Sari la conținut

Zona Crangasi - Giulesti & 1 Mai - Grivita


Postări Recomandate

Domnu seby, rectific aici(pana mi se confirma contul pe enduro maniacs).

RazvanuSV -> probabil singurel pe motocicleta, pasagera din dotare nu cred ca va putea veni.

 

Mesaj completat

Hai lume mare la birou ca fac cinste....

 

NOT. Dar totusi hai...

Domnu Razvanush, vezi ca matalutza ai contul activat inca din prima ora de cand te-ai inregistrat :o Crede-ma, l-am intrebat si pe administrator si mi-a confirmat! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ok, deci asa cum am promis, pentru Razvanush si Didi, o motoreta la care nici un sofer nu va mai putea spune ca "nu te-am vazut" cel putin teoretic....

 

post-37304-1267143718_thumb.jpg

 

Si pentru finu' meu scump si drag care viseaza la o remorca, ia d-aci puiu :cheers: model!

 

post-37304-1267143815_thumb.jpg

 

Ideea e ca ambele apartin unei bune prietene de-ale mele din state, deci motoreta "pom de craciun" e aceeasi din poza de mai jos. Mie mi se pare foarte tare! Sebi zice ca nu-i place. Nu stiu, oi fi eu ciudata, dar mi se pare super. Bucuresti, noaptea... imposibil sa nu te vada cineva :o)

Mesaj completat

Si pentru Dan aka Enduristu':

http://www.youtube.com/profile?user=simonscat#g/u

 

Simon's Cat ca vorba aia, avem pisici si stim ce inseamna :D)

Mesaj completat

Ok, deci asa cum am promis, pentru Razvanush si Didi, o motoreta la care nici un sofer nu va mai putea spune ca "nu te-am vazut" cel putin teoretic.... (la replica asta prietena mea a zis "you'd be surprised") dar merita:

 

post-37304-1267143718_thumb.jpg

 

Si pentru finu' meu scump si drag care viseaza la o remorca, ia d-aci puiu :cheers: model!

 

post-37304-1267143815_thumb.jpg

 

Ideea e ca ambele apartin unei bune prietene de-ale mele din state, deci motoreta "pom de craciun" e aceeasi din poza de mai jos. Mie mi se pare foarte tare! Sebi zice ca nu-i place. Nu stiu, oi fi eu ciudata, dar mi se pare super. Bucuresti, noaptea... imposibil sa nu te vada cineva :))

Mesaj completat

Si pentru Dan aka Enduristu':

http://www.youtube.com/profile?user=simonscat#g/u

 

Simon's Cat ca vorba aia, avem pisici si stim ce inseamna.

Editat de Ruxique
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bre, enduristilor(si nu numai), ia bagati un ochi aici:

 

Test pneuri

 

PS: cand spun enduristi ma refer la calaretii de motociclete enduro.

Am zis!

Misto (vorba lu' Virinel), dar ce pacat: eu am numai motociclete enduro-touring :o :D

 

Io am o guma de spate pusa deoparte special pentru asa ceva, insa ma gandeam sa-i pun altfel de "gloantze" (holzsuruburi), insa bine ca am aflat cu aceasta ocazie ca exista crampoane speciale. Next year...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta idee, insa tre sa sacrifici o pereche de gume pt asa ceva.

Oricum filmuletul super tare realizat exact cu info de care ai nevoie...Diddi - LA MAI MULTE!!!

 

Nasika - Goldwing-ul e o clasica intre turere ...insa bling bling-urile alea a la steaua amesteca circul cu clasicul si ...nici mie nu imi produce oarece sentimente pro.

 

Partea cu remorcutza...neshte pozi mai in amanunt nu da si fata aia?? sa vedem si noi ceva dimensiuni, sistem de prindere, amortizare pe remorca...

