Sari la conținut

Honda Cb 750 Sevenfifty


cezar_bkf
 Share

Postări Recomandate

Multumesc

Super motorul si o poza forte reusita.

Am vazut parbrize un pic mai mari.Parbrize de touring.

Am condus un Virago 1100 cu parbriz (nu cel mai mare) si senzatia era foarte apropiata de condusul masinii cu geamul deschis.

Eu ma gandeam la un parbriz care sa fie eficient pe autostrada la viteza de 130 km/h,dar sa nu strice aspectul motorului.

post-14011-1209052006_thumb.jpg

 

Sper ca pana in toamna sa-l achizitionez si sa-l montez.

Cu respect

 

Eu zic ca nu exista asa ceva la naked bike. Parerea mea. :D

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 234
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Multumesc de atentionare.

S-ar putea sa fie asa.

Eu am poza de pe Louis .Acolo am introdus la ,date motocicleta, Honda si la capacitatea cilindrica am bifat CB-ul cu RC42.

Am continuat cu selectarea de produse si am gasit sub poza postata mai sus acest text:

 

 

Bestellnr. Produktbezeichnung Motorradtyp Preis in €

 

 

10006585 GIVI LENKERVERKLEIDUNG

SCHWARZ, MAĂE=B:440 H:560 HONDA CB SEVEN FIFTY (RC42) 169,95

 

 

 

 

Eu cred ca daca e intre produsele Sevenfifty ar trebui sa se potriveasca.

De asta e nevoie de forum.Eu nu am comandat inca asa ceva de la Louis sper sa nu fie TEAPA.Pretul find destul de interesant.

Multumesc inca o data.

Am sa ma interesez direct in germania.

Cu respect

Editat de ChopperVonGal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc de atentionare.

S-ar putea sa fie asa.

Eu am poza de pe Louis .Acolo am introdus la ,date motocicleta, Honda si la capacitatea cilindrica am bifat CB-ul cu RC42.

Am continuat cu selectarea de produse si am gasit sub poza postata mai sus acest text:

 

Mie unul orice parbriz pe naked bikes mi se pare improvizat ca si look si odios insa asta e doar parerea mea subiectiva. :D Faza obiectiva, si vb in calitate de ex-posesor de parbriz, e ca aceste parbrize pe naked sunt o mare vrajeala si la capitolul confort, adica inutile. De obicei ele deviaza partial curentul de aer de pe piept da ti-l baga fix in gura, adica casca, pe naked stand mai drept deci mai inalt. Rezulta in vajait enervant in zona castii si turbulente de e mai rau cu decat fara parbriz. Cel putin asa era pe motoreta mea. :whip:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca nu exista asa ceva la naked bike. Parerea mea. :D

De ce nu -gandeste-te la o tarfa buna,minunata in pielea goala ...si hopa ...cu ochelari si pantofi cu toc xx-maramite intelectuala( studenta la drept de obicei,secretara etc) -cum ii?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu -gandeste-te la o tarfa buna,minunata in pielea goala ...si hopa ...cu ochelari si pantofi cu toc xx-maramite intelectuala( studenta la drept de obicei,secretara etc) -cum ii?

 

 

Mi-ai citit gandurile

Cu respect

 

Ce fel de ulei folositi ?

La cati km schimbati filtru de aer ?

Cu respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rusinica: poze...urmeaza sa pun in iunie pt ca momentan sunt in nigeria.motorul este o honda cb1000 project big one(suna f pompos,dar chiar asa este-mare).ca design,se aseamana cu cb 750.cilindree 998,98 de cai si un cuplu urias,asta fiind si farmecul ei.trage de jos,din 3500 de ture pana la 9000.destul d greu(260 kg cu rezervorul full) si masivitatea aceasta se simte in oras.in schimb la drum lung...acolo ii place cel mai mult.viteza maxima 190 km/h,acesta fiind modelul pt piata japoneza,cu limitarea d rigoare,insa nu e deloc confortabil la viteza asta... :blbl: un parbriz probabil k ar ajuta,dar cred k i-ar strica tot farmecul.pozitie d condus excelenta,mai ales pt cei inalti,consum rezonabil(eu i am montat un dynojet kit pt carburatoare si se simte la consum,dar si la acceleratie :kiss: )

o intrebare pt voi:c ulei folositi?pana voi putea pune poze cu motorul meu,iata-l intr o poza d prezentare

post-32602-1209670392_thumb.jpg

:) :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, super motor! Nu ai dat insa detalii(an fabr, Km, de unde...).

