Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am reusit sa agat si eu cateva poze ... decat sa uploadez poze pe forum, mai bine imi bag un deget...in nas... :P

 

Ha, si cica mie imi tremura mana cand fac poze...da' de tine ce zici? Tu vezi ce poza i-ai facut sora-mii??? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha, si cica mie imi tremura mana cand fac poze...da' de tine ce zici? Tu vezi ce poza i-ai facut sora-mii??? :lol:

 

Pai...cand am vazut-o asa, cu rotile-n sus, ce era sa fac?

M-am emotionat... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Frumoasa iesire. Unde ati fost pana la urma?

 

2. In alta ordine de idei ... v-ati gandit la ceva pentru joi ?

 

1. Sambata am fost la Bran, unde am avut si cazarea , si ne-am facut de cap , ne-am petrecut am baut si am dansat de ziua mea si a lui Mihai aka Shuvyx ( Sf. Mihail si Gavril ), iar duminica am fost in Plaiul foii ( Piatra craiului) sa mancam o ciorba de fasole in paine la cabana. Apoi am vizitat locul de campare din vara, din excursia organizata de Shadowrider ( cea mai frumoasa iesire de anul asta :lol: ), si ca sa ne aducem aminte de vremurile bune am hotarat sa facem un mic picnic pe capota masinii lui Enduristu' : slanina, branza si ceapa rosie! Frumoase locuri, peisaje de vis, cei mai frumosi munti din toata Romanica noastra, cei mai buni prieteni alaturi de noi = cea mai reusita combinatie ever!

 

2. pentru intalnirea de joi ramane sa stabilim toate detaliile maine seara, la Biker's :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2. pentru intalnirea de joi ramane sa stabilim toate detaliile maine seara, la Biker's :P

 

cu aceasta ocazie sa va faceti si alt topic. pe acest topic raman cei care se intalnesc in fiecare joi la Bordo, aka "la birou", la orele 20.00-20.30 . asta a fost ideea initiala a topicului, asa va ramane in continuare. dixit :lol:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tehnic, intalnirea initiala era in alt loc.

 

Practic, o da, bataie pentru monopolul asupra "Topicului". Voi uamenilor n-aveti ce face acasa?

 

de-aia ati plecat joia trecuta la zodiac, nu? :lol: va creati singuri monopolul, eu nu pot decat sa-l sustin :P .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase locuri, peisaje de vis, cei mai frumosi munti din toata Romanica noastra

 

daca Piatra Craiului par cei mai cei, sa vezi Fagarasul sau Ceahlaul sau Bucegii de la Omu sau Hasmasul sau Paragul sau Retezatul sau Ciucasul ... sau ... sau ... Romania e mare si plina de munti

nu cred ca pot sa zic despre niste munti ca-s cei mai cei, fiecare masiv in parte are frumusetile lui, unul e mai lin, altul mai abrupt, altul mai inierbat, altul mai stancos, altul mai ...

 

cat despre razboiul dintre voi, ca sa va linistiti, va invit joi la ora 19 la Intalnirea Transalp.istilor din Bucuresti

macar stiti o treaba, nici ... nici ...

 

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti-va, mei, ca fratii!

Sa fie bine... :P

 

eu am ignorat pana ieri diversele intepaturi ale userilor szerzo si shuvyx. dar totul are o limita. independent de asta insa, sa vina cine vrea, eu pot sa stau cu lupul in vizuina :D.

 

Joia trecuta am plecat fiindca nu aveam loc, locul fiind ocupat de o gramada de lume pe care nu o stiam. :lol:

 

mi-aduc aminte ca inainte nu aveai astfel de probleme. dar tu stii cel mai bine :ok:.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu aceasta ocazie sa va faceti si alt topic. pe acest topic raman cei care se intalnesc in fiecare joi la Bordo, aka "la birou", la orele 20.00-20.30 . asta a fost ideea initiala a topicului, asa va ramane in continuare. dixit :ok:.

 

Interesant punct de vedere, mai ales venind din partea unui personaj care juma de an nu a avut nici o treaba cu biroul de joia, si nici cu topicul Crangasi. S-au destramat matrimoniacii :lol:

si acum se cauta alte locuri in care sa se elibereze frustrarile ( atat pe forum cat si in real life ) ? Noua ne e ok asa cum suntem, ne intalnim joia la birou pentru ca asa a fost sa fie, insa schimband locul nu vom schimba si prietenii, noi aceiasi vom fi. Unii initiaza intalniri de pseudo-motociclisti ca sa aiba motiv de socializare; noi astia, grupul de vreo 30 de oameni care a plecat joia trecuta la zodiac , nu ne cramponam de locatie, important e sa fim impreuna, cu totii. Si chiar suntem...chiar si in alte zile deca joia :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kay. Trageti-va de par. Eu nu ma mai bag. N-am chef.

