Sari la conținut

Accident Grav Pe Constructorilor 15.04.2007 - Bucuresti


H3llriderr
 Share

Postări Recomandate

la intersecta mehadia pe bdul constructorilor , motocilistul venea dinspre piatza crangasi si un idiot cu conserva ia intors in fatza .

baiatul e la spital , aparent ar avea piciorul rupt , costa rupta ..cu plaman perforat , nimik nu e concret pana nu se duce cineva la spital ,io a trebuit sa ma duc la munk .

motoru destul de avariat dar asta conteaza mai putzin .

mai asteptam veshti si alte detalii de la accident

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 80
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

la stiri a zis k are ambele picioare rupte , a incercat o prietena care era la spital la altcineva sa afle detalii si nu i sa spus nimik , da a zis k mai erau motociclisti la spital asa k asteptam pe cineva de acolo sa ne zica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum am intrat si eu in casa si mi-a spus prietena de accident, cica a dat la tv.Cum si eu eram la o plimbare prin zona respetiva s-a cam speriat.

Conserva era cumva un Megane?

Sa speram ca nu e grav.

Bafta multa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe motociclist il cheama Cristi Paul, are o fractura deschisa la piciorul drept, este la Municipal etj 3, miine dimineata va intra la operatie, in rest multumita lui Dumnezeu e teafar. "Conserva" e un Renault Symbol condusa de un idiot care bineinteles ca a iesit de pe cedeaza trecerea la intersectia de la Mehadia (Constructorilor). Antena 1 spun numai tampenii la TV, soferul din Renault se cam da nevinovat, dar nu are cum sa se scape.Motocicleta distrusa cam paguba totala. O sa mai revin cu amanunte.

post-5633-1176668211_thumb.jpg

post-5633-1176668245_thumb.jpg

Editat de spydy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce rau imi pare de el..... Am fost acolo si am vazut totul.Sper sa se faca bine curand.Oricum nu ii va fi usor cu piciorul....Se pare ca o sa ii bage tije in picior.... :ok: Iar piticul ala nenorocit de sofer cu fata de alcolist merita sa ramana fara permis toata viata lui....Ceea ce este grav este ca se intampla foarte multe accidente in acea intersectie.Trec aproape zilnic pe acolo pt ca stau in zona si deja m-am obijnuit sa opresc in intersectia aia. + ca ce i care stau acolo parcheaza aiurea pana in intersectie si obstructioneaza vizibilitatea foarte mult.Cei care stau in zona stiu despre ce vorbesc.Ar trebui sa ia masuri cei de la "siguranta si incredere".....Care oricum o freaca prin zona aiurea toata ziua cu ochii numai dupa spaga,si stiu ce vorbesc.

Oricum,nu vreau sa o mai lungesc.Sper din tot sufletul sa se faca bine cat mai curand posibil.Sa multumim celui de sus ca a fost alaturi de el si nu a fost mult mai grav.Personal ma intristeaza foarte mult astfel de evenimente. :cheers: Insanatosire grabnica si voua baieti asfalt uscat si atentie maxima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasol.... si sry pt motorist. de aia tre sa anticipezi tot si sa fii cu ochii in 4 ....

 

cand merg cu sub 50 la ora pe oras rad de mine toti motoristii ca sunt sclav... ei uite... in cazuri de genu e perfect daca esti .... si am patit-o si eu la mare , a intors doar ca era sens unic si nu avea voie, a semnalizat dreapta si a intors prin stanga:( ..... iar ce va sfatuiesc pe cei din zona de acolo mergeti la politie ca iara o sa fie de vina motoristu, e f posibil, au ceva cu noi... nu glumesc. Daca o lasati asa nu o sa ii fie bine ... sincer trebuie actionat si asta repede !! :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm... cam urat arata motorul pt un impact la 50km/h...