 

 

Concluziili sedintei de joia asta:

 

 

Se va lua legatura cu omu' - enduristul care are pensiunea si ii vom spune aprox cati suntem - in acelas timp fac si rezervarile, urmand ca , cu 1 luna inainte sa confirmam nr. exact .

 

Traseul il stiti, Florin ATV -- pe care sper ca o sa-l cunoasteti si voi la sedinta viitoare - o sa tina leg cu el , in acelas timp a propus ca varianta de traseu intoarcerea pe cursul Dunarii - Orsova - Giurgiu - cica e super.

 

Alte amanunte discutam in plen la sexdintele aviatoare. :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru enduro maniaci: http://wimp.com/scarytrail/

Pentru cei care au nevoie de adrenalina si s-au strecurat subtil afara pe linga "nr.9", dar care au si motoare pe masura, ii pot consilia pe un astfel de traseu in Herculane. Traseul se numeste sugestiv "Crucea Alba" si l-am facut la picior in decembrie anul trecut, dar tare mi-as fi dorit o capra cu care sa escaladez culmile intilnite. Este pe alocuri la fel de periculos ca in clipul de mai sus, dar majoritatea drumului nu pune in pericol viata si integritatea motociclistului. Abia astept 1 Mai-ul! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru enduro maniaci: http://wimp.com/scarytrail/

Super fain! Din cate am vazut, erau doi motociclisti. Pe primul l-am inteles de ce purta casca (era normal, nu putea altfel sa monteze camera), dar al doilea n-avea niciun motiv. Ma gandesc ca daca era sa cada, nu stiu daca ii folosea casca la ceva (poate doar sa mai salveze ceva din integritatea fizionomiei pentru identificare ulterioara :D ).

Mesaj completat

Pentru cei care au nevoie de adrenalina si s-au strecurat subtil afara pe linga "nr.9", dar care au si motoare pe masura, ii pot consilia pe un astfel de traseu in Herculane. Traseul se numeste sugestiv "Crucea Alba" si l-am facut la picior in decembrie anul trecut, dar tare mi-as fi dorit o capra cu care sa escaladez culmile intilnite. Este pe alocuri la fel de periculos ca in clipul de mai sus, dar majoritatea drumului nu pune in pericol viata si integritatea motociclistului. Abia astept 1 Mai-ul! :(

Daca-mi fac rost de o camera de luat vederi la fel de perfomanta ca tipului din clip eu ma bag! :rolleyes: Pacat ca n-o sa am totusi bani de investit :P :P

Mesaj completat

Azi e ultima zi de iarna! Just to remember, watch the next video (daca mergeau enduro maniacii aia de-i vazuram mai devreme la fel ca si baiatul asta... nu stiu daca mai postau vreun film pe 'net):

 

 

Oricum, mai bine asa sau chiar si ca enduro maniacii, decat... asa:

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru enduro maniaci: http://wimp.com/scarytrail/

Cred ca aia aveau ceva TRIAL la baza ca sa se riste pe acolo.Scarry. :(

 

..... spre deosebire de alte motociclete echipate cu motor Rotax :P :P , poate face fata unui traseu enduro :D

daca te referi la tipul ala pe care-l cunosc eu, am martori ca suporta chiar si pasager pe offroad,nu la fel pot spune de marca aia cu cinci supape pe care nu am prea vazut-o printre noi.Dar nu cred ca motorul e de vina :rolleyes:

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca te referi la tipul ala pe care-l cunosc eu, am martori ca suporta chiar si pasager pe offroad,nu la fel pot spune de marca aia cu cinci supape pe care nu am prea vazut-o :rolleyes:

 

Pai si faptul ca nu ai vazut-o nu-ti aduce aminte de bancul cu Mobra si vitezistele? :(

Ce sa fac, daca ma ajuta varsta si supapa aia-n plus... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca la sportul asta varsta inaintata e direct proportionala cu indemanarea,priceperea etc.Deh unii merg de prin 1988,altii de prin 1997 iar unii mai tinerei de 19-20 de ani ,degeaba ii ajuta varsta sa se tina de ghidon daca au carnet din 2009 :P

