Sari la conținut

Motociclismo No 2


marque
 Share

Postări Recomandate

Numarul 2 al Motociclismo, cu avanpremiera la SMAEB, pe piata din 07.03.2007:

 

post-7121-1178189356_thumb.jpg

 

 

 

SUMAR

 

VIATA PE DOUA ROTI

 

8 Posta redactiei

10 Cuvantul cititorului

 

Procesul plimbaretilor pe scutere

Cadouri de Paste

 

16 Moto Club: Silver Pistons

 

18 Portret: Interviu cu Mihai Stoichescu

post-7121-1178193194_thumb.jpg

 

86 Moto Special: Despre choppere si viata, cu Deac Cornel

 

TESTE

 

22 MV Agusta F4 R312

post-7121-1178194264_thumb.jpg

 

30 Vyrus 985 C 4V

post-7121-1178193861_thumb.jpg

 

36 Test comparativ BMW K 1200 R Sport vs. Yamaha FZ1 Fazer

post-7121-1178193983_thumb.jpg

 

50 KTM Superduke 990

post-7121-1178194399_thumb.jpg

 

56 Kawasaki Z750

post-7121-1178194166_thumb.jpg

 

62 Offroad: BMW G650 X Challange vs. Husqvarna TE610ie

post-7121-1178189424_thumb.jpg

 

70 Hard Enduro: Husaberg FE 380 Factory Kit si FE 550e

post-7121-1178193109_thumb.jpg

 

78 La limitele quad-ului: EATV 950 Extreme

post-7121-1178193007_thumb.jpg

 

82 Scuter: Rieju Toreo

 

TUNING, ACCESORII SI ECHIPAMENT

 

90 Dispozitive electronice

91 Ultimele noutati

92 Echipamente si accesorii

 

SPORT

 

96 Motociclismo castiga la Daytona

100 MotoGP: Turcia 2007

104 Superbike: Marea Britanie 2007

105 Superbike: Spania 2007

106 Campionatul European de Motocros, etapa I, Ciolpani

108 Campionatele Nationale de Endurocros & Motocros - runda III din Campionatul Balcanic, Zarnesti

 

TEHNICA

 

110 Ungerea

 

TURISM

 

114 Singur in desertul Sahara

 

EPOCA

 

118 Honda GL1000 Gold Wing

post-7121-1178193274_thumb.jpg

 

SECOND HAND

 

122 Yamaha FZS 1000 Fazer

post-7121-1178193608_thumb.jpg

125 Anunturi moto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SUPER REVISTA>...S-a cam dus cu UM Nr.1 :duel:

 

MOTOCICLISMO , mie personal mii se pare ce-a mai buna din Romania...

Treaba buna...tot asa!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vreau poster! :D

 

Am notat si se discuta in redactie. La SMAEB, a fost disponibil un poster foarte misto (+ DVD) pentru cei care cumparau numerele 1 si 2 ale Motociclismo. Astfel de oferte vor aparea din nou pe la evenimente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Numarul 2 al Motociclismo, cu avanpremiera la SMAEB, pe piata din 07.03.2007"

 

07.03.2007?.....adik 7 martie 2007 :D ? iar daca e 07.05.2007 de ce inca nu a ajuns in Piata Romana?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Numarul 2 al Motociclismo, cu avanpremiera la SMAEB, pe piata din 07.03.2007"

 

07.03.2007?.....adik 7 martie 2007 :D ? iar daca e 07.05.2007 de ce inca nu a ajuns in Piata Romana?

 

 

Sorry man! evident, 07.05.2007...azi trebuie sa fie sigur la Romana...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... am citit deja o mare parte din numarul 2 al revistei si il consider CEA MAI BUNA REVISTA IN LIMBA ROMANA din domeniul moto! ... si credeti-ma ca am toata colectia motolife si univers moto (si cele 3 numere ale revistei moto aparute la galati pe la inceputul anilor 2000)!!

 

FELICITARI SI BAFTA MULTA!!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-adevar o revista foarte buna, sunt foarte incantat de ea...ati castigat un cititor fidel de-acum! :rock:

 

PS: Nu ma incanta neaparat sa fie poster, insa ar fi super un CD sau DVD chiar daca ar fi cu 1-2-3 roni mai mult! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-adevar o revista foarte buna, sunt foarte incantat de ea...ati castigat un cititor fidel de-acum! :rock:

 

PS: Nu ma incanta neaparat sa fie poster, insa ar fi super un CD sau DVD chiar daca ar fi cu 1-2-3 roni mai mult! :rock:

 

 

 

Sunt perfect de acord...ar fi super binevenit un cd/dvd chiar daca pretul trebuie sa creasca in aceste conditii! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi pentru cuvintele faine si va invitam sa folositi si rubricile revistei Motociclismo. Dorim sa fie o revista pe care o construim impreuna. Cat despre DVD/CD-uri, poate ma repet, insa o prima transa a fost disponibila la SMAEB, cu testul mai titratilor nostri colegi italieni, la Phillip Island. Nu va ramane o initiativa singulara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dati-mi si mie o idee de unde sa cumpar revista.

Am incercat la benzinarii OMV, AGIP, la chioscurile de ziare din zona mea si nu am gasit-o.

