Sari la conținut

E Firma Honda Lingusita De Presa?


Sergiu 30
 Share

Postări Recomandate

am inceput acest topic din scarba sincer sa fiu.....peste tot unde ma uit...honda in sus honda in jos.....mi se pare doar mie sau kiar firma asta e impinsa de la spate de presa?......fiind un concern atat de mare e normal ka ea sa aiba o anumita influenta economika mondiala si implicit politica,,,,dar in ciuda acestor lucruri kum am putea noi califica aceasta firma....e kiar atat de nepamanteana pe cat ni se arunca in ochi sau e doar "normala" exact ca si celelalte.....e adevarat sunt fan kawasaki dar daca presa s-ar comporta la fel de partinitor cu firma mea preferata tot as incepe un astfel de topic...sa fim seriosi.....la nivelul tehnologic strans la care au ajuns japonezii si italienii nu poate exista asa o distanta mare pe care incearca presa sa ne-o bage in cap....in fond eu stiu atat.....in timp ce celellate motociclete ating pragul a 190 200 de cai putere marea honda ajunge la 175.....e adevarat ca e fiabila(nu ma mir la kati kai are in minus fata de celelalte)......dar in afar de asta nimik deosebit....pozitia in sa....e comfortabila fiindca nu are veleitati sportive deosebite....cbr e doar o motocicleta sport-touring daca ma intrebati pe mine....peace

Editat de sergiukawa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:duel: cea mai proasta motocicleta e honda vezi ca e un topic cu miarele si vezi ce timp a scos saracia aia de cbr ne sportiva cu 174 cp si atunci mai puneti intrebari a dar sa vezi pe ce loc e zx10 :ok:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inceput acest topic din scarba sincer sa fiu.....peste tot unde ma uit...honda in sus honda in jos.....mi se pare doar mie sau kiar firma asta e impinsa de la spate de presa?......fiind un concern atat de mare e normal ka ea sa aiba o anumita influenta economika mondiala si implicit politica,,,,dar in ciuda acestor lucruri kum am putea noi califica aceasta firma....e kiar atat de nepamanteana pe cat ni se arunca in ochi sau e doar "normala" exact ca si celelalte.....e adevarat sunt fan kawasaki dar daca presa s-ar comporta la fel de partinitor cu firma mea preferata tot as incepe un astfel de topic...sa fim seriosi.....la nivelul tehnologic strans la care au ajuns japonezii si italienii nu poate exista asa o distanta mare pe care incearca presa sa ne-o bage in cap....in fond eu stiu atat.....in timp ce celellate motociclete ating pragul a 190 200 de cai putere marea honda ajunge la 175.....e adevarat ca e fiabila(nu ma mir la kati kai are in minus fata de celelalte)......dar in afar de asta nimik deosebit....pozitia in sa....e comfortabila fiindca nu are veleitati sportive deosebite....cbr e doar o motocicleta sport-touring daca ma intrebati pe mine....peace

E cam frustrant topicul tau ,dar ma rog...puteai sa te uiti la cursele de super-sport si superbike sau AMA sau 24LeMans(motociclete de serie ,pe care poti pune si tu ce te tine buzunarul) si ai sa vezi daca merita Honda sa castige sau nu :duel:

 

Ps:parerea mea...DA,merita un binemeritat loc pe podium!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inceput acest topic din scarba sincer sa fiu.....peste tot unde ma uit...honda in sus honda in jos.....mi se pare doar mie sau kiar firma asta e impinsa de la spate de presa?......fiind un concern atat de mare e normal ka ea sa aiba o anumita influenta economika mondiala si implicit politica,,,,dar in ciuda acestor lucruri kum am putea noi califica aceasta firma....e kiar atat de nepamanteana pe cat ni se arunca in ochi sau e doar "normala" exact ca si celelalte.....e adevarat sunt fan kawasaki dar daca presa s-ar comporta la fel de partinitor cu firma mea preferata tot as incepe un astfel de topic...sa fim seriosi.....la nivelul tehnologic strans la care au ajuns japonezii si italienii nu poate exista asa o distanta mare pe care incearca presa sa ne-o bage in cap....in fond eu stiu atat.....in timp ce celellate motociclete ating pragul a 190 200 de cai putere marea honda ajunge la 175.....e adevarat ca e fiabila(nu ma mir la kati kai are in minus fata de celelalte)......dar in afar de asta nimik deosebit....pozitia in sa....e comfortabila fiindca nu are veleitati sportive deosebite....cbr e doar o motocicleta sport-touring daca ma intrebati pe mine....peace

