Sari la conținut

Choperisti Din Bucuresti !


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bravo Nocturnus85, la astia cred ca le este sete si nu stiu pe cine sa il faca sa dea de baut de baut, ti-ai dreak de Acolisti de la Rond

Asteptaiva randul, Road Captain este primul.

 

Acuma,serios vorbind,mai bine urãm degeaba,decât sã ne facem de bãcãnie....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi in urma catorva beri din El Comandante a aparut si primul nume pt grupul nostru...au fost de acord urmatorii : Dyonissos,Nazzy,RazvanM,Vicki666,Cily,Dan_,AndreiCodita,Paladin si Valentino...un numar destul de mare si,cu exceptia a 2-3 care au lipsit azi,cam asta e nucleul de baza al grupului nostru...numele propus este SLOW RIDERS.

Mai discutam sambata la party !!!

 

Ps bine ai venit printre noi Gabriel Chelaru

Ps 2 din primavara vom avea inca doua motoriste printre noi !!!

Editat de valentino1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ha,ha...SLOW RIDERS...Acuma,când am GS-ul,care fuge cu 190/h...?! Si dacã-i umblu si la filtrele de aer,jiglere si evacuare - cred cà sar de 200/h... Astã-varã,da,ok,cu Virogutza...se potrivea...

...Nu zic cã nu-i haios...

Apropo,n-am apucat sã-ti zic,Vali...Fac un troc cu Clavi,mecanicul...Îi dau Vulcanul de 750,asa cum e-acuma,si la schimb,îmi face "brici" GS-ul si Virogutza,d.p.d.v. mecanic.Dealtfel,s-a si apucat de GS-u.Si-astept sã-mi aducã rezervorul,ca sã-l duc la alt amic,vopsitor profesionist,ca sã mi-l îndrepte si vopseascã.Pânã-n primãvarã,mobra asta o s-arate complet altfel.

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata. De azi sunt pieton pana la primavara. Am mers 35 de km cu motorul pana la tara unde il las peste iarna, si am crezut ca mor de frig. Mi-a inghetat sufletul.
Intr-o luna jumate de cand am carnetul, am mers 1500 de km si am economisit aproximativ 5-600 de lei numai din benzina.
V-am cunoscut pe voi si, desi nu am reusit sa-mi fac timp sa ies cu voi la drum lung, sunt sigur ca la anul voi remedia si acest aspect. :)

Cam asta e bilantul. Voiam sa va multumesc. Imi sunteti tare simpatici.

Tudor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tudor: Bine ai venit printre noi, pietonii :)

 

 

 

Nu sunt probleme cu Slow Riders.

 

 

 

Am intrebat:

 

Hey!

We're a few bikers - mainly cruiser riders - from Romania, and we're thinking of forming an RC or RG (not MC) with the name of Slow Riders.

Will you (or someone else you know of) have a problem with us picking that name?

We're not thinking of affiliating/becoming a member, but the name represents us perfectly, with too many long stories to tell here.

Thanks.

 

 

Mi s-a raspuns:

 

Hello Andrei and Slow Riders Romania, that's fine with us, no hard feelings ;)
Our name in Denmark is SLOWRIDERS in one word but in Germany thers a litle club named Slow Riders in two words and berlin are named "Slow Ride Crew"
You can read about it here http://www.slowriders.dk/europe.html
You are welcome to visit us this summer when we keep our little 20 year anniversary ... German, Norwegian and Swedish Slowriders is also comming.
It might end up in your club on the list on the page, who knows ;)
Thank you for asking, but go for it SLOWRIDERS :)
keep in touch
Regards Slowriders DK
Oricum, de pe site-ul lor nu par a fi un MC gen "Sons of Anarchy" :P
Poate ne si imprietenim...
Daca vrea cineva sa vorbeasca cu ei, e un mail pe site si au si o pagina de Facebook, dar tre sa fi logat ca sa o vezi, asa ca eu n-am vazut-o.
Editat de Paladin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai atunci Slow Riders Bucharest sa fie, legat, dezlegat, whatever, cum decide majoritatea.



Gata. De azi sunt pieton pana la primavara. Am mers 35 de km cu motorul pana la tara unde il las peste iarna, si am crezut ca mor de frig. Mi-a inghetat sufletul.
Intr-o luna jumate de cand am carnetul, am mers 1500 de km si am economisit aproximativ 5-600 de lei numai din benzina.
V-am cunoscut pe voi si, desi nu am reusit sa-mi fac timp sa ies cu voi la drum lung, sunt sigur ca la anul voi remedia si acest aspect. :)

Cam asta e bilantul. Voiam sa va multumesc. Imi sunteti tare simpatici.

Tudor

Da, foarte simpatici suntem :) Acum ca ai prins curaj si o sa prinzi si un dor imens de motocicleala pana la primavara, speram sa participi la cat mai multe iesiri cu gaSHca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SLOW RIDERS,îmi place.Ca emblemã,nu pot sã nu mã gândesc la o combinatie între un melc si-o motocicletã...Antenele,pe post de ghidon,si cochilia ,sã fie rezervorul sau una din rotzi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Darian bro,

Astept datele de la tine pentru transferul de bani. Sa vina "vestili" ca indata-i primavara si n-avem ce purta pe motor ... :D

 

Ti-am trimis SMS cu datele contului la ING.

 

Poate e vreunul priceput la desen artistic,sã ne facã o mostrà cu ceva de genul un motociclist cãlare pe-o broascã,dar nu cum e desenul ãla.Ceva mai simplist,gen doar contur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bag si eu ca musca :D. Cu ,, Cioperistii de la Rond'' ce faceti?Parca erau baieti care si-au cusut deja patch-urile...

 

@Skija, vezi ca am intaietate cu rugamintea ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alea,se vor înlocui...

Ca emblemã,as propune si varianta c-o broascã testoasã,cãlare pe-o motocicletã.Am gãsit pe net o pozã cu ceva asemãnàtor,doar cã era cãlare pe bicicletà.



Tocmai am vorbit cu un prieten,talentat la desen artistic.si care de la anu',o sã facã parte din gascã.De vreo 8-10 ani,îi tot zic sã-si ia naibii si A-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...