Sari la conținut

Accident Grav - Buzau - 02.05.2007


Radu46
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 86
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Imi cer scuze pt nesimitire, dar mi se pare total aiurea sa SPERI sa MOARA un OM.... no comment, mitica

genul asta de inconstient care si-a luat motor pentru ca acuma e la moda, poate nenoroci multi oameni, asa ca preferabil e sa dea el cu mucii in fasole...si cu cit mai repede cu atat mai bine!

....nu-i musai sa moara, dar amandoua mainile rupte si cu tije in ele, astfel incat sa nu se mai poata scarpina in poponeata vreo 6 luni este absolut necesar(si poate si suficient...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa faceti de fiecare data cand apare vre-un manelar la rubrica accidente.Pareri contra vs pareri pro. 8 pagini scrise pana acum,le-am citit pe toate.Sunt IDENTICE cu celelalte topicuri in care unii acuza taranii de genul acesta si altii care ii apara. Dar in 50% din cazuri cei care posteaza o fac pentru a avea numarul de posturi cat mai mare.in legatura cu accidentul ar trebui relatat la obiect ,ca de pareri sunt satul pana in gat.In adancul inimii (cei care inca mai avem) cu siguranta 99% dintre noi gandim ca a gresit,rau din partea lui dar parca nu i-am dori moartea.

 

Asfalt uscat!

 

Insanatosire grabnica,nebunule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prieteni e trist ce s-a intamplat, si spun asta din doua motive:

 

1. Un om s-a nenorocit, si daca scapa cu viata, ceea ce ii doresc din suflet (nu ma pot bucura de drama cuiva chiar provocata de inconstienta) nu va mai fi complet intreg, iar pe moto nu cred ca se mai urca!

 

2. Poate conform legii, prioritatii, etc soferul masinii este vinovat. Insa vina morala cine o poarta !???? Daca respectivul nu avea viteza/lipsa de casca etc nu s-ar fi intamplat nimic iar viata omului cu masina ar fi continuat ca si pana acum.

Sunt si eu sofer si motociclist, si ma gandesc uneori ca mi se poate intampla sa-mi iasa in cale un astfel de "motociclist".

Cu siguranta viata nu va mai fi la fel pentru nici unu dintre noi si intreb din nou, cine poarta vina morala pentru un astfel de eveniment si daca e drept ca o astfel de "prostie" sa schimbe destinul altor oameni care au familie, poate copii..... intr-un cuvant au o VIATA de trait.

 

Hai sa incercam sa ne imaginam macar 10 sec inainte de a ne urca la volan sau pe motor un astfel de scenariu. Poate o sa ne fie mai bine!

 

Inca odata, sper ca cel implicat in accident sa scape cu bine !

 

Bafta si asfalt uscat !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incep si spun si eu ce stiu de la cineva care a vazut toata treaba:

Cica baiatul cu gsxr a rugat baietii sa-i tina de sase intr-o intersectie printre blocuri(alta dovada de nebunie ,daca e adevarat ce mi-a povestit baiatul respectiv) ca sa se dea ,masini fiind parcate si pe stanga si pe dreapta(ca orice stradute din spatele blocurilor) ,dar baiatul nu a apucat decat sa faca decat vreo 20m(deci nu foarte mare viteza ,desi auzisem in "folclorul" autohton de o viteza de 170km/h,deh asa sunt tzatele din spatele blocurilor) cand i-a iesit acea skoda ,deci nu foarte multa viteza a apucat sa prinda ,dar avand in vedere ca NU purta casca ,a fost deajuns cat sa se termine grav. Eu asta stiu de la cineva care a fost acolo cand s-a intamplat ,asta mi-a spus ,asta va spun

Ps:radu...multa :D :rock: :rock: caci l-ai sunat pe nea Ghiocel si Maita si le-ai spus ca EU am facut accident.Imbecilule ,asigura-te inainte sa vb ,nu mai minti lumea cum o faci mereu :rock: :moto: :P ...macar nu in cazuri de acest gen!

daca avea viteza mica putea sa-l evite...mai ales printre blocuri....daca ii iesea un copil in fata...si fara casca...un mare idiot care si a facut o cu mana lui...nu ma intereseaza starea lui...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiti ce se zice, ca sa fii batran si intelept, tre sa fii tanar si prost prima data. Pacat ca la el a fost prostia prea mare, exces de hormoni sau eu mai stiu ce. Pacat ca ale tineretii valuri se sfarsesc tragic, putea si el sa aleaga alt loc de dat gaz...

 

OFFTOPIC: Anihilator... mi`ai furat fraza de la semnatura "To be old and wise you have to be young and stupid" :lol:

dai o bere :rock:

hai` salutari de pe maidan....