 

 

Sincer acuma nu in ce revista ai vazut tu ca scrie ca e nepamanteana...poate in motolife :duel: ! Uita-te in ultimul numar UM si ai sa vezi testul comparativ al miarelor...suzuki e cea mai rapida...honda are cei mai putini cai dar cei care au testat-o au spus ca nu s-au simtit submotorizati pe honda...ptr ca pana la urma nu conteaza cati cai ai...conteaza cat de bine stii sa-i folosesti(a se vedea castigatorul de anul trecut al testului master bike 2006, Aprilia RSV 1000 cu DOAR 145 sau 147 CP). Pana la urma nu traim in America si nu avem numai sosele drepte asa ca mai conteaza si alte elemente precum ciclistica. Cat despre afirmatia ta ca cbr este un sport-touring...permite-mi sa te contrazic si sa te aprob in acelasi timp: CBR F da este sport touring, CBR RR este supersport pur si poate sta fara rusine alaturi de zzr, r1 sau gsx-r...ba chiar sa le si bata la multe capitole(in afara de putere ca sa te simti bine)!

Editat de Sawyer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

topic nascut din frustrare.

 

Ce rezolvi tu pe acest forum incercand sa iti impui parerea cum ca Honda e ridicata in slavi iar Kawasaki nu e bagata in seama? Iti zic eu, iti rezolvi imaginea de fan kawa frustrat.

 

Daca faci o statistica simpla a rezultatelor din toate categoriile in care se alearga la modul profesionist, ai sa constati (cu frustrare) ca cei de la Kawa is cam absenti, in timp ce Honda tine podiumuri de ani de zile, fara a slabi din tonus nici in prezent. Of.. cum oare se intampla asta mai frate..?

 

Ce scrie in presa e pupi'n'cureala evidenta din toate partile. In functie de cum sare banu'. Este irelevant ce se scrie acolo in multe aczuri. Implicit despre Honda.

 

La capitolul tehnologie sunt de acord ca Honda nu sunt cu nimic in fata. Toate marcile evolueaza cot la cot din punctul asta de vedere. Diferentele se fac in alta parte. Sunt lucruri care se compenseaza pe parcurs. Cum reuseste Honda cu cea mai mica putere sa ajunga in primele 2 in testele astea? Eh.. ma rog polemica poate continua, dar esenta cred k ai sintetizat-o.

 

Honda nu sunt extraterestrii ai tehnologiei, dar stiu sa ajunga la un rezultat final la care Kawasaki poate numai sa viseze.

Yamaha ii tine hangul si se dau batalii crancene la toate mondialele de viteza, ca si Ducati de altfel. Suzuki sunt si ei in carti, dar .. unde e Kawasaki?

 

Nu am nimic impotriva acestui brand care la anumite momente in timp au lansat modele criminale (zx6rr 2003 de exemplu), dar la ce bun daca nu pot tine pasul la nivel inalt si nu numai asta, dar nu pot tine pasul nici la nivel end user stradal mai nou.

 

Nu sunt fanatic Honda, pot spune clar ca RR-ul vechi de 600 si actualul RR de 1000 mi se par lipsite de personalitate la capitolul design (pur subiectivism). Din fericire cu RRul nou si-au mai revenit.

Yamaha si Ducati insa ma lasa gura casca si pot spune DA.. uite Mana de designer adevarat. (Agusta Mv si Rsv sunt cel putin la fel de reusite)

 

Asadar. Ca si o concluzie.. stai pe cuurul tau referitor la Kawa. Sper sa se revigoreze apele acolo pentru ca sincer eu in Kawa am vazut ca imagine mereu un motor radical. Tipul de motor necesar pietei.

 

Piata moto o vad clasata in mai multe tipare. Fiecare constructor are propriile valori in care crede si se vede in dezvoltarea modelelor. Din pacate unii dintre ei si-au pierdut pe drum valorile in care credeau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Asadar. Ca si o concluzie.. stai pe cuurul tau referitor la Kawa. Sper sa se revigoreze apele acolo pentru ca sincer eu in Kawa am vazut ca imagine mereu un motor radical.

