Sari la conținut

Suzuki Intruder 1500


ravenshield
 Share

Postări Recomandate

Al meu e din 99 si n are pic de rugina..e ingramadita motoreta..da daca o desfaci de douaj de ori ca mine..faci operatiunea asta in 20 minute dupa ceas..demontat..montat tot de pe ea..hehe. lasa parbrizul la locu lui...e mult mai rau fara..eu stiu. Consumul in oras este de 8l..iar afara daca nu sari de 110..este de ..sub 6 la suta...peste..sare cate un litru la fiecare zece km in plus..spun asta pt ca asa e!. cine zice altceva..inseamna ca calareste intruderu de 800 si nu stie!. Spor!



Vand Intruderul...pret informativ..4400euro..sau il dau la schimb pe un Logan fabricatie minim 2008. Nu ma intrebati de ce...sunt si asa prea ofticat pe mine. Spor voua! ps ..sper sa nu se vanda!:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 555
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Jeane .... poate al tau ia sub 6 %.... al meu sub 7,5 nu vrea sa scada , mers relax 90-100km/h .... :eek:

din 2002 s-au pus discuri duble fata .

Bafta la vanzare ... sau NU ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu simtiti tancurile ca se supraincalzesc in zilele calduroase de vara?...avand in vedere ca racirea este pe ulei, ma gandesc sa atasez un cooler (de calculator sau ceva mai mare peste grila radiatorului sa ii mai dea niste aer rece)...o fi bine , n-o fi bine?....Sugestii?...idei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu simtiti tancurile ca se supraincalzesc in zilele calduroase de vara?...avand in vedere ca racirea este pe ulei, ma gandesc sa atasez un cooler (de calculator sau ceva mai mare peste grila radiatorului sa ii mai dea niste aer rece)...o fi bine , n-o fi bine?....Sugestii?...idei?

Părerea mea este că depinde şi de uleiul ce-l pui. Am păţit-o în Marsilia, în ziua concertului AC/DC. Noroc că aveam indicator de temperatură la ulei, şi cum ajungea la 120 de grade trăgeam pe dreapta. Mi-a luat 3 ore să ajung la Stade Velodrome. Mergeam 15 minute, stăteam 20. Atunci era bun un ventilator. Dar ăla a fost singurul moment în care aş fi avut nevoie, în cei 60.000 de km şi 8 ani de când o am. Concluzia mea? Nu o mai folosesc pentru intrat oraş. Sau intru dar pe la nişte ore mai acătării nu în plină rush hour.

Al meu mănâncă 6,5 la sută benzină de 99. Ulei 20w50 Castrol . Sau Bel-Ray 20w-50 v-twin.

Editat de Ilarie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

II pun Motul 15/50...este cel mai adecvat..nu consuma gram de ulei pe sezon si racirea e super buna. Recommand..iubesc motocicleta asta din ce in ce mai mult...serios..si misto e ca nu ma sunat nimeni sa o cumpere...dupa inima mea..sper sa nici nu ma sune!Pupa Jean

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 100 la ora..consumul il am de 5,7.punct. motocicleta nu mai e de vanzare. Punct. Nu o mai vand..am cascaval destul pt ce vroiam..hehehe..pupa Jean.punct.:)))

 

La 100 la ora..consumul il am de 5,7.punct. motocicleta nu mai e de vanzare. Punct. Nu o mai vand..am cascaval destul pt ce vroiam..hehehe..pupa Jean.punct.:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Astazi 21.05 ajung in Buc si stau pana maine dupamiaza ... daca aveti timp si chef sa ne gasim la bere ( fara alcool) :cheers: ... dati un semn la 0743.789.124 / 0724.629.169 si vedem cum facem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Baieti, va cer ajutorul...!...care aveti cheia de la capacul ptr alimentare modelul rotund?...le-am pierdut pe amandoua!!!...mai nasol e ca incuietoarea de la mine nu este modelul asta din poza...ci unul cilindric...o sa pun o fotografie ulterior...rugamintea mea este care aveti acel model de incuietoare dati-mi un mesaj

post-53440-0-20006400-1402218388_thumb.jpg

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca in prima poza cu cheie obisnuita.

 

 

ca sa inlocuiesti.... din pacate tre sa dai gaura cu bormasina :( dar cu grija sau sa deschizi incuietoarea cu forta cu surubelnita/patent/etc.... sa nu deschizi capacu cu forta ca spargi/indoi capacu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma uitam pe net poate gasesc vreo rezolvare cu cheia si ia uitati peste ce am dat...mie mi se pare ca arata bine...un pic de Boss Hoss ?...oricum mi se pare mic acel fals rezervor in comparatie cu restul motocicletei...estetic, ma refer

http://www.h-b-motorcycle.de/bikes/vl1500bigtank/vl1500bigtank.html

post-53440-0-17815800-1402394824_thumb.jpg post-53440-0-65618400-1402394854_thumb.jpg post-53440-0-98309400-1402394932_thumb.jpg post-53440-0-33339200-1402394949_thumb.jpg

post-53440-0-47465500-1402394965_thumb.jpg post-53440-0-51936600-1402394980_thumb.jpg

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SAMBATA AM FOST LA INTRUNIREA CELOR DE LA VALAH MOTORS DIN TARGOVISTE SI AM VAZUT UN SUZUKI DE 1800 C CU UN REZERVOR A CARUI FORMA SI MARIME M-A IMPRESIONAT. GIGANT MI SE PARE SI CAUCIUCUL DE PE SPATE . E CU O CLASA MAI SUS DECAT ALE NOASTRE CELE DE 1500.

O SENZATIE TARE PLACUTA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alin: am calarit 2 luni un 1800C .... SUPERB... MINUNAT..... EXTRAORDINAR... ETC . m-a durut inima cand ii am dat inapoi, zici ca eram in doliu de vreun un an. numai suparare si bocit.

 

tu zici senzatie... io zic FABULOS de SENZATIE! :)

 

 

Rommel: ai rezolvat ceva?

 

Mariane: Pas! poate vii la M.A.N.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rommel:> ma bucur, sa stapanesti sanatos.

 

aaaa hmmm .... rezervorul asta sus, sincer? nu prea imi place... baza de jos e prea lat, partea de sus e ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...