Sari la conținut

Accident Grav - Buzau - 02.05.2007


Radu46
 Share

Postări Recomandate

nu stiu foarte multe detalii stiu doar ca e destul de grav. un baiat care a venit printre noi de vreo 2 saptamani cu un gsxr1100 a avut accident cu o skoda din cate am inteles. mergea foarte tare fara casca si ia iesit masina din lateral si sau ciocnit. care stie mai multe sa posteze. se pare ca motoarele de 1100 nu sunt pt incepatori. cei care se cred zmei sa ia aminte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 86
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

:ok:

As zice mai degraba ca inconstienta nu e pentru incepatori. Sper sa fi avut bulan exagerat tipu, ca alfel.. :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok:

As zice mai degraba ca inconstienta nu e pentru incepatori. Sper sa fi avut bulan exagerat tipu, ca alfel.. :duel:

Sper sa nu fi avut. Drum bun pe ultim drum!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg cum pot sa mearga unele persoane fara casca, mai ales cu viteza. Nu neaparat din prisma sigurantei...ci fizic vorbind. Am luat un scuter acum cateva luni de la un amic si m-am intors in 10minute cu el pentru ca nu mai puteam sa ma plimb de lacrimi (Si eu am mers cu maxim 50km/h)

 

In alta ordine de idei, sper ca a scapat relativ intreg si ca si-a invatat lectia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu inteleg cum pot sa mearga unele persoane fara casca, mai ales cu viteza. Nu neaparat din prisma sigurantei...ci fizic vorbind. Am luat un scuter acum cateva luni de la un amic si m-am intors in 10minute cu el pentru ca nu mai puteam sa ma plimb de lacrimi (Si eu am mers cu maxim 50km/h)

 

In alta ordine de idei, sper ca a scapat relativ intreg si ca si-a invatat lectia

Cu casca nu-l vedeau fetitele asa de bine, iar cu asemenea motor trebuia sa se vada si incostientul de pe el. Sa speram ca nu a patit nimic grav si ca si-a invatat lectia. :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inconstientul care azi merge fara casca, maine va face slalom printre masini, se va ridica pe o roata chiar inainte de trecerile de pietoni, poimaine va circula chiar daca are permisul suspendat, etc. Nu ca mi-ar pasa mie foarte mult de "cum suntem priviti", dar stirile astea de la tv se intiparesc in mintea soferilor, si nu as vrea ca peste cateva luni sa observ ca nu mai sunt lasat, la semafor, sa ma strecor printre masini.

:duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sper ca e o gluma. oricum e una proasta.

Nu nu e o gluma. Dar sincer m-am saturat de posturi de genu acesta. Toti tampitii isi iau motor si dau in goarna, fara permise, fara echipament. Sincer ma doare fix in (cuvant urat) de situatia lui. AHa rectific nici macar acolo.

Asa ca cu cat mai multe accidente de acest gen cu atat mai mult va creste IQ-ul pe cap de locuitor la noi in tara.

Bafta si bulan exagerat.

:duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gixer 1100 si carnet de o saptamina . Mi se pare absolut normal , nu inteleg de ce va mirati ? Ca si cum ai zice : incredibil , l-am vazut pe unu care bea apa de la robinet !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate am inteles avea un pic de experienta la motocros. el a considerat ca e de ajuns incat sa aibe 1100 cmc sub coada. astept de la buzoienii mei raspunsuri mai concrete.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... ?! :duel: ..............sau... :ok: ?

Prietene vrei sa imi explici si mie gestu tau sau esti ocupat cu jelitul prostilor pe net?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MacLeod, sunt de acord cu tine, dupa parerea mea, exemplare ca asta nu se numesc motociclisti ... sunt cu alte nume de genul manelisti, jmecheri, bazatzi, incordati ... nu mai numiti motociclisti orice tzarani fara permis care se urca fara echipament pe motor, indiferent de putere. Hai salut, ASFALT USCAT NUMAI MOTOCICLISTILOR!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

selectie naturala ??? MacLeod ai dreptate, acum primavara sunt multi, o gramada cu motociclete si multi smecheri pana in toamna se vor rari si vor ramane cei destepti sau priceputi ????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene vrei sa imi explici si mie gestu tau sau esti ocupat cu jelitul prostilor pe net?

