Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Larry si Dan enduristu' asteapta un semn de la amatorii de tenis de picior. Terenul - scoala 171 de pe Turda,langa parcul Regina Maria.

...care va pricepeti ,ca nu e un sport pentru toata lumea,ca si tablele de altfel. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hua... noi ne plimbam si voi stati sa frecati mingea :P

Pai noi mai facem si sport nu numai trandaveala.Mentinem spiritul tanar :D

Pe unde v-ati plimbat?

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai noi mai facem si sport nu numai trandaveala.Mentinem spiritul tanar :D

Pe unde v-ati plimbat?

Il las pe Razvan sa povesteasca, doar el a fost cu ideea. Pe scurt... Buc - Oltenita - Giurgiu - Buc, cu pauza pe la mine pe la tzara pentru un mic si-un suc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care iese la o cioaca(bere) ?

Mai pe scurt, azi a fost superb. 170 km, drum super mega gol, peisaj superb, asfalt cald si uscat, curbe de iti vine sa te musti de ....buze etc. Trebuie sa mai facem drumul asta inca o data, pacat ca ati ratat iesirea de azi.

Editat de razvanusv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut razvan, salut baieti,

 

mama masii, ce rau imi pare ca n-am mai asteptat ca as fi mers si io pana la urma

cum a fost tura ?

 

salut razvan, salut baieti,

 

mama masii, ce rau imi pare ca n-am mai asteptat ca as fi mers si io pana la urma

cum a fost tura ?

eu azi am vazut ca pe forum sunt grupuri si grupulete pe zone, pe cartiere etc etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu azi am vazut ca pe forum sunt grupuri si grupulete pe zone, pe cartiere etc etc

..si tu in ce zona stai?

 

Pentru microbisti: La pauza scorul e perfect ...Dinamo -Brasov 0-1

Daca se termina asa,Dinamo poate sa ajunga pe locul 3 .Yupiiiiii :D

Adio Champions League

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..si tu in ce zona stai?

 

Pentru microbisti: La pauza scorul e perfect ...Dinamo -Brasov 0-1

Daca se termina asa,Dinamo poate sa ajunga pe locul 3 .Yupiiiiii :D

Adio Champions League

 

eu stau in pantelimon , ne cunoastem, am fost impreuna la voineasa ,(la intrunirea celor cu bmw uri ) spre cele 2 lacuri de acumulare, eu am mers cu un pegaso albastru. A fost foarte frumos pe coclaurile alea, pacat ca n-am putut sa stau peste noapte, mai erau de vazut multe locuri frumoase

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hua... noi ne plimbam si voi stati sa frecati mingea :P

Pfiu...asa, asa, rasuceste-mi cutitul in rana! Eu am motorul in service, si o sa fie gata abia saptamana viitoare ( dureaza pana imi vine releul de incarcare din Anglia, singurul loc unde l-am gasit la un pret decent, pentru ca Suzuki te arde la bani intr-un mare fel pentru piesa asta : 215 euro! :D ) Si in tot timpul cat sta Xena pe bara, o si cosmetizez cu rim-strip si crash-pad-uri, si ii mai fac si o revizie generala, sa fie pregatita pentru drumurile viitoare!

Acestea fiind zise....saptamana asta sunt pieton si in mod ocazional pasager de Cielo :P

Editat de SZERZO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie careva un magazin moto pe langa romana..si nu ala de la metrou..sau universitate?..sa mi iau niste bujii repede

va salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu stau in pantelimon , ne cunoastem, am fost impreuna la voineasa ,(la intrunirea celor cu bmw uri ) spre cele 2 lacuri de acumulare, eu am mers cu un pegaso albastru. A fost foarte frumos pe coclaurile alea, pacat ca n-am putut sa stau peste noapte, mai erau de vazut multe locuri frumoase

imi suna mie numele cunoscut,dar m-a indus in eroare profilul tau unde zice ca ai BMW f 650

 

Eu am motorul in service, si o sa fie gata abia saptamana viitoare...

