Sari la conținut

Choperisti Din Bucuresti !


Postări Recomandate

Se poate face si la RAR... dar costa ;) Patit si trecut prin asta, dar cu masina.

Evident, cel mai bine e sa se faca ITP-ul la un service autorizat, la RAR doar identificarea.

Nu iti face talon la Politie daca ai ITP-ul expirat, stiu ca esti obligat la inmatriculare sa ai ITP valabil si asigurare. Si oricum nu poti circula (legal vorbind) cu el expirat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ITP=ul poate fi facut de oricine. Nu conteaza. Va figura oricum pe

noul talon al cumparatorului.In alta oride de idei, actele se pot face

si cu ITP expirat. Mai greu cu deplasarea in trafic. Recomand totusi Sa

nu faca ITP-ul la sediul RAR...mai ales daca mobra e modificata catusi

de putin

Total deacord cu tine! Daca faci itp-ul la sediul de la RAR o sa te purifice destul de tare, in functie de cum ii prinzi. Daca ai ITP-ul facut, vor trece direct la identificare, dar cu siguranta se vor uita la tevi si eventual cauciucuri, lumini si din-astea. Iarasi, depinde cum ii prinzi. De exemplu, mie vroiau sa im faca ITP-ul din nou, spunand ca sunt autorizati sa faca treaba asta. Noroc ca urma pauza de masa sau ceva de genu si s-au lasat pagubasi si am scapat.

in alta ordine de idei. fa-i ITP-ul mai intai si pe urma restul e can can. Dar atentie cum circuli ca daca te opreste militia si te prinde fara ITP e bai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti pot spune eu ce se intampla, din proprie experienta, cand te prinde fara ITP pe strada... se retine talonul, se aplica puncte si amenda. Pana aici nu e chiar asa rau, nu? :)) Partea proasta e ca talonul il poti recupera doar facand ITP-ul la RAR. Si ca sa-l trec, pt ca masina e modificata, m-a costat cam 500 lei... asta pe langa amenda, nervi, timp pierdut...

Deci sa-si caute un service care face ITP cat mai aproape de locatia mobrei, sa mearga regulamentar si sa stea cu ochii mari dupa echipaje pe traseu ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti pot spune eu ce se intampla, din proprie experienta, cand te prinde fara ITP pe strada... se retine talonul, se aplica puncte si amenda. Pana aici nu e chiar asa rau, nu? :)) Partea proasta e ca talonul il poti recupera doar facand ITP-ul la RAR. Si ca sa-l trec, pt ca masina e modificata, m-a costat cam 500 lei... asta pe langa amenda, nervi, timp pierdut...

Deci sa-si caute un service care face ITP cat mai aproape de locatia mobrei, sa mearga regulamentar si sa stea cu ochii mari dupa echipaje pe traseu ;)

multam tare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna apetisant ... Nu stiu cum sa fac ... Sambata bicla si duminica mobra, sau invers?

 

La Multi Ani! ..... Cred ca este prima postare pe anul asta. In rest am fost .... voyeur :)))

 

SlowRiders iesim duminica pe la pranz la o dezmorteala prin oras ???...ce ziceti fetelor ???...

Darianeee sauaaaaaa !!!...macar a mea !

 

Apropos de slowriders ...

 

http://www.slowride.ro/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suna apetisant ... Nu stiu cum sa fac ... Sambata bicla si duminica mobra, sau invers?La Multi Ani! ..... Cred ca este prima postare pe anul asta. In rest am fost .... voyeur :)))

 

Apropos de slowriders ...http://www.slowride.ro/

Kzetule te ascunzi nene ?...am crezut ca esti deja in State si ne inviti la o tura pe Route 66 !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Am vazut site-ul ala. As vrea sa ne imprietenim, dar am impresia ca merg mai repede ca noi :P

Pai vezi acolo Paladine...si cu baietii din Danemarca sa mai vorbesti...poate le facem o vizita la vara

 

eu nu am revizie facuta, baterie, asigurare... asa ca pana in martie zic pas :)

 

asa ca, plimbare frumoasa daca iesiti duminica

Lasa mah Razvane ca venim noi la tine...suntem vreo trei patru pe motoare si vreo doi trei cu masina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O tura astazi de la 13 la 17 pana la Ruse, nu coafeaza pe nimeni ...?

 

Capitane parca suntem vecini, (Popesti - Aparatori) ne vedem?

 

 

Am vazut site-ul ala. As vrea sa ne imprietenim, dar am impresia ca merg mai repede ca noi :P

 

Adica noi suntem slowestriders.ro?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal'tare natiune!

Asfalt uscat maine pentru temerarii calareti!!! Asteptam niscaiva poze din drumetie!!!

 

Apropos de veste .... s-a hotarat ce si cum?

Multam de urari...pt veste intra pe bikersrockshop.ro....iti alegi vesta pe care o vrei,ne spui si beneficiezi de reducere (100 lei)...te astept cu un raspuns aici sau pe privat

 

Cine mai vrea veste de piele la bani buni sa se grabeasca...maine dau comanda !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vine vara bine-mi pare

Vom fi iar... calare

Vine vara cu mult soare

Si din departare .... tot calare

Fiecare...... pe ce are!

Pe femei sau pe motoare

 

 

Ce liniste e p-acilea.......

ce artisti emeriti avem printre noi... baga si cateva note si aia e combinatia. Artistul verii ... unul nu doarme, altul calareste ... si tot asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce artisti emeriti avem printre noi... baga si cateva note si aia e combinatia. Artistul verii ... unul nu doarme, altul calareste ... si tot asa

Elev Muscalu astazi ai "nota" 2 stai jos esti corigent. Ne vedem in toamna la corigenta artistule de la munte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...