 

si constructorilor nu prea e zona de mers cu 50... ca e practic o singura banda intre scuar si randul de masini parcate... si nu stii ce tampit pe 4 roti sau 2 picioare iti iese in fata... mai ales ca e si usor curba...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce rau imi pare de el..... Am fost acolo si am vazut totul.Sper sa se faca bine curand.Oricum nu ii va fi usor cu piciorul....Se pare ca o sa ii bage tije in picior.... :hug: Iar piticul ala nenorocit de sofer cu fata de alcolist merita sa ramana fara permis toata viata lui....Ceea ce este grav este ca se intampla foarte multe accidente in acea intersectie.Trec aproape zilnic pe acolo pt ca stau in zona si deja m-am obijnuit sa opresc in intersectia aia. + ca ce i care stau acolo parcheaza aiurea pana in intersectie si obstructioneaza vizibilitatea foarte mult.Cei care stau in zona stiu despre ce vorbesc.Ar trebui sa ia masuri cei de la "siguranta si incredere".....Care oricum o freaca prin zona aiurea toata ziua cu ochii numai dupa spaga,si stiu ce vorbesc.

Oricum,nu vreau sa o mai lungesc.Sper din tot sufletul sa se faca bine cat mai curand posibil.Sa multumim celui de sus ca a fost alaturi de el si nu a fost mult mai grav.Personal ma intristeaza foarte mult astfel de evenimente. :what: Insanatosire grabnica si voua baieti asfalt uscat si atentie maxima.

 

io stau la cateva blocuri de zona accidentului pe constructorilor si la fel fac , opresc acolo , si de multe ori am vazut cum se trece in viteza si nici priortate nu se da, si pt k este zona de cartier sunt multi si fara permise.

 

In ceea ce priveste viteza....Cristi nu avea mai mult de maxim 70/h.Numai ca pe jos era putin umed....Ploaia incetase cu vreo 10 minute inaintea accidentului.Deci chiar nu avea viteza.....

care ploaie? era ud pe jos din cauza masinii de la ADP care spala asfaltu

 

hmm... cam urat arata motorul pt un impact la 50km/h...

 

si constructorilor nu prea e zona de mers cu 50... ca e practic o singura banda intre scuar si randul de masini parcate... si nu stii ce tampit pe 4 roti sau 2 picioare iti iese in fata... mai ales ca e si usor curba...

de la crangasi la mehadia nu e scuar si nici curba , abea de la mehadia spre giuleshti este scoar si curba si destul de periculos sa mergi cu viteza cu toate k se mai merge s cu 140 s cu 200 , si la prima impresie zici k nu ai unde da cea mai mica greseala sau neatentie este fatala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca suntem vecini.....Si cunoastem zona la fel de bine.Cat despre baietii fara permise...Nici nu mai vorbesc.Si cand vorbeam mai devreme despre cei de la "siguranta si incredere " ,la asta ma refeream.Ar trebui filmati cand ii opresc pe "baietasii" cu numere expirate de Germania si Italia si fara permise si dupa 5 minute pleaca la fel cum au venit bine mersi.Deja imi este scarba de situatia asta.Si daca locuiesti in aceeasi zona banuiesc ca sti despre ce este vorba....

 

In legatura cu apa....Well,a dat si de sus cu apa cu putin timp inainte dar intr-adevar chestia cu cisternele de la ADP ma scoate pur si simplu din sarite.Este de tot RAHATUL vrajeala aia de "spalat" soseaua.Nu fac decat sa amestece praful cu apa si rezulta o mare mizerie.Deja am renuntat sa mai spal si masina si motorul ca nu are sens.Obijnuiesc sa spal motorul sau masina la baietii de pe constructorilor si parca este un facut ca de fiecare data dupa ce termin de spalat trec idiotii cu cisternele .Pana la iesirea de pe Constructorilor deja masina sau motoreta este varza... Ei numesc aia spalat?asta este exemplul care l-a luat municipalitatea din tarile occidentale? Gresit !!! Soselele se spala noaptea cu perii si dero , nu imprastiind apa aiurea pe asfalt de 20 de ori pe zi.Oricum asta este si o mare risipa de apa si motorina.....

 

Apropos de asta,m-au apucat nervii ieri seara cand veneam din Militari pe Virtutii pe la 1 noaptea si baietii de la ADP spalau gardul de la asa zisul"metrou usor" cu galeti si cu buretele.INCREDIBIL.Daca ar vedea cei de afara credca ar rade si cu CU-U de noi.Ar trebui sa ma opresc aici ca deja deviem....

Sper sa ne dea si noua cateva vesti bune cei care merg maine la Cristi sa ne spuna si noua in situatie se mai afla si cum sta cu moralul.Eu sper din tot sufletul ca va fi bine.Daca pot sa ajut cu ceva....Cu mare placere.

Numai bine baieti.Asfalt uscat si multa bafta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...