 

De-asta am inceput io sa detest gunoiul asta de forum.

Aveti ceva de impartit, stati fratilor fata in fata si rezolvati problema, sau luati-va la palme. Macar stiti ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant punct de vedere, mai ales venind din partea unui personaj care juma de an nu a avut nici o treaba cu biroul de joia, si nici cu topicul Crangasi. S-au destramat matrimoniacii :lol:

si acum se cauta alte locuri in care sa se elibereze frustrarile ( atat pe forum cat si in real life ) ? Noua ne e ok asa cum suntem, ne intalnim joia la birou pentru ca asa a fost sa fie, insa schimband locul nu vom schimba si prietenii, noi aceiasi vom fi. Unii initiaza intalniri de pseudo-motociclisti ca sa aiba motiv de socializare; noi astia, grupul de vreo 30 de oameni care a plecat joia trecuta la zodiac , nu ne cramponam de locatie, important e sa fim impreuna, cu totii. Si chiar suntem...chiar si in alte zile deca joia :P

 

 

acum 2 saptamani, miercuri, la arc, ne-am salutat, ai vrut sa-mi vezi mobra, sa te sui pe ea. erai cu diddi. ai stat la taclale cu mine si cu razvan. a doua zi am vorbit pe mess, erai ok. dintr-o data ai devenit intepata :ok:. cu grupul de joia n-am avut treaba din august, de cand m-am despartit de shuvyx, pentru ca era deja in grup si n-am vrut sa se creeze anumite situatii :D.

in alta ordine de idei, 30 de oameni poate v-ati strans la zodiac. daca va strageati 30 de motociclisti era si mai interesant :P. ma bucur ca nu va cramponati de locatie, succes in gasirea alteia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 2 saptamani, miercuri, la arc, ne-am salutat, ai vrut sa-mi vezi mobra, sa te sui pe ea. erai cu diddi. ai stat la taclale cu mine si cu razvan. a doua zi am vorbit pe mess, erai ok. dintr-o data ai devenit intepata :ok:. cu grupul de joia n-am avut treaba din august, de cand m-am despartit de shuvyx, pentru ca era deja in grup si n-am vrut sa se creeze anumite situatii :D.

in alta ordine de idei, 30 de oameni poate v-ati strans la zodiac. daca va strageati 30 de motociclisti era si mai interesant :P. ma bucur ca nu va cramponati de locatie, succes in gasirea alteia.

 

Tin sa precizez de la inceput : acest e ulitmul post referitor la situatia neplacuta ce tocmai s-a creat. Daca voi continua cu forumul, ma voi abtine de la alte comentarii rautacioase.

acum sa lamurim niste aspecte:

1. Ne-am intalnit la arc si am socializat, e adevarat. Nu sunt o fire conflictuala si cand imi propun reusesc sa ma port civilizat. Practic, nu ma puteam da in spate si sa ma feresc atunci cand ai venit sa ma pupi, dupa ce luni de zile m-ai vorbit pe la spate, ai bagat strambe intre toti , ne-ai facut responsabili pentru destramarea relatiei tale, ai facut crize de gelozie, etc. Razvan e absolut ok , l-am cunoscut inainte de a deveni "pisi" si oricand ma intalnesc cu el putem foarte bine sa povestim fara ca eu sa fiu ipocrita in comportament.

 

2. ca sa nu mai fie neclaritati , aluzii , insinuari, etc : cu grupul de joia nu ai mai avut treaba de foarte mult timp, inca de pe vremea cand unii dintre noi veneau la birou abia dupa ora la care stiau ca pleci...Nu sunt rea, sunt realista. Sincer! e purul adevar, repet, chiar nu vreau sa fiu rea si poate cu ocazia asta te gandesti putin si iti schimbi ceva in felul de a fi, ca sa poti avea prietenii adevarate pe viitor. E urat sa vb lucruri din astea pe forum, tocmai de-asta am si zis ca va fi ultimul post pe tema asta, insa cartile trebuie date pe fata la un moment dat, si vreau sa stim cum stam. Au fost si momente ok, am incercat si sa ne intelegem..asta e, nu s-a putut.Insa acum esti peste tot, cu forta te bagi in seama, insisti aiurea unde nu e cazul iar smenaturile mele si alte intepaturi au fost menite sa iti spuna mai mult sau mai putin discret : " back off".