 

 

ONTOPIC: imi pare rau ce ii sa intamplat baiatului, si eu de multe ori ies fara echipament (manusi, jeaka) dar fara casca, NEVER EVER !!! :moto:

 

take care... :D

 

 

 

:rock:

 

nu cred ca sunt singurul- ofensat de poante de rahat de genul asta. daca esti extremist, asa ai ajuns din cauza mediului in care ai trait, nu din cauza noastra. du-te intre ai tai cu rabufnirile astea.

 

am vazut si cealalta parte a monedei, cea la care te uiti tu. ca intr-o zi intra un manelar ca baiatul asta in masina la tine cu 190 si-ti omoara, doamne fereste jumatate de familie.

dar probabil ca nu-ti pui problema ca maine-poimaine s-ar putea sa fie copilul tau inconstientul asta. sau poate ca nu stii ce inseamna sa te temi ca poate la urmatorul black out nu te vei mai trezi. niciodata. noroc

 

 

AbyssWalker .... ma uit la cati km sunt afisati pe poza de la semnatura ta.. si la ce scrie jos la Avatarul tau "spaima pietonilor" ... weird man, nu se potriveste cu ceea ce ai scris tu aici. :rock:

ar trebui sa te gandesti, faci o mare contradictie, pleonasm... ca si cum ai zice "let`s fight for peace"

get real... :P

 

anyway.. asfalt uscat! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ar trebui sa te gandesti, faci o mare contradictie, pleonasm... ca si cum ai zice "let`s fight for peace"

get real... 68.gif

 

o observatie imi permit totusi, pleonasm inseamna exact contrariul a ceea ce crezi tu ca defineste ;=) (pleonasmul este o insiruire de cuvinte care au acelasi inteles, repetare inutila de cuvinte cu acelasi sens :P )

 

dar am inteles ideea.

faza cu spaima pietonilor e evident o gluma, deci n-are nici o legatura cu faptul ca ma vreau amuzant (si poate nu sunt) pe forum. pe strada in oras tin motorul sub 80 km/h. (pt simplul motiv ca ies cu el pt distractie) :rock:

 

am spus clar. il inteleg si pe omu' de rand care merge linistit si moare pt ca intra manelari ca asta pe trotuar fiindca a scapat motorul de sub control.

 

dar de aici si pana la ati arata speranta ca cineva grav accidentat va muri... :rock: :rock: eu zic ca sunt multe pahare de vodca de baut, ani de singuratate si frustrari in toate domeniile ..

 

eu am trecut prin clipe de spaima cand a avut cineva f. apropiat accident si nu stiam daca scapa sau ba.

 

aveti grija de voi. peace! :moto: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si poate chiar nu a fost vina lui....ca nu a purtat casca asta e partea a 2a...dar pe soferul masinii nu il condamna nimeni ca aiesit fara sa se asigure....nu mai dati cu presupusu ca avea viteza mare ca se poate muri shi la 60...shi MacLeod ..frate esti suparat rau pe viata...sa ma feresc de tine cand te vad pe strada ca vad ca nu iti place sa traiesti...

 

 

S-a stabilit ca se moare la o oprire brusca (a se citi "impact") de la o viteza de 29.9 km/h TEORETIC, adica PRACTIC se moare si la mai putin.... Miscarea organelor interne la oprire brusca de la o viteza de 29.9 km/h duce la ruperea unora si in cele din urma la deces.

 

Dar cine sa mai vrea sa stie si despre asta?!!!

 

Multa sanatate exbikere, daca ai fost... biker!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma plimbam ieri printre blocuri si ce sa vezi:o mare gasca de motociclisti toti imbracati din cap pana in picioare cu echipament de protectie si culmea circulau si regulamentar si cand mam trezit erea dimineata TREZITIVA SI VOI DUMNEZEI AI MOTOCICLISMULUI sfinti fara pata si aratati putina compasiune pentru un copil care a gresit

lasati treaba cu judecatul adevaratului dumnezeu mai lasati si forumul si treceti la ceva actiune exemplu: Explicatile copiilor si domnisoarelor care va admira motocicleta care sunt riscurile nu pe motociclism .ro sau doar la sectiunea incepatori eventual,mai vb si voi cu prieteni cu dare de mana sa nu cumpere motocicleta copilului ca este frumoasa ci utila si cat se poate de sigura si in nici un caz inaintea echipamentului

on topic: sper ca dumnezeu sa isi intoarca fata catre el si sa il ajute sa isi revina

pentru toti ceilalti continuati sa mergeti legal si asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bullshit!Toti ne-am dat odata schmecheri!Aceiasi inconstienti stau si sant si la volan!Sau nu vi s-a intamplat sa te provoace unul cu un papuc?Problema se rezolva de la instructori,sa le traga o spalatura de creier,inainte sa puna mana pe chei! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motoclicizmu asta e un "risc asumat". Cum ni-l asumam fiecare, ne priveste in mod direct.

Sincer, sper sa ajunga iar pe 2 roti (tandem nu paralel) avand ceva mai multa cumpatare in a-i da gaz.

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...