Sari la conținut

Topic Cu Intretinerea Unui Rs


Postări Recomandate

da....dar nu as vrea..era mai mult ca o curiozitate..pt ca el trage...super super tare !!!! da se oprese la intrare in zona rosie. :burnout:

Am pe cineva care poate sa-ti modifice CDI-ul, sa traga pana-n capat si sa se tureze mai repede. Omul garanteaza ca o sa fuga mult mai tare, si mai garanteaza ca ce te tine cel putin pana ajungi acasa setul. :cheers:

 

Chiar vorbesc serios, poate sa-ti faca chestia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 236
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am pe cineva care poate sa-ti modifice CDI-ul, sa traga pana-n capat si sa se tureze mai repede. Omul garanteaza ca o sa fuga mult mai tare, si mai garanteaza ca ce te tine cel putin pana ajungi acasa setul. :cheers:

 

Chiar vorbesc serios, poate sa-ti faca chestia asta.

 

 

Faina garantia la set! :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

salut!azi am intrat si eu in posesia un rs 125 din 2003 si as vrea sa stiu ce tip de baterie folositi?de cati amperi?de 12?sau mai mare?:-??ar merge una de la scuter ca e noua...!multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi am incarcato la redresor pe cea de pe ea.si e de 12v cu 7A...si vad ca merge bine....oricum cum mai strang niste banuti ma duc si ii iau una de 12 cu 9....

 

app are cineva un manul pt rs 125 din 2003:Dv-as fii foarete recunoscator..:) multumesc anticipat

 

am si eu o intrebare:de ce atunci cand semnalizez becurile se aprind dar nu palpaie cum ar fi normal raman aprinse pe pozicite ca sa zic asa?e vreo siguranta?si cum sa fac sa schimb si senzorul de la frana de spate ca nu mi se aprinde la stop pe frana neam!unde e anume localizat(pt cei care au mai facut chestia asta).Ca miercuri ma duc cu ea la R.A.R si nu vreau sa am probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am eu niste manuale nu mai stiu daca am si de 2003...oricum sunt la fel, da-mi pm cu id tau sa ti-l dau pe mess ca nu stiu de ce nu imi merge uploaderu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va mai deranjez cu o nelamurire.ce ulei trebuie sai pun la cutia de viteze si ce ulei trebuie folosit la ungere(motul?mobile1?).unii spuneau ca motul ..de care motul 10w... sau altul?:-??multumesc anticipat.

 

care stie unde se gaseste si releul de semnalizare la un rs 125 2003?in codita unde?:-??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie careva unde gasesc si eu un releu semnalizare pt un rs 125 replica din 2003?sau daca are cineva de vanzare?dar sa fie bun!multumesc anticipat.

 

sa rezolvat trb cu releul:D:D:D:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut... am o problema de ieri a inceput sa scoata foarte mult fum si sa dea rateuri, azi sub 2000 de turatii deja se opreste motorul singur. am curatzat bujie, carburator aceeasi problema.Mentionez ca ma plecat cu ea din Ploiesti ieri dimineata si a mers ok am fost i-am facut plinul la un petrom dupa care au inceput problemele... sa fie cumva apa in benzina ?? astept pareri.... mai rau e ca iau salariul abia luni si nu o pot duce la nici un service pana atunci :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e posibil s fie apa din benzina...sau sa ai vrei mizerie ramasa in carburator......incearca sa dai toata benzina jos din rezervor si sa spui alta de la alt petrom si vezi daca are aceasi problema...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Astazi am schimbat bujia! Cineva de la un service moto din brasov (ICCO) mi-a spus sa incerc un alt tip de bujie daca vreau sa scad consumul, noxele si sa creasca viteza si turatiile! Am comandat bujia, astazi am montat-o si motorul merge extraordinar de bine! Consumul inca nu l-am testat dar restul avantajelor sunt foarte adevarate! Bujia de dinainte a fost BR10EG si bujia noua este un PR7ES, ambele NGK-R! Va recomand cu caldura sa schimbati bujia! Succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am schimbat bujia! Cineva de la un service moto din brasov (ICCO) mi-a spus sa incerc un alt tip de bujie daca vreau sa scad consumul, noxele si sa creasca viteza si turatiile! Am comandat bujia, astazi am montat-o si motorul merge extraordinar de bine! Consumul inca nu l-am testat dar restul avantajelor sunt foarte adevarate! Bujia de dinainte a fost BR10EG si bujia noua este un PR7ES, ambele NGK-R! Va recomand cu caldura sa schimbati bujia! Succes!

Ce oameni....ala de ti-a zis cu siguranta e mai inteligent si are mai multe cunostinte despre motorul rotax 122 decat inginerii de la rotax

BUJIA CARE TREBUIE FOLOSITA ESTE BR10EG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vi se pare o chestie buna asta?:Puse ventilatoare pe radiator sa stea la 60-70 grade nu la 90 ca sa-l poti chinui mai mult....?:cheers: aaa da si sa-i faci un sunet mai bun la un rs50 ce trebuie facut cu filtru de aer ... trebuie pus unu sport sa mai ingroasee..?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am schimbat bujia! Cineva de la un service moto din brasov (ICCO) mi-a spus sa incerc un alt tip de bujie daca vreau sa scad consumul, noxele si sa creasca viteza si turatiile! Am comandat bujia, astazi am montat-o si motorul merge extraordinar de bine! Consumul inca nu l-am testat dar restul avantajelor sunt foarte adevarate! Bujia de dinainte a fost BR10EG si bujia noua este un PR7ES, ambele NGK-R! Va recomand cu caldura sa schimbati bujia! Succes!

Wow, cu siguranta acest "mecanic" stie mai multe decat inginerii de la Aprilia. Maine imi comand si eu. Asfalt uscat si multumesc pt informatie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...