 

3 . Simpatica faza cu "daca va strangeati 30 de motociclisti"... Ai sa razi, dar unii dintre noi ( de fapt, toti, in afara de sor'mea si cer, care si ei fac scoala moto, oricum ) au atat permise cat si motociclete pe care le folosesc cu succes... Subiectul asta chiar nu trebuia abordat. NU de tine , oricum...

 

4. cat despre gasirea locatiei - aici e discutabil...Vom vedea ce se intampla pe viitor, insa mi-as dori sa inceteze conflictele si toata lumea sa aiba bun-simt. Prieteni nu vom fi , e clar, dar macar sa ne ignoram cu succes si sa nu ne facem un scop din invadarea topicului cu tot felul de posturi tampitzele numai asa,de dragul conversatiei... ( a propos, intrebarea oanei_dili ne era adresata noua, astora cu care a plecat si ea joia trecuta la Zodiac...)

 

5. joia trecuta toata acea lume necunoscuta a stat la mesele rezervate de noi, pentru noi....a anuntat cineva ca vin tzashpe insi la birou??? NU. A incercat vreunul macar sa salute? NU.

 

Eh, am obosit...Urate mai sunt certurile, so..let's stop it, ok?

 

 

LUME, LUME vineri la BIKER`S petrecere mare :lol: care vine?????, care vine????.

SZERZO ce zici stralucim?

:P

 

Oh, yeah! Da' cum nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5. joia trecuta toata acea lume necunoscuta a stat la mesele rezervate de noi, pentru noi....a anuntat cineva ca vin tzashpe insi la birou??? NU. A incercat vreunul macar sa salute? NU.

 

 

 

joia trecuta lumea necunoscuta era compusa din diversi cunoscuti :ok:

 

eram eu care am mai fost la birou cu mult timp inainte sa o cunosc pe ina, era roshu care a fost cu mine de fiecare data, era fuzzy de care nu trebuie sa mai spun de cand trece pe acolo, era fratimiu care a mai fost si el impruna cu mine, era swich care venise si el in seara respectiva sa cunoasca lumea care se strange la birou (atunci l-am cunoscut si noi) si eu personal am salutat toata lumea cand am venit, uni m-au salutat altii nu... nu comentez pe faza asta , nu-mi pasa :lol: restu erau necunoscuti si pt mine... si multi au devenit necunoscuti incepand cu seara aceea si cu posturile facute astazi .

 

In cearta consider ca nu are rost sa ma implic, dar unii se leaga de frustrarile unei femei care le va fi intodeauna mult superioara, altii nu vad frustrarile si problemele proprii si se leaga de ale altora... Daca va recomand sa va maturizati probabil o sa fiti suparati ca va jignesc, asa ca nu o fac... va sta mai bine asa :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-a dus dreaq tot topicu asta ...nu mai are nici cea mai vaga legatura cu motociclismul....:ok: cum foarte multi nu au legatura cu motoretismu

 

 

sa mor in vaselina....voi nu vedeti ca nici Cojo, Cold_ASS_Ice, mishu, ducatistu`, (si mai sunt destui) nu mai vin la intruniri....printre PUTINII care mai vin pe acolo, demni de respect, s-ar numara Clavi, Obi, Shadow`u, Sorin, Dominatoru....astia au treaba cu motociclismu`.... nu restu :lol:

 

v-ati (cuvant urat) in poarta...felicitari :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in alta ordine de idei, 30 de oameni poate v-ati strans la zodiac. daca va strageati 30 de motociclisti era si mai interesant :D. ma bucur ca nu va cramponati de locatie, succes in gasirea alteia.

nu imi aduc aminte ca parintii tai sa-ti fi cumparat terasa la strand. noi eram acolo inainte ca tu sa faci scoala primara. Cu motocicletele am inceput sa venim de anul trecut, fapt pentru care ar trebui sa platiti bilet la intrare si in nici un caz sa pui tu stabor pe strand. de cunoscut oameni am inceput sa cunosc pe rand pe post de noi cunostinte (din care faci si tu parte) care ulterior s=au transformat in prieteni (din care tu nu mai faci parte). Daca va deranjeaza prezenta mea si a prietenilor mei la terasa puteti sa nu mai veniti. Referitor la deschiderea topicului eu abia acum am inceput sa scriu in el, si asta multumita tie. Atat de important este pentru mine topicul asta si nici p=asta nu imi aduc aminte sa ti=l fi cumparat parintii tai fapt pt care daca te enervam poti sa te-ntorci la matrimoniale (daca te mai "primeste baietii")

 

joia trecuta lumea necunoscuta era compusa din diversi cunoscuti

 

eram eu care am mai fost la birou cu mult timp inainte sa o cunosc pe ina, era roshu care a fost cu mine de fiecare data, era fuzzy de care nu trebuie sa mai spun de cand trece pe acolo, era fratimiu care a mai fost si el impruna cu mine, era swich care venise si el in seara respectiva sa cunoasca lumea care se strange la birou (atunci l-am cunoscut si noi) si eu personal am salutat toata lumea cand am venit, uni m-au salutat altii nu... nu comentez pe faza asta , nu-mi pasa :lol: restu erau necunoscuti si pt mine... si multi au devenit necunoscuti incepand cu seara aceea si cu posturile facute astazi .

