Sari la conținut

Choperisti Din Bucuresti !


Postări Recomandate

pai atunci cum facem? scot "Originalul" din patchurile viitoare? sau las asa pentru GRUP si pun FOUNDER pentru fondatori?

 

 

Normal ar fi:

 

BUCURESTI / RIDING GROUP / ORIGINAL pe o parte si pe ailalta: CDLR / NUME / FOUNDER

 

 

si founderi sunteti cati sunteti... 4-5...

 

 

@ darian - eu ti-am zis atunci ca e ORIGINAL se refera la chapter... ca daca adera cineva din alt oras la grup, va avea pe el CDLR Faurei dar fara "Original"

Editat de skija
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Raspunsul este:

DARIAN :D

Bã,parc-auzisem c-a dat coltzu'....

 

 

Oi fi eu mai prost,sau mi-a scãpat post-ul cu explicatia...De la ce vine patch-ul cu 13 ?!

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Cred ca patchuri cu FOUNDER ar fi cel mai indicat pentru cei care au fondat treaba asta. Cat despre asezare.. nu mai stiam care unde vine.. le-am pus si eu cum mi s-a parut ca e mai frumos. Pana la urma nici nu conteaza. Conteaza sa le avem toti puse la fel. Asa ca hai mai repede cu vestele voastre si brand-uiti-va. :)

 

CONTEAZA...tre sa le avem toti asezate la fel...cine nu-si pune la fel risca sa nu mai iasa cu noi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai originalilor, io vreau patch cu HONDA si cu BERE. se poate? :D

 

ps. zicea cineva de vesta de blug ieftina. uite aici, doar marimile M si L:

 

https://www.miniprix...001306/Vesta

https://www.miniprix...001305/Vesta

Editat de RazvanM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai originalilor, io vreau patch cu HONDA si cu BERE. se poate? :D

 

ps. zicea cineva de vesta de blug ieftina. uite aici, doar marimile M si L:

 

https://www.miniprix...001306/Vesta

https://www.miniprix...001305/Vesta

 

 

Bai lasa vrajeala asta...ca si tu tot la Originali intri...

Mai bine gandeste-te sa vii duminica la plimbare...ca sigur nu va fi ultima din an :))

Asadar,duminica,ora 10:00 ne vedem la Agip-ul de pe Calea Grivitei...langa Podul Constanta...mergem la Targoviste...vizitam Turnul Chindiei,mancam o pizza ff misto chiar langa Turn si , de data asta , chiar vreau sa ne intoarcem pe lumina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai fondatorilor, si eu vreau ce vrea RazvanM si in plus mai vreau cranii, moartea calare pe Honda (sau ii pun lu Vali o coasa in mana si ii fac o poza), sange pe vesta, ce atatea discutii cu patch-urile astea, deja va eliminati din grup daca nu le coaseti la fel, ne-am adunat ca sa mai facem cate o iesire, o plimbare, nu mai bine o lasam asa ca si pana acum, ce atatea reguli

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am scos si eu motorelul in pauza. Am cam inghetat pe el. Aveti idee de unde imi iau si eu o pereche de ,, izmene" mai profi??? Ca fara pereche dubla de pantaloni, se cam ingroasa gluma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai vali.. eu o sa vin cu voi.. da' vreau sa-mi placa plimbarea.. iti dai seama 11gC cum se simt la 80km/h? n-am nici parbriz, nici AC pe motor...

 

de la primavara se schimba povestea.. asta e...

 

 

dixtractie placuta...

 

 

@Nazzy - nu e vorba de excludere... se vrea formarea unui grup cu aceleasi insemne... Ca vor fi si altii in grupul ala, care vor avea alte patchuri pe ei e partea a II-a. Atata timp cat grupul ii accepta, sa fie sanatosi. Patchurile, din punctul meu de vedere, ofera identitate grupului. In plus este un element vizual care poate ajuta in trafic. Il vezi pe unu cu roata pe spate ca are probleme, te opresti si-l ajuti. Asa... daca vezi un motociclist cu probleme, te opresti in 50% din cazuri... (mai sunt exceptii care se opresc oricum). Daca ala e cu roata pe spate esti obligat moral sa-l ajuti.... :) ca e de-al tau... ca vei fi tu, americanu si inca vreo 3-4 cu altceva... patchurile alea vor fi cunoscute de catre toti... ca-s putine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

