Sari la conținut

Accident Regie - 25.04.2007 - Bucuresti


norway_gl
 Share

Postări Recomandate

Ma bucur ca esti tu ok si ca ai avut prezenta de spirit sa culci motoru...imi pare rau ca nu am vazut-o in toata splendoarea ei ... ci numai dupa accident ... o frumusete de motor lovit :nono:. P.S. Speram ca nu o sa ajung sa o ridic si pe asta.. offf

Editat de Ducati_RIder
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Exact aceeasi faza a fost si la accidentul meu de acum un an.Din pacate la mine s-a lasat si cu o fractura de menisc.

 

Bafta la reparat motocicleta si grija mare la ce scriu cei de la asigurari pe hartie.La motoare mai nimic nu se repara ci INLOCUIESTE.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am auzit/citit despre accidentul tau si al lui Ray si nu pot sa spun decat ca sunt foarte fericita ca sunteti intregi!

Beea, daca te pot ajuta cu ceva, eventual mai lipim o oglinda ceva ;) , da-mi de veste te rog.

Multa sanatate! :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am auzit/citit despre accidentul tau si al lui Ray si nu pot sa spun decat ca sunt foarte fericita ca sunteti intregi!

Beea, daca te pot ajuta cu ceva, eventual mai lipim o oglinda ceva ;) , da-mi de veste te rog.

Multa sanatate! :nono:

Hehehehe!!!! Te pup Caty.Multumesc mult, dar acum e treaba de alergatura pe la asigurari.Eu sunt OK, nu am mare lucru.Iar pe iubita mea, sper sa o vad repede frumoasa.

 

@ Inger albastru - eu am avut mai mult noroc, din fericire.Imi pare tare rau de piciorul tau.Sper ca esti bine acum.Ma rog, cat de bine poate fi dupa un asa accident.Sanatate multa.

 

@ BooBoo - multumesc.sper sa fie cum zici tu si sa nu mai am parte, desi ma cam indoiesc cand ma gandesc la ce se intampla in strada.DIN PACATE!

Editat de bea2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Experientza....atentzia....prezentza de spirit ne pot ajuta sa mai fim capabili ca dupa un accident (care se putea lasa cu urmari grave din cate am intzeles), sa scriem singuri pe forum bubele cu asigurari shi blah-blah. Cand o fii mai rau asha sa se termine...cu putzin fier indoit shi atat. Oricum imi pare rau pentru ceberik ta Bea; sper sa o faci giugiuc cat mai repede ;) ; shi bravo tzie k ai scapat nevatamata :nono:. Iar pt. cel cu rabla din tot sufletu multa-multa :smoke: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Experientza....atentzia....prezentza de spirit ne pot ajuta sa mai fim capabili ca dupa un accident (care se putea lasa cu urmari grave din cate am intzeles), sa scriem singuri pe forum bubele cu asigurari shi blah-blah. Cand o fii mai rau asha sa se termine...cu putzin fier indoit shi atat. Oricum imi pare rau pentru ceberik ta Bea; sper sa o faci giugiuc cat mai repede ;) ; shi bravo tzie k ai scapat nevatamata :nono:. Iar pt. cel cu rabla din tot sufletu multa-multa :smoke: .

Multumesc! Sper ca fata sa fie frumoasa curand.Si sper sa nu mai avem parte de de-astea.Si nimeni sa nu aiba parte.

In ce ma priveste pe mine, nu stiu cat a fost experienta, cat inspiratie si cat .... Doamne-Doamne langa mine. Cred ca mai mult, ultimele 2.Noroc am avut, clar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu ai patit nimic. Fierul se indreapta. Sa ai grija cu cei de la asigurari, incearca sa schimbi tot ce ii afectat, nu repara nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Kimmie - merci mult, "fata"!!!! Sper sa fie frumoasa cat mai curand, fata mea.

 

@Buggy 12000/Hebe/Andrei_c - va multumesc mult.Cu prezenta de spirit, ce sa zic... te invata nevoia si spiritul de autoconservare.

Editat de bea2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uff.. pacat de ea, ca o aveai de putin timp. Bine ca ai alta cu care sa mergi pana ti-o faci... e mare lucru totusi.

In primul rand, bine ca nu ai patit mare lucru. Si eu m-am tavalit anul trecut similar si am scapat cu cateva julituri si un deget luxat. Aici intra si factorul "noroc".

