Sari la conținut

Choperisti Din Bucuresti !


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu maine, haideti saptamana viitoare va rog.

 

Prea târziu...! De luni,30 grade afarã...Scoatem motoarele si dãm o turã pânã la Moeciu...!

Ah,pãcat cã m-am trezit...ce vis frumos...

 

Pt. cei care vor coburi sau genti din piele (mai mari sau mai mici,de pus pe port-bagaj),crash-bars sau sissy-bar,aruncati un ochi pe lista de produse a polonezului ãsta.Dati click pe "andere artikel der verkaufers".La capitolul fierãtãnii,cred cã cei mai interesati vor fi cei cu Shadow-uri de 750 si 600 - mai ales c-avem în gascã,mai multi cu modele de-astea.

http://www.ebay.de/itm/Sturzbugel-mit-Fusrasten-Honda-VT-600-C-Shadow-Motor-schutzbugel-crash-bar-/290830462609?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item43b6d8ae91

post-2143-0-49091200-1355565476_thumb.jpg ãsta,de exemplu,e pt. VT600.E din inox ! Aratã super,si e FOARTE IEFTIN,chiar si cu transport,cu tot

 

 

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Prea târziu...! De luni,30 grade afarã...Scoatem motoarele si dãm o turã pânã la Moeciu...!

Ah,pãcat cã m-am trezit...ce vis frumos...

 

Pt. cei care vor coburi sau genti din piele (mai mari sau mai mici,de pus pe port-bagaj),crash-bars sau sissy-bar,aruncati un ochi pe lista de produse a polonezului ãsta.Dati click pe "andere artikel der verkaufers".La capitolul fierãtãnii,cred cã cei mai interesati vor fi cei cu Shadow-uri de 750 si 600 - mai ales c-avem în gascã,mai multi cu modele de-astea.

http://www.ebay.de/itm/Sturzbugel-mit-Fusrasten-Honda-VT-600-C-Shadow-Motor-schutzbugel-crash-bar-/290830462609?pt=Motorrad_Kraftradteile&hash=item43b6d8ae91

attachicon.gifLinbar VT600.JPG ãsta,de exemplu,e pt. VT600.E din inox ! Aratã super,si e FOARTE IEFTIN,chiar si cu transport,cu tot

 

 

Eu cu Gabi Chelaru o sa ne comandam in ianuarie crash baruri pt viroagele noastre. Daca va hotarati, facem o comanda mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu,de la ãstia,o sã-mi cumpar cel putzin 2 genti (una mai micã,pt. oras,si-una mare,pt. voiaj).Si-o sã-i întreb dacã pot sã facã la comandã, un crash-bar - vreau modelul ãla,ca-n pozã,pt. GS-u.Iese mai ieftin decât dacã l-as face aicea...Aratã al naibii de bine,si-are si portiunile alea randalinate,pe post de highway pegs.La noi,n-am vãzut la nimeni,sã facã si-asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.sakwy.pl/sklep.php?pokaz=szczegoly&id_t=242&pid=0 eu din asta as vrea. si footpegs tot de la ei, dar am vazut ca pe ebay nu apar. aaa, si mai vreau si o "jeanta" din asta http://pokazywarka.pl/633k24/#zdjecie2891430 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Modelul K9 sau K10,vreau si eu (sincer,nu-mi dau seama ce diferentzã-i între ele...). O sã-mi iau versiunea de 48 cm si cu tzinte,pt. oras,si de 60 cm si fãrã tzinte (c-asa am si coburii,si tot cu 3 cureluse),pt. drum lung. Sã-mi intre-acolo cortul,sacul de dormit si poate si-alte chestii...Vreau sã am toate lucrurile bãgate-n genti, nimic la vedere.

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cei care-au fost la Horezu...Am lipsã la apel,una din statiile walkie-talkie...De-abia acuma m-am uitat în punga aia...Sunt doar 3..E-una din alea mai uzate.Si-apropo de-astea - poate puneti la socotealã,pt. cadou de Crãciun,si accesorii pt. intercomunicatie...Cãsti cu microfon, acumulatori speciali...Poate încã niste statii,cã dacã iar iesim câte 10-20...Am doar 4...Preferabil ar fi s-aibe cât mai multi,dacã nu chiar toti...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai astia...scoateti statia lu Uriasu'...

In viata mea nu mai particip la curatenia de Craciun...never ever...e groaznic pt barbati...nu stiu cum reusiti voi doamnelor,dar pe mine m-a lesinat...

leulainan....,de-aia nu ai raspuns la telefon ???dadeai cu aspiratoru" ??? :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha,mersi,sã stiu pe cine trag de mânecã... Bã,unii fac courãtzenie,eu cos,torn silicon...Nah... Apropo,Vali...seaua ta ...?! Cã tot mai am una de VT750,la modificat....Si cã tot o sã umblu la ea,mã gândeam s-o personalizãm nitzel,gen broderie cu cãpsorul ãla al tãu,de leutz.Eventual,un profil de pisoi :crack:



...Mãria Ta,cam asa ceva...?!

post-2143-0-58881500-1355606115_thumb.jpg

 



...Îi dãm de lucru lui @skija ...?

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand va luati crash bar, sa-mi ziceti.

 

Io nu vreau d-ala - ca am hotarat sa nu mai cad - dar vreau un sissy bar cu portbagaj. Am gasit unu pe care scrie Paladin (http://www.nationalcycle.com/catalogue/Paladin.shtml), dar din pacate nu pare ca-l fac pentru mobra mea.