Pai si faptul ca nu ai vazut-o nu-ti aduce aminte de bancul cu Mobra si vitezistele? :rolleyes:

Ce sa fac, daca ma ajuta varsta si supapa aia-n plus... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca la sportul asta varsta inaintata e direct proporțională cu indemanarea,priceperea etc.Deh unii merg de prin 1988,altii de prin 1997 iar unii mai tinerei de 19-20 de ani ,degeaba ii ajuta varsta sa se tina de ghidon daca au carnet din 2009 :(

De unde Âştii că merg din '97? :rolleyes:

Iți Âşoptesc păsăricile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da de unde stii ca la tine ma refer ,te-ai recunoscut? :(

Glumesc,am citit la profilul tau,nu e niciun mister.

De unde Âştii că merg din '97? :rolleyes:

Iți Âşoptesc păsăricile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragilor maine la sedinta vine omul nostru de baza - Florin ATV si discutam mai multe la obiect despre cazare, destinatii etc.

O sa posteze si niste poze cu locatii si eventual pensiunea pe care se pare ca noi o vom inaugura.

:crack:

 

Keep yours engines running!

 

 

 

 

 

Ce patisi Karavei?

 

Ne-am mutat temporar in Cheers...pana se mai incalzezste un poco.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum stiti,noi am fost castigatorii premiului oferit de BIKER's Club care consta intr-un masaj de cuplu la SPA-ul Getei Voinea.Am fost aseara.

Pe strada Londra la nr.43 e o vila la al carui demisol se afla acest SPA.

Am intrat inauntru ,si intr-o atmosfera relaxanta cu fotolii comfortabile si acvariu cu pesti exotici am asteptat sa ni se pregateasca camera unde eu si cu Cici urma sa ne supunem mainilor dibace ale maseurilor. Pe fundal se auzea o muzica relaxanta iar in aer plutea o mireasma placuta de betisoare aromate.

Cand a fost gata sala,un domnisor si o domnisorica ne-au invitat politicos sa intram si sa dam jos tot ce nu aveam in dotarea standard la aparitia noastra pe lume,apoi au iesit. Ne-am dezbracat si ne-am suit fiecare in patul lui,acoperindu-ne cu cate un prosop foarte mare,apoi am inceput sa contemplam imprejurimile. Lumina din camera era difuza si se datora unor lumanari parfumate ce licareau intre cele doua paturi. Pe jos un covor gros si un mobilier oriental faceau sa prinda contur in mintea noastra ceea ce chinezii numesc Feng Shui,iar muzica de pe fundal te ducea ea insasi intr-o stare de relaxare.

Apoi au intrat in camera o fata si un baiat.Nu aveau mai mult de 25 de ani.Amandoi simpatici si foarte amabili au inceput ritualul necesar infaptuirii masajului de relaxare pentru care venisem.Pentru ca totul avea sa dureze o ora, am avut grija sa ne inchidem telefoanele din timp.Apoi a inceput deliciul.Stateam intins pe burta cu capul in locul special facut,o gaura de fapt cu niste prosopele mici pe margine.Am simtit un prosop fierbinte si umed pe talpi,menit probabil spre a sterge scamele ramase de la ciorapi sau de pe covor. Fata avea niste maini delicate dar puternice iar miscarile te duceau cu gandul ca acela e sensul corect si intensitatea corecta.A inceput la piciorul drept,de la degetele pina la fesieri iar cand a terminat cu el,l-a acoperit ,a apasat pe prosop ca sa il stearga apoi l-a descoperit pe celalalt ,si tot asa ,fiecare particica din corpul meu (aproape fiecare, nebunilor) a fost explorata si masata.Apoi mi-a soptit la ureche sa ma intorc cu fata in sus, si deliciul a continuat.Simteam ca ma ia somnul dar am rezistat.Era pacat sa adorm si sa ratez mangaierile ce aveau sa urmeze.A fost si un moment neplacut: La un momentdat o voce suava mi-a soptit la ureche "sa va fie de bine".Atunci am stiut ca totul s-a terminat.Dar eu mai vroiam.Of,abea astept sa merg din nou.Oare creaza dependenta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum stiti,noi am fost castigatorii premiului oferit de BIKER's Club care consta intr-un masaj de cuplu la SPA-ul Getei Voinea.Am fost aseara.

