Sari la conținut

Aseara la ARC


Baiazid
 Share

Postări Recomandate

Aseara la arc au fost reprezentanti de la primarie.

 

Dupa cum s-a observat ... motoarele au mers incet ... parcate frumos... ce mai .. comportament impecabil.

 

Toate acestea pana a venit un tip cu un motor negru (zxr - parca):

- a intrat in viteza in parc

- a intors pe partea cu bancile si s-a oprit acolo

- reprezentantul primariei si-a pus mainile in cap

- eu cu Big am strigat la el sa se potoleasca ... si aici cred ca am gresit:

 

 

A venit la noi si uite la el texte:

- EU SUNT SMECHER! VOI CINE SUNTETI? SUNTETI NIMICURI

- EU TREC CU 300KMPH PE LANGA VOI ... SUNTETI FATALAI CA MERGETI CU 100KMPH

- EU AM INFIINTAT INTRUNIREA DE LA ARC SI NU VOI

 

Si tot asa.

Cine este acest individ care prin comportamentul lui agresiv si prostesc poate dauna intrunirii la arc?

 

Texte cum ar fi: SUNT SMECHER,.... nu am mai auzit din clasele primare ... deci ...

 

Dar nu mai comentez. Las si pe altii care poate au observat conversatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eu zic ca nu are importanta cine e si cit de smecher este pustiul. Lasati sa fie asta problema lui. Daca asta e drumul pe care l-a ales lasati-l pe el sa-l urmeze si voi vedeti-va de al vostru. E doar un smecher oarecare. Nu merita atentia voastra atita timp cit are atitudinea respectiva. In cazul asta antidotul e ignoranta!

 

Revenind la problema noastra. Ieri seara s-a delimitat zona in care putem sa parcam motoarele intre trotuarul de la marginea parcului, respectiv statia de autobuze si al treilea stilp de lumina de la gardulet, adica vreo 50 de metri.

-Intrarea in parc si accesul pe alee se face cu viteza cit mai mica si cit mai decent posibil.

-Nu se parcheaza motoare pe aleile de pe margine sau pe iarba, sau linga copaci.

-Nu se repara motocicletele in parc. Daca aveti motorul defect va sfatuiesc ori sa-l reparati acasa ori veniti cu altcineva.

-Fara demonstratii de viteza sau alte vitejii. Pe noi nu ne impresioneaza si oricum sunt mult prea putini spectatori :banana:

-Programul este in fiecare miercuri intre orele 19-21.

 

Incercati o atitudine cit ma decenta si mai profesionista. Nu va luati in gura cu gardienii publici ca oricum nu aveti cu cine discuta. Deciziile se iau mult mai sus.

 

Pentru cei care nu sunt in stare sa respecte atit, ii sfatuiesc sa se gindesca de doua ori pentru ca ne fac rau noua nu altora. Si faptul ca reactionam sa nu ii mire. Indiferent cit de smecheri sunt unii totdeauna se va gasi unul mai smecher ca el. Si nu se stie...

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ha ha ha . de asta imi era frica.

te contrazic renegade: primaria a avut o reactie f pozitiva, dar datorita acelui domn si a altora ca el s-ar putea ca primaria sa zica stop baieti, nu asa ne-am inteles, ati facut-o de cacao. eject din parc. cine pica de prosti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rechinul are dreptate. Din cauza unora pierdem toti. De aceea cred ca ne revine responsabilitatea sa ii educam: vb frumos cu ei si ii facem sa inteleaga ca este un parc si nu pista de incercari.

 

Cui nu-i convine ..sa nu vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

elementu' "negativ" shi impertinent...

- este acelashi berbec care in miercurea cu fluturashii baga cocs prin piatza victoriei?

- acelashi pe care l-a dat motoc prin statzie?

- acelashi care a stat la parlamentari cu politzia timp de o ora la lupoaica?

- acelashi care nici atunci nu avea numar pe motor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rechinul are dreptate. Din cauza unora pierdem toti. De aceea cred ca ne revine responsabilitatea sa ii educam: vb frumos cu ei si ii facem sa inteleaga ca este un parc si nu pista de incercari.

 

Cui nu-i convine ..sa nu vina.

