Sari la conținut

Choperisti Din Bucuresti !


Postări Recomandate

Eu momentan am motorul sechestrat in curte. Se fac lucrari de asfaltare si nu mai am cum sa-l scot.

 

Daca pana sambata astupa groapa sau pun macar pietris... ma bag si eu.

 

Daca nu, ne vedem cand or termina de pus asfaltul - in 5-10 ani cred ca termina :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu momentan am motorul sechestrat in curte. Se fac lucrari de asfaltare si nu mai am cum sa-l scot.

 

Daca pana sambata astupa groapa sau pun macar pietris... ma bag si eu.

 

Daca nu, ne vedem cand or termina de pus asfaltul - in 5-10 ani cred ca termina :D

 

 

daca aflati sau stiti de vreun garaj cu acces non-stop, parcare subterna, in orice caz ceva pazit pentru garare zi de zi sa-mi tin si eu motorul HD va rog dati-mi de veste. Zona Titan-Minis

Sambata dimineata am obs ca s-a umblat la motor era pus perpendicular pe trotuar cu farurile bagate in gard si bineinteles ca s-au zgariat, noroc ca era cel vechi.

nu mi s-a mai intamplat pana acum.

 

multumesc,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@valentino1: Revin si eu cu intrebarea: iesire de o zi sau iesire de doua zile?

La o iesire de o zi vin si eu.

In pricipiu ar fi de o zi...depinde cati ne strangem si ce hotaram impreuna...daca suntem "caractere" si ne "simtem" bine cu totii , putem ramane si peste noapte...stii tu,o carciumioara frumoasa , un sprit rece , vremea trece repede :friends:

Vino joi la Rond la Stadionul National (intrarea Maior Coravu),ne cunoastem si povestim acolo !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DAAAA, joi mi=l aduce si as vrea sa vin la rond dar nu am toate actele pe el :asigurare, talon asa ca nu stiu ce sa fac :unsure:

Poti merge si pe asigurarea veche. Dar cum nu ai talon? :scratch: Si-a pierdut talonul proprietarul vechi sau nu e inmatriculata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DAAAA, joi mi=l aduce si as vrea sa vin la rond dar nu am toate actele pe el :asigurare, talon asa ca nu stiu ce sa fac :unsure:

 

Nu trebuie sa ai actele pe numele tau ca sa poti circula. Iti trebuie doar talonul si asigurarea de la vechiul proprietar.

Daca faci contractul de vanzare-cumparare tot joi, atunci neaparat trebuie sa iti dea talonul in care sa scrie catre cine e instrainat motorul si sa semneze.

Iti da si asigurarea si cartea identitate + fisa fiscala vizata si asta e tot. Pentru fisa fiscala de la vechiul proprietar e posibil insa sa fie necesar contractul de vanzare-cumparare atunci cand radiaza motorul de la circa financiara. Vezi cum rezolvati cu asta ca sa nu mai faci un drum pana in provincie.

 

Poti circula cu asigurarea lui (daca e valabila) + talonul pe numele vechi. Asigurare pe numele tau trebuie sa faci ca sa inscrii motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai, incredibil. Ieri au sapat drumul de nu puteam sa intru nici cu 4x4 in curte, azi au pus deja pietris.

 

Nu stiu ce se intampla cu tara asta. In ritmul asta o sa avem si autostrada Constanta-Arad gata pana la anu' :D

 

 

Cred ca maine pot sa scot si eu motorul, asa ca m-as baga la o plimbare in weekend.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, pana sambata-duminica nu faci actele, asa ca nu poti sa iesi cu el in Bulgaria. Dar cu talonul vechi poti sa circuli in Romania, poate ne gandim la o alta tura duminica.

Actele de inmatriculare la politie , Rar si circa financiara se rezolva in maxim 6 ore...daca faci programare la Rar pt autentificare ceri sa mergi vineri la orele 11:30-12:30...atunci e cel mai liber...de la Rar fugi la circa financiara,te iau in evidenta ca proprietar de HD(hogistooooo)...ai grija sa fii la zi cu impozite,amenzi etc....sau sa ai bani la tine sa le platesti pe loc...iar de aici mergi in Pipera , la politie , pt talon si numere...in maxim 2-3 ore politia iti elibereaza actele si esti libera sa pleci in BULGARIAAAAAA...sau in orice alta parte vrei tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Actele de inmatriculare la politie , Rar si circa financiara se rezolva in maxim 6 ore...daca faci programare la Rar pt autentificare ceri sa mergi vineri la orele 11:30-12:30...atunci e cel mai liber...de la Rar fugi la circa financiara,te iau in evidenta ca proprietar de HD(hogistooooo)...ai grija sa fii la zi cu impozite,amenzi etc....sau sa ai bani la tine sa le platesti pe loc...iar de aici mergi in Pipera , la politie , pt talon si numere...in maxim 2-3 ore politia iti elibereaza actele si esti libera sa pleci in BULGARIAAAAAA...sau in orice alta parte vrei tu.