 

 

 

Cu restul ,ce ai scris ,sunt perfect de acord :duel: ...dar ...mai fratilor ,ma lasati cu motor radical ,ce tot bagati "replica" asta la inaintare?...daca castiga pe toate fronturile ,ziceam da ,e motor radical intradevar ,dar cand ia bataie cam peste tot ,ce tot motor radical in sus si in jos ,ce naiba.Si eu sunt perfect de acord ca toate sunt cam la acelasi nivel ,dar asta nu inseamna ca x e radicala domne ,ce stiti voi ,cand ea nu castiga sau abia castiga un test comparativ...sa fim seriosi cu "radicalitatea" asta ,este un motor LA FEL CA TOATE CELELATE ,faza cu radicalitatea ,fiind o chestie 100% de marketing(pe care se pare ca o inghit tot mai multi)!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am exprimat gresit cred. ma refeream ca e mai din topor, in sensul de ciclistica nu taman usor de suportat si puterea dozata destuld e brutal. sowwyy.. :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uita-te si tu la poza de mai jos: :ok:

post-7741-1177951503_thumb.jpg

Exact ,poate o intelege si initiatorul topicului. Are cu ce se mandri Honda in sportul cu motor!!!

 

Ps:sergiule ,sa nu iti para rau ca ai kawa ,asta e...dar nu te lua de celelate ca nu ai tu firma buricului pamantului :rock: .Ai o motocicleta la fel ca toate celelalte din generatia ei si....ATATA TOT!!! ....nu mai arunca cu cct intr-o firma sau alta pt ati "proteja" preferata ,caci nu e frumos.Am observat acest lucru la toti posesorii de kawa ,ei sunt cica cei mai bikeri ,cei mai adevarati(fara ofensa pt cei care sunt in banca lor 100% :duel: ) ,dar nu te mai arunca in jigniri ieftine ,ca nu ai acest drept

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact la asta am vrut sa ajung...am o motocicleta la fel ca toate celelalte...deci preconceptia asta mondiala pro-honda e total nedreptatita....nu arunc cu noroi in honda....crede-ti ca mie nu mi-ar place sa am un cbr 1000 rr???...va spun eu ca da si inka foarte mult...imi plak toate....dar diferenta dintre ele nu e ata de mare pe cat incearca presa s-o faca sa para...aici am vrut sa ajung....a si vorbind strict de moto gp...daca ar veni kawasaki si iar oferi lui rosii 3 ani de contract sunt sigur ca kawasaki ar acea rezultate "mai bune"...ca sa nu devin mai extrem....uitati-va doar ce piloti au avut in ultimii ani....hoffman...nakano...de puniet si akum jacque....nu cred ca se compara cu rosii perdosa si hayden..dar aspectul aceste se pare ca la-ti "omis"....sawyer mi-a plakut postarea ta e la subiect si foarte concisa.....dragilor nu sunt frustrat....ma deranjeaza doar conceptiile pro orice....dar e departe deranjarea asta de frustrare:P silviu daca ai observat acest lucru la toti cei care au kawa probabil ca avem dreptate sau suntem noi mai inversunati decat cei ce au yamaha sau suzuki???nu cred....poate tu crezi altfel...din cate stiti(sau daca nu stiti va spun eu si nu ca sa ma laud ca vezi doamne sunt mai destept ca voi)....KAWASAKI e cea mai mica firma constructoare de motociclete din japonia ei fac asta din pasiune....deci e normal ca honda care are o influenta atat de mare financiara sa fie favorizata....daca eu sunt subiectiv si voi sunteti la fel....uitati-va ca ati raspuns cei care detineti honda....exista subiectivism in fiecare dintre noi...dar eu nu am zis de niciunul sa stati pe"cuurul" vostru...vam cerut doar opinia nu si jignirea....noi cei cu kawasai suntem invesunati tocmai fiindca cei cu HONDA ne trateaza cu superioritate....voi sunteti cel mai bun exemplu....astept urmatoarele voastre replyuri in care sa ma acuzati de ca incerc sa isc un "razboi" intre noi....o sa fie interesant ce o sa scrie-ti si o sa citesc cu mare placere..mai putin ironiile care vor urma inevitabil....pana atunci asfalt uscat sub rotile voastre

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"noi cei cu kawasai suntem invesunati tocmai fiindca cei cu HONDA ne trateaza cu superioritate"

 

care VOI fratie? tu esti cumva purtatorul de cuvant al natiunii kawasiste din Ro? :duel:

si care "CEI cu Honda"? Hai ca io am impresia ca la voi acolo in Oradea sau de unde esti tu cu Bh la numar aveti o problema intre voi.

