la capat(ti-ar fi luat gandul de la cancerul de afara)

Editat de Fizzybubblech
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe frigul de aseara daca ai o casca asa cum am eu singura solutie sa nu se abureasca era sa o dai jos!!!!! da' pa frigul ala.....erau sigur sub 0 grade,numai daca aveai cli(s)ma pa motor ai fi putut sa o scoti la capat(ti-ar fi luat gandul de la cancerul de afara)

 

Aseara, cand ne-am intors, erau 5(cinci) grade...cu plus!

Inca nu e frig(tare), inca se mai poate merge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe frigul de aseara daca ai o casca asa cum am eu singura solutie sa nu se abureasca era sa o dai jos!!!!! da' pa frigul ala.....erau sigur sub 0 grade,numai daca aveai cli(s)ma pa motor ai fi putut sa o scoti la capat(ti-ar fi luat gandul de la cancerul de afara)

Erau +2 grade aseara cand am plecat noi. Dar pe motor, chiar si cu 50km/h tot le simti ca si cum ar fi -5... Deci, oricum ai da-o, tot sub 0 simteai pe motor :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 grade la umbra, fara vant.

 

Cand am iesit din biker's si-am intors dupa scuar a fugit fata. Prin urmare am luat-o usurel spre casa.

 

Pai daca ai motoreta reising, cu tractiune 2x2!

Decupleaza si tu fata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...