Sari la conținut

Accident La Universitate - Bucuresti - 21.04.2007


virilu
 Share

Postări Recomandate

Ieri 21.04.2007 eram la semaforul din fata hotelului Intercontinental pe banda a 3a.asteptam culoarea verde, cand vad in oglinda un motociclist care se apropia cu viteza, n-am avut timp sa reactionez deja ma lovise intro parte, mi s-a rupt scaritza si schimbatorul, mi le-a acrosat q frana de spate, ma gandesc ca daca nu aveam piciorul dupa scaritza, imi taia muschiul de la picior, motociclistul sa intamplat a fi un prieten de-al meu care a incercat sa evite o masina care a schimbat benzile la semafor si sa dezechilibrat si nu m-a putut ocoli. Politistul era in intersectie, n-a schitat nici un gest. motociclistul care ma lovit s-a lovit la mana, sper ca nu e rupta. Am mers la Mc-ul de la romana unde Mihai(caruia ii multumesc mult de tot) care mia dat adresa unui sudor bun sa-mi repar scaritza ca nu aveam cum sa ajung acasa. Ii multumesc de asemenea Lui Tonny care era pe picior de plecare, dar cu toate astea a mai ramas cateva minute pentru a ma ajuta. Nu speram sa se intample asa cva la semafor, cu toti ne relaxam la semafor, luam mainile dupa ghidon asteptam culoarea verde, dar uite ca se pot intampla si neprevazute. Asfalt uscat tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate povestesti a iesti nasol dar putea sa iasa si mai urat... acum nu imi dau seama daca prietenul tau pe motor gonea cand a fost langa tine .. se stie ca intre masini atentie uriasa.

asfalt usat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate povestesti a iesti nasol dar putea sa iasa si mai urat... acum nu imi dau seama daca prietenul tau pe motor gonea cand a fost langa tine .. se stie ca intre masini atentie uriasa.

asfalt usat

Nasol.... :D ceva de genu s-a intampla si in AB, nu mai tin minte cand.....un baiat statea la semafor, iar un altu tot cu un scuter piaggio cu pedale :what: :what: sa bagat in plin in celalalt....urmari: scutere sticate :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci si la semafor trebuie sa fii cu ochii in 4X4. Concluzia: Nu trebuie sa te relaxezi in trafic chiar daca esti la semafor. Si ochii in 4x4. Mai ales in oglinzi sa vezi cine iti vine din spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri 21.04.2007 eram la semaforul din fata hotelului Intercontinental pe banda a 3a.asteptam culoarea verde, cand vad in oglinda un motociclist care se apropia cu viteza, n-am avut timp sa reactionez deja ma lovise intro parte, mi s-a rupt scaritza si schimbatorul, mi le-a acrosat q frana de spate, ma gandesc ca daca nu aveam piciorul dupa scaritza, imi taia muschiul de la picior, motociclistul sa intamplat a fi un prieten de-al meu care a incercat sa evite o masina care a schimbat benzile la semafor si sa dezechilibrat si nu m-a putut ocoli. Politistul era in intersectie, n-a schitat nici un gest. motociclistul care ma lovit s-a lovit la mana, sper ca nu e rupta. Am mers la Mc-ul de la romana unde Mihai(caruia ii multumesc mult de tot) care mia dat adresa unui sudor bun sa-mi repar scaritza ca nu aveam cum sa ajung acasa. Ii multumesc de asemenea Lui Tonny care era pe picior de plecare, dar cu toate astea a mai ramas cateva minute pentru a ma ajuta. Nu speram sa se intample asa cva la semafor, cu toti ne relaxam la semafor, luam mainile dupa ghidon asteptam culoarea verde, dar uite ca se pot intampla si neprevazute. Asfalt uscat tuturor!

 

Am patit-o si eu...intr-un mod asemanator acum 2 ani la semaforul din baneasa(cel de langa statuie )cand m-am trezit efectiv pe jos dupa ce am fost izbit din spate de un amic tot motociclist .Partea buna a fost ca nu am patit nici unul nimic ,motoru meu era ok dar motorul lui era jdrelit pe partea dreapta +semnal ,oglinda sparta si scarita rupta...Aceleasi explicatii le-am primit dar cred ca avea viteza prea mare si n-a mai putut opri...Ce mai faze naspa ....

Partea rea a fenomenului moto e aceea cand te apropii de semafor,masinile sant oprite si te trezesti cu cate un scuterist care fara sa se asigure intra pe trasa ta si inevitabil unul sau celalat se pierde si buf ...ori tu ori el si mai si lovesti o conserva .Apoi mai sant pietonii care traverseaza haotic si cei ce coboara din conserve la semafor ...si ar mai fii multi alti factori dar fiecare dintre voi stiti mai bine .

Aveti grija de voi ! :nono:

 

P.S. Cand mai aveti nevoie de un ajutor sunati-ma /0722938575/alecs ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca se ajunge din ce in ce mai "bine" in trafic... in fine... oricum unii din noi merg cu viteze un pic cam mari pt oras.... chiar si in linie dreapta... chiar zilele trecute am vazut un pusti care avea si pasagera si (cred ca dadu-se casca lui pasagerei) mergea cu viteza mare pe liviu rebreanu... intr-o zona in care exista 2 iesiri din parc cu treceri de pietoni si circula foarte multi copii in zona.... deci nu cred ca numai altii sunt de vina ci uneori si viteza si teribilismul unora din noi .... nu zic deloc ca ar fi cazul in intamplarea ta dar totusi nu m-am putut abtine la cati vad zilnic fara echipament sau circuland cu peste 80 in zona de 30 cu scoli generale in zona sau parcuri....

 

pace si asfalt uscat!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu referire la numele topicului..da crezi ca in masina esti in siguranta la semafor?...Si daca te uiti si il vezi ce poti sa faci?in cel mai bun caz strangi din buci,ca de plecat nu prea ai cum,sa te dai jos nici pe atat....deci daca e sa se intample,se intampla,asta este,noi doar ne protejam cum putem

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...