Sari la conținut

Belgia - Romania In 1 Zi. Conceptul Speed Touring


Constantin
 Share

Postări Recomandate

Pompi, am citit si am auzit despre ispravile tale pe doua roti.

Din partea mea ai tot respectul.

Asa ar trebui sa fie un motociclist adevarat: mai putin din taste si mai mult din ambreiaj si frana.

Poate ma voi alatura odata grupului vostru dar, sincer sa fiu, nu prea cred ca as face fata.

Iti doresc drumuri lungi si frumoase si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari! As face oricand un astfel de drum, dar din pacate timpul si banii nu-mi permit. Criticile.... chiar nu-si au locul aici. Toti sunt niste baieti minunati. Cat despre motocicletele pe care le au.....numai de bine, pt. asa ceva sunt facute, adevarate sport-touring-uri. Deci, Domnule Constantin, cea ce ati facut dumneavoastra si gasca se poate numi chiar foarte bine..."Sport-Touring"! :bounce:

Editat de rocristea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari din toata inima baietilor.Drumul asta te rupe si daca-l faci cu cea mai confortabila masina da calare pe motor?Baieti dau dovada de capacitati sportive si psihic perfect.Inca o data felicitari si mari regrete ca eu nu voi putea sa fac drumul asta niciodata.bunu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conteaza foarte mult motocicleta care o deti in aceeasi masura ca si dorinta.Si pentru noi a fost o incercare, nu putem brava afirmand ca am facut si vom face acest lucru in toate calatoriile noastre, dar pentru cativa dintre noi, incepatori in ale motoarelor a fost si o compensare a anilor care i-am petrecut fara sa avem habar de "universul motociclismului".Multumim pentru aprecieri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar face aceste , sa le zicem tururi de forta , pe motociclete mici , da ar fi performanta . Da asa , calare pe niste harabale imense pentru care 150 km/h e o viteza mica , asezati pe niste fotolii de bunicuta unde-i farmecul ?

E ca si cum ai face inconjurul Pamintului cu un Boeing Jumbo Jet . Fa-l frate cu un ULM (avion ultra usor ) . Atunci sa te vad !

 

 

 

 

Pentru cei care nu stiu .......... Constantin este trecut de 60 ani! Daca gresesc imi cer scuze!

Nu stiu citi dintre voi ar putea face distanta respectiva intr-o zi.

Spun asta, pentru ca ar fi bine sa reflectam inainte de "a da cu batul".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmm... drumul lung - "viata mea". Respect baieti... sunteti tari !!!

 

salutare baieti hai sa o lamurim drumul nu l-am facut oameni buni intr-o zi ca nu suntem supermani drumul lam facut cam asa am plecat joi ora 14 eram pe aut la 11\30 eram la nadlag neam cazat la un motel dimineata la ora 4 eram din nou pe cai siam tinuto asa pana la malmedy belgia unde am ajuns la ora 19 dupa cum stiti pana la arad sint 600 km iar de la arad la malmedy 1600 si la dus si la-ntors la fel am mers cosmarul nostru a fost drumul din tara cunoasteti prea bine drumul salut si numai bine Pompiliu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare baieti hai sa o lamurim drumul nu l-am facut oameni buni intr-o zi ca nu suntem supermani drumul lam facut cam asa am plecat joi ora 14 eram pe aut la 11\30 eram la nadlag neam cazat la un motel dimineata la ora 4 eram din nou pe cai siam tinuto asa pana la malmedy belgia unde am ajuns la ora 19 dupa cum stiti pana la arad sint 600 km iar de la arad la malmedy 1600 si la dus si la-ntors la fel am mers cosmarul nostru a fost drumul din tara cunoasteti prea bine drumul salut si numai bine Pompiliu

Tot respectul :angry:

 

Eu am "reusit" doar 920 de km din cauza unuia(se stie el care :what: ) care trebuia sa ajunga devreme la birou din vacanta :bounce: si am fost rupt( croatia ungaria romania pana in bucuresti, cu ploaie si altele)

Dar 1600 km??

 

Felicitasion!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari de traseu! Impresionant! Las' ca imi iau si eu ceva mai potrivit pentru drum lung si va tin companie :wave:

 

Mai Ioana de ce crezi tu ca motocicleta ta nu este potrivita pentru drumuri lungi?Cu motorul tau cel aproape nou poti face inconjurul globului fara probleme.Problema este la tine,daca faci fata fizic si psihic.Da asa cum te-am "citit"eu,sunt sigur ca faci fata.Nu ai nevoie decit de putina inconstienta care se cheama CURAJ.bunu. :drums:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...