 

In cearta consider ca nu are rost sa ma implic, dar unii se leaga de frustrarile unei femei care le va fi intodeauna mult superioara, altii nu vad frustrarile si problemele proprii si se leaga de ale altora... Daca va recomand sa va maturizati probabil o sa fiti suparati ca va jignesc, asa ca nu o fac... va sta mai bine asa :P

prietene eu de un an si ceva de cand vin nu am avut onoarea sa te cunosc. Tu erai ala care faceai rezervarile la birou ??? Ma miram de ce de fiecare data cand merg gasesc locuri libere.

 

s-a dus dreaq tot topicu asta ...nu mai are nici cea mai vaga legatura cu motociclismul....:P cum foarte multi nu au legatura cu motoretismu

 

 

sa mor in vaselina....voi nu vedeti ca nici Cojo, Cold_ASS_Ice, mishu, ducatistu`, (si mai sunt destui) nu mai vin la intruniri....printre PUTINII care mai vin pe acolo, demni de respect, s-ar numara Clavi, Obi, Shadow`u, Sorin, Dominatoru....astia au treaba cu motociclismu`.... nu restu :ok:

 

v-ati (cuvant urat) in poarta...felicitari

pai atunci nu mai veni si gata!!!!!1mare pierdere.........luv

 

Sau s-a mutat everestul aici si io nu stiu ?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu imi aduc aminte ca parintii tai sa-ti fi cumparat terasa la strand. noi eram acolo inainte ca tu sa faci scoala primara. Cu motocicletele am inceput sa venim de anul trecut, fapt pentru care ar trebui sa platiti bilet la intrare si in nici un caz sa pui tu stabor pe strand. de cunoscut oameni am inceput sa cunosc pe rand pe post de noi cunostinte (din care faci si tu parte) care ulterior s=au transformat in prieteni (din care tu nu mai faci parte). Daca va deranjeaza prezenta mea si a prietenilor mei la terasa puteti sa nu mai veniti. Referitor la deschiderea topicului eu abia acum am inceput sa scriu in el, si asta multumita tie. Atat de important este pentru mine topicul asta si nici p=asta nu imi aduc aminte sa ti=l fi cumparat parintii tai fapt pt care daca te enervam poti sa te-ntorci la matrimoniale (daca te mai "primeste baietii")

 

 

prietene eu de un an si ceva de cand vin nu am avut onoarea sa te cunosc. Tu erai ala care faceai rezervarile la birou ??? Ma miram de ce de fiecare data cand merg gasesc locuri libere.

 

 

pai atunci nu mai veni si gata!!!!!1mare pierdere.........luv

 

Sau s-a mutat everestul aici si io nu stiu ?????

 

baiete acolo nu am ami calcat de ceva timp pentru ca nu imi face placere....si sa stii ca nu am sa imi pierd vremea cu cineva ca tine ....e simplu ...ATAT POTI

 

sanatate si virtute

 

 

 

 

dupa cum spuneam au inceput sa apara fel de fel de ciuperci ca dupa ploaie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cu caracterul asta tu ceri respect???????? puteai mai mult dorule...... ma rog lasa ciupercile si gaseste-ti tu motociclisti ca io nu sunt si nici nu alerg dupa statutul asta. am o motoreta cu care ma plimb si gata,las pe altii ca tine sa fie motociclisti...dar mare grija ca ai inceput sa iti jignesti prietenii.....si nu e frumos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cu caracterul asta tu ceri respect???????? puteai mai mult dorule...... ma rog lasa ciupercile si gaseste-ti tu motociclisti ca io nu sunt si nici nu alerg dupa statutul asta. am o motoreta cu care ma plimb si gata,las pe altii ca tine sa fie motociclisti...dar mare grija ca ai inceput sa iti jignesti prietenii.....si nu e frumos!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 

 

dinule aveam impresia ca poti mai mult....oare o sa poti vreodata sa intelegi unde am batut ?...am dubii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...