Pe strada Londra la nr.43 e o vila la al carui demisol se afla acest SPA.

Am intrat inauntru ,si intr-o atmosfera relaxanta cu fotolii comfortabile si acvariu cu pesti exotici am asteptat sa ni se pregateasca camera unde eu si cu Cici urma sa ne supunem mainilor dibace ale maseurilor. Pe fundal se auzea o muzica relaxanta iar in aer plutea o mireasma placuta de betisoare aromate.

Cand a fost gata sala,un domnisor si o domnisorica ne-au invitat politicos sa intram si sa dam jos tot ce nu aveam in dotarea standard la aparitia noastra pe lume,apoi au iesit. Ne-am dezbracat si ne-am suit fiecare in patul lui,acoperindu-ne cu cate un prosop foarte mare,apoi am inceput sa contemplam imprejurimile. Lumina din camera era difuza si se datora unor lumanari parfumate ce licareau intre cele doua paturi. Pe jos un covor gros si un mobilier oriental faceau sa prinda contur in mintea noastra ceea ce chinezii numesc Feng Shui,iar muzica de pe fundal te ducea ea insasi intr-o stare de relaxare.

Apoi au intrat in camera o fata si un baiat.Nu aveau mai mult de 25 de ani.Amandoi simpatici si foarte amabili au inceput ritualul necesar infaptuirii masajului de relaxare pentru care venisem.Pentru ca totul avea sa dureze o ora, am avut grija sa ne inchidem telefoanele din timp.Apoi a inceput deliciul.Stateam intins pe burta cu capul in locul special facut,o gaura de fapt cu niste prosopele mici pe margine.Am simtit un prosop fierbinte si umed pe talpi,menit probabil spre a sterge scamele ramase de la ciorapi sau de pe covor. Fata avea niste maini delicate dar puternice iar miscarile te duceau cu gandul ca acela e sensul corect si intensitatea corecta.A inceput la piciorul drept,de la degetele pina la fesieri iar cand a terminat cu el,l-a acoperit ,a apasat pe prosop ca sa il stearga apoi l-a descoperit pe celalalt ,si tot asa ,fiecare particica din corpul meu (aproape fiecare, nebunilor) a fost explorata si masata.Apoi mi-a soptit la ureche sa ma intorc cu fata in sus, si deliciul a continuat.Simteam ca ma ia somnul dar am rezistat.Era pacat sa adorm si sa ratez mangaierile ce aveau sa urmeze.A fost si un moment neplacut: La un momentdat o voce suava mi-a soptit la ureche "sa va fie de bine".Atunci am stiut ca totul s-a terminat.Dar eu mai vroiam.Of,abea astept sa merg din nou.Oare creaza dependenta?

Ai rupt povestea asta frumoasa exact cand te-ai intors pe spate... Of, of, of... Iar despre Cici nici n-ai amintit!

Mesaj completat

Si daca tot ne tinem de off-topicuri, macar sa fie... cu folos.

 

Doamnelor si domnilor, am onoarea sa vi-l prezint pe... Larry de Romania (o combinatie dintre Larry-Boss - dupa nume - si Piticul Veninos - dupa locatie).

 

 

(Numele mentionate anterior n-au nicio legatura cu personajul, dar puncteaza doar doua coincidente :crack: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...