Sari la conținut

Choperisti Din Bucuresti !


Postări Recomandate

Ha,ha...S-a-ncins tãrâtza-n voi de "stãtutzi " ce sunteti...Se cunoaste cã n-ati iesit încã,cu motocicletele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma cat timp voi hibernati eu va fac PR-ul :ChopperEmo:

un fracment dintr-un interviu :


"Cum se impaca un motociclist convins cu un jurnalist de domeniu economic?


Cred ca foarte bine. E drept ca foarte multi raman uimiti cand vad
transformarea din baiatul in costum in motociclistul cu geaca de piele
si insemne specifice. Insa clubul din care fac eu parte este plin de
asemenea exemple. Unul dintre prietenii mei este inginer constructor,
unul este medic, un altul este proprietarul unui magazin de pe Calea
Victoriei. Asadar transformarile apar la fiecare dintre noi. Exista
chiar si o latura tangenta ca sa spun asa. Ca de fiecare data cand fac o
achizitie in domeniul moto ma gandesc daca este una profitabila sau nu."

 

aici e tot articolul:

http://www.finantistii.ro/media/de-martisor-digi-24-implineste-un-an-stelian-muscalu-realizatorul-bussines-club-ne-vorbeste-despre-ce-inseamna-munca-in-televiziune-77164

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate sunt anii tineretii de vina, dar de ce conteaza asa mult imaginea in ochii celorlalti? De ce ar trebui sa ne aruncam meseriile inainte in momentul cand spunem ca suntem motociclisti? Adica , pe o parte sustinem ideea de libertate si nonconformism iar pe alta ne laudam ca suntem avocati, ingineri, bancheri sau cosmonauti.

 

Inca o chestie, @Vasi71, care sunt parerile preconcepute despre chopperisti? Ca toti suntem 1%-eri? Cine are parerile astea despre noi?Probabil persoane neavizate. Si daca sunt persoane neavizate, de ce ne-ar interesa? Sper sa nu fiu inteles gresit!

 

Cheers si hai cu vara!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca trebuie sa existe o cale de mijloc... acum nu am pretentia, si sunt convins ca niciunul dintre voi nu o are, sa ne ia lumea in brate pe strada...dar nici s ane priveasca asa ca pe niste paria... asa vad eu lucrurile... poate nu neaparat cel mai corect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca trebuie sa existe o cale de mijloc... acum nu am pretentia, si sunt convins ca niciunul dintre voi nu o are, sa ne ia lumea in brate pe strada...dar nici s ane priveasca asa ca pe niste paria... asa vad eu lucrurile... poate nu neaparat cel mai corect

 

Categoric Stelian, dar nu cred ca cineva are parerea despre noi ca suntem paria. Este logic ca banii pentru pasiunea noastra nu sunt furati ci munciti de numai noi stim cum.

 

Din nou, in cazul meu, motocicleta face parte din mine si imi reflecta personalitatea. Daca cineva nu apreciaza personalitatea mea, este liber sa plece mai departe. In niciun caz nu o sa ma duc sa ma duc sa-l conving ca am si parti bune sau ca uite, ce facultate am sau unde lucrez...

 

Pana la urma, motoarele le-am luat pentru a satisface niste nevoi( mai mult sau mai putin nebune :) ) Nu le-am luat ca sa dam bine pe strada sau sa speriem bunicutele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai perfecta dreptate...

Le povesteam unor rude, foarte apropiate, despre clubul moto, despre motociclism in general. Replica a fost ceva de genul...dar ce sa cauti tu acolo, tu nu esti asa.... Asa cum? i-am intrebat. Pai drogat si nebun cum sunt astia din gashtile moto. Atunci am realizat ca foarte multi gandesc asa dar f putini o spun. Repet nu vreau sa fim iubiti sau apreciati...dar nici nu vreau sa fiu privit ca un personaj negativ... am trecut de perioada aia de teribilism :-)).

 

Tu ai perfecta dreptate in ceea ce spui...de aceea cred ca linia de urmat este undeva la mijloc...cred...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai perfecta dreptate...

