Sari la conținut

Cereri pentru comuniste


madcox

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 4,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Are dreptate Baxxter. Mai bine il faci pe cel pe care il ai. Eu am facut un rezervor care avea un "deget" de depuneri (rugina,pamant si alte reziduri decantate din combustibil) adunate acolo de-a lungul timpului. Intre-adevar trebuie sa muncesti mult la el:bagi feruginol impreuna cu un lant mare,freci bine,il lasi de pe o zi pe alta pt ca solutia sa isi faca efectul (pe eticheta flaconului de feruginol scrie ca trebuie lasat 1-2 ore,nu mai stiu exact,dar tu il lasi mai mult pt ca nu afecteaza tabla cu nimic si rezultatul e mai bun),faci cateva reprize dintr-astea si ai sa vezi ce mandrete de rezervor o sa iasa.

Baxxter are dreptate cand spune ca nu ai sa gasesti rezervor curat inauntru,e normal avand in vedere vechimea acestor fiare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpar aprindere Simson sport, nr tel: 0727200792 - Ioji

 

Cumpar capac carburator si piulita de fixare a capacului din imagine Jawa 353 - 1961 - 0726 26 83 18 Adi

 

Multumesc !

 

post-27109-0-26268200-1466422578_thumb.jpg

post-27109-0-11962300-1466422583_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Cumpăr prinderile atasului pentru un IJ56. Mai exact caut nuca de la scara pasagerului si cea din fața de la prinderea motorului.

Nuca ce vine prinsa la scarita spate am eu , suna la 0740376555 si poate-ti faci drum in Chitila sa o iei ....... gratis .... doar sa vi dupa ea .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... asfi ipocrit daca nu l as recomanda mai intai pe Rabinu ( care este de cateva zile in tara, sta 2 luni si de la care, de altfel am invatat aceasta meserie. ).

 

Numaru lui este 0724 452 023.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Caut pentru MZ ES 175 ; carburator , carcasa aluminiu pentru pinion spate si burdufuri

.. si pentru MZ Rt 125 / 2 ; capacul cutiei negre { care contine bobina si contactu } si partea superioara de la carburator inclusiv subarul .

Astept foto si preturi aici sau la 0740376555 . Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... asfi ipocrit daca nu l as recomanda mai intai pe Rabinu ( care este de cateva zile in tara, sta 2 luni si de la care, de altfel am invatat aceasta meserie. ).

 

Numaru lui este 0724 452 023.

Un om de nota 10 si o lucrare pe măsură. Citez: "au ieșit ca de japoneza" :)

 

Dacă tot am făcut off topic, mai am o întrebare: unde găsesc un vopsitor meseriaș în București sau în împrejurimi? Pentru o pereche de aripi, un rezervor si un far. Trase la linie :B

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un om de nota 10 si o lucrare pe măsură. Citez: "au ieșit ca de japoneza" :)

 

Dacă tot am făcut off topic, mai am o întrebare: unde găsesc un vopsitor meseriaș în București sau în împrejurimi? Pentru o pereche de aripi, un rezervor si un far. Trase la linie :B

 

Gabi din Ploiesti a.k.a. red bandit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpăr următoarele piese pentru IJ49:

 

- cutie electrica

- filtru aer

- melc vitezometru

» Post actualizat in 17 Jul 2016 14:55

Nuca ce vine prinsa la scarita spate am eu , suna la 0740376555 si poate-ti faci drum in Chitila sa o iei ....... gratis .... doar sa vi dupa ea .

Încă o dată multumesc frumos, azi am vândut atașul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...