Sari la conținut

Choperisti Din Bucuresti !


Postări Recomandate

As zice întâlnirea tot la rond,si de bãut un suc sau ce-o vrea fiecare,la Biker's-ul din Otopeni,dac-o mai fi deschs,la ora aia...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu lucrez din pacate miercuri :(

 

In alta ordine de idei, unde ne vedem joi? ramane tot la rond sau stabilim un loc nou cu o terasica unde bem o bere fara alcool?

 

@BabyAngel, cum e cu sportsterul? Nu ne mai tine in suspans :moto:

 

 

acum cateva minute am batut palma in principiu, saptamana viitoare sper sa trec de testul de incercat

duminica a plouat si oricum m-a impresionat asa de mult cum arata incat ..nu nimeream nici seaua :rolleyes:

oricum nu prea mai dorm de cand l-am vazut, problema este unde il tin? in fata blocului/

post-67315-0-20704400-1347974047_thumb.jpg

post-67315-0-93725700-1347974057_thumb.jpg

post-67315-0-06303000-1347974069_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

= problema este unde il tin? in fata blocului/

 

Da.Pui husã moto,pe el,si nu mai vede toatã lumea,ce mobrã e.Si nici nu se mai urcà toti ghertzoii,sã-si "facã pozã pe harli,mânca-ti-as !"embarrassed.gif

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum cateva minute am batut palma in principiu, saptamana viitoare sper sa trec de testul de incercat

duminica a plouat si oricum m-a impresionat asa de mult cum arata incat ..nu nimeream nici seaua :rolleyes:

oricum nu prea mai dorm de cand l-am vazut, problema este unde il tin? in fata blocului/

 

 

Felicitari, sa-l porti sanatoasa.

 

Pai tine-l unde ai tinut si marauderul. Ia-i o husa, si la iarna gaseste-i un garaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum cateva minute am batut palma in principiu, saptamana viitoare sper sa trec de testul de incercat

duminica a plouat si oricum m-a impresionat asa de mult cum arata incat ..nu nimeream nici seaua :rolleyes:

oricum nu prea mai dorm de cand l-am vazut, problema este unde il tin? in fata blocului/

Ioi ca frumoasa-i. Suuuuper! Sa o stapanesti cu sanatoasa si fara incidente! iti dai seama ca o sa ne cocotam pe rand pe ea? :grinbandit:

 

Referitor la tinut in fata blocului, eu folosesc: lant+ Husa+ blocator pentru discul de frana. Poti adauga si alarma , doar pentru siguranta ta sufleteasca. Hai, adu-o mai repede ca deja balim :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ioi ca frumoasa-i. Suuuuper! Sa o stapanesti cu sanatoasa si fara incidente! iti dai seama ca o sa ne cocotam pe rand pe ea? :grinbandit:

 

Referitor la tinut in fata blocului, eu folosesc: lant+ Husa+ blocator pentru discul de frana. Poti adauga si alarma , doar pentru siguranta ta sufleteasca. Hai, adu-o mai repede ca deja balim :D

 

 

are alarma.

sper sa ma simt ok pe ea si dau de baut

 

Sã fie-ntr-un ceas bun !!!!! Acuma,din "'fata cu mobra aia micã" din gascã,i-ai luat pe totiunsure.gif

 

s4370.gif E si blondã....

 

 

sa fie Doamne ajuta!

aseara am visat-o ca o incercam si am cazut :( cu ea si n-am mai luat-o pentru ca avea persoanlizat pe rezervor "o tipa blonda" :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum cateva minute am batut palma in principiu, saptamana viitoare sper sa trec de testul de incercat

duminica a plouat si oricum m-a impresionat asa de mult cum arata incat ..nu nimeream nici seaua :rolleyes:

oricum nu prea mai dorm de cand l-am vazut, problema este unde il tin? in fata blocului/

 

 

foarte tareeeee. Sa o stapanesti fara incidente... si sa o alergi asa cum trebuie

acum sa curga "berilii"

 

 

ps - nu sta prea mult pe ganduri. baga un drum, un ochi de mecanic si ia-o

Editat de steliadis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tareeeee. Sa o stapanesti fara incidente... si sa o alergi asa cum trebuie

acum sa curga "berilii"

 

 

ps - nu sta prea mult pe ganduri. baga un drum, un ochi de mecanic si ia-o

 

 

vor curge beri, vinuri

va multumesc pentru felicitari si incurajari,

sper ca ma mai primiti in gasca :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum cateva minute am batut palma in principiu, saptamana viitoare sper sa trec de testul de incercat

duminica a plouat si oricum m-a impresionat asa de mult cum arata incat ..nu nimeream nici seaua :rolleyes:

oricum nu prea mai dorm de cand l-am vazut, problema este unde il tin? in fata blocului/

 

Foarte frumos. Abia astept sa te vad cu el.