 

Imi cer scuze pt nesimitire, dar mi se pare total aiurea sa SPERI sa MOARA un OM.... no comment, mitica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prostia se plateste.

Iar selectia naturala ma bucur ca functioneaza.

 

@CMYK, acel om conducand aceeasi motoreta putea sa te nenoroceasca pe tine sau o ruda/un prieten apropiat. Poate nu ieri/azi ca avea noroc si redresa "jucaria" sau nu o ardea asa aiurea. Dar poate maine se intampla cu cineva la care tineai. Nu ajungi sa-ti doresti sa opresti de dinainte sa se intample altceva si mai grav ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

selectie naturala ??? MacLeod ai dreptate, acum primavara sunt multi, o gramada cu motociclete si multi smecheri pana in toamna se vor rari si vor ramane cei destepti sau priceputi ????

sau norocosi, care nu si-au gatat norocul au amanare pe anul viitor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thomas : "Nu ajungi sa-ti doresti sa opresti de dinainte sa se intample altceva si mai grav ?" --- ba da ... imi doresc asta. Dar nu ii doresc moartea. Si nu cred ca o sa ajung vreodata sa spun : "SPER sa moara cutare sau cutare" .............. :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Thomas : "Nu ajungi sa-ti doresti sa opresti de dinainte sa se intample altceva si mai grav ?" --- ba da ... imi doresc asta. Dar nu ii doresc moartea. Si nu cred ca o sa ajung vreodata sa spun : "SPER sa moara cutare sau cutare" .............. :|

Va legati de cuvinte inloc sa incercati macar sa intelegeti ce am spus.

Iar de dorit moartea... ha din punctul meu de vedere ar trebui sa fi murit cu toti de mult. Inca imi doresc asta.

 

Bafta si bulan exagerat!

 

 

PS Cand spun toti ma refer la rasa umana. Ar fi mai bine pentru planeta asta si nu numai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va legati de cuvinte inloc sa incercati macar sa intelegeti ce am spus.

Iar de dorit moartea... ha din punctul meu de vedere ar trebui sa fi murit cu toti de mult. Inca imi doresc asta.

 

Bafta si bulan exagerat!

PS Cand spun toti ma refer la rasa umana. Ar fi mai bine pentru planeta asta si nu numai.

educativ topic............. :duel:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va legati de cuvinte inloc sa incercati macar sa intelegeti ce am spus.

Iar de dorit moartea... ha din punctul meu de vedere ar trebui sa fi murit cu toti de mult. Inca imi doresc asta.

 

Bafta si bulan exagerat!

PS Cand spun toti ma refer la rasa umana. Ar fi mai bine pentru planeta asta si nu numai.

 

chiar si ultimul om de pe planeta asta sa fi fost si tot nu e bine ce s-a intamplat cu el, acum trage ponoasele pentru ce a facut, dar asta nu inseamna ca ai tu sau eu dreptul sa ne dam interesanti sa facem afirmatii de doi lei.

daca vroiai sa fi bagat in seama, trebuia sa te apuci de fotbal :duel:

ce vrei sa demonstrezi?esti patetic si nu te supara pe mine ca iti spun, daca te crezi mare motociclist, demonstreaza, nu arunca cu vorbele ca la piata.

hai ca imi pierd timpul aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Selectie naturala?!?? Doar pe acest forum, unde sunt multi roacari fascisti, jegosi si complexati, se putea discuta IRONIC la adresa unui copil, manelar/nemanelar, care acum se zbate intre viata si moarte...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Haideti mai bine sa-i lasam doar pe cei cu informatii utile sa posteze pe acest topic.Poate aflam ce s-a intamplat cu baiatu si cine stie ,poate il ajutam cu ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...