Le povesteam unor rude, foarte apropiate, despre clubul moto, despre motociclism in general. Replica a fost ceva de genul...dar ce sa cauti tu acolo, tu nu esti asa.... Asa cum? i-am intrebat. Pai drogat si nebun cum sunt astia din gashtile moto. Atunci am realizat ca foarte multi gandesc asa dar f putini o spun. Repet nu vreau sa fim iubiti sau apreciati...dar nici nu vreau sa fiu privit ca un personaj negativ... am trecut de perioada aia de teribilism :-)).

 

Tu ai perfecta dreptate in ceea ce spui...de aceea cred ca linia de urmat este undeva la mijloc...cred...

 

Probabil rudele tale au vazut cine stie ce emisiuni gen Gangland de pe Discovery Channel unde intradevar au fost prezentate cazurile unor cluburi 1%. Deasemenea nici Hollywood-ul nu a ajutat foarte mult imaginea biker-ului. De aici anumite pareri negative probabil.

 

Si da, sunt deacord cu tine la calea de mijloc. Atata vreme cat de vedem de treba noastra, nu vad a ne face prea multi dusmani declarati :P

 

Mai mult astia cu Honde cu tobe goale ne strica imaginea si somnul =))) Vali, sper ca mi-ai gustat glumita :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai perfecta dreptate...

Le povesteam unor rude, foarte apropiate, despre clubul moto, despre motociclism in general. Replica a fost ceva de genul...dar ce sa cauti tu acolo, tu nu esti asa.... Asa cum? i-am intrebat. Pai drogat si nebun cum sunt astia din gashtile moto. Atunci am realizat ca foarte multi gandesc asa dar f putini o spun. Repet nu vreau sa fim iubiti sau apreciati...dar nici nu vreau sa fiu privit ca un personaj negativ... am trecut de perioada aia de teribilism :-)).

 

Tu ai perfecta dreptate in ceea ce spui...de aceea cred ca linia de urmat este undeva la mijloc...cred...

cred ca steliadis a raspuns la intrebare.Nocturnus85,tu ai dreptate dar un pic de imagine in plus crezi ca ar strica?

ps. - asa e,astia cu Honde cu tevi goale ne strica imaginea si somnul :crack: :crack: :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah acuma io nush de ce v-ati luat voi mobre...poate pt "libertate"...poate pt a ajunge mai repede la servici...poate pt a agata gagici...nu stiu si nu e problema mea....eu mi-am luat motor tocmai pt aceste motive...si d-aia am si tobe cu galagie ;)

Da' sa nu-mi spuna mie cineva ca nu va place cand sunteti priviti sau chiar si admirati de cei din conserve sau de cele de pe trotuar...sau ca la mersul in grup,atunci cand facem o oprire nu va "simteti" bine inconjurati de "fratii de pe motoare"....si cred ca mai sunt multe alte motive pe care nu le mai trec aici ca le stiti cu totii.......asa ca lasati vrajeala ca nu mai avem doi ani , puneti-va motoarele la punct si hai cu primavara !!!

 

Si da...clubul exista...si creste frumos, cu respect intre prieteni...si reguli de bun simt...si se cheama SLOWRIDERS...si la debutul sezonului moto vom fi multi...si frumosi...si frumoase

 

Ps Si cei care nu au mai fost de ceva timp la intalnirile noastre din "sfanta Joi" sunt invitati maine la orele 18:30 in Centrul Vechi,pe strada Lipscani intre BNR si BCR

Editat de valentino1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah acuma io nush de ce v-ati luat voi mobre...poate pt "libertate"...poate pt a ajunge mai repede la servici...poate pt a agata gagici...nu stiu si nu e problema mea....eu mi-am luat motor tocmai pt aceste motive...si d-aia am si tobe cu galagie ;)

Da' sa nu-mi spuna mie cineva ca nu va place cand sunteti priviti sau chiar si admirati de cei din conserve sau de cele de pe trotuar...sau ca la mersul in grup,atunci cand facem o oprire nu va "simteti" bine inconjurati de "fratii de pe motoare"....si cred ca mai sunt multe alte motive pe care nu le mai trec aici ca le stiti cu totii.......asa ca lasati vrajeala ca nu mai avem doi ani , puneti-va motoarele la punct si hai cu primavara !!!