Succes cu reparatiile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar nu inteleg de ce a trebuit ca sa culci motocicleta

nu puteai sa franezi??? doar inainte de acea intrare se afla o trecere de pietoni. acolo se merge cu max 40km/h

ce viteze aveai si unde aveai gandul??? de nu l-ai vazut din zare ca se apropie de limitarea dintre sensuri

te intreb pentru ca eu in fiecare zi trec pe acolo si cei care vin dinspre cringasi mai depasesc acea limitare din tre sensuri pentru a ajunge mai repede la semafor.

aceasta este zona pe care o urasc cel mai mult pentru acea trecere de pietoni (sensul dinspre max si cel de pe partea cu pirania) pentru modul de trecere a pietoniilor care nu asteapta sa se faca un grup, ei trec de parca merg pe alee in park. multa sanate si ochii in paispe :nono:

Editat de catutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Catutza - Am culcat moto, pentru ca manevra automobilistului a fost ff din scurt.Nu am stiut ca el intentiona sa vireze stanga, prin fata mea.A virat pur si simplu, f din scurt.Evident ca am franat, dar cam in cati metri as fi putut frana, la o viteza de 50 km/h, asa incat sa evit impactul frontal???? Cat despre limitarea dintre sensuri, nu era cazul sa se apropie, pentru ca in zona aceea, toti merg f aproape de axul drumului.Evident ca si eu, pe banda mea, eram relativ aproape de ax, pentru ca stiu ca de acolo de la Maxx, ies destul de des auto, fara sa se asigure.

Ma rog, a fost tot ce am putut eu sa fac.Nu ti-as dori sa treci printr-o situatie similara si sa te intreb la ce te gandeai.Sper ca tu sa nu ai parte de evenimente din astea.

Editat de bea2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur sa aud ca esti ok Bea.imi cer scuze pt micile inf eronat, insa am expus evenimentele in forma primita.

multa sanatate si insanatoshire grabnica tie si cbr-icii tale :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma bucur sa aud ca esti ok Bea.imi cer scuze pt micile inf eronat, insa am expus evenimentele in forma primita.

multa sanatate si insanatoshire grabnica tie si cbr-icii tale :nono:

Multumesc! Nu trebuie sa iti ceri scuze.Am inteles ca informatia ti-a parvenit de la cineva care se afla prin zona. Si stii cum e, la locul accidentului, fiecare isi da cu presupusul.Probabil ca ti-a transmis cam ce a auzit pe-acolo.

Bafta multa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la experienta Beei de maxim 3 000 km e de admirat ca a avut creier sa judece atunci ce trebe sa faca si nu s-a pierdut. Si ca a gandit-o repede si eficient. daca nu ii dadea drumu lua tot motorul in piept. ca sa evite acolo impactul era necesar o aschiva de unghi foarte mare. Ori countersteering puternic cu risc de destablizare ori a doua varianta, blocarea rotii spate si prin glisada dreapta (si contravirare ghidon stanga evident) motorul sa ajunga aproape perpendicular cu masina si apoi eliberata frana spate si moto sa revina pe traiectorie dreapta.

Te asigur ca nu putea face asta. Eu asa am putut scapa de un idiot de pieton care mi-a sarit in fatza. bafta.

Bea miane lipim capacul. take care "fata"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare tare rau ca ai patit asta....multumim lui dumnezeu ca tu esti bine..imi pare rau si de moto mai ales ca stiu ca doar ce o luasei , dar fierul se repara...Totusi ai admiratia mea pt viteza de reactie...bafta multa cu reparatul cbr-oaicei......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A inceput dansul!!!! Cu asigurarile, evident!!! Mai aveau putin si ma rugau frumos, sa ma mai tavalesc o data, sa vada ei exact cum s-a intamplat.

"Nu va putem despagubi prea curand, pentru ca avem nevoie de explicatii suplimentare de la Politie, privind modul in care s-a produs accidentul. Deci va trebui sa asteptati pana cand vom face o adresa catre ei, urmand ca apoi sa primim explicatiile necesare. Bla, bla!!!"

"And I say ... Romania is my country...!!!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A inceput dansul!!!! Cu asigurarile, evident!!! Mai aveau putin si ma rugau frumos, sa ma mai tavalesc o data, sa vada ei exact cum s-a intamplat.

"Nu va putem despagubi prea curand, pentru ca avem nevoie de explicatii suplimentare de la Politie, privind modul in care s-a produs accidentul. Deci va trebui sa asteptati pana cand vom face o adresa catre ei, urmand ca apoi sa primim explicatiile necesare. Bla, bla!!!"

"And I say ... Romania is my country...!!!"

Niste imbecili :nono:

Atata timp cat politistul a scris in procesul verbal de constatare ca Icsulescu e vinovat, Icsulescu are RCA la rahatul de firma de asigurari si legea spune ca tu trebuie sa fii despagubita, ce draq explicatii mai vor idiotii??? :smoke:

Spune-le ca in timp ce fac ei adresa catre politie pt detalii suplimentare, faci si tu o adresa catre Comisia de Supraveghere a Asigurarilor (parca asa se numeste.. nu mai stiu sigur)......