Calmeaza-te ca NOI astia "raii" cu Honde suntem prieteni cu toti. Am pireteni cu Yamaha, cu Suzuki si Kawasaki in egala masura.

 

Frustrarea ta reiese taman din prostiile pe care le scrii. Eu nu m-am considerat sueprior nimanui pt k am Honda si nici nu stiu vr'un hondist care sa fie astfel. E o ineptie. De parca noi am avea ferrari si voi toti trabant. Dude you are overreacting badly.

 

Io zic sa inchidem topicul pt k tinde catre aberatium in integruum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact la asta am vrut sa ajung...am o motocicleta la fel ca toate celelalte...deci preconceptia asta mondiala pro-honda e total nedreptatita....nu arunc cu noroi in honda....crede-ti ca mie nu mi-ar place sa am un cbr 1000 rr???...va spun eu ca da si inka foarte mult...imi plak toate....dar diferenta dintre ele nu e ata de mare pe cat incearca presa s-o faca sa para...aici am vrut sa ajung....a si vorbind strict de moto gp...daca ar veni kawasaki si iar oferi lui rosii 3 ani de contract sunt sigur ca kawasaki ar acea rezultate "mai bune"...ca sa nu devin mai extrem....uitati-va doar ce piloti au avut in ultimii ani....hoffman...nakano...de puniet si akum jacque....nu cred ca se compara cu rosii perdosa si hayden..dar aspectul aceste se pare ca la-ti "omis"....sawyer mi-a plakut postarea ta e la subiect si foarte concisa.....dragilor nu sunt frustrat....ma deranjeaza doar conceptiile pro orice....dar e departe deranjarea asta de frustrare:P silviu daca ai observat acest lucru la toti cei care au kawa probabil ca avem dreptate sau suntem noi mai inversunati decat cei ce au yamaha sau suzuki???nu cred....poate tu crezi altfel...din cate stiti(sau daca nu stiti va spun eu si nu ca sa ma laud ca vezi doamne sunt mai destept ca voi)....KAWASAKI e cea mai mica firma constructoare de motociclete din japonia ei fac asta din pasiune....deci e normal ca honda care are o influenta atat de mare financiara sa fie favorizata....daca eu sunt subiectiv si voi sunteti la fel....uitati-va ca ati raspuns cei care detineti honda....exista subiectivism in fiecare dintre noi...dar eu nu am zis de niciunul sa stati pe"cuurul" vostru...vam cerut doar opinia nu si jignirea....noi cei cu kawasai suntem invesunati tocmai fiindca cei cu HONDA ne trateaza cu superioritate....voi sunteti cel mai bun exemplu....astept urmatoarele voastre replyuri in care sa ma acuzati de ca incerc sa isc un "razboi" intre noi....o sa fie interesant ce o sa scrie-ti si o sa citesc cu mare placere..mai putin ironiile care vor urma inevitabil....pana atunci asfalt uscat sub rotile voastre

Aduci in discutie MotoGp...acolo sunt niste ozn-uri!!! Discuta despre cele din superbike ,super-stock ,super-sport ,acolo sunt motociclete apropiate sau chiar identice cu ce ai tu ,eu...Citeste diverse teste si ai sa vezi ca Honda e undeva constanta ,in nici un caz nu e la extreme ,deci prin asta castiga ,nu prin fluctuatii :ok: .Honda a fost recunoscuta pt fiabilitatea legendara...acum ,cam toti sunt la acelasi nivel ca fiabilitate ,cu foarte mici diferente ,dar repet ,e constanta!.