 

Dati vreo 2-3 locatii, sa aleg una mai aproape.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai dragilor, da voi cu cine faceti distributia? Ca unde sunt puncte Rodipet nu au auzit de voi iar unde distribuie Hyparion -(OMV etc.) nici atit.

Vezi ca va da tzeapa Hassan Audi de la Rodipet si va da revista direct la retur.. :bounce:

 

Mai pe scurt e f greu de gasit.

 

Luati si voi de la distribuitor lista cu chioscurile unde au dat-o si publicati-o macar pt. orasele mari, ca altfel lumea renunta usor si isi mai ia 2 cole la 2 litrii de banii aia..

 

Asa un sfat. Sper sa nu va ofuscati orgoliile din atit

 

:angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cea mai tare revista moto din romania, dar bagati-va si al 125 si faceti un drive test cu modelele disponibile in romania, limitate la 11 kw.. ne-ar fi de mare ajutor noua tinerilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dati-mi si mie o idee de unde sa cumpar revista.

Am incercat la benzinarii OMV, AGIP, la chioscurile de ziare din zona mea si nu am gasit-o.

 

Dati vreo 2-3 locatii, sa aleg una mai aproape.

 

Multumesc.

 

 

La benzinarii inca nu e disponibila. Se pare ca stimabilii proprietari ai stabilimentelor vor sa se convinga intai ca o revista are succes si dupa aceea o accepta acolo. Speram sa se convinga cat de curand. Revista e distribuita in punctele Hiparion, cel mai sigur o gasiti la punctele de presa din Cora, Carrefour, Mall-uri. Stim ca e cam problematica treaba cu distributia deocamdata, dar ne straduim sa o rezolvam cat mai repede.

Multumim mult pentru aprecieri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a placut, chiar daca au fost prea putine lucruri interesante din punctul de vedere al unui posesor de cruiser [si alergic la vitezane cu tot ceea ce tine de ele...]!

 

Pe cand un test la Suzuki Intruder C1500?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a placut, chiar daca au fost prea putine lucruri interesante din punctul de vedere al unui posesor de cruiser [si alergic la vitezane cu tot ceea ce tine de ele...]!

 

Pe cand un test la Suzuki Intruder C1500?

 

Va fi si Intruder. In numarul viitor puteti admira Victory Hammer.

In primul numar am avut Harley Street Glide si Night Rod Special, in al doilea chopperul facut de Cornel din Sibiu (Choppers Life). Incercam pe cat posibil sa avem de toate pentru toti in revista, dar nu putem la fiecare numar sa il facem foarte echilibrat. In primul numar am avut mai multe vitezane, in al doilea mai mult enduro, numarul viitor va avea multe naked-uri si va urma fara indoiala si unul cu mai multe choppere/cruisere.

S-auzim de bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa faceti ceva cu greselile de ortografie. Aproape nu exista pagina fara greseli, este jenant.

Si daca poti inchide ochii la vreo litera mancata sau schimbata, cand vine vorba de preturi gresite e mai nasol.

 

Per ansamblu, facand abstractie de forma, fondul este foarte bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa faceti ceva cu greselile de ortografie. Aproape nu exista pagina fara greseli, este jenant.

Si daca poti inchide ochii la vreo litera mancata sau schimbata, cand vine vorba de preturi gresite e mai nasol.

 

Per ansamblu, facand abstractie de forma, fondul este foarte bun.

 

S-a mai atras atentia asupra acestei probleme...s-au scuzat si au promis ca incearca sa reduca nr-ul acestor greseli...asa cum spuneau ei " greselile de ortografie sunt cosmarul oricarui redactor" ...se straduie oamenii...sunt abea la al 2-lea nr... sa le aratam putina intelegere.!

:angry:

numai bine :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa faceti ceva cu greselile de ortografie. Aproape nu exista pagina fara greseli, este jenant.

Si daca poti inchide ochii la vreo litera mancata sau schimbata, cand vine vorba de preturi gresite e mai nasol.

 

Per ansamblu, facand abstractie de forma, fondul este foarte bun.

 

 

Stiu, am observat... imi fac mea culpa cu aceasta ocazie. :bounce:

La ambele prime numere s-a cam tras tare pe ultimele sute de metri, pentru ca nu eram inca organizati cum trebuie. Si, dupa cum se stie, graba strica treaba. Am cosmaruri cu greselile alea... am un fel de fobie fata de chestii de genul asta.

Speram sa reusim sa nu mai avem probleme in aceasta directie incepand cu numarul urmator.

Multumim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e capat de tara. Inceputurile sunt grele si parca vad redactia aia un dute vino continuu, galagie stress si multe alea. oameni care au multe de facut si mintea in 10 locuri.

NU trebuie perseverat in greseli, dar se vor remedia sunt convins.

 

Vreau DVD ul ala cu Philip Island indiferent de varianta. A voastra originala sau o copie ceva trimisa de voi pe un blank. Spune-mi cat costa si platesc.

Astept un PM. Multzam.

 

Keep up guyz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iata ca a venit randul meu sa imi fac mea culpa. DVD-ul nu era cu Philip Island era cu "Supersportive 2006". Cred ca acum se razbuna toate momentele in care ii criticam cu altii.

 

ERRARE HUMANUM EST!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...