Corect.

 

De fapt incep sa cred ca oricat ne-am stradui sa fim o comunitate totdeauna mai apare cate cineva care se pune contra. Nu am fost foarte atent la incident dar oricum am vazut ca baietii au fost foarte deranjati de faptul s-a intervenit pentr a muta motocicleta de pe trotuar.

 

Propun pentru cei cu motoare tari sa montam o platforma cu reflectoare (tot dichisul) in care sa-si expuna bijuteriile. Iar propietarii sa aiba etichete la vedere in care sa se scrie pretul motorului astfel incat ceilalti sa se dea laoparte cand stau la coada la suc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aseara la arc au fost reprezentanti de la primarie.

 

Toate acestea pana a venit un tip cu un motor negru (zxr - parca):

- a intrat in viteza in parc

- a intors pe partea cu bancile si s-a oprit acolo

- reprezentantul primariei si-a pus mainile in cap

- eu cu Big am strigat la el sa se potoleasca ... si aici cred ca am gresit:

 

 

A venit la noi si uite la el texte:

- EU SUNT SMECHER! VOI CINE SUNTETI? SUNTETI NIMICURI

- EU TREC CU 300KMPH PE LANGA VOI ... SUNTETI FATALAI CA MERGETI CU 100KMPH

- EU AM INFIINTAT INTRUNIREA DE LA ARC SI NU VOI

 

Si tot asa.

Cine este acest individ care prin comportamentul lui agresiv si prostesc poate dauna intrunirii la arc?

daca nu ma insel individul care a facut comentariile e altul decat cel care a parcat motorul pe aleea cu banci...deci..sunt mai multi smekeri :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca nu ma insel individul care a facut comentariile e altul decat cel care a parcat motorul pe aleea cu banci...deci..sunt mai multi smekeri :banana:

... era pasagerul celui care a parcat. Am vazut clar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

D'asta imi era teama, ca intotdeauna apar niste tampiti care trebuie sa dovedeasca ce tari sunt. Scriam intr-un post anterior ca acu' vre-o 3 saptamani a trecut unu cu motoru' la 5 cm de un copil care STATEA pe loc pe jos si desena ceva. Si asta la jumatatea aleii. Ce sa mai zic... cateodata parca nu imi mai vine sa trec in fiecare miercuri pe acolo... si totusi vin mereu.

 

Axl

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ha ha ha . de asta imi era frica.

te contrazic renegade: primaria a avut o reactie f pozitiva, dar datorita acelui domn si a altora ca el s-ar putea ca primaria sa zica stop baieti, nu asa ne-am inteles, ati facut-o de cacao. eject din parc. cine pica de prosti?

Deocamdata nu ai ce sa contrazici. Atita timp cit avem aprobarea de a ne intilni in parc nu avem subiect. Cit despre alte specii de smecheri sau jmecheri, dintr-astia servesc cu ceai si gem la micul dejun. Va rog eu, lasati-i in pace si sa ne vedem de ale noastre. Nu avem nevoie de ei. Luati la cunostinta conditiile si bagati la cap, eventual spuneti si la altii. Cit despre recalcitranti, se poate rezolva si altfel.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deocamdata nu ai ce sa contrazici. Atita timp cit avem aprobarea de a ne intilni in parc nu avem subiect. Cit despre alte specii de smecheri sau jmecheri, dintr-astia servesc cu ceai si gem la micul dejun. Va rog eu, lasati-i in pace si sa ne vedem de ale noastre. Nu avem nevoie de ei. Luati la cunostinta conditiile si bagati la cap, eventual souneti si la altii. Cit despre recalcitranti, se poate rezolva si altfel.

Bafta!

renegade shtie ceva :banana: shi nu ne spune shi noo... :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu merita atentia voastra atita timp cit are atitudinea respectiva. In cazul asta antidotul e ignoranta!

 

Corect! Pt speciile astea faptul ca sunt ignorate este cel mai rau lucru, le scoate din minti.Au nevoie de aplaudaci si admiratori ai "smecheriei" lor.Asa ca pur si simplu intoarcerea spatelui este cel mai bun "medicament".Desi probabil nimic nu-i mai face bine.Sunt hopeleshi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai toata lumea ar trebui sa stie cine e! E domnul care a infiintat intrunirea de la Arc!

