Sari la conținut

Plimbare La Cheia Cu Motoarele!


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 91
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vin si eu daca rezolv cu itp-ul pana atunci. Am fost si data trecuta si a meritat :rock:

/index.php?showtopic=94584

 

btw, are cineva niste semnale de imprumutat sa fac itp-ul, ca am pe leduri si nu clipesc din cauza releului.

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!Cred ca am sa vin si eu,daca nu ramanem peste noapte!Voi va luati ceva la voi,rucsac ceva? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca se anunta multa lume, ieri la arc tot asa - multi spuneau ca vin; si eu cred ca vin. Trebuie ceva organizare zic eu, cum se merge - distanta de siguranta intre motoare, eventual puncte intermediare de regrupare (cu loc si ora)... eventual repere clare despre punctul din Brasov de destinatie... .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi dimineata, nu stiu pe ce canal de tv anunta ca sambata la Brasov ploua.

Nasol, sper sa o dea in bara.

 

N-o sa ploua, da si tu un SMS ceva daca ajungeti pe zona, poate vin si eu la o cafea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi dimineata, nu stiu pe ce canal de tv anunta ca sambata la Brasov ploua.

Nasol, sper sa o dea in bara.

 

Pe weather.com se anunta destul de cald http://www.weather.com/outlook/travel/busi...topnav_business

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca vor multi sa ramana peste noapte - eu ma intorc in acea zi. Iar de rucsac, un pulover oricum iau in plus!

 

Mersi Ioana,atunci la 9 la Arc!Poate ne ies si niste poze misto,am sa i-au si eu camera! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Traseu propuneri:

 

Bucuresti - Ploiesti (oprire la Lukoil intrarea in Ploiesti pe DN1) - Valenii de Munte - Cheia (oprire pauza de tigara de vreo 20 de minute PLUS pauza de pozat pe curbe si filmat in mers :rock: ) - Brasov (oprire sa ne asteptam la intrarea in oras, inainte de primul stop.

 

Aici se viziteaza Piata Sfatului si cafenelele din zona :rock: :D

 

Plecare inapoi pe acelasi traseu SAU pe Valea Prahovei - Predeal - Sinaia - Breaza - Baicoi :rock: - Ploiesti - Bucuresti.

 

Nu m-as intoarce pe Siriu, este foarte lung traseul si, in plus, mergem mult in linie dreapta (Buzau - Bucuresti prin Urziceni).

 

Astept pareri! Ca se anunta multa lume multa, trebuie oleaca de organizare.

 

Si inca ceva: este clar ca se vor forma doua grupuri, unul de vitezane si altul de oameni care merg cum trebuie :moto: :P .

 

E important sa mergem cum trebuie, in formatie, cu viteza constanta in localitati si in afara lor, sa se pastreze ordinea si distanta de mers si asa mai departe. Cred ca cei mai multi dintre voi au mai multa experienta decat mine si stiu despre ce vorbesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vin cu pasager.

In ceea ce priveste traseul va sugerez ca Ploiestiul sa fie ocolit pe centura din dreapta (la Lukoil) , este cam cu 7 - 8 km mai lung dar este asfalt f bun si de obicei nu-i aglomerat. In dreptul localitatii Blejoi se reintra pe DN 1A este imposibil de incurcat drumul. Cred ca in Ploiesti ca fi greu de mers in formatie. Este doar o idee , poate prea multe idei strica :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vin cu pasager.

In ceea ce priveste traseul va sugerez ca Ploiestiul sa fie ocolit pe centura din dreapta (la Lukoil) , este cam cu 7 - 8 km mai lung dar este asfalt f bun si de obicei nu-i aglomerat. In dreptul localitatii Blejoi se reintra pe DN 1A este imposibil de incurcat drumul. Cred ca in Ploiesti ca fi greu de mers in formatie. Este doar o idee , poate prea multe idei strica :D

Daca o luati prin centrul Ploiestului sa aveti in vedere ca bulevardul este inchis si nu stiu cat de bine va descurcati voi in formatie mare sa ocoliti zona.Mai bine o luati la Lukoil-ul de la Barcanesti (la bifurcatie) la drepta,ajungeti la senul giratoriu (100 m de la Lukoil) si o luati inainte (usor la stanga se face spre Ploiesti), si mergeti inainte pana ajungeti la benzinaria de la Blejoi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nu m-as intoarce pe Siriu, este foarte lung traseul si, in plus, mergem mult in linie dreapta (Buzau - Bucuresti prin Urziceni).

 

Astept pareri! Ca se anunta multa lume multa, trebuie oleaca de organizare.

 

Si inca ceva: este clar ca se vor forma doua grupuri, unul de vitezane si altul de oameni care merg cum trebuie :rock: :rock: .

 

E important sa mergem cum trebuie, in formatie, cu viteza constanta in localitati si in afara lor, sa se pastreze ordinea si distanta de mers si asa mai departe. Cred ca cei mai multi dintre voi au mai multa experienta decat mine si stiu despre ce vorbesc.

Nu mi se pare foarte lung traseul pe Siriu...sunt fix 150km brasov-buzau(plini de curbe si drum super-proaspat-asfaltat ,plus peisaj de nota 10) si alti 90km buzau-bucuresti ,un drum perfect drept si foarte bun ca asfalt....ma rog ,alegerea fiecaruia :D . Mie ,unul ,nu imi place sa ma intorc pe acelasi drum pe care ma duc ,nu are nici un farmec.Doar parerea mea :rock:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci ramane in picioare plecarea de maine?Sunt curios cati vom fi! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...