Sari la conținut

Accident Bucuresti-Calea Calarasi, Un Scuterica De La Curiero


had3z_ro
 Share

Postări Recomandate

il usturau picioarele stangul nu prea il simtea l-am tinut in brate pana avenit salvarea.... am facut mare scandal, au venit dupa 15 min si sunat de 5 ori la dispecerat!!! sper sa fie ok am ajuns la el la 2 min dupa impact...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multa sanatate baiatului!

sper sa nu fie chiar atat de grav ( avand in vedere ca cineva spunea ca nu isi simtea piciorul) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul care a avut accidentul vineri pe Calea Calarasilor este coleg cu mine.pot sa va spun k este ok.am fost la spital cu el vineri shi nu are nici o problema de sanatate.Multumesc tuturor celor care l-au ajutat. Asfalt uscal shi ochii in patru.Strada nu iarta pe nimeni,fie ca este pe motor sau scuter.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am devenit prea intransigent cu scuteristii! Omul purta vreo alta protectie in afara de casca?

Tot vinei, 06.04, am ajuns la urgente cu o problema minora (nu de motor), si l-am vazut acolo pe un baiat de cartier, cazut de pe scuter, pt ca ii iesise brusc un pieton in fata. Omul nu se putea sprijini in unul dintre picioare (ii fugea rotula) si nu isi mai simtea o mana. Ca raspuns la morala pe care i-am facut-o, a recunoscut ca nu purta nici un fel de protectii.

Deci, oameni buni, nu stiu despre cazul de fata, dar daca era echipat full, bravo lui, de-aia a scapat, daca nu, atunci sa se mai gandeasca data viitoare cand se urca pe scuter.

Repet, si nu dati cu pietre in mine: Am devenit prea intransigent cu scuteristii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul care a avut accidentul vineri pe Calea Calarasilor este coleg cu mine.pot sa va spun k este ok.am fost la spital cu el vineri shi nu are nici o problema de sanatate.Multumesc tuturor celor care l-au ajutat. Asfalt uscal shi ochii in patru.Strada nu iarta pe nimeni,fie ca este pe motor sau scuter.

Ma bucur sa aud asta :ok: eram ingrijorata de starea picioarelor lui... bine ca s-a terminat cu bine asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am devenit prea intransigent cu scuteristii! Omul purta vreo alta protectie in afara de casca?

Tot vinei, 06.04, am ajuns la urgente cu o problema minora (nu de motor), si l-am vazut acolo pe un baiat de cartier, cazut de pe scuter, pt ca ii iesise brusc un pieton in fata. Omul nu se putea sprijini in unul dintre picioare (ii fugea rotula) si nu isi mai simtea o mana. Ca raspuns la morala pe care i-am facut-o, a recunoscut ca nu purta nici un fel de protectii.

Deci, oameni buni, nu stiu despre cazul de fata, dar daca era echipat full, bravo lui, de-aia a scapat, daca nu, atunci sa se mai gandeasca data viitoare cand se urca pe scuter.

Repet, si nu dati cu pietre in mine: Am devenit prea intransigent cu scuteristii!

 

Salut. Dar cu motociclistii cum ramane? Sa-ti spun ca am vazut o gramada fara echipament? Sa-ti spun ca am vazut o Busa condusa in plina intersectie la Baba Novac, ce-i drept cu viteza legala, dar fara echipament, nici macar casca? Cum sa-ti spun eu tie... fiecare padure are uscaturile ei, hai sa nu generalizam acum ... probabil ca baietzii de cartier cu gel pe si fitze in cap au bani doar de scuter, poate merg mai bine la agatat... Oricum nu lovi si nu baga toti scuteristii in aceeasi oala, pana una alta, fie ca vrei sa recunosti, fie ca nu, suntem si noi tot motociclisti :crack: (atentie! - acest "noi" nu include decat scuteristii cu calul pe umeri care poarta cel putin casca si care respecta regulile de circulatie ...

 

Acum ... mai exista o categorie de mijlok ... scuteristii de la firmele de curierat... care sunt un fel de corcitura intre stilul de condus al taximetristilor si echipamentul baietzashilor de cartier. La fel hai sa nu generalizam ... si aici sunt si exceptii care sunt echipati corespunzator si care circula regulamentar :crack:

 

Toate bune, asfalt uscat si salutari cu farul! :cheers: :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...