Sari la conținut

Topic pt cei cu RS


elf_away
 Share

Postări Recomandate

Stai linistit... Si eu am incercat asta la "scooter mania" am pus un topic ca sa ne intalnim multzi cu scutere. Am gasit un singur amator restul cred ca nu sunt... Mai multe nr de tel de scuteristi am eu in agenda... Dar momentan scuterul e demonmtat si acum ma dau cu motorul...

 

Oricum, catzi sunt cu RS in Buc? Tu, Dogg, parca mai e cineva pe site si mai am vaz inca vreo doua de 250cmc ...

 

Un ex. este un prirten cu o Gillera DNA care se plimba cu vreo 3-4 tot cu DNA. DAca ai okazia sa la aratzi ce poate aprilica ta ca ale lor sunt de 125 cmc, dar tot scutere sunt, nu au schimbator, au ambreiaj centrifugal :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit... Si eu am incercat asta la "scooter mania" am pus un topic ca sa ne intalnim multzi cu scutere. Am gasit un singur amator restul cred ca nu sunt... Mai multe nr de tel de scuteristi am eu in agenda... Dar momentan scuterul e demonmtat si acum ma dau cu motorul...

 

Oricum, catzi sunt cu RS in Buc? Tu, Dogg, parca mai e cineva pe site si mai am vaz inca vreo doua de 250cmc ...

 

Un ex. este un prirten cu o Gillera DNA care se plimba cu vreo 3-4 tot cu DNA. DAca ai okazia sa la aratzi ce poate aprilica ta ca ale lor sunt de 125 cmc, dar tot scutere sunt, nu au schimbator, au ambreiaj centrifugal  :banana:

sunt multi cu RS in bucuresti .. dar stau ascunsi .. :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un ex. este un prirten cu o Gillera DNA care se plimba cu vreo 3-4 tot cu DNA. DAca ai okazia sa la aratzi ce poate aprilica ta ca ale lor sunt de 125 cmc, dar tot scutere sunt, nu au schimbator, au ambreiaj centrifugal  :banana:

Nu consider strada un loc de a te etala .. prefer sa merg preventiv ..

si dc vreau sa merg tare in grup .. nu merg decat seara tarziu .. cand e yok trafic

:blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 8 months later...

Hai noroc ..Rs-istilor .. daca tot vatzi strans aici .. poate imi spunetzi si voi .. ca vreau sa devin si eu rs-isit .. si nu stiu cum sa fac sau de unde sa imi iau un rs 250 . aprilia .. sunt foarte incantat de ce poate motoru asta .. si as vrea neaparat sa imi iau si eu unul .. daca stiti pe cineva care vinde vreunul .. sau care are idee cum sa imi pot procura si eu unul va rog datzi si voi un mesaj la .. 0721390319.. Mercic multe ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai, "reinviem" topicul asta? Mai ales ca anu' asta cred ca suntem mai multi cu RS...

 

Eu am RS50, piticul trupei! Si nu mi-am format inca o parere despre el (decat la fiabilitate - ok), ca nu i-am dat jos limitatorul inca. In curand...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai sa vedem.. in timp :finger:

Deocamdata, 1 luna si 1300km fara probleme :banana: :lol:

 

In general, e o impresie proasta despre motoarele in 2T mici (si la 125 e valabil). Pentru ca merg turate la maxim (avand vit.max. destul de mica fata de motoarele mai mari, si usor de atins/mentinut), ele intr-adevar se uzeaza mai repede.

Dar intretinute corespunzator, pot avea o viata indelungata fara probleme.

 

Problema e in alta parte: multi detinatori de RS-uri sunt pusti care nu stiu sa le intretina (le tureaza tare din start, la rece, nu fac rodajul, uit sa puna ulei etc), si ajung SH-uri cu multe probleme pt viitori detinatori. De aici si impresia de fiabilitate scazuta!

 

(parerea mea) :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebare : Aprilia RS250 vs Kawasaki ZXR 400

sunt cam in aceeasi clasa , de putere si pret.As dori sa aflu si eu avantaje si dezavantaje de ambele parti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu toate ca nu am RS...asta stiu despre ea:

RS 250 ... 2T

->uzura

->pe langa benzina mai pui si ulei de amestec

->consuma considerabil de mult (cilindree apreciabila pt 2T)

->e nervoasa, poate mai nervoasa decat ar prefera majoritatea

->te poti "bate" cu un motor de 400

 

Totusi, as alege un 4T pentru fiabilitatea mai mare fata de 2T.

Editat de wabit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...