Ai dreptate ca seamana cu Sevenfifty, este intr-adevar un derivat al lui 750, care a aparut in '78, la aproape 10 ani. Normal ca are cuplu la 6 cilindrii, si 1.000 cmc, e' un mic monstru. Ai mai jos niste poze cu modelul '78:

http://www.bikepics.com/honda/cb1000/78/pics.asp

Ulei,...ulei pune numai ce dau Jap. in carte, banuiesc ca tot SAE 10W-40, care acopera cam toata gama de temp. exterioare. Acum ca producator.....bine-ar fi sa-l aduci de afara pt. siguranta. In RO este un MOTUL, culoare rosie si miros de zmeura/capsuni, pe care eu l-am folosit si e' OK.

Sa o stapanesti sanatos si la mai multi Km, fara necazuri.

Editat de kawaz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da

se vede ca aia din 78 are 6 cilindri,dar astea mai noi au 4

si cu cat numarul cilindrilor e mai mic,cu atat se simte mai bine cuplul

Dupa cum se vede si in poza este un CBX nu CB

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

modelul din poza este cb 1000 ''BIG ONE'' ,fabricat intre 1993 si 1998.al meu este din 1993 si avea 15000km cand l-am luat(nu stiu cat d reali sunt pt k acum la 18000 trebuie sa i schimb lantul d distributie).pentru mai multe informatii despre acest model,aici http://www.maria125.pwp.blueyonder.co.uk/first.htm

La 18000 inca -i lantul ok si la un EXC .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Mai are careva motocicleta dinasta :lol: ?

 

Sevenfifty-uri sunt putine in tara.In jud.Sibiu se pare ca suntem trei.

CBR-uri sunt mai multe sau mult mai multe.Nu stiu de ce nu intra proprietarii pe forum.

Maine daca va fi timp frumos mai fac poze cu Sevenfyfti.

Cu respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal, stie cineva cine produce asemenea carene(vezi CB rosie)? M-ar interesa numa' partea de sus.

Si pt. cei ce vor sa schimbe tobele, iaca niste tobe "Megaphone-Titanium" de la TSR-Japan.

post-25014-1211869352_thumb.jpg

post-25014-1211869369_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal, stie cineva cine produce asemenea carene(vezi CB rosie)? M-ar interesa numa' partea de sus.

Si pt. cei ce vor sa schimbe tobele, iaca niste tobe "Megaphone-Titanium" de la TSR-Japan.

 

 

http://cgi.ebay.de/Honda-CB-seven-fifty-Le...id=p3286.c0.m14

 

http://cgi.ebay.de/Honda-CB-seven-fifty-Le...bayphotohosting

post-14011-1211887108_thumb.jpg

 

Sper sa-l poti deschide

Cu respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incearca aceasta adresa e tot Bucuresti.

Reparatii carene / parti de plastic in Bucuresti: ing. Mircea, arta cu fibra de sticla smile.gif

tel. 0744338309

Daca mai gasesc ceva te anunt.

Daca reusesti pune poze.

Succes

Cu respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multam fein! Daca aflu ceva te tin la curent.

 

Bafta!

 

Incearca aceasta adresa e tot Bucuresti.

Reparatii carene / parti de plastic in Bucuresti: ing. Mircea, arta cu fibra de sticla smile.gif

tel. 0744338309

Daca mai gasesc ceva te anunt.

Daca reusesti pune poze.

Succes

Cu respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...