O dai in diverse acum si spui ca ai cerut doar opinia si nu jignirea...dar felul cum formulezi topicul dovedeste o mare frustrare si o jignire la adresa unei firme si pupatul in dos al alteia :rock:

Crede-ma ,ca din cati am vb si cu posesori de honda si yamaha si kawa si suzuki si ducati,cei mai "tari" si cei mai "adevarati bikeri" sunt domne' cei cu kawa ,"cei mai reiseri ,cei mai cei" ,restul ie niste prosti(vezi discutiile mele cu "reiserii" nostri de carton) :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sinner ce idei ai ma tata :duel:) la noi in oradea...hahahhaha......uai ce tare ai fost sa mor io..de unde le scoti?te gandesti mult pana sa zici prostiile astea sau esti spontan?...ineptie o mai dai si in latina mama mama....tzukate-ar tata de destept :ok:....silviu postarea ta a fost frumosa mia plakut...ai fost la obiect si obiectiv..la superbike asa e la 600 unde domina honda iar la 1000 ducati cu bayliss parca :rock:...da e o motocicleta fiabila honda asta e adevarat si constanta...nu ca celelalte nar fi da noa...diferentele sunt minime....eu doar am vrut sa spun atat.....diferentele intre ele sunt minime iar opinia presei e "maxima"...akum fiecare intelegeti ce vreti( sinner a se citi cat puteti)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

avand in vedere ca pricepi doar o mica parte din dexul romanesc.. de fapt vocabularul tau cuprinzand maxim 300 de cuvinte (incluzand aici onomatopeele - vezi dex ce e aia), e de inteles ca nu prea ai idee de provenienta anumitor cuvinte.

 

In fine trecand peste capitolul gramatici ca nu are sens (si eu mai am scapari nu ma dau doctor) in cazul de fatza daca recitesti ce am scris referitor la kawa si celelalte marci mai ales Honda poate ai reusi sa asimilezi ceea ce am incercat sa nuantez.

 

Sincer sa fiu nu prea are rost sa intru in polemici (vezi dex.. ) cu unul care si-a luat motor ca sa bata toate masinile din orasul sau (cum spuneai tu pe un alt topic). Polemicile sunte pentru oameni care pot sustine idei cu argumente pertinente (vezi dex din nou).

 

Avand in vedere inertia centrifugala (daca nu pricepusi iti fac un desen, ca in dex nu gasesti, poate in artea de fizica de a X-a) a neuronului ce se invarte in cutia ta craniana ma indoiesc asadar cum ca ai putea sintetiza informatia pusa la dispozitie.

 

Cu scuzele de rigoare pentru cuvintele, academice pentru tine, folosite inchei aici acest post.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa-l Bea ca e Doctor.

 

cand spui cbr te referi la ciorba si varza cu carne dupa capul si mintea lui.

 

Daca la kawasaki supersport sunt cu indicativ ZXR si sport touring cu ZZR nu poate compila cum ca la Honda CBR este denumirea motoarelor sportive, iar sport touring e notat CBR F, iar super sport CBR RR.

E dat dracu sport-touringu' ala de 1000 rr oricum.

 

p.s. ia zi-ne maestre Busa ce e? (te-am infundat in ceata total acum)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

minunat sinner....iti dau o bere dar promite-mi cand vii sa iti fac cinste sa imi aduci si dexul ca sa nu mor prost...ai fost minunat dea dreptul...partea cu neuronul din cutia ea craniana a fost cireasa de pe tort:P....si faptul ka stiu kam in jur de 300 de cuvinte...i asta a fost bestiala....postare peste postare vad cat de limitat esti...folosesti cuvinte de snob dar care citite cum trebuie nu au nici un inteles anume....te invarti in jurul kozii...poate data viitoare ai sa te pierzi printre milioanele de cuvinte ce le cunosti sau poate printre miliardele de conexiuni neuronale(a se citi sinapse ...cauta in dexul pe care ai sa mil aduci...na ca sa par si eu destept ca tine)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te intrebam!

am zis daca ma intrebati nu am zis ca ma-ti intrebat...am zis asa in avans....:duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am zis daca ma intrebati nu am zis ca ma-ti intrebat...am zis asa in avans....:rock:

 

Sorry , nu m-am putut abtine.

