Sari la conținut

Suzuki Intruder 1500


ravenshield
 Share

Postări Recomandate

La fel ca si Alin datorita acestui forum si voua implicit m-am hotarat anul trecut sa ma lipesc de Intruder....cu parere de rau trebuie sa ma despart de ea din motive personale...poate este cineva interesat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 537
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Mariane, nu...dupa 2 luni de treaba la Paris mi-ajunge....vin acasa....asta daca vom putea ateriza la Bucuresti....si te voi suna sa mai vb...Aline, bun venit...cam zgarcit cu pozele da frumos ce ai postat...place la mine...daca mai ajungi la ea fa niste poze cu prinderile proiectoarelor pe crash-bar...se vad frumos acolo!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ROMMELE, MOTORUL E ÎN GARAJ, ACOPERIT, AFARĂ NINGE ŞI NU-MI VINE SĂ-L POZEZ. AŞTEPT SĂ VINĂ SOARELE SĂ DEZMORŢEASCĂ NATURA. AM PLANURI MARI PT LA VARĂ, DAR SĂ VĂD CE POT ÎMPLINI.

REFERITOR LA PROIECTOARE, ELE SUNT PRINSE DE CLAXOANE SI NU DE CRUSH BAR. ELE LUMINAU SLAB CĂND AM CUMPĂRAT MOTOCICLETA, DREPT PT CARE LE-AM ANULAT. ELE SUNT ACUM PE POST DE ORNAMENTE.

MULŢUMESC PT APRECIEREA MOTORULUI MEU. SI MIE MI-A PLACUT CUM A ARĂTAT, DE ACEEA L-AM ŞI CUMPĂRAT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

Anul 2014, ma apuc la Bizonu

 

revizie furca fata,

cauciuc Avon 200 spate

de inlocuit cu alte proiectoare faine

post-41058-0-72290500-1391000607_thumb.jpg

post-41058-0-86501200-1391000705_thumb.jpg

Editat de Crazy Angel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, care aveti cric central pe tanc si de unde se poate lua unul...ceva idei, sfaturi, link-uri?....din cate imi dau seama nu cred ca putem pune standere fata spate pe ale noastre agregate si ma streseaza ca in timpul iernii sta doar pe gume.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

arata frumos cu batwing-ul pus...de obicei nu imi place cum arata dar pe al tau e super!...

 

Mersi, am riscat si voila! mai am de lucru la batwing. sa pun niste ceasuri in spatele batwingului (tahometru, voltaj, butoane etc.)

 

Silviu pe unde ai umblat? Salutare!

 

Sal'tare, pe la munca ca de obicei :bandit:

 

DA, FRUMOS VINE LA MOTOCICLETA TA SILVIULE BATWING-UL. SPOR LA REVIZIA PE CARE ŢI-AI PROPUS S-O FACI!

CU RESPECT, ALIN!

 

Mersi, cu asta ma ocup.

 

Baieti, care aveti cric central pe tanc si de unde se poate lua unul...ceva idei, sfaturi, link-uri?....din cate imi dau seama nu cred ca putem pune standere fata spate pe ale noastre agregate si ma streseaza ca in timpul iernii sta doar pe gume.....

 

Vrei ceva mai ieftin? pai iei niste butuci de lemn si vreo 4-5 tovarasi ... hop pe butuci si gata... o lada de bere te costa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anu asta montez parbrizu luat de la Marian..e prima iarna in care ma sacait spondiloza..gata!. baterie Yuasa..si sper ca atat!. ma tot sacaie gandu sa mi iau un Harley...da mi se pare o nebunie sa mi dau asa mandrete..am un sezon jumate cu ea si nema problem. Daca as gasi sa dau Intruderu plus o diferenta pe un Harley, parca n as zice nu..da una rezonabila. Stiu ca fac o prostie...dar daca asa simt?!:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer?!...inima ma lasa..da ratiunea, nu prea!..hehe

ma bate gandul sa o colantez negru mat..iar coatele la tobe sa le infasor cu banda daia neagra de azbest..ce ziceti?..o fi mai fain..?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

daca stie cineva pe undeva...caut ansamblul frana fata (rezervor + piston), fara maneta, ptr un suzuki intruder vl 1500 din 1998....Poate fi si sh dar in stare buna...Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am rezolvat intre timp...Imi luasem un ansamblu aftermarket ca rezervorul de la cel original se cam dusese...se largise gaura unde actioneaza pistonasul si nu mai aveam presiune, deci nema frana...a trebuit sa fac niste ajustari la asta aftermarket sa mearga bine....insa cred ca va trebui sa schimb furtunul....e un Venhill care il am de vreo 2 ani si cred ca e prea subtire si nu am debit suficient ptr pistonase..tre sa apas de 2-3 ori maneta sa prnda pe disc...la rezervor in schimb presiunea e super-buna...zici ca am hayabusa...asa e de tare maneta...!!....Silvica ce face bizonul tau?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...