Ce nemernici!!! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niste imbecili :nono:

Atata timp cat politistul a scris in procesul verbal de constatare ca Icsulescu e vinovat, Icsulescu are RCA la rahatul de firma de asigurari si legea spune ca tu trebuie sa fii despagubita, ce draq explicatii mai vor idiotii??? :smoke:

Spune-le ca in timp ce fac ei adresa catre politie pt detalii suplimentare, faci si tu o adresa catre Comisia de Supraveghere a Asigurarilor (parca asa se numeste.. nu mai stiu sigur)......

Ce nemernici!!! ;)

Eu inteleg ce spui, dar pentru ei, totul este neclar, mai au nevoie de explicatii suplimentare intotdeauna, "nu isi dau seama de dinamica", etc, bla, bla.Si asta ca poate, poate, daca esti mai slab asa si nu stii cu ce se manaca chestia asta cu asigurarile, reusesc sa faca cumva sa nu te despagubeasca.Eu chiar nu stiu ce sa fac si cui trebuie sa ma adresez, daca o sa inceapa tergiversarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu inteleg ce spui, dar pentru ei, totul este neclar, mai au nevoie de explicatii suplimentare intotdeauna, "nu isi dau seama de dinamica", etc, bla, bla.Si asta ca poate, poate, daca esti mai slab asa si nu stii cu ce se manaca chestia asta cu asigurarile, reusesc sa faca cumva sa nu te despagubeasca.Eu chiar nu stiu ce sa fac si cui trebuie sa ma adresez, daca o sa inceapa tergiversarea.

Am avut si eu cam aceeasi pb anul trecut.. Mi-a cazut ceru'-n cap cand am vazut ce a scris idiotul de politzai in PV (eu pe banda 1, masina pe banda 3, masina a facut stanga si m-a tavalit :nono: )... De descurajari din partea celor de la asigurari o sa ai parte cu gramada (asta e meseria lor, nu sa constate si sa plateasca ;) ). Ideea e sa nu te lasi... Important e sa iasa banii.. Mai departe, ca ies de la asigurator sau de la idiotul care nu stie sa mearga cu masina, conteaza mai putin.. Personal eu mi-am luat banii de la conservar in conditii mai mult decat amiabile :smoke:

Iar partea cu adresa catre Comisia bla bla bla... am inteles ca functioneaza foarte bine.. Cel care m-a lovit pe mine avea anul trecut asig la Ardaf, care erau in plina ancheta cu Comisia minune si nu prea mai comentau nimic, doar ca era PV-ul scris aiurea, si militzianu' plecat in concediu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau sa aud de accident, felicitari pentru prezentza de spirit si reflexe. Ma bucur sa aud ca esti gata sa iti incaleci din nou motorul.

 

 

Cu Omniasigul si Ardaful, m-am ars cu masina. Omniasigul nu a platit deloc, Ardaful a fost o munca titanica sa plateasca un nenorocit de parbriz crapat.

 

Singurii cu care am avut doar relatii amiabile si care s-au miscat prompt si fara comentarii sunt Generali ( parca e l sau r dublat). Dar am intrebat la ei si nu asigura motociclete.

 

Exista vre-o firma de asigurari care sa asigure motociclete si sa nu faca fitze atunci cand e vorba de plata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oh, da!!! Abia astept sa incalec again.Nu am eu stresuri de-astea! Azi mi-a sudat Sinn capacul, maine pun uleiul si sus pe fata.Restul le fac pe parcurs.

M-am amuzat, daca pot spune asa, cand salvarea m-a debarcat la urgenta.Eu eram fff speriata cu piciorul, in sensul ca mi-era teama sa nu fie fractura si sa ma aleg cu ditamai p...a de operatie pe picior, iar ei m-au dus in primul rand la DESOCARE. Pam-pam!!! Probabil ca paream destul de speriata, dar nu intr-atat incat sa am nevoie de desocare.

Cu asigurarile, cred ca voi avea nevoie de mult calm si rabdare, dar sper sa o rezolv, altfel... ii voi actiona in instanta.

Si un lucru demn de respect: tipul care m-a accidentat, m-a sunat astazi ca sa se intereseze daca sunt bine, daca ma mai doare piciorul, daca am probleme si vreau sa ma ajute cu ceva (declaratii, poze la masina, etc).

Ce sa zic, a fost vinovat, se poate intampla oricui sa aiba un moment de neatentie, dar pentru modul cum a procedat dupa, jos palaria! Sper ca de acum va fi mult mai atent cand va face o manevra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...