 

Sergiukawa bati campii in stil barbar 'frate',si aici si pe alte thread-uri unde te-am vazut ca deschizi pliscu':ok:

 

"baetii' te fac din cuvinte iar partea trista e ca tu nu esti pe aceeasi lungime de unda cu ei, e ca si cum ti-ar vorbi in alt dialect, cand de fapt vorbim toti aceeasi limba.

Eu zic sa te urci pe ninjalaul , da o tura prin satu/orasu tau, fa 2 liniute cu niste logan-uri, fa-ti un refill la orgoliu si apoi spune-ne cum a fost (SAU NU).

 

Ce frumos ti-au argumentat userii aici si tu tot ingust la minte ramai. tsk tsk.

 

Nu o sa inteleg NICIODATA cum e sa fii fan un brand/firma pana la moarte.

 

Si mie imi plac multe modele (estetic & shit) dar asta nu inseamna ca ridic in slavi firmele respective.

 

Fiecare padure are uscaturile sale...si nici o motocicleta nu e 'perfecta'.

 

Dau cu subsemnatu' la inchiderea threadului :duel:

 

LE: Si ca sa mori , Kawasaki e firma/brand-ul care ma atrage cel putin, mi se par radical de plictisitoare ca design/forma. Performanta nu ma bag, ca nu am calarit asa ceva decat stationar:) (aici e partea unde tu tre sa-ti bagi gheara-n gat ca ti-am dat cu firma peste obraz:D )

Editat de insider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce trebuie sa degenereze o discutie ?

nu ma faceti sa mi skimb parerea despre voi :duel:

nu l cunosc pe sergiu,motorul probabil il stiu,dar are un pik dreptate

daca e sa intrebam lumea ce motor stie el ca i bun,sigur va zice honda,si daca mai are ceva experienta moto,va zice cbr

probabil ca e un motor foarte bine ekilibrat,din moment ce e atata de bine vandut,si asta de 20 de ani

dar se poate sa fie si o promovare agresiva.in fine,klar ca la nivelul actual diferentele s foarte mici

iar faza cu fan al unei marci pana la moarte seamana ku aia cu caine pana la moarte sau ceva de genul.cred ca astia isi autolimiteaza orizontul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

diferentele intre ele sunt minime iar opinia presei e "maxima"...akum fiecare intelegeti ce vreti

 

Sergiu...te rog eu mult sa-mi arati si mie un articol dintr-o revista de specialitate(deci excludem cateva zeci de articole motolife) in care redactorii sa spuna ca Honda e cea mai cea si rupe tot si nu lasa pic de glorie pentru nimeni altcineva. Am citit si eu la viata mea multe teste comparative si in mai toate se spune ca Honda e cea mai echilibrata deoarece castiga putine teste comparative insa fata de kawa care la un test e pe locul 1, la unul pe 2 iar la alte cinci teste iese pe ultimul loc honda se mentine pe locul secund mai tot timplul la toate capiolele...de aceea toti spun ECHILIBRATA. Dintre toti au reusit sa gaseasca compromisul perfect intre putere, stabilitate, greutate etc.

 

@ sinner...esti mortal cu unele replici... :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sergiu...te rog eu mult sa-mi arati si mie un articol dintr-o revista de specialitate(deci excludem cateva zeci de articole motolife) in care redactorii sa spuna ca Honda e cea mai cea si rupe tot si nu lasa pic de glorie pentru nimeni altcineva. Am citit si eu la viata mea multe teste comparative si in mai toate se spune ca Honda e cea mai echilibrata deoarece castiga putine teste comparative insa fata de kawa care la un test e pe locul 1, la unul pe 2 iar la alte cinci teste iese pe ultimul loc honda se mentine pe locul secund mai tot timplul la toate capiolele...de aceea toti spun ECHILIBRATA. Dintre toti au reusit sa gaseasca compromisul perfect intre putere, stabilitate, greutate etc.

 

@ sinner...esti mortal cu unele replici... :duel:

Exact asta incercam si eu sa-i explic ,dar e greu...Honda castiga prin CONSTANTA!!! Nu e la extreme ,honda e mereu printre invingatori ,e pe podium constant :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact asta incercam si eu sa-i explic ,dar e greu...Honda castiga prin CONSTANTA!!! Nu e la extreme ,honda e mereu printre invingatori ,e pe podium constant :ok:

un fel de ...hayden :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...