...sau e cel care a construit arcul?...nu cumva e Marcu?... ca el era cu arcu'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca omu' nu stia ce se intampla acolo (sau nu-i pasa) atunci... asta a fost... fiind schmecher bazat omu.. normal ca s-a enervat ca am strigat la el "Bai frate, daca nu ai chef sa mai vii la arc du-te in alta parte!"...

 

eu nu am chef de scandaluri aiurea cu nimeni. Nu vad sensul.

:banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a placut definitia

Smecher = Persoana care trece cu 300 km/h pe langa nimicurile care merg cu 100 km/h.

O fi conforma cu DEX-ul?

La 280 esti smecher daca treci pe langa nimicurile care merg cu 80?

Se pastreaza diferenta de 200 km/h?

La naiba....uite asa pui omu' pe ganduri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se vede treaba ca ori e vreme urita ori aveti motorul la reparat, ori aveti restrictie de la sotie, ca acordati prea multa atentie unui smecher si va concentrati pe altceva decit e cazul. Eu am scris acel mesaj ca sa ne fie clar ce avem de facut. Acel mic incident, care era sa ne coste scump, s-a intimplat pentru ca pustiul acela nu stia de fapt ce se intimpla acolo. Ulterior a recunoscut ca a gresit. L-a deranjat ca am sarit pe el ca din senin :laugh: zice el. Gata, a trecut.

Daca mai aveti idei despre cum s-ar putea civiliza intilnirea de la Arc cred ca ar fi mai util decit comentariile fata de un oarecare.

Ignorati prostii si prostia si va va fi mai bine. Nu de alta, dar de vindecat va va lua foarte mult :banana: :blbl: :baldy:

Ciao!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai baieti, sa-mi fie cu iertare. dar se pare ca incet incet ne erijam in baietii buni, iar cei care nu fac precum noi sunt aia rai (implicit, nu?), aia care fac probleme, aia care ne strica noua apele, etc. Dati-o dracu' de treaba, ca n-o fi chiar asa!!

 

Alex Dutu nu a fost saptamana trecuta la ARC, fiind in concediu, deci nu stia ce s-a intamplat. La fel si Onoriu sau cei care au fost la etapa de la Caransebes, clar, ca erau plecati acolo, fiind organizatori.

Astfel, Alex vine iesti la Arc si.. se comporta ca de obicei. Nimic mai mult. Intra pe alee, face stanga la 50 metri si intoarce pe partea cu banci acolo unde ei opresc de obicei. Cu ce a gresit? Face asta de la inceputul verii si nimeni nu i-a ziu nimic! E vina lui ca nu intra pe forumul nostru ca sa fie la curent cu ce se intampla? Nu. Faptul ca a avut discutia aia pe mine nu ma intereseaza, fiecare are dreptul sa fie cum vrea.

De ce nu a stat cineva, din cei moralisti acum, la intrarea in parc sa explice tuturor ce se intampla? De ce trebuie sa va napustiti toti asupra lui ca lupii moralisti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am lasat motorul mai la intrare (langa statie) si pot sa va spun ca erau 2 gardieni acolo care indemnau lumea (peitonii) catre aleile laterale pentru a nu fi loviti de motorete.

Poate pentru data viitoare se poate inmana fiecarui motociclist (din partea clubului eventual) cate un bileltel pe care sa scrie ce are voie si ce nu. Ma ofer eu sa le printez.

 

Sorin

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am lasat motorul mai la intrare (langa statie) si pot sa va spun ca erau 2 gardieni acolo care indemnau lumea (peitonii) catre aleile laterale pentru a nu fi loviti de motorete.

Poate pentru data viitoare se poate inmana fiecarui motociclist (din partea clubului eventual) cate un bileltel pe care sa scrie ce are voie si ce nu. Ma ofer eu sa le printez.

 

Sorin

Nu e rea ideea. Pune o varianta, o discutam si ... gata! Cred ca am putea chiar imparti si fluturasi in parc. Nu se poate sa nu fie si soferi/soferite printre trecatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...