Sari la conținut

Aprilia Rs125 Vs Honda Nsr 125


Postări Recomandate

  • 3 weeks later...
  • Răspunsuri 106
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

E si el trist ma ca intarzaie alocatia.

bilute (eu am scris c-o-a-i-e dar fac astia gesturi), p-asta am notat-o, prea tare :)

Editat de Trotinel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iati ma ce iti place nu tresa iti iei ce zice mandra ..wow ce frumoasa e asta ...iao...ia ce crezi ca iti vine bine eu am avut rs125 si e bunisor;)

insfarsit unu care nu commenteaza......cred ca ai dreptate, ms de idee, nu ma mai iau dupa altii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

insfarsit unu care nu commenteaza......cred ca ai dreptate, ms de idee, nu ma mai iau dupa altii

Tot un terminat ramai ma...nu conteaza dupa cine te iei.

 

PS. Vezi coae ca nu esti pe hi5 cu ....commenturi.

Editat de CostinALN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot un terminat ramai ma...nu conteaza dupa cine te iei.

 

PS. Vezi coae ca nu esti pe hi5 cu ....commenturi.

vad ca tu te consideri pe hi5.....nu te-am intrebat nik si vii cu gura mare :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dura asta,costele=))

Mi se rupe p8la de tristu asta

 

canta tu melodia coaielor pe trometa mea de piele, coptil facut pentru alocatie

pustiu pwli mele din fundu tarii..punema la incercare sa vezi ce o sa comentezi tu pe miniclip.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 10 months later...
  • 1 month later...

frate, la Dual Tours in bucuresti au XT 125 X 2005 nou (nerulat, a stat in showroom pana acum) la 2500 euro cu tva, sau 2007 la 2850 euro (la fel, nerulat, a stat in showroom). Noi noute :D si e bun pentru incepatori

 

Plm ca am vazut pe bikeshop o gramada de anunturi cu xt 2005-2006 la 2000-2500 euro. Mai pui 350 euro si iti iei cu 0 km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

am avut si rs si nsr si sincer va zic ca e mult mai fiabil intradevar rs`ul arata mai bn la estetica fata de nsr dar la piese si la cat duce motoru este mult mai bun nsr`ul . cum vam mai spus mai de mult nu am avut nici o problema la motor, in schimb toti cu RS-ul mii de probleme chiar si minore un cablu de ambreasj o bucse plm sa nu mai zic de kit ca se calau ..l ce drq mai hai sa fim putin realisit si seriosl;) bft :wacko::X

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut si rs si nsr si sincer va zic ca e mult mai fiabil intradevar rs`ul arata mai bn la estetica fata de nsr dar la piese si la cat duce motoru este mult mai bun nsr`ul . cum vam mai spus mai de mult nu am avut nici o problema la motor, in schimb toti cu RS-ul mii de probleme chiar si minore un cablu de ambreasj o bucse plm sa nu mai zic de kit ca se calau ..l ce drq mai hai sa fim putin realisit si seriosl;) bft :wacko::X

 

bine zis, Honda e cea mai tare la fiabilitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

În momentul de față nsr-ul bate rs-ul la costurile de întreținere.

Au scăzut drastic prețurile pentru piese la honzi.

Dacă la aprilia dai ~800euro pe un cilindru (OEM), la honda dai ~250euro pe cilindru + piston, unde mai pui că nu se compară cât duce setul la nsr Âşi cât duce la rs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În momentul de față nsr-ul bate rs-ul la costurile de întreținere.

Au scăzut drastic prețurile pentru piese la honzi.

Dacă la aprilia dai ~800euro pe un cilindru (OEM), la honda dai ~250euro pe cilindru + piston, unde mai pui că nu se compară cât duce setul la nsr Âşi cât duce la rs.

 

 

Asta e foarte adevarat:)..Eu mi-am luat de curand un Nsr 125 (1993) si am un prieten care are o Aprilia Af1 125...Si pot spune ca NSR`ul este mult mai fiabil..:)Si piesele sunt mult mai ieftine la Honda decat la Aprilia...cauta pe google si te convingi..sau pe orice site doresti...Rs-ul poate,poate bate la design si la putere,dar nici un NSR nu se lasa mai prejos...unul bine gadilit si reglat cum trebuie...rupe:)si sunt si mai ieftine ca Rs`urile...:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...