Spune-le la mecanici sa-ti faca revizia acum si nu dupa ce vine releul ca sa poti merge in weekendul viitor care se pare ca va fi un weekend prelungit (Rusaliile).Releul se monteaza in maxim 30 de min.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai mai cocosh ca mai am si io putin. Asteptati-ma ! Fa-ti si tu motorul pana una alta si facem calatorii frumoase.

by the way ... am gasit buletinul. Oare mai e valabil acum ? (cartea de identitate provizorie expira in 3 luni )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai mai cocosh ca mai am si io putin. Asteptati-ma ! Fa-ti si tu motorul pana una alta si facem calatorii frumoase.

by the way ... am gasit buletinul. Oare mai e valabil acum ? (cartea de identitate provizorie expira in 3 luni )

Daca-i buletin, nu mai e valabil. Daca e carte de identitate, du-te frumos la sectia de politie cu CI si CI provizorie si zi-le ca ai gasit actul original. S-ar putea sa fie suficient sa dai o declaratie si sa predai CI provizorie. Atata timp cat nu au eliberat o alta CI definitiva, cea pe care tocmai ai gasit-o trebuie sa fie valabila.

 

Felicitari pt sala si bafta la poligon. Ai grija la eschiva, da? :cheers: Si vezi sa nu-l faci in 60 de secunde ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei,

Nu stiu cum sa incep si nu stiu nici cu ce sa completez randurile de mai jos...poate doar cu faptul ca Dragos e un baiat cu un extraordinar bun-simt, un baiat linistit, cuminte, calit de viata de sportiv pe care a ales-o si pe care a fost nevoit sa o abandoneze datorita bolii...Dragos e un baiat tanar si frumos, care merita sa traiasca , sa fie sanatos , sa se bucure de viata...

Dragos e prietenul nostru, si noi incercam sa il ajutam macar acum, cand povestea s-a facut publica, pentru ca inainte de asta a refuzat orice mediatizare, pentru ca nu a vrut sa deranjeze pe nimeni cu problemele lui...va dati seama?

 

"Daca viata prietenului tau ar depinde de ajutorul tau l-ai ajuta? Sunt sigura ca da…dar daca viata prietenului meu ar depinde de ajutorul tau ai face-o? Sper ca da… Dragos e prietenul prietenei mele, iar eu la a doua intrebare pe care ti-am adresat-o si tie am raspuns cu da.

Dragos Petrisor Parlog are 29 de ani. S-a nascut pe 23 martie 1980. Pana acum 3 ani a fost sanatos tun. A facut polo de performanta la Clubul Rapid.

Apoi i s-a facut rau. Era in toamna anului 2006. Diagnostic: tumora cerebrala. Astrocitom protoplasmatic gradul II.

A fost operat la spitalul Bagdasar Arseni. Dragos a trebuit sa renunte la sport, i-a fost interzis efortul fizic.

Inainte de a implini 29 de ani, pe 19 martie 2009, a primit o alta veste urata: tumora a recidivat. Tumora se dezvolta agresiv, acum este cat o cana. Medicii l-au asigurat ca tumora este benigna dar i-au spus ca ritmul de crestere este foarte mare si ca trebuie operata rapid.

Dragos a fost acceptat la INI Hanovra, pentru operatie, pe 17 iunie 2009. Dr. Samii i-a garantat extirparea tumorii in totalitate. Doar operatia costa 50.000 de euro.

Dragos are 12.000 de euro.Restul de bani precum si speranta lui o ai tu. E randul tau sa spui da unui prieten care n-a avut ocazia sa te cunoasca, pe care n-am avut ocazia sa il cunosc dar care a avut norocul sa cunoasca pe cineva care sa te anunte si pe tine ca el are o problema. Stiu ca esti satul de mesaje umanitare care iti cer bani pentru necunoscuti dar sunt sigura ca nu poti fi satul sa afli ca si tu ai contribuit la salvarea unei vieti…da-ti sansa sa stii ca ai facut-o si sa speri ca cineva ar face-o la randul lui si pentru prietenul tau si pentru tine, rugat de un prieten.

Iata cum o poti face:ING Bank – Sucursala Nerva Traian Bucuresti

RON: RO 16 INGB 0000 9999 0003 6998

EURO: RO 06 INGB 0000 9999 0149 1014

Cod SWIFT: INGBROBU

Titular: Parlog Dragos Petrisor

E-mail: dragosparlog@yahoo.com

———————————————–

Persoane de contact:

Octavian Stancu, prietenul lui Dragos.

Fundatia PRO Water Polo. Telefon: +4 0720 072 260.

E-mail: octav1402@yahoo.com

Alina Floristeanu: alina_floristeanu@yahoo.com

Despre Dragos alti prieteni :

http://dansantimbreanu.wordpress.com/drago...g-povestea-lui/

 

http://www.jurnalul.ro/stire-observator/un...7625.html"

Editat de SZERZO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...