@Nazzy - nu e vorba de excludere... se vrea formarea unui grup cu aceleasi insemne... Ca vor fi si altii in grupul ala, care vor avea alte patchuri pe ei e partea a II-a. Atata timp cat grupul ii accepta, sa fie sanatosi. Patchurile, din punctul meu de vedere, ofera identitate grupului. In plus este un element vizual care poate ajuta in trafic. Il vezi pe unu cu roata pe spate ca are probleme, te opresti si-l ajuti. Asa... daca vezi un motociclist cu probleme, te opresti in 50% din cazuri... (mai sunt exceptii care se opresc oricum). Daca ala e cu roata pe spate esti obligat moral sa-l ajuti.... :) ca e de-al tau... ca vei fi tu, americanu si inca vreo 3-4 cu altceva... patchurile alea vor fi cunoscute de catre toti... ca-s putine...

subscriu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca ofera identitate unui grup, sunt de acord cu tine, cu toate ca eu ies cu acest grup pt ca baietii sunt OK (fetele nu, au venit cu masina joi) iesim la cate o plimbare, ne distram, etc, suferim de aceeasi boala sa zic asa, nu vin pt patch sau alte reguli, daca vroiam asta ma bagam deja intr-un culb. Despre problemele din trafic, nu sunt de acord, eu opresc mereu daca vad pe careva pe 2 roti ca are probleme, opresc si daca ii pot da o mana de ajutor, o fac, indiferent ca face parte dintr-un grup sau nu, club sau mai stiu eu ce. Ce ar fi sa nu mai opresti decat daca este din grupul tau, gandestete ca esti tu cel cu probleme si o sa te uiti lung pe sosea, poate poate trece unu din grupul tau, iar ceilalti or sa treaca, se uita la pacth-ul tau si merg mai departe doar pt. ca nu este la fel cu patch-ul lui. Oricum grupul nu o sa ramana in aceeasi formatie, uni or sa se piarda pe drum, din diverse motive, or sa apara altii. acum nu o sa ii obligi sa poarte un pacth ca sa iasa cu tine. Poate gandesc eu gresit dar........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca ofera identitate unui grup, sunt de acord cu tine, cu toate ca eu ies cu acest grup pt ca baietii sunt OK (fetele nu, au venit cu masina joi) iesim la cate o plimbare, ne distram, etc, suferim de aceeasi boala sa zic asa, nu vin pt patch sau alte reguli, daca vroiam asta ma bagam deja intr-un culb. Despre problemele din trafic, nu sunt de acord, eu opresc mereu daca vad pe careva pe 2 roti ca are probleme, opresc si daca ii pot da o mana de ajutor, o fac, indiferent ca face parte dintr-un grup sau nu, club sau mai stiu eu ce. Ce ar fi sa nu mai opresti decat daca este din grupul tau, gandestete ca esti tu cel cu probleme si o sa te uiti lung pe sosea, poate poate trece unu din grupul tau, iar ceilalti or sa treaca, se uita la pacth-ul tau si merg mai departe doar pt. ca nu este la fel cu patch-ul lui. Oricum grupul nu o sa ramana in aceeasi formatie, uni or sa se piarda pe drum, din diverse motive, or sa apara altii. acum nu o sa ii obligi sa poarte un pacth ca sa iasa cu tine. Poate gandesc eu gresit dar........

 

Subscriu. Initial era vorba sa ne facem patch ca mergem impreuna de multe ori, suntem un grup. De aia e si riding group. Dar daca deja facem faze din astea cu originali, fakeri si alte alea...ce faci daca nu vrea nimeni cu patch sa iasa intr-un week-end? Nu iesi cu altu ca nu are patch si stai acasa? Cat despre originalitate, nu cred ca fost inventata vara asta plimbarea in grup. Whatever, am zis ce am vrut, desi nu vreau sa creez disensiuni sau certuri. Imi aduc aminte doar ca acum cateva saptamani incercam sa il conving pe Vali sa se bage in treaba cu patchurile, si el zicea tocmai ce a zis Nelu mai sus, ca nu asta ne uneste, ca nu conteaza etc. Intre timp vad ca s-au schimbat lucrurile. Asta e.

 

Imi cer scuze daca am suparat pe cineva, dar vroiam neaparat sa zic chestia asta, pentru ca ma intereseaza si imi place Gasca de la Rond. E pacat sa se strice atmosfera din chestii din astea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...