 

singura problema este RAR-ul... acolo nu ceri cand vrei sa mergi ci te programeaza ei. Daca optezi pentru RAR-ul din Grivita astepti 2-3 saptamani, daca optezi pentru RAR-ul din Voluntari atunci astepti 2-3 zile. Mai exista o varianta a baietilor care se ocupa de astfel de combinatii cu RAR-ul. Contra unei sume modice de 200 de lei iti rezolva treaba de pe o zi pe alta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

singura problema este RAR-ul... acolo nu ceri cand vrei sa mergi ci te programeaza ei. Daca optezi pentru RAR-ul din Grivita astepti 2-3 saptamani, daca optezi pentru RAR-ul din Voluntari atunci astepti 2-3 zile. Mai exista o varianta a baietilor care se ocupa de astfel de combinatii cu RAR-ul. Contra unei sume modice de 200 de lei iti rezolva treaba de pe o zi pe alta.

 

Am eu o cunostintzã de genul ãsta cool.gif.A "rezolvat"inclusiv choppere cu unghiul furcii modificat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dati-mi voie sa ma laud... azi am castigat un prim proces, dintr-o serie de 3, cu CNADR-ul. :banana:

 

Pai felicitari! Si acum ce or sa faca? O sa se simta rusinati ca tu ai avut dreptate? Se apuca de facut autostrazile alea care sunt doar pe hartie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai felicitari! Si acum ce or sa faca? O sa se simta rusinati ca tu ai avut dreptate? Se apuca de facut autostrazile alea care sunt doar pe hartie?

pai nu stiu sa vedem... daca se apuca de autostrazi astept o bere de la voi (pe asta cu berea am invatat-o de la vali):crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai nu stiu sa vedem... daca se apuca de autostrazi astept o bere de la voi (pe asta cu berea am invatat-o de la vali):crack:

 

Daca fac Comarnic-Brasov, ai o lada de la mine - si cred ca de la fiecare user de pe forum.

Dar sa scrie pe o placa la fiecare intrare ca au facut-o din cauza lui Stelian, ca altfel mai dura ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Steliane daca o sa si primesti berile respective la fel ca mine,te-ai ars...eu n-am pupat nici macar un dop de bere :)...si a cam trecut vremea de bere...dar mai am o speranta...venind vremea rece poate berea se transforma-n spritz de vin!!!

Choperistilor...Maine ne vedem la Rond de la 19:00 ?...sau mai devreme ?

Editat de valentino1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bravo Steliane, rupe-le fasu' :D

Choperistilor...Maine ne vedem la Rond de la 19:00 ?...sau mai devreme ?

 

Baaai, eu sunt super fericit, acu m-am intors de la o plimbare cu motorul dupa o saptamana in care a fost sechestrat in curte.

 

Asa ca eu zic prezent maine, zic prezent si la plimbarea de sambata, vreau sa ma plimb, caci saptamana asta fara motor a fost ca o saptamana fara bere/tigari/femei :))

 

Deci maine la 6, 7, sau la cat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, ma alatur cu caldura grupului vostru! Am tot asteptat sa mi se valideze contul, in sfarsit s-a intamplat...

Ma prezint: Florin, motociclist din mai 2012, 28 de ani, mandru posesor al Viroagei 535 alintata VIO! Promit sa ma alatur intalnirilor voastre saptamana viitoare, maine fiind din pacate ocupat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu iar nu pot sa ajung maine.

 

Am o rugaminte: daca e lumea de acord, hai sa facem plimbarea duminica, sambata sunt la munca. Dar daca sunt altii care au treaba duminica, faceti-o sambata, mai prind eu alte plimbari.

 

Salut Florin, bine ai venit printre noi.

Editat de Paladin
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...