 

 

Si curatenie? Ce e aceasta chestie de care vorbiti voi? Io o data pe luna strang tot ce e pe jos si le impart in chestii care se spala si chestii care se arunca.Daca miros, se spala. Daca miros tare, se arunca. Cand nu sunt sigur, le spal si le arunc. E simplu, cel putin cand nu sunt foarte racit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand va luati crash bar, sa-mi ziceti.

 

Io nu vreau d-ala - ca am hotarat sa nu mai cad - dar vreau un sissy bar cu portbagaj. Am gasit unu pe care scrie Paladin (http://www.nationalcycle.com/catalogue/Paladin.shtml), dar din pacate nu pare ca-l fac pentru mobra mea.

 

 

Si curatenie? Ce e aceasta chestie de care vorbiti voi? Io o data pe luna strang tot ce e pe jos si le impart in chestii care se spala si chestii care se arunca.Daca miros, se spala. Daca miros tare, se arunca. Cand nu sunt sigur, le spal si le arunc. E simplu, cel putin cand nu sunt foarte racit.

Paladine stiam eu...demult...esti scarbos...si grobian...si murdar...dar , in acelasi timp , simpatic ;)

Asta e...daca mi-a placut insurat...ma chinui acum...nu mult,da' ma chinui :)

Editat de valentino1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand va luati crash bar, sa-mi ziceti.

 

Io nu vreau d-ala - ca am hotarat sa nu mai cad - dar vreau un sissy bar cu portbagaj. Am gasit unu pe care scrie Paladin (http://www.nationalcycle.com/catalogue/Paladin.shtml), dar din pacate nu pare ca-l fac pentru mobra mea.

 

 

Si curatenie? Ce e aceasta chestie de care vorbiti voi? Io o data pe luna strang tot ce e pe jos si le impart in chestii care se spala si chestii care se arunca.Daca miros, se spala. Daca miros tare, se arunca. Cand nu sunt sigur, le spal si le arunc. E simplu, cel putin cand nu sunt foarte racit.

 

 

Uite Paladine

 

http://www.sakwy.pl/sklep.php?pokaz=szczegoly&id_t=211&pid=0

 

E ca a mea, dar pentru motoru tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tre' sã le zicem polonezilor ãstora,cã venim cu o comandã mare...Sà facã reducere,ceva...2 crash-bars,un sissy-bar,3-4 genti (Brândusa, Florinel,2 vreau eu).Crash-bars vreau si eu,pt. GS-u.Ar trebui cu specificatiile mele,la comandã...Si dac-ar face,as lua si pt. Virogutzã.Dupã cât de frumos e fãcut sissy-ul lui Florinel,basca e si din inox,clar,îmi fac la ãstia,chit cã-i mai complicat decât sã duc motocicleta aicea,la cineva,ca sã-mi lucreze crash-ul

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tre' sã le zicem polonezilor ãstora,cã venim cu o comandã mare...Sà facã reducere,ceva...2 crash-bars,un sissy-bar,3-4 genti (Brândusa, Florinel,2 vreau eu).Crash-bars vreau si eu,pt. GS-u.Ar trebui cu specificatiile mele,la comandã...Si dac-ar face,as lua si pt. Virogutzã

Imi place cum ai judecat, numai sa ne adunam/hotaram, sa nu facem ca la faza cu vestele, ne decidem la primavara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Uite Paladine

 

http://www.sakwy.pl/sklep.php?pokaz=szczegoly&id_t=211&pid=0

 

E ca a mea, dar pentru motoru tau.

 

Aha, asa ceva vreau. Dar cam scumpa aia, ~2500 lei fara transport. Mai urmaresc forumul, ieri am vazut una la 100E, dar era cu cromul sarit.

 

In plus, tre sa verific montajul, ca vechiul proprietar a sudat suportii pentru coburi in loc sa monteze unii facuti special.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi place cum ai judecat, numai sa ne adunam/hotaram, sa nu facem ca la faza cu vestele, ne decidem la primavara.

Dap,la primãvarã...Cã doar alea 2 genti,si-or sã mã coste aproape 200 euro...Iar crash-bar fãcut la comandã,special mie,clar o sà sarã de 200...Dacã 160 euro,costã unul de serie...

 

 

Ha,ha,ha....Auzi la el,Paladinu' ....Cic-a hotãrât sã nu mai cadã...De parcã pânã acuma,o fãcea programat...

Vindeai si bilete,la show-ul ãsta...? Ia-ti naibii crash-bars,cã te fereste de multe pagube,în caz de cãzãturã. Inclusiv pe tine,personal ! Si mai e si din inox,n-ai decât sã-l slefuiesti,n-are niciun crom,sã sarã si sã rugineascã...

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Peste vreo 2 luni....Deocamdatã,tre' sã scap de niste datorii,si prioritate pt. GS-u,sunt alte cauciucuri,si ce-o mai fi de schimbat/reparat prin motor.Si re-vopsit !!!!



Ai,ai,aiiii....Am fãcut o socotealã sumarã,cât o sa mã coste up-grade-ul GS-ului...Numa' ce-nlocuiesc sus,pe ghidon,si mã duce la peste 450 euro...Comenzi,oglinzi,bord,sondã de benzinã,risere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...