 

Multa lume isi tine motocicleta in fata/spatele blocului, me included. Intr-adevar, o husa ar fi buna ca iti apara motorul si de ploaie si de curiosi. Eu m-am decis sa tin motocicleta in spatele blocului pentru ca e mai la fereala. Am cumparat de curand o husa noua, dar n-am folosit-o de cand m-am mutat. Motivul? Stau la etajul 4, in bloc fara lift si mi-e lene sa fac 2 drumuri pentru dus/adus prelata. Mai exista un dezavantaj cu prelata... pisicile. De cate ori puneam husa pe motor gaseam pisici cuibarite pe acolo. Si nu m-ar deranja asa de tare, chit ca imi umpleau motorul de fire de par si de noroi, dar mi-au zgariat rezervorul si saua cu ghearele.

Si inca o faza cu husa - am avut alarma pe motocicleta si nu puteam sa o folosesc cand ii puneam husa, mai ales daca batea vantul mai puternic, pentru ca tot incepea sa sune. Poate nici alarma mea nu era cea mai smechera, dar de intamplat mi s-a intamplat. Pana la urma am scos alarma de tot ca incepuse sa ma enerveze si pe mine si pe vecini.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dănutzooooo...ce belea e motorasul ăla...este foarte foarte misto...in cazul in care bati palma cu proprietarul sa dea Dumnezeu sa nu ai probleme cu el si sa te poarte linistita acolo unde vrea sufletelul tau...si sa fim si noi cu tine :makeout: ...doar sa mai vrei tu sa iesi cu noi de-acum incolo :banana

Referitor la parcarea motoretei incepi si cauti un garaj in apropiere de casa si pentru 100 lei pe luna esti asigurata si dormi linistita...nu te mai complici cu lanturi,huse samd...garajul e sfânt...parerea mea !!!

Si asteptam invitatia la cârciumă :cheers...eu mananc si beau mult...si inca o data,felicitari pt posibila achizitie...si chiar de nu o iei noi tot te iubim :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dana, foarte frumos motorul. Arata bine de tot asa negru.

Daca-l iei, sa-l stapanesti sanatoasa, sa-l plimbi fericita si fara incidente. beer.gif

 

Eu as zice ca motorul asta nu e de tinut in spatele blocului, mai bine cauti sa inchiriezi un garaj ieftin pe langa tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos. Abia astept sa te vad cu el.

 

Multa lume isi tine motocicleta in fata/spatele blocului, me included. Intr-adevar, o husa ar fi buna ca iti apara motorul si de ploaie si de curiosi. Eu m-am decis sa tin motocicleta in spatele blocului pentru ca e mai la fereala. Am cumparat de curand o husa noua, dar n-am folosit-o de cand m-am mutat. Motivul? Stau la etajul 4, in bloc fara lift si mi-e lene sa fac 2 drumuri pentru dus/adus prelata. Mai exista un dezavantaj cu prelata... pisicile. De cate ori puneam husa pe motor gaseam pisici cuibarite pe acolo. Si nu m-ar deranja asa de tare, chit ca imi umpleau motorul de fire de par si de noroi, dar mi-au zgariat rezervorul si saua cu ghearele.

Si inca o faza cu husa - am avut alarma pe motocicleta si nu puteam sa o folosesc cand ii puneam husa, mai ales daca batea vantul mai puternic, pentru ca tot incepea sa sune. Poate nici alarma mea nu era cea mai smechera, dar de intamplat mi s-a intamplat. Pana la urma am scos alarma de tot ca incepuse sa ma enerveze si pe mine si pe vecini.

 

rolleyes.gifHusa se poate modifica jos,ca sã nu mai aibe fiarele,pe unde intra.wink.gifmai ales dacã e una gânditã si facutã de mine,fix pe mãsurile motocicletei,nu asa-zis universalã

@AngelRadios (cã doar ai motiv,nu...?!) : cum o aduci de la Cãlãrasi ? Vrei platformã specialã pt. moto ? Te duci pân-acolo,cu ceva,si vii pe ea,cãlare ?