 

Si da...clubul exista...si creste frumos, cu respect intre prieteni...si reguli de bun simt...si se cheama SLOWRIDERS...si la debutul sezonului moto vom fi multi...si frumosi...si frumoase

 

Ps Si cei care nu au mai fost de ceva timp la intalnirile noastre din "sfanta Joi" sunt invitati maine la orele 18:30 in Centrul Vechi,pe strada Lipscani intre BNR si BCR

 

Hai ca trec si eu maine sa va vad.

 

P.S. O sa fiu o mica pata de cluoare printre voi intrucat mi-am atasat Patch-ul. Nu va suparati voi pe mine, asa-i? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah acuma io nush de ce v-ati luat voi mobre...poate pt "libertate"...poate pt a ajunge mai repede la servici...poate pt a agata gagici...nu stiu si nu e problema mea....eu mi-am luat motor tocmai pt aceste motive...si d-aia am si tobe cu galagie ;)

Da' sa nu-mi spuna mie cineva ca nu va place cand sunteti priviti sau chiar si admirati de cei din conserve sau de cele de pe trotuar...sau ca la mersul in grup,atunci cand facem o oprire nu va "simteti" bine inconjurati de "fratii de pe motoare"....si cred ca mai sunt multe alte motive pe care nu le mai trec aici ca le stiti cu totii.......asa ca lasati vrajeala ca nu mai avem doi ani , puneti-va motoarele la punct si hai cu primavara !!!

 

 

bine punctat Vali. Eu ma simt tare bine cand se uita conservarii la motocicleta mea (mai ales ca nu e HONDA :blbl: ). Ma simt bine si cand fac opriri cu prietenii cu care impartasesc acelasi hoby... in acelasi timp pur si simplu nu vreau sa fiu privit ca un dusman al societatii... :-)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D'asta imi place mie sa nu ma ascund dupa tufis...si ma bucur ca si tu Stelica gandesti la fel...si ca noi sunt toti din SlowRiders.

Dar cel mai mult ma bucura zambetul copiilor cand se urca pe motorul meu...e maxim !!!

Si cine se uita mah la noi urat ???....doua babe la menopauza care sunt deranjate ca le tremura proteza-n gura cand trecem noi...asta nu ne face "paria" societatii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tare de tot......Nocturnus85 trebuie sa vezi clipul asta.La imaginea asta ma refeream eu, ca Steliadis poate face un "upgrade" printrun reportaj cu motociclisti.Sa se vada ca suntem oameni destul de " normali " cu familii , cu copii, nu suntem " elemente antisociale "..........cred ca am exagerat cu ghilimelele... :alcy: :alcy: hai cu primavara ,ca o luam razna ,deja am cazut in damigeana cu filozofie :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tare de tot......Nocturnus85 trebuie sa vezi clipul asta.La imaginea asta ma refeream eu, ca Steliadis poate face un "upgrade" printrun reportaj cu motociclisti.Sa se vada ca suntem oameni destul de " normali " cu familii , cu copii, nu suntem " elemente antisociale "..........cred ca am exagerat cu ghilimelele... :alcy: :alcy: hai cu primavara ,ca o luam razna ,deja am cazut in damigeana cu filozofie :mexicanwave:

 

Citez :

You are not alone ... :michael: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doamnele si domnii amatori de plimbari cu choppere,cruisere,bobbere,rat-uri si alte chestiuni customizate sunteti invitati sa va alaturati in cel mai nou riding group ce poarta numele SLOWRIDERS...ne plac plimbarile,ne plac berile,ne plac verile...avem o singura regula si anume respectul...nu avem legi , nu avem sefi , nu exista ierarhii...suntem doar baieti si fete carora le place motoretismul in grup ;)

Pt mai multe detalii va astept si la telefon 0731.80.55.88 (vodafone) - Valentin Cojocaru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa Vali,aduna cat mai multi / multe in grup .....astia au anuntat ca vine primavara mai devreme :mexicanwave:

unde naiba vine primavara ca ma uit lung pe toate prognozele... in we asta ploua cu pisici si caini vorba englezilor, iar in Martie se anunta ninsori :-(... inca putin si cedam pishic cu vremea asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...