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum cateva minute am batut palma in principiu, saptamana viitoare sper sa trec de testul de incercat

duminica a plouat si oricum m-a impresionat asa de mult cum arata incat ..nu nimeream nici seaua :rolleyes:

oricum nu prea mai dorm de cand l-am vazut, problema este unde il tin? in fata blocului/

 

wow, e superb! sa te duca pe drumuri cat mai frumoase si fara incidente! :cheers:

in ce cartier stai? ai putea sa-l lasi intr-o curte, de ex;

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu o tin pe a mea in fata casei (e o alee care se infunda, asa ca nu am mare trafic), cu roata din fata blocata cu antifurt, si cu husa pe ea daca o sa stea mai mult de o zi sau daca ploua/bate vantul. Alarma n-am; nici problema cu pisicile, dar am cu cainii, care sunt intr-o permanenta concurenta sa-si marcheze mai bine husa.

 

Mai ingrijorat as fi daca ar fi intr-un garaj ascuns pe undeva, ca la cate kile are e greu de furat fara sa faca aia scandal si sa se sesizeze lumea, dar daca garajul e retras si nepazit, poate intra aia cu platforma in el si o iau pe sus, sau ii desfac contactul in liniste etc. Si cu husa nu se vede ce e sub ea, atrage mult mai putin atentia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca o metoda buna de a se fura din fata blocului este cu skateboard-ul; Pun roata fata pe el si il imping; fara zgomot,fara pb ; so..

Cat despre senzatiile de pe un Harley...trebuie sa incerc si eu neaparat unul :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rupand un pic discutiile pe tema HD, as reveni la intalnirea pe care teoretic ar trebui sa o avem maine seara. Spun teoretic din 2 motive:

 

1 - fiindca maine la ora 7 sunt 63% sanse sa ploua cf weather - http://www.weather.com/weather/hourbyhour/graph/Bucharest+ROXX0003:1:RO?pagenum=3&nextbeginIndex=24

 

2 - fiindca de luni am primit atributii in plus la locul de munca ceea ce inseamna ca ora de iesire s-a mutat undeva spre 19:40. Daca in general cu vremea nu ne prea putem pune, cu programul de la job ar fi o solutie. Si anume sa gasim un loc ceva mai apropiat de academia militara, astfel incat sa pot ajunge si eu in 5-10 minute.

 

 

Oricum, una peste alta tinand cont de vreme, ar trebui sa vedem daca ramane in picioare intalnirea de maine sau nu. Si abia dupa vedem unde ne putem intalni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dana, uite un alt hd la 4000 eur:

 

/index.php?/topic/680232-harley-davidson-unicat/

Oau, asta da scadere de pret, de la 5800 la 4000...

 

rupand un pic discutiile pe tema HD, as reveni la intalnirea pe care teoretic ar trebui sa o avem maine seara. Spun teoretic din 2 motive:

 

1 - fiindca maine la ora 7 sunt 63% sanse sa ploua cf weather - http://www.weather.com/weather/hourbyhour/graph/Bucharest+ROXX0003:1:RO?pagenum=3&nextbeginIndex=24

 

2 - fiindca de luni am primit atributii in plus la locul de munca ceea ce inseamna ca ora de iesire s-a mutat undeva spre 19:40. Daca in general cu vremea nu ne prea putem pune, cu programul de la job ar fi o solutie. Si anume sa gasim un loc ceva mai apropiat de academia militara, astfel incat sa pot ajunge si eu in 5-10 minute.

 

 

Oricum, una peste alta tinand cont de vreme, ar trebui sa vedem daca ramane in picioare intalnirea de maine sau nu. Si abia dupa vedem unde ne putem intalni.

 

Eu spun prezent maine. Ne putem intalni in RnR bar(regie, baietii au mai fost), e aproape de Eroilor. Pe de alta parte eu sunt deshis la orice alta propunere. Si da, ar fi frumos sa nu ne ploua :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rupand un pic discutiile pe tema HD, as reveni la intalnirea pe care teoretic ar trebui sa o avem maine seara. Spun teoretic din 2 motive:

 

1 - fiindca maine la ora 7 sunt 63% sanse sa ploua cf weather - http://www.weather.com/weather/hourbyhour/graph/Bucharest+ROXX0003:1:RO?pagenum=3&nextbeginIndex=24

 

2 - fiindca de luni am primit atributii in plus la locul de munca ceea ce inseamna ca ora de iesire s-a mutat undeva spre 19:40. Daca in general cu vremea nu ne prea putem pune, cu programul de la job ar fi o solutie. Si anume sa gasim un loc ceva mai apropiat de academia militara, astfel incat sa pot ajunge si eu in 5-10 minute.

 

 

Oricum, una peste alta tinand cont de vreme, ar trebui sa vedem daca ramane in picioare intalnirea de maine sau nu. Si abia dupa vedem unde ne putem intalni.

 

Eu as fi cel mai fericit cu Academia Militara :) ca e aproape de casa

 

Deci? La intalnirea de maine vedem si noi un Harley printre noi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...